تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: دین از سیاست جداست یعنی............
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
صفحه: 1 2 3
بسم الله الرحمن الرحیم

نظر بدهید لطفاً

[تصویر: w535]
دینی که من الآن می بینم باید از سیاست جدا باشه.
دینی که من الآن می بینم با دین تو قرآن یکی نیست.
بعد به نظرتون سعی کنیم دین تو قران رو با خودمون یکی کنیم بهتر نیست تا اینکه کلا صورت مسئله رو حذف کنیم؟
این مورد رو من خیلی میبینم وقتی مشکلی هست حل نمیکنیم یا پاک میکنیم یا فراموش
یعنی به زور حجاب سر مردم نکن وگرنه حجاب از بیخ و بن نابود میشه
یعنی .................................................. همه یعنی هایی که مثل مثال بالاست داره دین رو نابود می کنهSad
حجاب که مسئله فرهنگیه نه سیاسی!
جدایی دین از سیاست یعنی
این همه ادم دارند تو دنیا کشته میشن ،مظلومانه،که در هیچ دینی نیست
اما چون دینداران در خانه هاشون هستند همچنان زنان و بچه مورد تاراج ابر قدرت ها قرار میگیرن
در ضمن فقط ایران رو نگاه نکنید
حجاب فرهنگیه ولی با سیاست اینجوری به زور روی پا مونده نه با فرهنگ یا دین جانمWink
اول خودمون که دینمون داره نابود میشه رو باید رسیدگی کنیم
به نام خدا

یه سری احکامی که اسلام گفته جنبه ی فردی داره. به خودش مربوطه. هرطور می خواد تو پستو عمل کنه، تا جایی که نتیجش به سطح اجتماع کشیده نشده، فقط خودش تو ثواب و عقابش سهیمه

یه سری اعمال و احکامم هستن که جنبه ی عمومی و اجتماعی داره. یعنی روی تمام سطوح افراد تاثیرگذاره. اینجا دیگه این نیست بگیم هرکی به دینش.

همونطور که گفتید حجاب فرهنگیه. از فرهنگ دینیمون نشئت گرفته.
حجاب هم از جمله احکامیه که جنبه ی عمومی داره

وقتی حکومت و جامعه ی اسلامی تشکیل شده، باید احکام اسلامی جاری شه ( و این فقط مختص به حکومت اسلامی نیستش اکثریت نظام های بشری همینطور رفتار می کنن)
پشتوانه ی قانون اساسی کشورمون، اسلامه. یعنی قوانینی که درش وضع می شه باید از فی*ل*تر اسلام بگذرن و منطبق بر اسلام باشن (حالا وضع قانون فرق داره با اینکه جایی قانون رو رعایت نمی کنن)
اسلامی که گفته حجاب واجبه و جنبه ی عمومی داره، به عنوان یه قانون توی جامعه ی اسلامی پیادش می کنه

نقل قول:دینی که من الآن می بینم باید از سیاست جدا باشه.
دینی که من الآن می بینم با دین تو قرآن یکی نیست.

کشور رو سیاست با قانوناش می چرخونه. همون قانونایی که پشتوانه ی دینی دارن. پس دین از سیاست جدا نیست
حالا اگه مشکلی توی اجرا (نه وضع قانون) پیش اومد، اگه کسی این وسط حرف نامربوط زد، اگه کسی اشتباه کرد، این اشکال از دین نیستش، از مسلمونی ماهاست و به قول خانوم یاسین این امر هم صدالبته این مجوز رو به ما نمی ده که کلا بی خیال کارای درست شیم و بگیم این دینی که من می بینم باید از سیاست جدا شه

جدایی دین از سیاست نتیجش می شه، سکوت یه هفته ای کل جامعه ی عرب در مقابل وحشی گریای اسرائیل

.
.
در زمان ما هیچ وقت دین کاملا با سیاست یکی نمیشود و نخواهد شد چون این اتفاق فقط و فقط در حکومت حضرت ولیعصر اتفاق خواهد افتاد.
اسلام سیاسی ایران قابل اصلاح نیست
باید پاک شه.... ترو تمیز
بعدش روی اصولی که چهل و پنج سال پیش رخ به کمکش روی کار اومد. دوباره روی کار بیاد و این بار خداکنه بتونیم اسلام قرآنی درست کنیم.
مشکل ما سیاست دینی نیست!
مشکل ما دین سیاسیست!
چندوقته چقدر جمله ی قصار می گم :/
صفحه: 1 2 3
آدرس های مرجع