تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: آویزهای تک چشم برای چشم زخم!!
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
صفحه: 1 2 3
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام دوستان عزیز من می خواستم نظز گروه رو درباره آویزهایی تک چشم که در این چند ساله مد شده و در خانه ها و اتومبیلها به منظور جلوگیری از چشم زخم نصب میشه بدونم.آویز چشم نظر[/size]
Huhاتفاقا من خودم تو فكرش بودم كه ايا بديا خوبه؟ولي به نظر من خوب نيست يه جورايي انگاري غير مستقيم داريم ميگيم به دجال اعتقاد داريم در صورتي كه اينطور نيست. اگر بهش فكر كنيد ميبينيد خيلي مسخرست چه جوري يه چشم مي تونه از ما مراقبت كنه؟تا اونجايي كه ميدونم اين نماد ياشئ توي تركيه خيلي ريشه داره و مردم خيلي بهش اعتقاد دارن
استفاده از این نوع آویزها گونه ای از خرافه است که متاسفانه گاها مورد استفاده عده ای قرار می گیرد. قدیم ترها از چشم خشک شده گوسفند استفاده می کردند! که با بروز شدن آدم ها، به جای چشم واقعی خشک شده، سفال، فلز و ... به شکل چشم می سازند و دقیقا با همان کاربری استفاده می کنند. البته در اینکه چشم زخم وجود دارد، حرفی نیست اما آیا با برخورداری از فرهنگ غنی ایرانی-شیعی و رفتار برخواسته از این معرفت دینی آیا جایی برای تکرار رفتار شرک آمیز و آلوده به خرافات وارد شده از سایر فرهنگ ها توجیهی دارد؟ فرهنگ هایی که به علت دوری از کانون حقیقت، نیازمندی های معنوی خود را با سراب هایی من درآوردی ارضا نموده اند و چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند؟!
سلام ممنون از مطلب بسيار خوبي كه گذاشتين متأسفانه بسياري از جامعه ما گرفتاري چنين خرافاتي هستند
اگه مي شه مستندات مطلب را بيشتر كنين مثل حديث و يا روايتي در اين زمينه.
مثل اینها
[تصویر: L128084945621.jpg]
و از نظر علمی این ثابت شدست که بعضی سنگها مخصوصا سنگ ابی انرزوی منفی رو جذب میکنه
اما این به شکل چشم بودنش رو اطلاعی ندارم...
تو رو خدا بی خیال چشم بشید دیگه! هر گردی گردو نیست هر چشمی هم دجال نیست... رنگ فیروزه ای اثر منفی چشم رو میگیره و چون بهش میگن چشم زخم به شکل چشم درستش کردن... (تو قم بهش میگن ببین بترک! یعنی ببین و اگه چشم زدی خودت بترک! چون این سنگ نیروی منفی چشم زخم رو بر میگردونه)
از خواص سنگ ها بی اطلاع نیستیم و می دونیم که هر کدوم یه فایده ای دارن. فقط به این دلیله که ازشون استفاده میکنیم.
fateme جان، زیاد با نظرت موافق نیستم. حرفی که شما میزنی این مطلب رو الغا میکنه که هر کس به هر نحوی اگر از چشم و ... استفاده کرد غیر مستقیم این مطلب رو میرسونه که به دجال اعتقاد داره. اگه یک نگاه به کتاب دختر های دبیرستانی بندازی میبینی که همشون یه چشم تو کتاباشون کشیدن! اگه هر تک چشمی نماد دجال باشه پس باید در صدا و سیما رو تخته کرد به خاطر لوگو هاش!
يا حق
سلام به همه
به نظر من در هر حال نوعي سوء استفاده از اعتقاد مردمه و بيشتر به خرافه ونماد ماسوني شبيه تا به علاج چشم زخم اگر نماد ماسوني باشه ميدونيد با طرح اين مساله ياد صحبت راجر مي افتم كه ميگفت مهم نيست كه مردم چه اعتقادي دارن و به كليسا ميان مهم اينه كه در راستاي برنامه ي اون ها اين كارو انجام ميدن!
نميدونم كه صحت صحبت هاش در چه حده اما فكر ميكنم كه اين نوعي تبديل انرژي (افكار مردم به انرژي مورد نظرشون) براي فراهم كردن مقدمات ظهور دجال يا همون تك چشمشونه !
اونها بي سبب هيچ كاريو انجام نميدن و تمام ترويج نمادهاشون براي رسوندن سطح انرژي مورد نظرشون به يك ميزان خاصه!
من به چشم زخم معتقدم چون در اسلام به اون اشا ره شده اما براي رفع اون اعتقادي به نصب اين نماد ها ندارم انرژي حاصل از افكار كسي كه چشمان اصطلاحا شوري داره در اذهان عمومي با دود كردن ماده اي به نام اسفند خنثي ميشه يا حتي با بلور نمك كه شايد اگه دنبال دليل علمي و فيزيكيشون بريم به نتايج خوبي برسيم!
اما از همه چيز بهتر خواندن ايات قران مانند اية الكرسي و سوره فلق و سوره ناس و .... هستش.
بحث جالبي بود

من هم قبول دارم كه شيطان هميشه از اون راهي كه گمان نمي كني وارد ميشه ولي من بين قديمي ها زياد ديدم كه يك چشم گوسفند قرباني رو به عنوان جلوگيري از چشم زخم تو حلقه اي از از يه فلز خاص به گردن يا به مركبشون ميبستن .

نميشه گفت همه جا پاي فراماسونري (به معناي يك گروه سازمان يافته صهيونيستي ) در كار بعضي جاها خود شيطان بعضي از افكار رو به صورت خرافه و انگاره هاي به ظاهر مقدس به بعضي ها القا مي كنه .

خيلي از كاهايي كه گذشتگان ما انجام ميدادن در ابتدا رسوم و آيين هاي قشنگي بودن كه كاركرد هاي خاصي در جامعه داشته اما به مرور زمان كاركرد خودش رو از دست داده و فقط نمادي از اون باقي مانده . و ما با نگاه كردن به اونها فقط اون آيين ها رو مورد تمسخر قرار مي ديم كه داستانها و مثالهاي زيادي در اين باره وجود داره ولي الان جاي مطرح كردنش نيست.

اين آويز هاي به قول شما تك چشم هم بايد به دقت مورد بررسي قرار بگيره كه اولين مورد هاي مشاهده، زمان و مكاني كه استفاده شده چي بوده و باقي قضايا

به اين راحتي نميشه حكم به شيطاني بودن يا غير شيطاني بودن يك چيز داد .

موفق باشيد
سلام
دوستان یه سوال داشتم میخواستم بدونم
دستی که اغلب عکسش هست نماد چیه؟
همون نماد دست پنهانی جابولونه؟یا نه
صفحه: 1 2 3
آدرس های مرجع