تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: نقش یهودیان صهیونیست در سیاست‌های امریکا
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
《بخش اول》

[/b][b]ایالات متحده ی مرکز اصلی یهودیان در جهان است.لابی یهودی در امریکا نه تنها در حیات سیاسی و اقتصادی بلکه بر بخش های تبلیغاتی، سینمایی و کلا فرهنگی امریکا نیز نفوذ کرده اند.


به رسمیت شناخته شدن اورشلیم به عنوان پایتخت دولت اسراییل از سوی کنگره ی امریکا یکی از دلایل نفوذ لابی یهودی در فرآیند و دستگاه سیاستگذاری و تصمیم گیری امریکا است.


هم اکنون اسراییل با دریافت کمک سالانه ۳ میلیارد دلار در صدر فهرست کشورهایی قرار دارد که بیشترین کمک های مالی را از امریکا دریافت می کند.


نفوذ لابی های صهیونیستی در درون ساختار سیاسی امریکا باعث شده است سیاست خارجی این کشور در انتخاب میان منابع ملی امریکا و منافع اسراییل دچار سرگشتگی شود و همین مساله خود باعث دل نگرانی واعتراض متحدین عرب امریکا شده به طوری که چالش عجیبی را بین اعراب و امریکا سبب شده است.


ایالات متحده که اسراییل را حامی استراتژیک خود می داند، بهای گزافی برای حمایت از این کشور پرداخت کرده است.


نفرت مردم خاورمیانه از ایالات متحده، اقدامات اعتراض آمیز متعدد، خیزش فرهیختگان غرب و شرق علیه واشنگتن و … تنها بخشی از بهای گزافی است که حمایت از اسراییل بر کاخ سفید تحمیل می کند.


دامنه ی فعالیت های صهیونیستی آنچنان گسترده است که برخی از متفکران شرقی، امریکا را حیاط خلوت اسراییل می دانند.


ما با نفوذ لابی ها در ساختار قدرت امریکا، نقش و تاثیرگذاری آنها برسیاست های اقتصادی، سیاسی و نظامی واشنگتن، متوجه ی تاثیرپذیری شگرف سیاستگذاران واشنگتن از این سازمان های صهیونیستی خواهیم شد.


در آخرین آمار منتشر شده تعداد سازمان های یهودی امریکایی به ۳۴۸ مورد بالغ می شود.


به این تعداد باید کنیسه ها را نیز افزود. مراکز عبادی یهودیان امریکا، امروزه به عنوان موسسات اجتماعی مدرن نه فقط مرکزی برای عبادات به شمار می روند، بلکه برنامه های متنوع و متعددی را برای یهودیان ارایه کرده و هر یک به فراخور توان، سعی می کنند از نقطه نظر اجتماعی، فرهنگی و حتی بعضا سیاست به فعالیت در راستای اهداف کلان بپردازند.


از دیگر سازمان ها می توان به مواردی چون مراکز مخصوص جوانان، آژانس های ارتباطی، موسسات خیریه، لژهای برادری و … اشاره کرد.


در جامعه ی یهودیان امریکا ضرب المثلی وجود دارد که گذشته از طنز موجود در آن می تواند نشان دهنده ی نوعی نگرش عام یهودیان به این سازمان ها باشد.


و آن ضرب المثل این است


《یهودی بودن یعنی عضویت در یک سازمان یهودی》
چرا مرگ بر آمریکا

اعدام رنگین پوستان در " خیابان "

عقیم سازی اجباری زنان سرخپوستان

تظاهرات کارگران در شیکاگو1886

حمله به معدنچیان در ویرجینیای غربی1920

سرکوب اعتصاب کاگران راه آهن در شیکاگو1992بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی1945

کشتار زنان و کودکان در جنگ ویتنام1955

استفاده از عامل نارنجی در جنگ ویتنام (سلاح های شیمیایی)

حمایت از شکل گیری رژیم صهیونیستی و بزرگترین نسل کشی در فلسطین

طراحی کودتای28 مرداد در ایران

پشتیبانی از کودتای نوژه

کشف اسناد جاسوسی علیه ملت ایران

حمایت از صدام در جنگ هشت ساله

حمله به هواپیمای مسافربری655 ایران

ترور دانشمندان هسته ای ایران

تحریم های ظالمانه دارو و کالاهای ضروری

کشتار بیشمار غیرنظامیان در افغانستان

کشتن بیش از یک میلیون نفر زن و مرد و کودک عراقی

حمایت از تمامی جنگ ها بر روی کره زمین در طی یک قرن اخیر


مرگ بر آمریکا و مرگ بر آمریکا ...


