تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: عربی زبان اصلی حکومت جهانی اهل بیت ع
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
صفحه: 1 2
سلام.

از اونجا که ظهور ناگهانی اتفاق می افته
و فوق فوقش اگه زرنگ باشیم 6 ماه قبل از ظهور (خروج سفیانی) متوجه میشیم. و اون موقع هم دیگه کاری از دستمون بر نمیاد.

و من هم اصلا علاقه ندارم که خطبه های نماز جمعه به امامت امام زمان عج رو پس از دوبله شدن گوش کنم
و انشاالله اگه سرباز حضرت شدم، باید در کشور های عربستان و عراق و سوریه و ... به انجام وظیفه (همون سیاهی لشکر بودن!) بپردازم.

پس بر من واجبه که عربی یاد بگیرم.
اونم نه بصورت آکادمیک و نه صرف و نحو
بلکه فقط مکالمه.

کسی میتونه پیشنهادی برای من بده؟
سلام
اگه منظورتون از پیشنهاد کردن این باشه که جایی برای یادگیری زبان عربی معرفی کنیم من به شما کانون زبان ایران در خیابان مفتح تهران رو معرفی میکنم
اگر هم منظورتون چیز دیگه ای بگید که بتونیم بهتر راهمایی کینم
نگران نباش گوگل داره يه سري كاراي خيلي جالب تو اين زمينه ميكنه كه ديگه نيازي به ياد گيري زبان همچو =!عسل عربي نيست!
يه جور حالت گوشي مانند داره كه از اين ورش فارسي حرف ميزني از اون ورش عربي ساطع ميشه و زبان هاي ديگش و اينا.
رسول اکرم (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) فرمود: وزيران مهدي (علیه السلام) همه عجمي باشند در ايشان عرب وجود ندارد و همه به لغت عرب تکلم کنند و آنان مخلصترين و برترين وزيران باشند.
(کشف الغمه ج 2 ص 472)
من هم خیلی مشتاقم زبان عربی رو یاد بگیرم اما متاسفانه امکانات زیادی برای یادگیری عربی در ایران وجود نداره برخلاف زبان انگلیسی که هرجا نگاه کنی یه آموزشگاهش هست. نمی دونم چرا ما که کتاب آسمونیمون و دعاهامون و نهج البلاغمون همه عربیه چرا همش دنبال آموزش انگلیسی هستیم درحالیکه زبان عربی برگزیده خداست و اگه بتونیم قرآن رو بدون خوندن ترجمه بفهمیم تاثیرش خیلی بیشتره.
شاید در دوران تحصیل در راهنمایی و دبیرستان انقدر درس عربی رو پیچوندن و سخت کردن که هیچ کس علاقه ای به این زبان نداره. ولی به نظر من که آموزشش خیلی به درد می خوره.
(۶/بهمن/۹۰ ۱۳:۵۹)منتظر 14 نوشته است: [ -> ]سلام
اگه منظورتون از پیشنهاد کردن این باشه که جایی برای یادگیری زبان عربی معرفی کنیم من به شما کانون زبان ایران در خیابان مفتح تهران رو معرفی میکنم
اگر هم منظورتون چیز دیگه ای بگید که بتونیم بهتر راهمایی کینم

سلام از پیشنهادتون ممنونم.
راستش منظور اصلی از زدن این تاپیک هم شناختن جایی برای یادگرفتن عربی هست (برای خودم) و هم اینکه خواستم فراموش نکنیم اگه آقا بیان زبان اصلی کل دنیا عربی میشه.
اگه ما بخواهیم در زمان قیام با سایر سربازهای حضرت هماهنگ باشیم بهتره (یا شاید لازمه) که عربی یاد بگیریم.

پس همون طور که خودسازی و تقویت ایمان و سایر عوامل لازم معنوی برای ظهور لازمه، باید بعضی عوامل ظاهری مثل عربی بلد بودن هم خاطرمون باشه.

(۶/بهمن/۹۰ ۱۹:۲۲)Vblock نوشته است: [ -> ]نگران نباش گوگل داره يه سري كاراي خيلي جالب تو اين زمينه ميكنه كه ديگه نيازي به ياد گيري زبان همچو =!عسل عربي نيست!
يه جور حالت گوشي مانند داره كه از اين ورش فارسي حرف ميزني از اون ورش عربي ساطع ميشه و زبان هاي ديگش و اينا.

خیلی جالبه. میشه اطلاعات بیشتری بدین.
من شنیده بودم که سربازای آمریکایی تو افغانستان این جور چیزی دارند که برای برقراری ارتباط با افغانی ها استفاده می کنند.
خطبه ی امروز رهبری علاوه بر همه ی زیبایی ها، یه درس خیلی ظریف برای ما ایرانی ها داشت:
خودتون رو عادت بدین برای شنیدن خطبه های نماز جمعه به زبان عربی
من (و خیلی های دیگه) حالم از عربی به هم می خوره. گردن بزنن منو سمت عربی نمی رم.
در ضمن شاید امام زمان فارسی بلد بود . حکومتی به عرض و طول دنیا مدیری در همین قواره هم داره حتماً.

پولتو الکی به کلاس زبان نده.
سلام دوستان
عزیزی که گفته بود کاش امام فارسی بلد باشه خوبه که بدونه همه امامان از امام علی(علیه السلام) تا امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) به علم پروردگار وصلن به فصاحتی و بلاغتی هر زبونی رو حرف می زدن که کیف کنی!روایاتی هم راجبش وجود اره سرچ کنی پیدا میشه!
بنده هم 2.3 سالی هست به این نتیجه رسیدم که زبان رسمی جهان عربی خواهد شد به هرکی هم تو دانشگاه گفتم چیه زبان اینگیلیسی بزودی کاربردش رو چه از نظر بین المللی و چه علمی از دست میده متون سطج اول علمی جهان عربی میشه(که البته الانم هست قرآن) به ریش ما خندید که این چه حرفیه!
درکل فهمیدن یک زبان از طریق فکر و قلب ودرک یه مزه و یه چیزه دیگست وگرنه خدا قرآن رو عربی نمی فرستاد که ما هم تو نمازمون مجبورشیم عربی با خدا صحبت کنیم یه نیاز بوده!البته محققین و دوستان بسیاری هستن که به نتایج علمی زبان شناختی و...رسیدن که چرا عربی!!!! درکل الله و اعلم!
به هر حال خوبه که حداقل هر نفرمون یه هنر خواصی داشته باشیم !
باید خودمون رو آماده کنیم ،فرق نمیکنه زبان باشه و یا هرچیزدیگه ای ..
(البته درمورد اینکه میگین بلافاصله زبان همه عربی میشه و اینجور چیزا .. به نظرم یه مقدار غیر منطقی میاد اینکار ! جایی نوشته یا خوندین ؟)
صفحه: 1 2
آدرس های مرجع