تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: همگی مسئولیم!
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
صفحه: 1 2
بسم الله الرحمن الرحیم

شهادت آیت الله نمر رو به همه شیعیان تسلیت عرض می کنم
شهادت رزق مردان خداست و بیداری انسانهای پاک نتیجه شهادت مردان خداست

آل صهیون باید منتظر اتفاقات جدیدی در کشورش باشد
هنوز مست است و نمی داند که چه غلطی کرده است : ان الباطل کان زهوقا...

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

و اما بعد :

یه سنت الهی هست که کمتر بهش توجه می کنیم :

خدا برای اینکه نعمت ولایت رو به جامعه ای بده اون جامعه باید استحقاق اون نعمت رو داشته باشه
خدا با کسی تعارف نداره
با کسی فامیل نیست
پارتی بازی هم نیست

در دستگاه خدا شایسته سالاری و بایسته سالاری هست.

مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان و رای مردم و .... همه اینها فرع هستن برای تعیین سرنوشت مردم
و البته فروع بسیار مهمی هستن و باید باشن
چرا؟ چون عالم طبیعت عالم اسباب و علل هست و اگه این اسباب نباشن نمیشه

خدا در سال شصت و هشت دوباره برای ما نعمت ولایت رو تمدید کرد
چرا؟
واقعا چرا؟...

واقعا مجلس خبرگان به ما نعمت ولایت رو داد؟؟!!
مجلس خبرگان یه وسیله بود برای رسوندن ملت به این نعمت. مامور بود. خودش هم از ماموریتش خبر نداشت

مجلس خبرگان هم می تونست اشتباه کنه. صاحب عصمت که نیستن
از دل با تقواترین شخص یمن که عاشق امیرالمومنین بود ابن ملجم بیرون اومد. کی میتونه با یقین بگه اعضای خبرگان هرگز اشتباه نمی کنن؟؟
اما در سال شصت و هشت اشتباه نکردن و بهترین انتخاب ممکن رو داشتن
اینجا دست خدا تو کار بود که اشتباه پیش نیومد و بهترین انتخاب انجام شد

خب حالا دلیل اصلی خدا برای دادن این نعمت به ما چی بود؟

ما مستحق شده بودیم. فقط به همین خاطر خدا دوباره نعمت ولایت رو به ما داد.

ما حدود 250 هزار جوون برای حفظ اسلام قربانی کردیم. که این قربانی کردن هم توفیقی بود که خدا داد.
در واقع شهدا نعمت ولایت رو برای ما به ارمغان آوردن نه مجلس خبرگان.

پس ما یه کار کردیم که توفیق این ولایت نصیبمان شد. استحقاق داشتن ولایت رو پیدا کردیم

حالا اگه مسئولین ناشایست بر سرکار میان،
اگه کسی قدرت بگیره که جلوی ولی امر ما بایسته،
اگه حق ما در جامعه اسلامی خورده میشه و بهمون ظلم میشه،
یک دلیل اصلی داره!
خودمون هستیم...
اهل خدا نشدیم...
همین قدر امنیت و رفاه رو هم از صدقه سر انسانهای خوب این سرزمین داریم
به خودمون بیاییم

حالا تو این روزها و این دوره، واقعنی و راست حسینی ما استحقاق این رو داریم که این لطف خدا بر سر ما مستدام باشه؟
طوفانی به پا شده توی غرب آسیا و شمال آفریقا . . . مردم یمن و شیعیان عربستان و بچه های مخلص لبنان و فلسطین و سوریه و عراق و ... دارن مستحق میشن...
مبادا عقب بمونیم از اونها...

طلب حقیقی مون چیه؟...
واقعا می خواییم ولایت رو یا نه؟؟

یعنی اگه ما مردم و ملت حق جو و حق طلب و طاهری نباشیم، اگه ولایت رو نخواییم،
اگه تو میدان جهادی که ولی فرمودن نباشیم،
اون وقت دست های پنهان خدا، سنت خدا میاد تو کار :
ممکنه مجلس خبرگان یکی مثل منتظری رو بر ما ولایت بده
ممکنه از دل رای های مردم یکی مثل میر حسین موسوی بشه رئیس جمهور ما
ممکنه شورای نگهبان صلاحیت امثال بنی صدر رو تایید بکنه...

