تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: کی گفته نستله دشمنه!! + نستله شناسی
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
صفحه: 1 2
نهاد فرهنگي و مذهبي آستان قدس رضوي كه توليت آن پس از رحلت حضرت امام خميني علي رغم كش و قوسهاي فراوان هنوز تغيير نكرده است طي سالهاي گذشته با انتشار روزنامه پر تيراژ و سراسري قدس سعي در القاء خط فكري مديران اين نهاد مظلوم را در بين اقشار جامعه داشته است

چندي پيش اسناد و مقالاتي با هدف تنوير افكار عمومي از آنچه در اين نهاد مقدس در حال انجام است در سايت موذن حرم مطهر رضوي درج شد كه با استقبال و البته تعجب بسياري از كاربران و محققان مواجه شد

اكنون در حالي كه صهيونيستي بودن محصولاتي همچون نستله براي هر مسلمان آزاده امري مسلم بوده و استفاده و تبليغ آن طبق فتاواي قريب به اتفاق مراجع عظام حرام عنوان شده است گستاخي نشريه وابسته به نهاد مقدس آستان قدس رضوي با درج مطلبي با عنوان «کمکهای انسان دوستانه شرکت نستله در جریان سیل پاکستان» جای هیچ شک و شبهه ای را برای صهیونسیست بودن برخی عوامل دست اندرکار نهاد آستان قدس باقی نمیگذارد

عمالی که با چرب زبانی و البته منابع مالی صهیونیسم بین الملل و جریان شیطانی فراماسونری و همچنین غفلت برخی مسئولان در این نهاد مقدس نفوذ کرده اند و سعی در القاء تفکرات شیطانی خود و اربابان خود در میان جامعه مسلمان ایران را دارند

با پیگیریهای برخی تشکلهای مردمی و سایت موذن حرم مساله توزیع محصولات شرکت کوکا کولا در حرم مطهر طی مراسم شبهای قدرسال جاری!! مرتفع گردید ولی گویا این جریان نمیخواهد توصیه های آرام ملت مسلمان خراسان را بشنود و با تبلیغ گستاخانه شرکت نستله آنهم ذیل عنوان کمک به ملت مسلمان پاکستان سعی در کمرنگ جلوه دادن حضور مردم و افکار جامعه اسلامی خراسان نسبت به مساله صهیونیزم و فلسطین را نموده است

[تصویر: nestle.JPG]

مشاهده اين مطلب در روزنامه قدس مورخه ۲۹ آبان هشتاد و نه

مستنداتي از ماهيت و حمايت شركت نستله از رژيم صهيونيستي در ذيل آمده است:

* نستله يك كمپاني تغذيه بين‌المللي است كه در سال 1866 ميلادي در سوئيس توسط هانري نستله تاسيس شد و اكنون در 100 كشور جهان، 350 شعبه دارد.

* محصولات غذايي نسكافه، سرلاك، مگي، كافي ميت و ... از جمله توليدات اين شركت در سطح جهاني است.

* نستله در سال 1998 جايزه جوبيلي (Jubilee Award) را از دست نخست وزير وقت رژيم صهيونيستي (بنيامين نتانياهو) دريافت كرد. اين جايزه به بزرگترين شركت‌هاي تامين كننده اقتصاد اسرائيل اعطا شده است.

* نستله در سال 2000 ميلادي، مبلغ 6/14 ميليون دلار به صندوق غرامت هلوكاست واريز كرده است. بيانيه رسمي اين پرداخت در پايگاه اينترنتي اين شركت موجود است.

* اكنون نستله بيش از 4000 پرسنل در بيش از 10 شعبه اصلي در سرزمين‌هاي اشغالي دارد كه يكي از مهمترين شعب آن، در شهرك صهيونيستي سديروت (واقع در مناطق اشغالي نوار غزه) به مساحت 700 متر مربع مي‌باشد.

* شركت نستله مالك 1/50 درصد سهام شركت اسرائيل Osem (از بزرگترين شركت‌هاي غذايي اسرائيل) است.

* آمريكا سالانه 24 ميليون دلار را به ازاي سرمايه‌گذاري در اسرائيل به اين شركت اعطا مي‌كند.

