تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: هشدار بسیار جدی به علی 110!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
صفحه: 1 2
سلام
نشسته بودم امروز
داشتم فکر میکردم و حساب و کتاب میکردم
دیدم هنوز در مسائل مالی زندگی من نقاط ابهام زیادی وجود داره
وسایل زیادی دارم که شاید به علت اینکه مدت زیادی هست ازشون استفاده نکردم به اونها خمس تعلق گرفته
دقیقاً هم نرفتم دنبال احکام فقهی این موارد که ببیند دقیقاً در هر مورد باید چه کنم
از طرف دیگر خود مسائل 100 % مالی من در زمینه ی خمس و زکات هنوز مشکلاتی دارد و ابهاماتی و کوتاهی ها و مسامحه هایی انجام داده ام و پایم گیر است اساسی در این زمینه
از اون بدتر
برخی از اعمال عبادی من باید قضای آنها را به جا آورم و به جا نیاوردم و برنامه ی دقیق و مشخصی هم برای قضا کردنش ندارم و این عدم برنامه داشتن تعبیر دینی اش میشود عدم عزم و اراده ی حقیقی به توبه و بازگشت به سوی خدا
و حتی نذرهایی که ادا نشده و یا موارد دیگری که نتیجتاً باید کفاره پرداخت شود

و حق و حقوق بسیاری از غیبت و .... و شاید اگر خوب هم دقت کنم دینهای مالی پیداکنم بر گردنم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

با این اوصاف بر طبق آیات و روایات و شواهد تاریخی به احتمال فراوان در هنگام ظهور جا خواهم ماند
چون امام زمان هم مانند امام حسین کسی را که حق و حقوق دیگران را برگردن دارند در دستگاهشان راه نمیدهند
و ای بسا همین حقوق ادا نشده ی خدا و مردم و مالی و عبادی باعث شود که نه تنها در میان یاران ایشان نباشم
بلکه بنابر روایات از کسانی شوم که در فتنه های عظیم آخرالزمان دچار زوال ایمان شده و حتی خدایی نکرده بدون تعارف در مقابل امام زمان خود هم بیاستم (پناه بر خدا!!!!!!!!!!!!!)
کما اینکه تاریخ گواهی میدهند خیلی از بزرگان گرفتار شدند به همین دلیل
حالا ما که عددی نیستیم

خلاصه ترسیدم
خیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییلی

و ترسناک تر اینکه با اینکه ترسیدم اما دارم میبینم مرتب تصمیم قاطع برای اقدام کردن و سرو سامان دادن به این گرفتاری ها را به بهانه های واهی به امروز و فردا محول میکنم
و این یعنی گرفتار مکر شیطان شده ام و خود را به خواب خرگوشی زده ام

خدا یا به حق 14 معصوم کمکم کن تا از همین لحظه آغاز کنم ادای دینهای خود را
حق الناس ها و حق الله ها را

وگرنه با حق الناس و حق الله و عزم راسخ که نشانه دارد و به حرف نیست نمیشود در راه بندگی موفق بود و به هنگام امتحان گند های عظیم هم ممکن است انسان بزند.

التماس دعای فراوان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یاعلی
و صد البته در محرم و صفر
یا حسین
علی اقا واقعا کارت درسته...
ببینید چطوری با تیکه انداختن به خودش داره یه چیزایی رو به ما یاداور میشه!
ممنون!Heart
(۶/دی/۹۰ ۱۴:۵۵)علی 110 نوشته است: [ -> ]برخی از اعمال عبادی من باید قضای آنها را به جا آورم و به جا نیاوردم و برنامه ی دقیق و مشخصی هم برای قضا کردنش ندارم و این عدم برنامه داشتن تعبیر دینی اش میشود عدم عزم و اراده ی حقیقی به توبه و بازگشت به سوی خدا
و حتی نذرهایی که ادا نشده و یا موارد دیگری که نتیجتاً باید کفاره پرداخت شود

و حق و حقوق بسیاری از غیبت و .... و شاید اگر خوب هم دقت کنم دینهای مالی پیداکنم بر گردنم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