خدایا : اهدنا الصراط المستقیم
صراط الذین انعمت علیهم غیر المغضوب علیهم و لا الضالین

اگر نعمت ولایت رو قدر ندونیم مورد غضب خدا واقع میشیم. و وای از غضب خدا پس از اتمام نعمت و حجت... وای

ایام جبهه و جنگ بود...
یه روز داشت یه جزیره سقوط میکرد...
امام خمینی فرمودند:
به رزمنده ها بگید جزیره سقوط نکند.
یه فرمانده با بیسیم کلام ایشان را منتقل کرد.
کلام امام به صورت غیر مستقیم به رزمنده ها رسید.
بچه ها گلوله نداشتن...ار پی جی نداشتن
مهمات خیلی کم بود،
با خودشون گفتند
امام گفته جزیره سقوط نکند،
اینجا را قتلگاه میکنیم ولی جزیره سقوط نخواهد کرد.
و به لطف خدا جزیره سقوط نکرد.دیگه نگفتند ما مهمات نداریم
نگفتند امام خودش آنجا نشسته و فرمان میده.
نگفتند ما خسته شده ایم.
دیگر بهانه نگرفتند...
گفتند : امام فرموده جزیره سقوط نکند!آنرا هم، غیر مستقیم از فرمانده شنیده بودند...حالا
امام خامنه ای مستقیم میگویند:
بنده درخواست میکنم٬
خواهش میکنم،
برید به سمت مصرف تولیدات داخلی.
این یک مجاهدت بزرگ است.
(من که آب شدم تا این جملات آقا را نوشتم!)
عمل نمیکنیم
همه ش بهانه میگیریم:
که تولیدات داخلی کیفیت ندارد، خوب نیست، گران است و فلان ...رزمنده های عزیز بدون بهانه گرفتن یه جزیره را حفظ کردن...
حالا ما هم ادعای رزمنده بودن را داریم؟
ما هم جهاد را دوست داریم؟اگر بله ...بسم
امام حسین (علیه السلام) :
«الناس عبید الدنیا و الدین لعق علی السنتهم یحوطونه مادرت معایشهم فاذا محصوا بالبلاء قل الدیانون »

مردم بندگان دنیایند و دین، تنها بر زبانشان جاری است، هنگامی که زندگیشان سرشار است دین گرایند ولی هنگامی که در تنگنای بحرانها قرار گرفتند دین داران واقعی اندک می گردند.
.
.
.
ترویج دنیا پرستی هست که این حادثه رو در مردم تشدید میکنه.
کسانی که فکر دنیا تمام مغزشون رو گرفته نمیتونن به مفاهیم والایی همچون ولایت فکر کنن. چرا باید ولایت باشه و...
تا شکم و دنیا ارجهیت داشته باشه برای مردم لیاقتشون خشک میشه!
خدا به ما لیاقت بده و...
(۱۳/دی/۹۴ ۲۱:۳۷)سدرة المنتهی نوشته است: [ -> ]
ایام جبهه و جنگ بود...
یه روز داشت یه جزیره سقوط میکرد...
امام خمینی فرمودند:
به رزمنده ها بگید جزیره سقوط نکند.
یه فرمانده با بیسیم کلام ایشان را منتقل کرد.
کلام امام به صورت غیر مستقیم به رزمنده ها رسید.
بچه ها گلوله نداشتن...ار پی جی نداشتن
مهمات خیلی کم بود،
با خودشون گفتند
امام گفته جزیره سقوط نکند،
اینجا را قتلگاه میکنیم ولی جزیره سقوط نخواهد کرد.
و به لطف خدا جزیره سقوط نکرد.دیگه نگفتند ما مهمات نداریم
نگفتند امام خودش آنجا نشسته و فرمان میده.
نگفتند ما خسته شده ایم.
دیگر بهانه نگرفتند...
گفتند : امام فرموده جزیره سقوط نکند!آنرا هم، غیر مستقیم از فرمانده شنیده بودند...حالا
امام خامنه ای مستقیم میگویند:
بنده درخواست میکنم٬
خواهش میکنم،
برید به سمت مصرف تولیدات داخلی.
این یک مجاهدت بزرگ است.
(من که آب شدم تا این جملات آقا را نوشتم!)
عمل نمیکنیم
همه ش بهانه میگیریم:
که تولیدات داخلی کیفیت ندارد، خوب نیست، گران است و فلان ...رزمنده های عزیز بدون بهانه گرفتن یه جزیره را حفظ کردن...
حالا ما هم ادعای رزمنده بودن را داریم؟
ما هم جهاد را دوست داریم؟اگر بله ...بسم

