تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: نمادهای فراماسونی در ایران
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
صفحه: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
(۱۹/آبان/۹۰ ۱۶:۵۶)E S T H E R نوشته است: [ -> ]ای خداوند بسیاری برضد من برخواسته اند

تو مرا و پیروان مرا پیروز و سربلند می سازی

به سوی خدا فریاد بر می آورم و او از کوه مقدس مرا اجابت می کند

از هزاران دشمنی که از هر سو مرا احاطه کرده اند ترسی ندارم

نجات از جانب خداوند می آید و اوست که به قوم خود برکت می دهد " داوود(علیه السلام)کتاب زبور"
در جواب امضای شما باید بگم این حرفهای داوود (علیه السلام) بر علیه کفار ان زمان که با دین یکتا پرستی دشمن بودند هست نه بر علیه یکتا پرستانی چون مسلمان که کشورشان توسط یک جمعیت به ظاهر یهودی غصب شده وشما هیچ نظری نسبت به کار انها نداری .
در ضمن اسم شما هم جالبه ESTHER همان کسی که مغز متفکر نسل کشی ایرانیان در زمان خشایار شاه بود؟؟؟؟؟؟؟
آیا این تصویر هم فراماسونی است؟ ساختمان [تصویر: 34856557589162791633.jpg]استانداری جدید رشت
ساختمان مجلس در بهارستان
[تصویر: pid%3Cimg%20id=]ublic_540690/tp:image/majles.jpg">
[تصویر: 7-1-37.jpg]
[تصویر: 1212.JPG]
[/quote]
تا این جا بد نبود اما این حرفت جای تامل داره
هرمی که بالاش چشم است نماد چمی است که دارد جهان(هرم) را می بیند
در این جا هرمی است که بر فراز آن الله با نور جهان بینی خویش در حال دیدن جهان است
(۳/فروردین/۹۰ ۱۴:۴۹)alinozad نوشته است: [ -> ]عزیز من وقتی کسی از روی جهالت هرم بسازه بهش میگند و میفهمه و دیگه نمیسازه(مگه اینکه از روی جهالت نباشه)اما وقتی میان حرم حضرت معصومه رو میدن دست شرکت هرم سازان!!!!وتوش هرم شیطان پرستی میسازن...وقتی چندین و چن سال روی سر در یه فراماسون که خیانتی بس بزرگ به ایران و ایرانیان کرده و تمام دانشمندا و مردم معمولی رو که با اونا مخالف بودند رو کشته،مینویسند زیارتگاه استر!!!!!شما چه انتظاری داری؟
ببین از لحاظ شرعی عزیزم تا جائی که من خوندم گفتند که عرف جامعه باید رعایت بشه و اگه چیزی توی عرف مشکل داره نباید انجامش بدید،مثلا زمان پیامبر اگه یکی با کت شلوار میرفت توی جلسه اون موقع مشکل داشت کارش!حالا هم توی یه
عزیزم بهترین کار همینه که در حرم تا می شود هرم و گنبد بسازیم زیرا این اشکال بهترین راه برای انتقال انرژی است
فقط یک نکته
دوستان تمامی نماد هایی که آن ها به کار می برند حاصل تفکری عظیم است که جای بحث فراوانی داره
باور کنید باور کنید الکی دارید گیر میدید!! هر هرم و ستاره و ... ای که نماینده ی فراماسون ها نیست!!! هر جای دنیا و توی هر ساختمونی میتونید شکل هرم رو ببنید!! حالا تک تک معمارا شیطان پرستن؟؟؟؟ اون ستاره ی وسط فرودگاه مهرآباد هم که صد در صد مطمئنم به عنوان نماد شیطان پرستی نذاشتنش!! پس لطفا گیر بیخود ندید!!!!
(۶/فروردین/۹۱ ۱۱:۵۳)dark.knight نوشته است: [ -> ]باور کنید باور کنید الکی دارید گیر میدید!! هر هرم و ستاره و ... ای که نماینده ی فراماسون ها نیست!!! هر جای دنیا و توی هر ساختمونی میتونید شکل هرم رو ببنید!! حالا تک تک معمارا شیطان پرستن؟؟؟؟ اون ستاره ی وسط فرودگاه مهرآباد هم که صد در صد مطمئنم به عنوان نماد شیطان پرستی نذاشتنش!! پس لطفا گیر بیخود ندید!!!!
سلام
حتی اگر بحث فراماسونری هم نباشه ، ما معماری سنتی و پر مفهومی داریم ، چرا باید چنین سبکی رو استفاده کنیم؟واقعا پشت این تفکر دست های پشت پرده ای نیست؟
راستی یک قضیه ای
من با یکی از دوستان روحانی در مورد شریعتی صحبت کردم.
ایشون هم حرف آقای مطهری رو تایید کردند ، ارزش ادبی کتاب های شریعتی 100 هست ، اما ارزش اسلامیش صفره ، حتی خود شریعتی هم اعتراف داشته به این که اسلام شناس نیست ، به همین خاطر هم اواخر عمرش وظیفه اصلاح کتبش از نظر اسلام شناسی رو می سپاره به آقای حکیمی ، آقای حکیمی هم پس از مرگ شریعتی می گه که چون کتاب های شریعتی به صورت غیر قابل کنترلی در جامعه نشر داده شدند ، نمیشه اقدام به ویرایش اونها کرد.
طی خبر رسیده به جنبش رسش برای بازدید از یک منطقه تفریحی در شهرستان اراک به نام پارک کلاله با یک منظره جالب و عجیب مواجه شدیم که توجه مارو جلب کرد در قسمت کوهستانی این پارک بنائی ساخته شده بود که کاملا به صورت اتفاقی؟؟!!شبیه هرم بود(چهار وجهی و قسمت بالایی آن مجزا با رنگ متفاوت و در آینده در راس آن قرار خواهد گرفت که در عکس پایین مشاهده می کنید)طی تحقیقاتی که انجام شد مهندسین طراح این بنا غربی می باشند از قرار معلوم این بنا احتمالا به رستوران تبدیل خواهد شدو شاید هم به ... در پرسو جو از کارگران این بنا گفته شد ساخت این بنا دو سال معلق بوده ولی با اعمال فشار دوباره شروع به کار کرده است و حال سوال اینجاست چرا هرم و چرا شبیه اهرام ثلاثه
ونکته عجیب دیگر این بود که وقتی از زوایای مختلف به این اهرام نگاه مکنیم معانی و اشکال مختلفی در آن یافت میشود

