تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: پیشنهادات و انتقادات در مورد بخش اصول عقاید شیعه
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
صفحه: 1 2
با عرض سلام خدمت همه ی دوستان عزیز
عزیزان همراه ،می توانید هر گونه انتقاد و یا پیشنهادی که برای بهبود بخشیدن به عملکرد این بخش از تالار "اصول عقاید شیعه " مد نظر دارید را در این پست مطرح کنید .
ان شا الله تمامی فعالیت های ما مورد رضایت حضرت ولی عصر ارواحنا فداه قرار گیرد.
علي جان سلام
اول بايد بگم مطالبت خيلي خوبه و اميدوارم از اينكه استقبال نميشه دلسرد نشي
من چند تا پيشنهاد دارم
شما اول مقالات چند تا سوال مطرح مي كني كه اين به مخاطب كمك ميكنه تا بهتر موضوع بحث رو متوجه بشه اما به نظر من بهتره به تمام اين سوالات يكباره جواب ندي! در واقع گه به مخاطبت اجازه بدي توي بحثت شركت كنه نتيجه بهتري گرفته ميشه
و خود اينكار باعث كوتاه شدن متن هم ميشه
يه مساله ديگه اينه كه اگه خودت مقالات رو بخوني و نظر خودت و اون چيزي رو كه ازش درك كردي ارائه بدي درك مطلب براي مخاطب راحت تر ميشه(البته با رعايت پيشنهاد اولم!) همه ما سالهاست مطالبي رو توي كتب درسي و ديني مي خونيم كه نه دركشون مي كنيم و نه به دنبال فهميدنش ميريم!
هنر شما مي تونه اين باشه كه خواننده رو ترغيب كني تا دنبال مطلب بره.
يه ضربالمثل (نمي دونم كجايي!Angel) هست كه ميگه : به جاي اينكه به من ماهي بدي ، ماهيگيري رو يادم بده ( يا يه همچي چيزي!)
اميدوارم موفق باشي
با سلام
دين اسلام به دليل کامل بودن و تطابق داشتن با علم در نيا روز به روز با استقبال بيشتري روبرو ميشود
و براي مسلمانان خيلي شيرين و دلپذير است که آيات قرآن و احاديث امامان با علوم جديد و پيشرفت علم اثبات ميشوند و ايمانشان تقويت ميشود .در بخش هم مطالبي از يان دست يافت ميشود که بسيار جالب هستند
مانند
(B+)معجزه شق القمر + ناسا + !!!»
(B+) معجزه قرآن که پس از قرنها کشف شد در مورد فرعون

به نظر حقير اگر در بخش زير مجموعه اي ايجاد تا در آن تمرکز روي معجزات علمي قرآن و تطابق آن با کشفيات جديد باشد يا احاديثي که حقايق علمي تازه کشف شده را در بيش ار 1000 سال مطرح کرده اند را بيان کند بسيار عالي خواهد بود و در پويايي و تقويت ايمان کاربران موثر.

_____________-
سلام علی جان
سه نکته به ذهنم می رسه که در زیر به آن اشاره می کنم.

1:
اکثر دوستان مطالبی را که به دین مربوط می شود، در این بخش ایجاد و ارسال می کنند.
به همین دلیل این بخش دچار بی نظمی ها شده است.
من پیشنهاد می کنم در صورت امکان این بخش را به چند زیر بخش اصلی تقسیم کنید.

2:
و نکته ای دیگر در مورد مطالب ارسالی دوستان، اکثر مطالب کپی شده و در حجم بالا از سایت های دیگر می باشد، پیشنهاد می کنم، در صورت مشاهده چنین پست های خیلی سریع آنها را حذف کنی.

3:
و در مورد ارسال خود شما، اکثرا طولانی و بسیار سنگین هستند. و البته از لحاظ نگارشی کمی هم ناخوانا. (البته شرمندم)
ببین دوست عزیز به نظر من در جایی لازم است که خیلی عمیق سخن گفت و در جایی دیگر هم به زبان مخاطب باید مطلب را ارئه کرد. البته در این مورد منظورم همه ارسال های شما نیست.
و یک نکته دیگه اینکه می دانی چرا خیلی از جوونهای امروزی زیاد دوروبر روحانیون نمیرن؟
به نظرت اشکال از کیه؟ از جوانها؟ به نظر من اشکال از روحانیون ماست که نمی تونن اونا رو به طرف خود جلب کنند و در اطراف خود نگه دارند.
(۱۷/بهمن/۸۹ ۱:۲۰)mohamad نوشته است: [ -> ]1:
اکثر دوستان مطالبی را که به دین مربوط می شود، در این بخش ایجاد و ارسال می کنند.
به همین دلیل این بخش دچار بی نظمی ها شده است.
من پیشنهاد می کنم در صورت امکان این بخش را به چند زیر بخش اصلی تقسیم کنید.
2:
و نکته ای دیگر در مورد مطالب ارسالی دوستان، اکثر مطالب کپی شده و در حجم بالا از سایت های دیگر می باشد، پیشنهاد می کنم، در صورت مشاهده چنین پست های خیلی سریع آنها را حذف کنی.
سلام
در مورد نکته اول : محمد جان بعد از پیشنهاد این طرح توسط چند نفر از دوستان محترم ، بنده برای اجرا روی این مسئله خیلی پافشاری کردم ولی در آخر به بی تفاوتی منجر شد و متاسفانه دیگر مدیران از این مسئله استقبال خوبی نکردن..به نظرم اینکار بایستی حین تاسیس سایت انجام می شد ، امیدوارم هر چه زودتر به این مسئله رسیدگی بشه.انشاءالله