* نام شركت نستله به دليل ارتباط وثيق اقتصادي با رژيم صهيونيستي، در ليست معتبر‌ترين نهادهاي بين‌المللي تحريم اسرائيل موجود است و تاكنون در نقاط مختلف جهان اين شركت توسط گروه‌هاي مختلف مسلمان و غيرمسلمان، به دليل كمك به رژيم صهيونيستي تحريم شده است.

* از جمله نهادهاي معتبر جهاني كه اين شركت را در محكوميت جنايات رژيم صهيونيستي تحريم كرده‌اند، يكي از بزرگترين اتحاديه‌هاي تجاري اروپا (UNSOIN) و يك نهاد مسيحي عمده به نام Christian Aid هستند كه هر دو غير مسلمان هستند.

* گروه‌ها و نهادهاي اسلامي مختلف نيز از چند سال پيش (پس از آغاز انتفاضه دوم) نستله را در ليست تحريم خود قرار داده‌اند.
ده‌ها گروه اسلامي در اروپا و آمريكا به منظور تحريم شركت‌هاي صهيونيستي، سايت اختصاصي اينترنتي تاسيس كرده‌اند كه در ليست اكثر آنها نام شركت نستله موجود است.

* از جمله نهادهاي بين‌المللي تحريم كننده نستله، اتحاديه عربي تحريم اسرائيل است كه پس از تحريم اين شركت با واكنش شديد مديرعامل نستله مواجه شد.

* در سال گذشته، جمعي از دانشجويان لبناني، با حضور فعالان بين‌المللي بايكوت اسرائيل از كشورهاي اروپايي، تجمعي در برابر دانشگاه بيروت به منظور اعلام تحريم اين شركت داشتند.

* نستله در ايران عملاً فعاليت‌هاي خود را از سال 2001 با خريد امكانات توليدي موجود از يك شركت داخلي (در محمديه قزوين) با توليد نسكافه، كافي ميت، مگي و ... آغاز كرد.

* نستله فعاليت‌هاي تبليغي خود را طي مدت تاسيس خود به تدريج افزايش داده است؛ از ماشين‌هاي ويژه‌ تبليغاتي توزيع محصولات تا عرضه‌ رايگان برخي محصولات در برخي محافل و مجالس فرهنگي مانند جشنواره جاري فيلم فجر، آگهي‌هاي روزنامه‌ها، بيلبوردها، دانشگاه‌ها، اتوبوس‌ها و ...

* امور مشتريان شركت نستله ايران از چندين ماه قبل، اقدام به برگزاري كلاس‌هاي ويژه آشپزي خانم‌ها در فرهنگسراي تهران و ديگر شهرستان‌ها نموده است. طبق اعلام پايگاه اينترنتي نستله ايران، تاكنون به 5000 خانم ايراني آموزش داده است.

* شركت نستله در اسفند سال 1384، اقدام به برگزاري يك جشن و مسابقه بزرگ سراسري در ايران نموده است و برندگان اين مسابقه به تور كشور سوئيس فرستاده است.

* رئيس نستله ايران يك غيرايراني به نام «پير تروبا» است و پرسنل آموزش ديده اين شركت 180 نفر مي‌باشند.
-تمامي مستندات فوق از منابع رسمي اين شركت يا طرف‌هاي قرارداد آنها از اسرائيل تهيه شده است

درسال 2000 اين شرکت ميليون‌ها دلار را براي راه اندازي مرکز Ranad در فلسطين اشغالي سرمايه‌گذاري کرد. در 1998 پيتر برابک نماينده نستله جايزه صهيونيستي جوبيلي را از دست بنيامين نتانياهو دريافت کرد. اين بزرگترين کمک مالي است که رژيم صهيونيستي به شرکت‌ها و شخصيت‌هاي حامي خود اختصاص داده است. شرکت‌هايي که در فلسطين اشغالي بيشترين سرمايه‌گذاري و روابط اقتصادي را با رژيم داشته باشند.

نستله سرمايه‌گذاري در سرزمين‌هاي اشغالي را با خريد 10%‌ از سهام شرکت تغذيه اسرائيل (Osem) آغاز کرد.

