تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: اعتیاد به موسیقی
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
سلام دوستان عزیز مطالب جالبی در این تالار در مورد موسیقی مطالعه کردم و همین باعث شد برای مطرح کردن مشکلم تو اینجا عضو بشم

حقیقتش من یه معتادم نه از نوع معتادایی که تو کوچه میبینید یعنی معتاد آهنگ گوش دادن!!!

هر نوع آهنگی گوش میدم چ حلال چ حرام چ زن چ مرد

در روز حداقل 4 ساعت زمان رو صرف میکنم اگر بیکارم باشم خیلی بیشتر از این هم میشه و تا8 ساعت هم رسیده!!

چند ماهی هست ک هم گوش هام درد میکنه هم دندونام و هم اینکه اصلا نمیتونم تمرکز کنم و فکرم خیلی پر سر و صداس و زیاد هم تخیل میکنم

دگ خسته شدم

چندین بار ترک کردم هندزفری هامو خراب کردم آهنگ هامو پاک کردم سخنرانی آقای رائفی پور رو هم گوش دادم اما نتیجه نداده

یکی به داد من برسه SadConfused

ج خاکی به سرم بریزم زندگیم تو راه آهنگ داره تموم میشه
سلام

چه سبکی گوش میدید ؟
سلام
من هم همین مشکلو داشتم. بیشترین اعتیاد رو هم برای من، موسیقی های بیکلام مثل موسیقی کلاسیک و ... ایجاد می کرد. ربطی به حلال و حرام بودن موسیقی هم نداره. هر چی موسیقی غمگین تر بود بیشتر ایجاد مشکل میکرد.

به این تکرار شدن صدا تو مغز میگن "خراش مغزی". یه صدا تو مغز شروع می کنه تکرار شدن و مجبورت می کنه بری اون تکه آهنگ رو گوش بدی تا آروم شه Confused. که البته این آرامش موقتیه و دوباره تکرار میشه ...

یه جایی خوندم که جویدن آدامس می تونه به پایان یافتن خراش مغزی کمک کنه ولی خودم امتحان نکردم. کاری که خودم انجام دادم اینه که موسیقی رو تا حد زیادی گذاشتم کنار. اگر هم گوش کنم سعی می کنم تو ذهنم آهنگ رو یاداوری نکنم. یعنی فقط از طریق ضبط گوش بدم و تمام.

با خوندن این تاپیک یهو خاطرات زنده شد ... الآن آهنگ "خودمو تو گل می پلکونم" داره پخش میشه ... Big Grin
جناب mohammad trust ببخشید من ریپلای زدن رو بلد نیستم اینجا

هر نوع موسیقی اصلا برام فرقی نمیکنه ولی اکثرا پاپ

تنها چیزی ک گوش نمیکنم راک هس یکی دو تا بیشتر آهنگ راک ندارم

جناب سعدی چشم آدامس رو امتحان میکنم خوش به حالتون ک ترک کردید
کم کم و آهسته آهسته مدت آهنگ گوش دادن خودتون رو کمتر کنید .
صدای آهنگ پخش شده رو هم کمتر کنید.
نفس انسان طوری هست که آدم باید با خودش کم کم کنار بیاد .هر کاری رو بخواهید یهو ترک کنید بعد از به مدت کم میارید و روز از نو روزی از نو .
این علایم که فرمودید و دندونهاتون درد میکنه به خاطر این هست که داره بهتون فشار عصبی وارد میشه . ممکنه در اثر گوش کردن بیش از حد باشه .خصوصا هندزفری بیشتر اذیت میکنه . کلا هندزفری استفاده نکنید . از دستگاه پخش با صدای پایین و موزیک های ملایم مدتی که میخواهید موزیک رو ترک کنید ،استفاده کنید .
وقتتون رو با کتاب خوندن یا ورزش کردن بگذرونید.
قرآن گوش بدید به جای موزیک . خیلی دلانگیزه و آرامبخش .
سوره مریم رو امتحان کنید حتما . با صدای پایین .
موفق باشید.
مدت آهنگ گوش دادن رو کم کنید. به بیرون رفتن با دوستان، حضور در اماکن عمومی و شلوغ و سرگرمی ها سالم

موقعی که دچار هیجان هستید به جای آهنگ گوش دادن با یک دوست صمیمی حرف بزنید، چه وقتی که هیجان منفی دارید چه مثبت

وضعتون اگر ادامه پیدا کنه به تیک حرکتی هم ممکنه دچار بشید

و چیزی که جناب سعدی گفتن کاملا درست هست. یه آدامسی چیزی بخورید. معمولا وقتی صدایی توی سق دهان می پیچیه، تمایل به استفاده از هندزفری کم می شه. یه وسواس معمولی هست.
آدرس های مرجع