تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: حاضران به غایبان و پدران به فرزندان
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
یا الله
سلام

[b][تصویر: 2_ghadir.gif]
پیشاپیش عید سعید غدیر خم،این عید بزرگ مسلمانان جهان ،بالاخص شیعیان جهان را تبریک وشادباش عرض می کنم
به همین مناسبت تا عید سعید غدیر بخش هایی از پیام عید سعید غدیر را ارائه می کنیم که ان شاء الله علم ما به این عید بزرگ بالاتر برود. پس لازم است پیام غدیر را بدانیم و نشر ونقل کنیم.

1- توحید
بخش اول خطبه حاوی عبارات والا و پر معنایی در توحید است از جمله عظمت و علو خداوند، قدرت و علم او ،بازگشت همه ی امور به خداوند ، آثار قدرت خداوند در انسان و افلاک ، انتقام و عذاب خداوند ، لزوم حمد الهی و ا ظهار عجز از درک صفات او وتواصع و ذلت در مقابل عظمت خداوند .
2- نبوت پیامبر :
من حجت خدا بر همه ی مخلوقات او از اهل آسمان و زمین هستم
به امر پروردگار کلام من تغییر پذیر نیست . پیامبران ومرسلین گذشته به من بشارت داده اند...

3- ولایت علی بن ابی طالب :
خداوند علی را به عنوان صاحب اختیار و امام شما نازل نموده است .هرکس که من صاحب اختیار او هستم ، این علی صاحب اختیار اوست . خداوند دین شما را با امامت کامل کرد . . به امر علی گوش فرا دهید تا سلامت بمانید ، و او را اطاعت کنید تا هدایت شوید . و نهی های او را قبول کنید تا به رشد و صلاح دست یابید ، و دنبالبه رو اراده ی او باشید و راه های مختلف ، شما را از راه او منحرف نکند .
4- ذکر دوازده امام معصوم :
من صراط مستقیم خداوند هستم که شما را فرمان به پیروی از آن داده است و بعد از من علی و سپس فرزندانم از نسل او هستند . آنان که امامانی هدایت کننده به سوی حق هستند . امامت در نسل من از فرزندان علی است تا روز قیامت که خدا و رسولش را ملاقات می کنید . حلالی نیست مگر آنچه خدا و رسولش و دوازده امام حلال بدانند ، و حرامی نیست مگر آنچه خدا و رسولش و دوازده امام حرام بدانند .
5- فضایل اهل بیت : پیامبرتان بهترین پیامبر ، جانشین پیامبر تان بهترین جانشین و فرزندان او بهترین جانشینانند . نور از جانب خداوند عزوجل در من و سپس در علی و بعد در نسل او تا مهدی قرار داده شده است .
6- فضایل امیرالمومنین : علی امام مبین و امام متقین است . هیچ آیه ای درباره رضای خداوند نازل نشده مگر در مورد علی . علی است محل وعده های الهی . فضایل علی بن ابی طالب نزد خداوند است . و خداوند آنها را در قرآن نازل کرده و بیش از آن است که من در مجلس واحد همه ی انها را بشمارم .
7- لقب امیرالمومنین : « امیرالمومنین » جز این برادر من علی نیست و ریاست و امیری مومنان بعد از من برای احدی غیر از او حلال نیست . به علی به عنوان « امیرالمومنین » سلام کنید .
8- علم اهل بیت : هیچ علمی نیست مگر آنکه خداوند به من تعلیم فرموده و هیچ علمی نیست مگر آنکه من آن را به علی آموخته ام . خداوند مرا امر و نهی نمودده است و من هم علی را امر و نهی کرده ام . پس علی امر و نهی را از سوی خداوند می داند

9-حضرت مهدی : نور از طرف خداوند در من و سپس در علی و نسل او تا مهدی قرار داده شده است . اوست غالب بر ادیان ، منتقم از ظالمین ، فاتح قلعه ها ، غالب بر مشرکین ، منتقم خون های به ناحق ریخته ، کمک کننده دین خدا ، وارث علوم ، محکم کننده ی آیات الهی و ... اوست که کارها به دست او سپرده شده و گذشتگان به او بشارت داده اند و اوست حجت باقی خداوند و ولیّ او در زمین و امانتدار او بر سرّ و آشکار .
10- محبین و شیعیان اهل بیت : خداوند هرکس را که کلام علی را بشنود و اطاعت کند می آمرزد . خداوندا دوست بدار هرکس علی را دوست بدارد . جز شخص باتقوا علی را دوست نمی دارد و جز مومن مخلص به او ایمان نمی آورد . کسانی که در بیعت و ولایت و سلام بر علی به عنوان « امیرالمومنین » از دیگران سبقت بگیرند ، آنان رستگارانند و به بهشت پرنعمت می روند .
11-دشمنان اهل بیت : دشمنان علی کسانی اند که خداوند در قرآن ذکر فرموده است

12-اتمام حجت : حاضران به غایبان و پدران به فرزندان تا روز قیامت ( واقعه غدیر) را برسانند . بالاترین امر به معروف آن است که کلام مرا خوب فراگیرید و به آنان که حاضر نیستند برسانید و آنان را امر به قبول آن و نهی از مخالفت آن نمایید
13- بیعت : من مامورم از شما بیعت بگیرم و با شما دست دهم بر قبول آنچه از جانب خداوند عزوجل درباره امیرالمونین علی و ائمه ی بعد از او آورده ام . که انان از من و علی هستند و مهدی از آنهاست . کسانی که در بیعت با علی سبقت بگیرند رستگارانند .
14- قرآن ناطق کیست؟
به خدا قسم هرگز باطن قرآن و تفسیر قرآن را بیان نخواهد کرد جز این شخصی که دست او را گرفته ام .... و این علی بن ابی طالب است .

ان شاء الله همه ی ما از پیروان حقیقی آن حضرت باشیم .
[تصویر: 45247463019004161586.gif]
آدرس های مرجع