تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
با عرض سلام احترام
چند سوال ذهنم را به شدت آشفته کرده است تقاضا دارم این گمراه را هدایت کنید.
در قران کریم خواندم که خدای تبارک و تعالی انسان را خلیفه زمین خلق نمود که مورد اعتراض فرشتگان قرار گرفت .
حال دو سوال
1. اگر هدف خلقت از ابتدا فرستادن انسان به زمین بود یعنی حضرت آدم از گناه مبراست 2.در آیین من شیعه فرشتگان از گناه به دورند . ایا شک ایشان در فرمان و تفکر خدا کفر نبوده ایا دارای اختیارند .
این سوال ها هم در ایات دیگر سوره بقره برایم به وجود امد
1. خلقت انسان و جهان دارای پروسه زمانی است .
از نظر ما خدا در زمان و مکان نمی گنجد و فراتر از ان است پس چگونه دچار محدویت زمانی می باشد. در داستان هزقیل نبی هم اشاراتی به این هست
چند سوال دیگر هم دارم که طرح نمی کنم تا ذهن مشوش من دیگران را مبتلا نکند.
بابت راهنماییتان سپاس گزارم
سلام

درباره فرشتگان و سجده بر آدم به لینک زیر برید

کلیک کنید

(۱۴/مرداد/۹۴ ۱۶:۱۲)mohammad727 نوشته است: [ -> ]1. خلقت انسان و جهان دارای پروسه زمانی است .
از نظر ما خدا در زمان و مکان نمی گنجد و فراتر از ان است پس چگونه دچار محدویت زمانی می باشد. در داستان هزقیل نبی هم اشاراتی به این هست
سلام

از کجا به چنین نتیجه ای رسیدید؟ آن داستان چیست؟

درباره این قسمت بیشتر توضیح بدهید
سلام، اسم تاپیک نامربوط نیست ؟!
(۱۴/مرداد/۹۴ ۱۶:۱۲)mohammad727 نوشته است: [ -> ]با عرض سلام احترام
چند سوال ذهنم را به شدت آشفته کرده است تقاضا دارم این گمراه را هدایت کنید.
در قران کریم خواندم که خدای تبارک و تعالی انسان را خلیفه زمین خلق نمود که مورد اعتراض فرشتگان قرار گرفت .
حال دو سوال
1. اگر هدف خلقت از ابتدا فرستادن انسان به زمین بود یعنی حضرت آدم از گناه مبراست 2.در آیین من شیعه فرشتگان از گناه به دورند . ایا شک ایشان در فرمان و تفکر خدا کفر نبوده ایا دارای اختیارند .
این سوال ها هم در ایات دیگر سوره بقره برایم به وجود امد
1. خلقت انسان و جهان دارای پروسه زمانی است .

سلام
لطفا سوال رو واضح مطرح کنید و ادرس رو دقیق بدید . و اگه میشه متن رو چه ایه و جه حدیث رو کاملا مرقوم بفرمایید
درباره سوالات شما هم
اعتراضی وجود ندارد درباره فرشتکان و ادم. بلکه سوالی بود و بس.
خالق همیشه فرای مخلوق هست و در او قرار نمیگیرد . خدا خالق زمان و مکان و ... و محدود به زمان و مکان و ... نمیباشد .
موضوع هزقیال نبی رو خودتون بفرمایید تا اگه موردی هست کمک کنیم.
لطفا سوالات و مطالب رو باتوجه به متن قرمزبیان کنید
آدرس های مرجع