دو سال بعد اين سهم مالکيت را به 1/50% افزايش داد. در ژانويه 2002 طي قرادادي، مشمول معافيت مالياتي دولت غاصب اسرائيل قرار گرفت.

شرکت اصلي نستله اکنون درسرزمين‌هاي اشغالي در شهرک سديروت است. شهرکي که در شمال غزه ساخته شده است و اکنون مسکن 23000 نفر يهودي از کشورهاي مغرب، ‌اتيوبي و کشورهاي شوروي سابق است. نيمي از آن‌ها ظرف 10 سال اخير به اين منطقه مهاجرت کرده اند. نستله در شهرک سديروت شرکتي به مساحت 700 مترمربع احداث کرده و قرار است مرکز تحقيقاتي با زيربناي 1700 مترمربع در همانجا تاسيس نمايد. نستله در سال 2000 ،‌ 20 ميليون دلار به صندوق غرامت هولوکاست واريز کرده است. اين شرکت همچنين 24% از کمک سالانه 6/5 ميليون دلاري رژيم صهيونيستي به شرکت‌هاي اقتصادي را دريافت مي‌کند.( پاداش خوش خدمتي)

به طور کلي اين شرکت در مناطق اشغالي 4000 پرسنل داشته و در مناطق مختلف اسرائيل 11 شعبه دارد که همگي در مناطق اشغال شده قرار دارد.

کمک به انتقال مهاجران يهودي به اسرائيل از ديگر کمک‌هاي نستله به اسرائيل است. نکته قابل توجه اين است که تنها مسلمانان نيستند که نستله را بايکوت کرده اند بلکه UNISON بزرگترين اتحاديه انگلستان و يک گروه مسيحي به نام Christian Aid کالاهاي شرکت نستله را به خاطر جنايات اسرائيل، تحريم کرده‌اند.

لازم به ذكر است توليت كنوني آستان قدس رضوي در حال حاضر بزرگترين حامی و اسپانسر محصولات صهيونيستی در ايران هستند ! محصول صهيونيستی دسانی يكی از محصولات كمپانی كوكا كولا است كه طی 4 سال در شبهای قدر در حرم مطهر توزيع شده است

مسئولان كنوني اين نهاد فرهنگي با سوء استفاده از موقعيت خود برای تبليغ مناسب و وسيع محصولات شركت صهيونيستی كوكا كولا در حرم مطهر امام رضا عليه السلام با وجود خيل عظيم زائران و مجاوران كه از اقصی نقاط كشور عزيزمان در مراسم شبهای قدر شركت ميكنند عملا هزينه تبليغات اين شركت صهيونيستی را نيز متقبل شده اند

در سالهای اخير و در شبهای گرانسنگ قدر توليت آستان قدس رضوی از زائران و ميهمانان حضرت علی بن موسی الرضا عليه السلام با آب معدنی های دسانی توليد شركت صهيونيستی كوكا كولا پذيرايی ميكردند كه چندين بار تذكرات جدی از سوی تشكل های مردمی مشهد به مسئولان آستان قدس داده شد ولی متاسفانه سالهای بعد با حجم گسترده تری اين پذيرايی صورت گرفت ! تا اينكه طي سال جاري اين امر متوقف شد

اما گويا مسئولان اين نهاد مذهبي با تبليغ محصولات خواهر نامشروع كوكا كولا يعني نستله سعي در رجوع به رويه گذشته خود را نموده اند كه جلوگيري از تداوم اين موضوع از سوي اصحاب رسانه امري لازم خواهد بود
سلام zarati313 عزیز Smile


مثل همیشه مطلب بسیار خوب و مفیدی بود Blush

ایکاش برخی از دوستان که همه فکر و ذکرشون پیدا کردن چشم و مثلثه ، به جای این کار به دنبال این مطلب بودند که اعضاء پلید فراماسونری چگونه دارند به طور مخفیانه ای در موسسات دولتی و غیر دولتی در ایران نفوذ می کنند
واقعاً جای تشکر داره از zarati313 عزیز Smile