رفیق مغز خر خوردم کالای داخلی بخرم؟ پول اضافه ندارم آشغال گرون و بدرد نخور بخرم
نمونه میخوای خودروی داخلی
نمونه میخوای؟ یخچال افتضاح داخلی
نمونه میخوای؟ موتور سیکلت های بی کیفیت
نمونه میخوای لوازم خانگی که به زور به مدت فقط گارانتیشون کار میکنن و بعد فاتحه
مرض دارم؟ مگه من چقدر درآمد دارم که هی برم جنس بخرم بریزم دور؟
دیوانه ام؟ با خرید این اجناس جون خانواده و خودم رو به خطر بندازم؟
ماشین 3 تومنی رو به من بفروشن 20 تومن من هم برم حمایت کنم و بخرم؟
اگه بخرم این کار خیانت به مردم و کشوره چون حمایت کردم از اون شرکت تا محصولاتش رو هم بی کیفیت تر هم آشغالتر هم گرونتر کنه و باز مجبور باشم بخرم
آقا فرمودند؟ آقا تا قیام قیامت بفرمایند وقتی یه عنوان سکان دار این کشور حرکتی نکنن مردم هم حرکتی نمیکنن
آقا اموال مردم رو پس بگیرن از یه عده
مردم قدرت خرید پیدا کنن
آقا خبع درجه و مسئولیت کنن از اونایی که اموال مردم رو چپاول میکنن بنده هم برم در صحنه حضور پیدا کنم
مملکتی که برای من حرکتی نمیکنه و هر روز با پاش خرخره من رو بیشتر فشار میده منم نه میتونم نه میخوام براش حرکتی بکنم هر کی هم حرکتی کنه مطمئنا یا نفعی بهش میرسه یا خائن به کشورشه
ضمنا من اعلام میکنم
در سلامت کامل عقلی و روحی هستم و نه میمیرم نه قصد خودکشی دارم
کار از محکم کاری عیب نمیکنه Smile

(۱۵/دی/۹۴ ۱۴:۴۹)فاطمه خانم نوشته است: [ -> ]امام حسین (علیه السلام) :
«الناس عبید الدنیا و الدین لعق علی السنتهم یحوطونه مادرت معایشهم فاذا محصوا بالبلاء قل الدیانون »

