تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: چگونه می توان مانند سلمان مِنّا اهل البیت شد؟!!!!
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
صفحه: 1 2
(۷/مهر/۹۱ ۱۷:۰۴)بیداری12 نوشته است: [ -> ]بسم الله الرحمن الرحیم

رب انهن اضللن كثيرا من الناس فمن تبعني فانه مني ومن عصاني فانك غفور رحيم

کلمه ی منی رو سرچ کردم این پیدا شد!
این آیه منظوره؟

أحسنت!!!!!!!!!!!!!!!
خودِ خودشه
آیه ای که در آن سرِّ منّا اهل البیت شدن سلمان ذکر شده همین آیه است که از قول حضرت ابراهیم علیه السلام به قومش گفته شده است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فَمَنْ تَبِعَني‏ فَإِنَّهُ مِنِّي (36-ابراهیم)
پس همانا هر کس از من تبعیت کند همانا تنها او از من است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سرّ منّا اهل البیت شدن سلمان همین تبعیت محض و بی چون چرا و مطلق از رسول الله و امیرالمومنین است!!!!!
از سلمان می پرسند چگونه منّا اهل البیت شدی؟
میگه هوای نفسم را فانی کردم در مطلوب رسول الله و امیرالمومنین و نخواستم مگر آنچه آنها خواستند
برای دریافت پاسخ تفصیلی حتماً این دو تاپیک را مطالعه فرماید
حدیثی که اساس عبودیت را بیان میکند (مقاله ویژه)!!!!

ایاک نعبد!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(مقاله ی ویژه!)#$

همانطور که مشاهده میکنید در این تبعیت هم ولایتپذیری وجود دارد و هم عمل به نماز شب و عبادت شبانه به تبعیت از رسول الله و هم... تمام پاسخهایی که دوستان به نحوی ارائه کردند

سرّ عظیم برای منّا شدن تبعیت است، تبعیتی تام و تمام از ولی اعظم خدا!!!!!!!!!!!!!!!
منظور از تابعین ابراهیم(فَمَن تَبِعَنى )درآیه 36 سوره ابراهیم چه کسانی هستند؟
[/b]

(
رَب إِنهُنَّ أَضلَلْنَ كَثِيراً مِّنَ النَّاس فَمَن تَبِعَنى فَإِنَّهُ مِنى وَ مَنْ عَصانى فَإِنَّك غَفُورٌ رَّحِيمٌ )

در آيه فوق خوانديم كه ابراهيم مى گويد:خداونداكسانى كه از من تبعيت كنند از من هستند، آيا پيروان ابراهيم تنها همانها بودند كه در عصر او يا اعصار بعد در كيش و مذهب او بوده اند،و يا همه موحدان و خداپرستان جهان را - به حكم اينكه ابراهيم سمبل توحيد و بت شكنى بود - شامل مى شود؟
ازآيات قرآن - آنجا كه آئين اسلام را ملت و آئين ابراهيم معرفى مى كند به خوبى

استفاده مى شود كه دعاى ابراهيم همه موحدان و مبارزان راه توحيد را شامل مى

گردد .
در رواياتى كه از ائمه اهل بيت (عليهمالسلام ) نيز به ما رسيده اين تفسير

تاييد شده است.
از جمله در روايتى از امام باقر (عليهالسلام ) مى خوانيم :«من احبنا فهو منا اهل البيت قلت جعلت فداك:منكم ؟! قال منا و الله،اما سمعت قول ابراهيم من تبعنى فانه منى»
هر كس ما را دوست دارد و به سيره ما اهل بيت است،راوى سؤ ال مى
كند فدايت شوم براستى از شما؟ فرمود:بخدا سوگند از ما است،آيا گفتار ابراهيم را
نشنيده اى كه مى گويد من تبعنى فانه منى هر كس از من پيروى كند او از من
است ).
اين حديث نشان مى دهد كه تبعيت از مكتب و پيوند برنامه ها سبب ورود به
خانواده از نظر معنوى مى شود .
در حديث ديگرى از امام امير المؤ منين على (عليهالسلام )
مى خوانيم كه فرمود:«نحن آل ابراهيم افترغبون عن ملة ابراهيم و قد قال الله تعالى فمن تبعنى فانه منى»ما از خاندان ابراهيم هستيم آيا از ملت و آئين ابراهيم رو مى گردانيد در حالى كه خداوند (از قول ابراهيم چنين نقل مى كند) هر كس از من پيروى كند او از من است ).
منبع

:
تفسیر نمونه ج10 ص368
از سایت انور طاها

لینک : http://www.anvartaha.net/tafsiri/nabovat/1899--36-.html
ابو حمزه گفت
سعد بن عبد الملك كه او را حضرت باقر سعد الخير ميناميد خدمت آن جناب رسيد
سعد از فرزندان عبد العزيز بن مروان بود مثل زنهاى مصيبت زده اشک ميريخت
امام فرمود: چرا گريه ميكنى
عرضكرد: چرا گريه نكنم و حال اينكه در قرآن مرا از شجره ملعونه شمرده‏اند (بنى اميه)
امام فرمود: تو از آنها نيستى، تو از جمله افراد خاندان بنى اميه هستى كه از خانواده اولاد پيامبر بشمار ميروى. مگر نشنيده‏اى اين آيه را كه خداوند از قول ابراهيم نقل ميكند (فَمَنْ تَبِعَنِي فَإِنَّهُ مِنِّي) هر كه پيرو من باشد از جمله ما است.
زندگانى حضرت سجاد و امام محمد باقر عليهما السلام، ص: 245
(۷/مهر/۹۱ ۱۷:۴۳)علی 110 نوشته است: [ -> ]آیه ای که در آن سرِّ منّا اهل البیت شدن سلمان ذکر شده همین آیه است که از قول حضرت ابراهیم علیه السلام به قومش گفته شده است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فَمَنْ تَبِعَني‏ فَإِنَّهُ مِنِّي (36-ابراهیم)
پس همانا هر کس از من تبعیت کند همانا تنها او از من است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سرّ منّا اهل البیت شدن سلمان همین تبعیت محض و بی چون چرا و مطلق از رسول الله و امیرالمومنین است!!!!!
از سلمان می پرسند چگونه منّا اهل البیت شدی؟
میگه هوای نفسم را فانی کردم در مطلوب رسول الله و امیرالمومنین و نخواستم مگر آنچه آنها خواستند
برای دریافت پاسخ تفصیلی حتماً این دو تاپیک را مطالعه فرماید
حدیثی که اساس عبودیت را بیان میکند (مقاله ویژه)!!!!
ایاک نعبد!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(مقاله ی ویژه!)#$
سلام علیکم. سؤال خیلی عالی‌ای هست این سؤال (منظورم چگونه مثل سلمان شدن است) و جالبه که علی علیه السلام خودش به این سؤال پاسخ داده: علی علیه السلام خطاب به کمیل فرمود:

یا کمیل لاتأخذ إلا عنا تکن منا

یعنی از غیر ما چیزی نگیر تا یکی از ما باشی. یعنی ادب زندگی و سلوک بندگی را فقط از ما بگیر تا از ما محسوب شوی. والسلام! البته نمیگم این کار خیلی راحت هست اما راهش اینه. Smile
صفحه: 1 2
آدرس های مرجع