تابه حال چند بنای ماسونی در سطح کشور دیده شده بود که هرکدام به یک نحوی توجیه می شد ولی این بنا دیگر جای هیچ شک و تردیدی باقی نمیگذارد چرا که تمام خصوصیات یک هرم ماسونی را
درخود جا داده است

[تصویر: 20120131308.jpg]
برای دیدن بقیه عکس ها رو لینک ها کلیک کنید

عکس1
عکس2
عکس3
عکس4
عکس5
برای دانلود فیلم بنای ماسونی کلیک کنید
rasesh.sub.ir
برادر عزیز درست اما این کار باعث ترویج نمادهای ماسونها میشود
برای ماسونها هم همین کافیه که ساختمانها و نمادهاشون در کشورهای دشمن در حال ترویجه
همونطور که دوستمون گفت در مورد انتقال انرژی من کاملا موافقم
11:66-7
.
.
.در تحلیل های دوستان نسبت به ارتباط معماری بناها و گروه های فراماسونری، انتقادات بسیاری نسبت به ساختمان مجلس شورای اسلامی کشور مشاهده می شود، تا جایی که به نقل دوستان نایب رییس شورای شهر تهران نیز فراماسونری بودن این بنا را تایید کرده است.. البته من اطلاع چندانی نسبت هدف طراحان و معماران این ساختمان ندارم اما ذکر چند نکته را که حاصل تحقیقات اجمالی بنده است لازم می دانم. .
.
.
تاریخچه ای که درباره ی طراحان این بنا به دروغ یا غلط از منابع اینترنتی می توان بدست آورد:.