مردم بندگان دنیایند و دین، تنها بر زبانشان جاری است، هنگامی که زندگیشان سرشار است دین گرایند ولی هنگامی که در تنگنای بحرانها قرار گرفتند دین داران واقعی اندک می گردند.
.
.
.
ترویج دنیا پرستی هست که این حادثه رو در مردم تشدید میکنه.
کسانی که فکر دنیا تمام مغزشون رو گرفته نمیتونن به مفاهیم والایی همچون ولایت فکر کنن. چرا باید ولایت باشه و...
تا شکم و دنیا ارجهیت داشته باشه برای مردم لیاقتشون خشک میشه!
خدا به ما لیاقت بده و...
انسان برای زنده ماندن نیازهایی داره مثل اکسیژن
حالا من راه تنفس شما رو ببندم شما فکر دینتی یا فکر زندگیت؟
اول انسان باید امورات زندگیش بگذره بعد به فکر دینش و خداش و... باشه
وقتی گرسنه باشی هر قدر بخوای عبادت کنی همه حواست به گرسنگیته
از امام حسین سوء استفاده نکن
امام علی هم فرمودند از هر دری که فقر وارد بشه از در دیگر ایمان خارج میشود.
برای کسی بمیر که برات تب کنه
این دولت چه تبی برای من کرده تو این 40 سال؟
و باز هم اعلام میکنم
ضمنا من اعلام میکنم
کار از محکم کاری عیب نمیکنه [تصویر: happy.png]
خدمت اون دوست گرامی که دوران جنگ رو با الان داره مقایسه میکنه،آیا رزمنده ها جنگیدن تا ایران و اسلام رو زنده نگه دارند یا اینکه جنگیدند تا ما پول بدیم به آقازاده های گرامی تا شکمشون گنده تر بشه؟میدونید این توهینی که شما دارید میکنید یعنی چه؟شما دارید مقام شهدا رو پایین میارید،وقتی میگید که حمایت از تولید داخلی عین جنگیدن توی میدون جنگه،یعنی اینکه شهدا رفتن تا شکم برخی آقازاده ها پرتر بشه...
به نظرتون حمایت ما از امثال ایران خودرو و سایپا و دزدهای داخلی دیگر (همون هایی که جنس از چین میارن و توی ایران مونتاژ میکنن) باعث نمیشه که شکم این ها چاق و چاق تر بشه و محصولات بعدی شون از این هم افتضاح تر بشه و بیشتر شکم مردم رو بچاپن؟لابد میگید همین ها باعث نصف شغل های در ایران شدن،حالا سوال من اینجاست،بخاطر اینکه چندتا جوون کار پیدا کنن و اقتصاد کشور گردش پیدا کنه،ما باید با جونمون خطر کنیم؟چرا نمیشه چندتا کمپانی مثل اپل و مایکروسافت و جنرال موتورز توی ایران نمایندگی بزنن و جوونا رو مشغول به کار کنن و اقتصاد رو احیا کنن؟
چرا فقط مردم باید تاوان پس بدن و حمایت کنن؟چرا دولتمردان بزرگ پرمدعا هیچ حمایتی نمیکنن؟[i]شما میدونین سالانه چند ده میلیارد تومن صرف واردات سوزن ته گرد و فندک از چین میشه؟یعنی واقعا هیچ دولتمردی نمیتونه جلوی این بخور بخور ها رو بگیره؟[/b]
میدونستید نصف این جنس های داخلی همه ی تیکه هاش از چین وارد میشه و داخل ایران مونتاژ و سرهم بندی میشه؟میدونستید که چندتا آقازاده به بهونه ی تولید داخلی دارن مردم رو میچاپن و خونشون رو توی شیشه میذارن؟
بارز تر از ایران خودرو و سایپا سراغ ندارم ولی یه مثال دیگه هم میزنم تا ببینید این دزدی ها توی همه ی زمینه هاست:
چندوقت پیش یه مصوبه ای تصویب شد که به بهونه ی حمایت از تولید داخل،گمرک تمام اجناس کامپیوتر(ائم از کارت گرافیک،لبتاب و ...) 15 درصد افزایش یافت که همین مسئله باعث شد که تمامی اجناس بازار یه افزایش قیمت 30 درصدی ببینن،بعد این مسئله،سایت زومیت(مرتبط با فناوری و ...) یه تحقیق کرد و طی یک مقاله اعلام کرد که ما فقط یک(یا دو) شرکت داخلی مرتبط با ساخت اجزای رایانه داریم که اونم تقریبا معادل نمایندگی محصولات چینی در ایران بودش،چون که تمام قطعات یک مدل خاص کامپیوتر از چین وارد میشه و عینا همون مدل توی ایران مونتاژ میشه،خب این چیزی به غیر از دزدی در روز روشن است؟اگر ما از این شرکت حمایت کنیم آیا عینا پولمون رو نمی ریزیم توی جیب چینی ها؟دولت مردان بزرگ آیا واقعا متوجه این مسئله نبودن که این مصوبه رو تایید کردن یا اینکه توش براشون سود هست؟
بازار قاچاق و واردات محصولات همه دست آقازاده هاست،اون وقت آقایون دولتی دارن هی به بهونه ی تولید داخل زندگی رو به مردم سخت میکنن
چرا دولت از نخبه ها حمایت نمیکنه؟چرا انقدر فرارمغز ها زیاده؟چرا انقدر از ایده های خلاقانه کم حمایت میشه؟یعنی ما کم نخبه داریم؟کم داریم امثال کسانی که سایت هایی مثل بازار و دیوار و ...(حتی خیلی وقت ها با تقلید درست از نمونه ی خارجی) رو تشکیل دادن و باعث پیشرفت اقتصاد کشور شدن؟
درصد زیادی از ناسا رو ایرانیا تشکیل دادن و بعد از هندی ها(که بخاطر جمعیت بالاشون توی همه ی عرصه ها هستن) ایرانی ها بیشترین درصد تشکیل دهنده ی ناسا رو دارن،همینطور درصد بالایی از کارمندان بالارده ی مایکروسافت هم برای ایرانی هاست(باز هم بعد از هندی ها و خود آمریکایی ها)،آیا واقعا تمام افرادی که رفتن به این شرکت ها نخواستن که توی ایران بمونن؟یا شاید هم نتونستن توی ایران شکوفا بشن؟
بنده نمیگم که تولید داخل رو حمایت نکنید یا ...،بلکه اتفاقا میگم حمایت بکنید،اما جایی که به نظرتون معقولانه ست و این جنس داخلی( حتی اگه قیمتش از جنس خارجی بیشتر و کیفیتش کمتر باشه) و باعث گردش اقتصادی کشور میشه رو بگیرید،اما نرید برخی اجناس داخلی بی کیفیت رو بگیرید که حمایت از اونها فقط باعث چاق شدن آقازاده ها و بی کیفیت تر شدن و گرون تر شدن مدل بعدی اون جنس هستش(البته اگه جنسی واقعا با کیفیت باشه،نوش جون اون آقازاده ای که حامی اون جنسه)
بسم الله الرحمن الرحیم