بدون بصیرت قطعا دچار گمراهی میشویم.
.
#دارد_جوان_منتظرت_پیر_میشود!

?❌ اگر بخواهیم نظام صهیونیستی حاکم بر دنیا را در قالب یک هرم چهار طبقه معرفی کنیم باید گفت:

❌ طبقۀ اول این هرم "نظامیان" هستند که نماد آنها ملکۀ انگلستان است.

❌ طبقۀ دوم حلقۀ "اقتصاد و پول" بوده

❌و طبقۀ سوم مدیران ارشد مانند رئیس بانک جهانی، رئیس حقوق بشر، رئیس سازمان ملل و غیره است.

❌ جالب است بدانید "سیاسیون" آخرین طبقه یا بعبارتی پست ترین طبقه در هرم نظام صهیونیستی دنیاست.

?❌ بنابراین طبیعی است که در هرم قدرت صهیونیستی حلقه ها و طبقه های فوقانی وظیفۀ تأمین نیازها، پشتیبانی و پوشش امنیتی طبقات فوقانی خود را بر عهده داشته باشد.

❌ بعنوان مثال برخلاف آنچه اغلب مردم دنیا تصور میکنند سیاسیونی مانند اوباما، نتانیاهو، مرکِل و غیره نه تنها در رأس امور نیستند که پست ترین مقام را در هرم کنترلی صهیونیست داشته و وظیفۀ آنها صرفاً فریب مردم و ایجاد بسترها و پوشش های امنیتی برای طبقات اصلی "اقتصادی" و "نظامی" است. همچنین مأموریت طبقۀ سوم که مدیران ارشد بین المللی است.

❌اما شبکۀ صهیونیستی مخفی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز مشغول فعالیت است همچنان که برای خود شاکلۀ بیان شده در فوق را که همان فعالیت سیاسیون و مدیران ارشد به نفع رؤسای اقتصادی است را حفظ کرده است، همزمان با نهادینه کردن هرم وارونۀ اصلی خود برای ملت ایران، اهداف خود را به زیبایی هرچه تمام تر پیش برده و آنرا وسیله ای برای رسیدن به منافع صهیونیستی قرار داده اند.

❌ به زبان ساده بر اساس هرم تقلبی و وارونه شده در ایران، سیاسیون در صدر هرم، مدیران ارشد در طبقۀ دوم، اقتصاد در پلۀ سوم و نظامیون در پلۀ چهارم قرار گرفته اند.

❌ این بدان معناست که همانند تمام سالهای بعد از انقلاب نظامیون اعم از ارتشی و سپاهی و بسیجی باید بروند در جبهه ها خون دهند و شهید شوند و سینه سپر کنند تا اقتصادیون و سیاسیون و مدیران ارشد، از هیچ به همه چیز برسند و جت اسکی کنند و قس علی هذا.

❌ البته آنچه گفته شد صرفاً جهت شناخت ساختار چیده شده توسط "جریان غیر انقلابی داخل نظام" بوده و برای تمام سیاسیون و اقتصادیون کشور که برخی انقلابی و پایبند به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند صدق نمیکند. اما با نسبت خیلی زیادی میتوان مصادیق آنرا در اطراف امثال هاشمی و خوئینی ها و میرحسین و روحانی و غیره پیدا کرد.
مطبتون عالی و کاملا آگاه کننده بود، باز هم منتظر مطالب بیشتر در این زمینه و زمینه های دیگه هستم.Smile
آدرس های مرجع