در مورد نکته دوم : من با این اصل که نباید از سایت های دیگر مطالب ارزشمند رو کپی کرد مخالفم! البته در مورد بعضی مطالب که ارزش و اعتبار کمی دارن حق با شماست ولی خوشبختانه تعدادشون کم هست و با عملکرد مناسب مدیران خیلی زود حذف می شن.
اما چرا مخالفم؟!
اولا چون اسم و هدف سایت بیداری اندیشه هست و بایستی هر گونه مطالب ناب اعم از اخبار و مطالب دینی و ... در راستای بیداری اندیشه درش باشه و هیچ مانعی نداره.
دوم : بعضا بنده توی سایت های مختلف دینی به مطالب ناب و ارزشمندی بر می خورم که این مطالب انقدر به دلم می شینه و ازش لذت می برم که دوست دارم دیگر دوستان و همسنگران عزیز هم در صورت تمایل بخونند و ازش مطلع بشن و نهایتا بهش عمل کننن! حالا با این دیدگاه بنده چاره ای ندارم جز اینکه یا فقط لینک بدم که این ، مخالف قوانین تالار هست و یا به صورت پیام خصوصی به تک تک دوستان بفرستم که با توجه به حجم عظیم همسنگران عزیز ، اینهم زیاد معقول به نظر نمی رسه و یا اصلا از خیرش بگذرم!
در مورد اخبار هم خوبه عین خبر ها رو در این سایت هم داشته باشیم ، بنده شخصا تمامی خبرهای راجع به حوادث اخیر مثل مسائل مصر رو از همین سایت دنبال کردم.
سوم : اگر موضوع یا اخبار یا هر چیز مرتبط با اهداف سایت آزادانه ایجاد نشه بحث و تبادل افکاری در موردش نخواهیم داشت ، پس همین که در مورد بعضی اخبارها دوستان لطف می کنن و نظراتشونو می گن و ما هم استفاده می کنیم مدیون کسی هستیم که موضوع و محتوای اون خبر رو ایجاد کرده.
چهارم : به خاطر احترام به عقاید دوستان
پنجم : عدم سلب آزادی در ایجاد یک موضوع و یک مطلب
ششم : همه ما بالاخره مطالب رو از جایی کپی می کنیم ، یا به نقل از یک عالم بزرگ یا از کتاب و سی دی و یا از دیگر منابع اینترنتی ، تنها گناه اون اشخاصی که از دیگر سایت ها مطالب رو اینجا انتقال می دن اینه که که دیگه زحمت تایپ رو نمی کشن و تنها فرقش با دیگر عزیزان در همینه.ولی به نظر من در اجر و نیت ایجاد موضوع هیچ فرقی با کسی که مباحث رو از کتاب یا از منابع غیر اینترنتی اینجا درج می کنن ندارن.
یا حق.
با سلام و تشکر از مدیریت محترم
در چنین تالارهایی مرسومه که "موضوعات مهم" در 5 تا 7 آیتم انتخاب میشه..
در حال حاضر تمام صفحه اصلی "اصول عقاید شیعه" به "موضوعات مهم" اختصاص یافته که تا حد زیادی باعث به حاشیه رفتن(صفحه دوم)تاپیک های ارسالی جدید، شده..
البته که زحمت مدیریت بیشتر میشه..
ممنون از توجه شما
در پناه خدا
سلام
به نظر من خیلی عالی میشه اگر یک بخش بگذارید برای سوال و جواب در مورد عقایدمون دوستان سوال بپرسند و هرکس تونست جواب بده
اولا چرا "اصول عقاید شیعه"
از نظر من "اصول عقاید اسلام" بهتر بود
دوما بعضی از مبحث ها مطلقا جز اصول نیستن
اولاً بر طبق روایات بعد از رحلت رسول اکرم امت اسلام 73 فرقه میشوند و حقانیت فقط با یکی از آنها است و آن هم شیعه دوازده امامی هست
و هر فرقه ای اصول اعتقادی خاص خود رو داره در این اسلام پاره پاره شده

دوماً درست هست که بعضی از مباحث مطلقاً شاید ارتباط مستقیم با اصول عقاید در بدایت امر نداشته باشند اما فی الجمله مرتبند و اگر واقعاً مباحثی ایجاد شود که ارتباطی با مسائل اصول عقاید نداشته باشه به سایر بخشهای مرتبط منتقل خواهد شد
با تشکر از نظر شما
بسم الله

پیشنهاد میکنم زیر مجموعه ای برای نماز ایجاد بشه ، تا این بخش کمی منظم تر بشه و راحت تر بشه به مطالب دسترسی پیدا کرد.
با تشکر...
صفحه: 1 2
آدرس های مرجع