(۲۰/دی/۹۴ ۱۴:۲۷)saeed125 نوشته است: [ -> ]رفیق مغز خر خوردم کالای داخلی بخرم؟ پول اضافه ندارم آشغال گرون و بدرد نخور بخرم
نمونه میخوای خودروی داخلی
نمونه میخوای؟ یخچال افتضاح داخلی
نمونه میخوای؟ موتور سیکلت های بی کیفیت
نمونه میخوای لوازم خانگی که به زور به مدت فقط گارانتیشون کار میکنن و بعد فاتحه
مرض دارم؟ مگه من چقدر درآمد دارم که هی برم جنس بخرم بریزم دور؟
دیوانه ام؟ با خرید این اجناس جون خانواده و خودم رو به خطر بندازم؟
ماشین 3 تومنی رو به من بفروشن 20 تومن من هم برم حمایت کنم و بخرم؟
اگه بخرم این کار خیانت به مردم و کشوره چون حمایت کردم از اون شرکت تا محصولاتش رو هم بی کیفیت تر هم آشغالتر هم گرونتر کنه و باز مجبور باشم بخرم
آقا فرمودند؟ آقا تا قیام قیامت بفرمایند وقتی یه عنوان سکان دار این کشور حرکتی نکنن مردم هم حرکتی نمیکنن
آقا اموال مردم رو پس بگیرن از یه عده
مردم قدرت خرید پیدا کنن
آقا خبع درجه و مسئولیت کنن از اونایی که اموال مردم رو چپاول میکنن بنده هم برم در صحنه حضور پیدا کنم
مملکتی که برای من حرکتی نمیکنه و هر روز با پاش خرخره من رو بیشتر فشار میده منم نه میتونم نه میخوام براش حرکتی بکنم هر کی هم حرکتی کنه مطمئنا یا نفعی بهش میرسه یا خائن به کشورشه

اقتصاد مقاومتی که آقا انقدر روش تاکید دارند همینه
اینکه وابستگی اقتصاد کشور رو از نفت قطع کنیم همینه

تا وقتی ما رو به کالاهای داخل نیاریم، و تا وقتی این کالاها با خریدهای ما چکش کاری نشن، خب چطوری اصلاح شن
آخه که فقط بحث خودرو و یخچال نیست
ما حتی توی کوچیکترین وسایلمون هم تاکید داریم که جنس خارجی باشه
حتی یه پیرهن معمولی
می بینم که فقط بحث کالاهای سنگین نیست
ما خودمون داریم به خودمون ضربه می زنیم

حالا اینو داشته باشید :

رهبر معظم انقلاب در چند نوبت مختلف طی سالیان اخیر به موضوع تقویت اقتصاد داخل و خرید کالای ایرانی تاکید داشته اند.
در حقیقت همانگونه که سبک زندگی ما باید تغییر کند، سبک خرید ما نیز نیازمند تغییر و تجدید نظر است.