با این اوصاف بر طبق آیات و روایات و شواهد تاریخی به احتمال فراوان در هنگام ظهور جا خواهم ماند
چون امام زمان هم مانند امام حسین کسی را که حق و حقوق دیگران را برگردن دارند در دستگاهشان راه نمیدهند
و ای بسا همین حقوق ادا نشده ی خدا و مردم و مالی و عبادی باعث شود که نه تنها در میان یاران ایشان نباشم
بلکه بنابر روایات از کسانی شوم که در فتنه های عظیم آخرالزمان دچار زوال ایمان شده و حتی خدایی نکرده بدون تعارف در مقابل امام زمان خود هم بیاستم (پناه بر خدا!!!!!!!!!!!!!)
کما اینکه تاریخ گواهی میدهند خیلی از بزرگان گرفتار شدند به همین دلیل
حالا ما که عددی نیستیم

يا رب من اگر گناه بي حد كردم
دانم به يقين كه بر تن خود كردم

از هرچه مخالف رضاي تو بود
برگشتم و توبه كردم و بد كردم
نقل قول:
وگرنه با حق الناس و حق الله و عزم راسخ که نشانه دارد و به حرف نیست نمیشود در راه بندگی موفق بود و به هنگام امتحان گند های عظیم هم ممکن است انسان بزند.

ما که عزممونو جزم کردین................دعا کنید از حرف به عمل برسه و وقت امتحانات هم موفق بشیم
برنامه ها رو از امروز جدیتر میگیرمHuh
فقط به آقا سید بفرمائید دعا یادشون نرهAngel

از هر عزیزی که این پست رو میخونه التماس دعای مخصوص دارمHeart
واقعا خیلی مسائل رو به یادم اوردید.....انشاالله خداوند به هممون اراده محکم بده تا دیونی که بر عهد ه داریم ادا کنیم...
مارو هم دعا بفرمایید
اوتقدر مطمئنم که حاضرم قسم بخورم . تو این دست مسائل دینی تا نگاهی از جانب بالا به آدم نباشه انجامش که هیچ حتی فکرش هم به مخیلمون نمیاد.
حالا که علی آقا واسطه خیر شدن . حتماً خدا با اونایی که این تاپیک رو خوندن یه کاری داره !!!!Blush
برای هم دعا کنیم این فرصت از دستمون نره .Sad
ممنون علی جان
بسیار تاثیرگذار و قابل تامل..
خصوصاً مسئله خمس و زکات به شدت در مسلمین مورد غفلته..بشدت!
از طرفی؛
خمس و زکات عمر! بجهت "محتوی" خیلی عمیق تره!!!
امان از کفاره اموراتی که به قلم و کاغذ و شماره نمیآد!!!
پناه بر خدا
سلام علی آقا خدا خیرتون بده که با هشدار به خودتون به ما هم تلنگری میزنین.واقعا ممنون.ولی همونطوری که گفتین منم با اینکه تصمیم میگیرم کارمو سروسامون بدم بازم با وسوسه شیطان کارم به امروز و فردا میفته.واسه همینه همش از بچه های تالار خواستم دعا واسه عاقبت به خیری هم بکنیم.اگه هر کدومتون راهی دارین که برنامتونو عملی کردینو به امروز و فردا ننداختین لطفا بگین.که ایشالا راهکارهاتون واسه بقیه هم نتیجه بده.ممنون بابت هشدارتون.التماس دعاHeart
تو اين دنيايي که شيطان هميشه در کمينه که مارو از هدف اصليمون دور کنه حرفاي اين تالار (مخصوصا علي آقا که من ارادت زيادي به ايشون دارم.) تلنگر است براي مني که بعضي وقتا يادم ميره که چرا منتظر امام زمان هستم. يادم ميره که امام براي چه کسايي ظهور ميکنه. فراموش ميکنم اگه امام بياد و ازم بپرسه با اين گناهاو کم کاري هات چيکار کردي چي بگم ......!!
يا اصلا مني که ادعا دارم منتظر امام هستم موقع ظهورش کدوم جبهه ميايستم..؟؟!!!
علي ولي الله

خدا یا به حق 14 معصوم کمکم کن تا از همین لحظه آغاز کنم ادای دینهای خود را
حق الناس ها و حق الله ها را

آمين يا رب العالمين
صفحه: 1 2
آدرس های مرجع