دوستان خوبم خواهشاً دقت کنید ، این افراد پلید دارند ما رو بازی می دند ، باور کنید اگر عوض گشتن دنبال چشم و مثلث بدنبال این بودید که الان کجاها نفوذ کردند ، باور کنید تا الان عرصه بر اونها خیلی تنگ می شد ، ولی ما رو فرستادن دنبال پیدا کردن نماد و خودشون خیلی راحت و بدون کوچکترین مشکلی، مثل قارچ تو ایران رشد و نفوذ می کنند و کسی هم نیست به این مطلب فکر کنه و بدنبال اطلاع رسانی باشه
دوستان ما باید خیلی هوشیار تر باشیم !
والسلام علی من اتبع الهدی
سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

خدمت zarati313 گرامی عرض تشکر و سپاس را دارم و عرضی هم دارم با عنوان یک کسی که در باب این موضوع چند صباحی با عده ای از دوستان تحقیق گشترده ای در این باب داشته است.

مشکل تائید تاسیس شرکت نستله در سال 1373 هجری شمسی تا به اکنون و تمدید قرار داد با این شرکت یک پارادوکس یا بقولی یک سیاست دوگانه از طرف ذولتهای گذشته با آرمانهای اسلامی بحساب می آید.

وقتی به مسئول دولت اخیر در اتاق بازرگانی و مسئول تمدید قرار داد شرکت نستله مستندات مبنی بر صهیونیستی بودن این شرکت ارائه شد ایشان این موضوع را جناحی دانستند.

و فرمودند که این شرکت بین المللی است ولی برای بعضی جناح های داخلی بهانه ای برای ایراد اتهام است.

خب وقتی چنین دفاعی از این شرکت میشود و مجوز فعالیت شرکت نستله نه تنها تمدید بلکه مجوز تولید و فروش آب معدنی با نامهای نستله و اکوافینا نیز بدان داده میشود
ما انگشت اتهام را به سوی خیلی ها میتوانیم نشانه برویم.
که
دولت اولین آنهاست
شرکت نستله دارد از شیر خشک تا آب معدنی ایرانیان را میدهد ( در کشوری که حداقل از لحاظ آب معدنی مشکلی ندارد و متکی به غیر نیست الحمدلله ) و از لحاظ شیر خشک هم در تحریم به سر نمیبریم.


این مسئله سر دراز دارد
(این پکیج را هم خدمت دوستان تقدیم میکنم شاید بکارشان بیاید
http://parsaspace.com/files/9404684884/?c=776 )
یاحق
آستان قدس رضوي خيلي كارها انجام ميده

در همايش ها نسكافه و كافي ميكس ميده

آب معدني دساني ميده

البته برنامه هاي سپاه مشهد هم دست كمي نداره
بارها ماديديم از همين محصولات توزيع ميكنند

و اصلا هم براشون مهم نيست.

انگار فرقي نميكنه كه كجا باشي اگر بصيرت و شناخت نداشته باشي
نه تنها مفيد نيستيم كه شايد مضر هم باشيم

اين كار يه بسيج عمومي ميخواد
اول از همه خودمون و خانواده هامون
سلام علیکم .
از مطلب خوبتون ممنون و واقعا جالب بود . اما چیزی که جای بحث دارد این است که چرا چنین شرکتی به سیل زدگان کمک میکند؟
خب به هر حال بايد ظاهر كار رو هم حفظ كرد و براي بستن دهن عوام يه كارهايي انجام داد .
ما يه دوست عماني داشتيم هرچي براي اين بنده خدا توضيح ميداديم كه بابا نستله براي صهيونست ها پشتوانه محكميه و بهشون كمك ميكنه قبول نميكرد.

ميگفت وقتي يه مسلمون اومد و امتياز اين شركت رو خريد و تو كشور خودش شروع به كار كرد و پس ديگه خريد كردن از اين شركت مانعي نداره . مثل همين كوكا مشهدي خودمون.

ميگفت من تو سايت خودشون رفتم اصلا همچين چيزهايي كه شما ميگيد نديدم و هزارتا ان قلت ديگه .

همين آدم از فعالان بيداري اسلامي در عرصه بين الملل هم بود.

همين دو تا شبهه كه جوابهاي خيلي محكمي هم داره مطرح كردنش باعث ايجاد دودلي در بقيه ميشه .