در همین رابطه حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌زاده عضو دفتر استفتائات رهبر معظم انقلاب و رئیس مرکز موضوع‌شناسی احکام فقهی به مهمترین سؤال مطابق با فتاوای مقام معظم رهبری در این خصوص پاسخ داده اند:

سؤال:
  • آیا سخنان حضرت آقا درباره‌ خرید کالای داخلی به معنای فتوای حرمت خرید جنس خارجی در صورت وجود مشابه داخلی است؟
  • یا اینکه صرفاً یک توصیه است؟
  • یا اینکه حکم حکومتی است؟
  • در هر صورت چه نسبتی با نظرات دیگر مراجع تقلید دارد؟

پاسخ:

اگرچه اینجا نمی توانیم بگوییم که این فتوای شرعی است و اگر کسی یک مورد کالای خارجی خریده و بخواهد استفاده کند، او مرتکب کار حرام و گناه شده است، اما از طرف دیگر هم نمی توانیم این سخنان را یک توصیه‌ ساده تلقی کنیم.
ایشان در بیاناتشان تعبیر «باید» داشتند اما «باید» به معنای حرمت فقهی نیست.

ولی به هر حال همه‌ کسانی که نظر حضرت آقا برایشان محترم است یا به کشورشان و تقویت اقتصاد کشورشان علاقه دارند، به دنبال پیشرفت کشورشان هستند، به این توصیه گوش دهند.

فرقی هم نمی کند که این افراد مقلد مراجع دیگر باشند یا مقلد حضرت آقا.

به هر حال مجتهد جامع‌الشرایطی که رهبری جامعه را بر عهده دارند و بر قله‌ اداره‌ کشور قرار دارند و از مسائل کشور به خوبی آگاه هستند، یک توصیه ای به مردم می کنند و مردم اگر پیشرفت کشورشان را می خواهند باید به این توصیه گوش دهند.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

هرچند نمی شود از بیان حضرت اقا حرمت خرید کالای غیر ایرانی را برداشت نمود ولی بنابر نظر حجت السلام فلاح زاده اگر قصدمان از خرید کالای ایرانی این باشد که نظر حضرت آقا، مراجع معظم تقلید و دین این است، یا به هر حال این کار ما موجب تقویت مسلمانان و اقتصاد مملکت اسلامی شود تا بتوانیم در مقابله با دشمن و تحریم دشمن روی پاهای خودمان بایستیم و استقلال خود را حفظ کنیم، قطعاً این کار ما ثواب دارد.

البته نه باید از این طرف بام افتاد نه از آن طرف!
یعنی نه اینطور باشد که چشم و گوش بسته هر کالای بنجلی را به اسم ثواب بردن بخریم و نه اینکه برای خرید هر کالای خارجی یک توجیه دست و پا کنیم و بگوییم این کالا که مشابه ایرانی اش نیست، این یکی ایرانی اش کمیاب است، این یکی فلان است و...!

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در رابطه با این موضوع به این خاطره توجه کنید :

مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران حج نیز به موضوع جالبی اشاره نموده اند:

«بعضى‌ها به عنوان چيز متبرك، از آنجا [مکه] سوغاتى مى‌آورند؛ تبركى ندارد.
اين جانمازهايى كه در سنندج و كردستانِ خودمان مي بافند، به مراتب از جانمازهايى كه از آنجا مى آورند، بهتر است.

برادرِ خودتان را تقويت كنيد، ساخت دست او را كه هم زيباتر است، هم بهتر است، بخريد و اين را به عنوان سوغاتى بدهيد. اين را آنجا ببريد و به افرادى كه دوست داريد، سوغاتى بدهيد. همه اجناس خودمان همين طور است؛

حالا من جانماز را مثال زدم كه مقدس‌ترين است. اينها را رعايت كنيد.»

پ.ن : تقویت چرخ های صنعت داخلی، چه صنایع خرد و چه کلان، اول از همه به نفع خودمونه
ممکنه یه عده زالو هم اون وسط خون مملکت رو بمکند
ولی ضررش هیچ وقت به اندازه ی کالاهای وارداتی نیست.

(۲۰/دی/۹۴ ۱۴:۲۷)saeed125 نوشته است: [ -> ]
انسان برای زنده ماندن نیازهایی داره مثل اکسیژن
حالا من راه تنفس شما رو ببندم شما فکر دینتی یا فکر زندگیت؟
اول انسان باید امورات زندگیش بگذره بعد به فکر دینش و خداش و... باشه
وقتی گرسنه باشی هر قدر بخوای عبادت کنی همه حواست به گرسنگیته
از امام حسین سوء استفاده نکن
امام علی هم فرمودند از هر دری که فقر وارد بشه از در دیگر ایمان خارج میشود.
برای کسی بمیر که برات تب کنه
این دولت چه تبی برای من کرده تو این 40 سال؟
و باز هم اعلام میکنم
ضمنا من اعلام میکنم
کار از محکم کاری عیب نمیکنه [تصویر: happy.png]

