تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: رنج نامه های امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
به نام خداوند بخشنده ی مهربان

همچنین در بیابان های تاریک و ظلمانی و صحراهای خشک و بی آب و علف که دست تطاول زمان بدان نمی رسد، برای شما دعا می کنم.

[تصویر: emam_14.jpg]

باید در مقابل باطل و طرفداران آن ، که جان مردم را به خطر انداخته اند مقاومت کنی تا پیروان باطل را بترسانی و بیهوده کاران را نیز به وحشت اندازی که در نتیجه ، اهل ایمان از مخذول شدن آنان خوشحال می شوند و تبهکاران غمناک می گردند.

خداوند بزرگ آن چنان که دوستان صالح ما را در گذشته یاری فرمود ، شما را نیز با نصرت خود تایید فرماید. ما با شما عهد می کنیم هرکس که تقوی را سرمایه ی خویش قرار دهد از فتنه های گمراه کننده ظلمت خیز در امان خواهد بود و اگر کسی بر خلاف وظیفه رفتار کرده از آنچه باید عمل کند بخل ورزد، مسلما خسران و زیان دو جهان نصیبش خواهد شد.


و خداوند تنها یاری کننده و کفایت کننده تمام کارها و امورها و بهترین وکیل برای ما است. و درودهای الهی بر روان پاک خاتم الانبیاء (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) و خاندان بزرگ و برجسته ی او باد.فرازی از نامه به شیخ مفید
ادامه دارد ان شالله ...
به نام خداوند بخشاینده ی مهربان

پروردگارا ، شیعیان از ما هستند و اضافه بر ما شده اند. خدایا اینها گاهی تقصیر می کنند. ما را صاحب خود دانسته و اتکایی که آنها به ما کرده اند مثل اینکه ما صاحب گناه هستیم. زیرا بنده و کارهای بنده به آقایش مربوط می شود و برگشتت مملوک به مولایش خواهد بود.

خدایا آنها را در میان دشمنان ما به خاطر گناهانی که کرده اند مفتضح نفرما. خدایا کارهای آنها را در قیامت به عهده ی ما بگذار همون طور که امور آنها را در دنیا به عهده ی ما گذاشته ای.

خدایا اگر میزان اعمال آنها سبک است از اعمال خوب ما بردار و به روی اعمال آنها بگذار و میزان اعمال آنها را سنگین کن.

آن گناهانی که در باب خودشان و مردم است ، خودت بین آنها را اصلاح کن و از خمسی که حق ماست به آنها بده تا راضی شوند و آنها از آتش جهنم نجات بده و آنها را با دشمنان ما در عذاب خود جمع نفرما.


گزیده مناجات امام
نقل شده از سید بن طاووس

---

اینا رو که میخونم حس می کنم شیعه بودن چقدر وظیفه سنگینیه ، جوری شیعه رو متمایز می کنن که مشخصه هر شیعه باید در حد اولیا خدا باشه.
ما غرقهٔ آبیم چنین تشنه عجیبست
در خانهٔ خویشیم و غریبیم غریبست

در عین وصالیــم و گرفتار فراقیم
ما دور ز یاریـم ولـی یار قریبست

#شاه_نعمت_الله_ولی
آدرس های مرجع