«متوسط زمان اجراي يك پروژه عمراني در ايران حدود8/12 سال است.»
[/font] .
زمان مهمترين عامل در نحوه ی نگاه به یک اثر معماري است. هر پروژه معماري با توجه به زمان و مكان خود تعريف مي‌شود و چنانچه روند توليد يك اثر معماري، از فكر آغازين تا اجرا طولاني شود،‌طبيعي است كه زبان معماري پروژه در هنگام پايان اجرا، با زبان معماري روز همخواني نداشته باشد. حكايت ساختمان جديد مجلس شوراي اسلامي هم از اين قاعده مستنثي نيست.
.
فكر احداث بناي جديد مجلس شوراي ملي از سال‌هاي 53-1352خورشیدی مطرح شد. ابتدا مهندس مويد عهد طرحي را با پلان دايره‌اي شكل ارايه كرد و هرچند فونداسيون آن طرح را هم اجرا كرده بودند، اما پروژه متوقف شد. در سال 1355 طرح مذكور را به دفتر سردار افخمي سفارش دادند و از آن زمان تا سال 1383 كه ساخت آن به پايان رسيده است آقاي مهندس عبدالرضا ذكايي- همكار سابق دفتر سردار افخمي و مديرعامل وقت شركت مهندسان مشاور پل‌مير- مسووليت طراحي و هدايت پروژه را به عهده داشته‌اند.
.
طراح پروژه دروصف آن مي‌گويد:
«يكي از عوامل موثر در شكل‌گيري بناي مجلس، تناسبات و ارتفاع و عملكرد دو بناي شمالي و جنوبي بوده است تا اين بنا بتواند ضمن استفاده مداوم از دو بناي موجود با محيط اطراف خود نيز هماهنگي كامل را برقرار كند.»
«به نظر ما فرم مثلث راه‌حل خوبي بود. هم فرم پايداري است، هم سه قوه را تداعي مي‌كند و هم هندسه قابل بسطي در همه‌ي جهات دارد. راس مثلث روي ساختمان مرتفع‌اداري قرار مي‌گيرد و هرچه به طرف ساختمان كميسيون‌ها مي‌آييم دوبال آن باز مي‌شود. ارتفاع در سمت ساختمان اداري حداقل است و هر چه به ساختمان كميسيون‌ها نزديك مي‌شويم، زياد مي‌شود. با اينكه ارتفاع هرم 45 متر است، به دليل نحوه ارتفاع‌گيري آن، برخلاف دو ساختمان شمالي وجنوبي در مقابل ديگر ساختمانها قرار نگرفته است.»
..
ادامه ی مطلب >> بیانگر نقاط ضعف این نوع معماری برای ساختمان مجلس می باشد، اما در آن هیچ سندی از ارتباط این معماری با نماد های فراماسونری نمی توان یافت..

.
[font=Tahoma]=================================
.
گفت‌وگوی قانون با عبدالرضا ذکایی، معمار ساختمان بهارستان
>>> اطلاق فراماسونری به ساختمان مجلس، توهین است

.
==============================================
.[/b]
برخی از برداشت های غلط که نسبت به معماری ساختمان مجلس وارد است.
1. مهمترین ایرادی که به ساختمان مجلس وارد می شود هرمی بودن آن است، این در حالی است که ساختمان مجلس سه وجهی غیر منتظم و شبیه به یک منشور می باشد که نوک آن هیچ تفاوت یا شکستگی نسبت به قسمت های پایینی این منشور ندارد..

.
2. تعدادی از سایت ها با ارائه عکس های هوایی از ساختمان مجلس از تشابه آن با صفحه ی شطرنجی می نویسند، در حالی که صفحه ی شطرنجی بایستی داخل هرم و برای حضور اجنه به کاربرده شود.و اینکه انعکاس نور خورشید بر روی شیشه های پنجره ی ساختمان مجلس باعث می شود که این شیشه ها به رنگ سیاه به نظر آیند. و هیچ اتصالی از طرفین به یک دیگر ندارند که موجب ایجاد یک صفحه شطرنجی شوند. .
.
3. وجود دو خط به شکل ساق های یک مثلث هیچگاه دلیل بر تشکیل شدن گونیا و پرگار نمی باشد، در حالی که در معماری فراماسونری این نماد به واضح ترین شکل به کار گرفته می شود.