همیشه هم اینطور که شما می فرمایید نیست
اتفاقا روی سندیت حدیثی که نقل کردید، شبهه وجود داره
حتی اگه ملاک رو بر معتبر بودن صدر درصدی حدیث بذاریم (یعنی از هر دری که فقر وارد بشه از در دیگر ایمان خارج میشود. )
در کنار این حدیث این آیات از قرآن هم داریم که :
وَأَمَّا مَن بَخِلَ وَاسْتَغْنَى (8) وَكَذَّبَ بِالْحُسْنَى (9) فَسَنُيَسِّرُهُ لِلْعُسْرَى (10) وَمَا يُغْنِي عَنْهُ مَالُهُ إِذَا تَرَدَّى (11) (سوره لیل)

یعنی شکم سیری هم همیشه باعث نمی شه که طرف تو راه درست باشه
یعنی اگه طرف مشکل مالی هم نداشته باشه، دلیلی نداره که حتما دیگه برای رسیدن به سعادتش چیزی سر راهش نیست

فقر و استغنا و... همه و همه وسایل فتنه و آزمایش هستند
هیچ چیزی صفر و صدی نیست
که با داشتن یا نداشتن اون حتما سعادتمند و یا حتما شقی می شیم
مطمئن باشیم همه ی این ابتلائات و آزمایش ها براساس وسع ماست و خدا خودش گفته که چیزی رو خارج از وسع ما بهمون تکلیف نمی کنه

یعنی اگه من تو سختی و فقر میفتم، قدرت تحملش رو هم دارم. فقط باید ببینم خودم به این تحمله فرصت بروز می دم یا سرکوبش می کنم و شورع به جا زدن می کنم

یا علی

دوست عزیز مصباح
شما که کلام بنده رو تایید کردی دیگه
سخن رهبری راجع به جانماز دیگه خیلی مشهوره که شما نوشتی ش،خب حالا اینکه دولتمردای گرامی جلوی واردات اجناسی چون سوزن و چراغ قوه و فندک رو بگیرن و دوتا کارخونه ی تولیدی بزنن سخته براشون؟میدونید چند ده میلیارد تومن این کارها اقتصاد کشور رو به گردش میندازه؟
مگه حتما لزومی داره که تولیدات ملی ما ماشین و کامپیوتر و چیزهای گنده تر از دهنمون باشه؟به نظر شما با خرید پراید و تیبا ما داریم به دهن استکبار مشت میزنیم ؟Big Grin
ای کاش یه کمیته ای درست بشه جلوی دزدی و رانت خواری رو بگیره توی کشور،اونوقت اقتصاد کشور هم به گردش میفته،ولی متاسفانه از بس قیمت ها رفته بالا و دزدی ها زیاد و گردن ها کلفت شده،هیچکی به روی مبارک نمیاره و همه در حال دزدی و مفت خوری هستن
نقل قول:

پ.ن : تقویت چرخ های صنعت داخلی، چه صنایع خرد و چه کلان، اول از همه به نفع خودمونه
ممکنه یه عده زالو هم اون وسط خون مملکت رو بمکند
ولی ضررش هیچ وقت به اندازه ی کالاهای وارداتی نیست.
اتفاقا بیشتره
الان یه عده به بهونه ی تولید داخلی دارن از دو طرف پول میچاپن،مثال بارز ش هم همون افزایش 15 درصدی اجناس رایانه ای که اون بالا مثال زدم،اینجا یه چیزی حدود 30 درصد پول مردم میره توی جیب آقازاده ی گرامی،تولید داخلی پیشرفت نمیکنه،این 30 درصد اضافی هم میره دوبی و کانادا خرج میشه
مثال بارزترش ایران خودرو و سایپا که الان دارن دزدی توی روز روشن میکنن هی دوتا بوق اضافه میکنن به ماشینشون قیمتا رو بالاتر میبرن
مثال بارزترش گمرک که یه افزایش 100 درصدی به اکثر چیزها میزنه،خب اینطوری نه تنها داره خون ملت رو میکنه توی شیشه،بلکه مانع رشد و تلقی خیلی از چیزها میشه چون بیشتر اجناس نیاز به مواد اولیه ی خارجی برای ساخت دارن...