وقتي گروههايي مثل سپاه قدس مشهد تو برنامه هاشون از آب معدني دساني استفاده ميكنند. يا وقتي آستان قدس تو همايش هاي بين المللي و داخلي مهمش از كافي ميت و كافي ميكس استفاده ميكنه خب معلومه عوام هم ميگن اگه كار بديه چرا اين گروهها انجامش ميدن؟؟؟؟؟؟

با وجود يه همچين تفكرهايي معلومه كه كسي نستله رو خيلي دشمن به حساب نمياره.SadSad
با سلام خدمت دوستان عزیز
قابل ذکر است که آستان قدس رضوی یک مبلغ برای شرکت نسله به حساب می آید و در کنفرانس های خود از محصولات نسله استفاده می کند . و جالبتر اینجاست که در شهر مقدس مشهد بزرگترین شرکت قهوه خاور میانه واقع شده است که از نظر رتبه بندی در مقام سوم جهان قرار دارد و تمام محصولات این شرکت به اروپا مخصوصا آلمان و لهستان صادر می شود
سلام دوستان
چرا هيچكس از كوكاكولا حرف نميزنه؟ چرا هيچكس نميگه اين كوكاكولايي كه وابسته به صهيونيست‌هاست با اون آرم جنجالي و معروفش كه اگه بر عكسش كنيد خونده ميشه " نه محمد نه مكه" هنوز بر سر سفره هاي ماست. تو جشنها و حتي مراسم مذهبي و عزاداري ازش استفاده ميشه.
يه خورده فكر كنيد
تصور كنيد رفتيد مجلس عزاداري امام حسين و يا حتي شب هاي قدر، چقدر به ساحت مقدس حضرت محمد (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) عرض ادب و ارادت كرديد و بعدا سر سفره با خيال راحت نوشيدني رو ميل مي كنيد كه روش نوشته "نه محمد نه مكه".
اينا همش برنامه ريزي شدس. همه اين آرم ها و شعارها.
ولي متاسفانه يا ما متوجه نيستيم و يا خودمون رو به اون راه مي زنيم (چون طعم كوكاكولا واقعا عاليه!!!)
خوشحال ميشم نظراتتون رو در اين مورد هم بنويسيد.
به هر حال با وجود غولهايي مثل كوكاكولا و ... نستله زياد هم تعجب برانگيز نيست!
(۲۲/خرداد/۹۰ ۱۵:۱۵)zohur12.ir نوشته است: [ -> ]سلام علیکم .
از مطلب خوبتون ممنون و واقعا جالب بود . اما چیزی که جای بحث دارد این است که چرا چنین شرکتی به سیل زدگان کمک میکند؟

ظهور گرامي دنياي امروز دنياي تبليغاته!
حالا به هر شكلي!!!
از سوء استفاده از خانمها بگيريد تا كمك‌هاي به اصطلاح بشردوستانه!
اگر كمي تو اينترنت دنبال اين سوء استفاده ها بگرديد نمونش رو پيدا مي كنيد.
آنقدر نفوذ این شرکت ها و افراد ها در مشهد زیاد هست
که مشهد به فراماسونی ترین شهر ایران تبدیل شده!
(۲۹/تیر/۹۰ ۱۱:۳۹)EMPERATOR نوشته است: [ -> ]آنقدر نفوذ این شرکت ها و افراد ها در مشهد زیاد هست
که مشهد به فراماسونی ترین شهر ایران تبدیل شده!
سلام
این رو به قطعیت میگی؟شما مشهدی هستی؟


(۲۷/خرداد/۹۰ ۱۱:۰۶)ريحانه الرسول نوشته است: [ -> ]وقتي گروههايي مثل سپاه قدس مشهد تو برنامه هاشون از آب معدني دساني استفاده ميكنند. يا وقتي آستان قدس تو همايش هاي بين المللي و داخلي مهمش از كافي ميت و كافي ميكس استفاده ميكنه خب معلومه عوام هم ميگن اگه كار بديه چرا اين گروهها انجامش ميدن؟؟؟؟؟؟
Sad
سلام
میشه به من بگین اب معدنی دسانی چه مشکلی داره البته من این اسم رو اصلا نشنیدم.
صفحه: 1 2
آدرس های مرجع