..
4. عدد 33 که تعداد پنجره های ساختمان مجلس در هر وجه می باشد نمی تواند به عنوان یک نماد فراماسونری در معماری یک بنا مورد استفاده قرار گیرد، زیرا با توجه به کاربردی که فراماسون ها برای هر نماد قائل هستند این عدد برای بیان تعداد روز استفاده می شود. مانند) جنگ 33 روزه

.
5. همچنین تعدادی از سایت ها از تشابه شکلی میان صحن مجلس که صندلی های نمایندگان در آن چیده شده است با پنج ضلعی منتظم می نویسند که در صورت اتصال راس های آن ستاره ی داوود شکل خواهد گرفت یا از تشابه آن با صحن سازمان ملل می نویسند. در صورتی که به هیچ عنوان تشابهی میان فضای داخلی این دو ساختمان وجود ندارد. و صحن ساختمان مجلس نیز پنج ضلعی غیر منتظم می باشد.


6. در مورد دیواری نیز که پشت رییس مجلس قرار دارد در نکات زیر را باید در نظر گرفت :
الف) وجود خطوط متقاطع که موجب پدید آمدن اشکال مشابه گونیا و پرگار شود اجتناب ناپذیر است.

ب) و اگر بنا باشد این خطوط مثلثی را بسازند که در راس آن چشم جهان بین قرار بگیرد، پس چرا در راس این مثلث کلمه ی (( الله )) نصب گردیده ؟
.
.
.

برخی از تعابیر و واقعیاتی که می توان از بنای مجلس استنباط نمود :

.
1. عدد 66 که مجموع تعداد پنجره های ساختمان مجلس می باشد و ابجد کلمه الله است.

.
2. سه وجه خارجی بنای ساختمان مجلس که تداعی گر سه قوه کشور می باشند همچنین می توان این برداشت را از آن نمود که دو وجه این ساختمان همانند دو قوه ی مجریه و مقننه هستند که با حرکت رو به جلوی خود باعث پیشرفت کشور می شود، و دیوار پشتی مجلس که همانند قوه ی قضاییه عامل استواری نظام و مقابله با عوامل تضعیف کننده این نظام اسلامی می باشد.
.
3. شکل منشوری بنای مجلس این مسئله را تداعی می کند که هدف حکومت اسلامی انتشار قوانین مصوب در نظام اسلامی به سراسر جهان است. زیرا تنها دین اسلامی است که شایسته اجرا شدن در همه ی زمینه های تربیتی، حکومتی و ... را در جهان داراست..
.
============================================

من از دوستانی که در این تاپیک شرکت داشته اند و به افشای فعالیت های نا آگاهانه عده ای که شاید بدون آگاهی به ترویج نماد های فراماسونری در ایران می پردازند، تشکر می کنم..
.
ولی فکر می کنم نمی توان صرف تشابه میان نماد ها یا کاربرد نا آگاهانه آنها آن ها را به فراماسونری و فعالیت های گسترده فراماسونری نسبت داد، یعنی به جای اینکه اغلب با برداشت های غلط از نماد ها در جهت ترویج نماد های دشمن و بزرگ جلوه دادن دشمن تلاش کنیم،سعی کنیم تا ما نیز برای مقابله با دشمن نماد سازی بکنیم یا حداقل نماد های اسلامی خود را گسترش دهیم و به یاد داشته باشیم که این نماد ها همیشه چند شکل یا تصویر نیستند.
..
خون شهیدان ما نماد ماست.

.

[b]یا مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)
اهرام ثلاثه مصرم اضافه کن!!!!!!

کلا هر چی هرم و مثلث تو دنیا وجود داره نشونه شیطون پرستاس!!!!!!!

اصن مثلث باید از بین اشکال هندسی حذف بشه!!!!!!!!!!
صفحه: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
آدرس های مرجع