دولتمردان گرامی به جای حرف زدن،بیان جلوی واردات کوکاکولا و روغن لادن رو بگیرن که نه کیفیت دارن و باعث مریضی ملت در آینده میشن و همینطور باعث میشن ارز ملت خارج بشه و بره توی جیب جناب صهیونیست و عربستان
بسم الله الرحمن الرحیم

ببخشید من شنیدم که آقای قرهی یک سخنرانی داشتند بعد از این ماجراها که بحث شورای رهبری پیش اومده
ایشون تو سخنرانیشون گفتند که اصلا 50 سال آینده (فک کنم البته) نیازی به انتخاب رهبر توسط شماها نیست که دارید اینطور خودتون رو به آب و آتیش می زنید برای شورایی شدن رهبر (البته با این مضمون)
گفتند که فیلم سخنرانیشون هم شبکه افق پخش کرده
ولی من هرچی گشتم پیداش نکردم

دوستان اگه کسی صوت یا فیلم این سخنرانی رو دیده یا پیدا کرد، لطف می کنه اینجا قرارش بده

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

نمی دونم توی انتخابات خبرگان پیش رو، قراره چه باطنهایی برملا بشه...
یا قراره چه بذری بکارن که تا اینجا از زبان چند بزرگوار که کلامشون تقریبا حجته شدیدا اظهار نگرانی دیدیم

یکیشون قسم می داد و میگفت برای بصیرت مردم در انتخابات پیش رو دعا کنید...

و دوستان توجه داشته باشید که منظور از دعا، یه حرف زبانی نیست
دعا ظاهرش یعنی طلب کردن. اما هر طلبی اگه حقیقی باشه حرکت رو در پی داره
و حرکت یعنی شدن. یعنی تحقق. یعنی قدم برداشتن و جلو رفتن

اگه دعاهامون حقیقی نباشه که میشه کذب
خدا هم که به سخن کذب لبیک نمیگه
این دعا کردن ما باید با جهاد کردن و درمیدان بودن و بصیرت دادنامون همراه باشه... که مکمل هم شن

حواسمون باشه که زمان داره حجت رو برامون تمام می کنه
و بعد به وقتش...

بسم الله الرحمن الرحیم

سخنان مهم آیت الله صدیقی در رابطه با فتنه ی خبرگان پیش رو

بزرگواران هشدارهای ایشون رو جدی بگیرید...

نقل قول:
ببخشید من شنیدم که آقای قرهی یک سخنرانی داشتند بعد از این ماجراها که بحث شورای رهبری پیش اومده

ایشون تو سخنرانیشون گفتند که اصلا 50 سال آینده (فک کنم البته) نیازی به انتخاب رهبر توسط شماها نیست که دارید اینطور خودتون رو به آب و آتیش می زنید برای شورایی شدن رهبر (البته با این مضمون)

گفتند که فیلم سخنرانیشون هم شبکه افق پخش کرده

ولی من هرچی گشتم پیداش نکردم

دوستان اگه کسی صوت یا فیلم این سخنرانی رو دیده یا پیدا کرد، لطف می کنه اینجا قرارش بده

خواهرم یه زمان تقریبی از زمان پخشش اگه بهم بدین من پیداش می کنم ان شالله.
منظورتون ظهوره درسته؟ اینو از روی عجله دشمن هم من احساس می کنم. این بلاهای فرهنگی رو فقط سر ما میارن ، بقیه بلادها رو فقط با قتل و به بند کشیدن مسلمون ها دارن کنترل می کنن. معنیش اینه که انقدر اومدنش رو محتمل و نزدیک می دونن و از کمترین فرصتی نمی گذرن. هر روز یک فتنه.

ببخشید خارج از بحثه ...
من حتی اعتقاد دارم امثال داعش هم ظهور رو عقب انداختن چون این دولت اسلامی رو ما باید به نحو احسن تشکیل میدادیم و حق جوهای دنیا رو بدور خودمون جمع می کردیم. دشمن این رو پیش بینی کرد و بدل یه گروه انقلابی رو زد و بازم برای خودش وقت خرید.

همه ی این تاخیر ها از کم کاری و سهل انگاری ماست ، این همه ارزش های والا و مثبت داریم اما به دنیا معرفی نمی کنیم.
صفحه: 1 2
آدرس های مرجع