تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: عید غدیر روز بیعت است و حمایت از ولایت
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
نسیم کلام پیامبر اکرم (صلی ‏الله ‏علیه ‏و ‏آله و سلم) امین منادی وحی الهی، و خاتم رسول پیام‏ های خدایی، همه جا را از عطر ستایش خدا پر کرد، آن گاه که علی (علیه ‏السلام) را به سوی خود خواند، دست او را بالا برد و بر مردم نشانش داد، آن دست نورانی قرآن ناطق بود که تا عرش خدا اوج گرفت، هر دو دست نشان عظمت همدیگر بودند، عظمتی که خداوند آن را در ادیان دیگر بشارت داده بود و لزوم دستيابي بشر برای رسیدن به منزلت، رستگاری و کرامت انسان را، در دستان اين بزرگواران قرار داده بود.

در روز فرخنده غدیر، خداوند تبارک و تعالی، آرمانی ‏ترین اندیشه را به پیامبر خویش ارزانی داشت، اندیشه ای که در جهان خاکی، تحولی عظیم و در جهان افلاکی، ذوقی سلیم، برای عبادت حضرت پرورگار به وجود می آورد.

غدیر خم نتيجه تلاش هزاران پيام ‏آور الهي است، در این روز کائنات بايد شاهد پيوند امامت و نبوت می بودند، پيوندي که انوار نورانی آن با گره خوردن دست ها در همديگر، تمامي آسمان و زمين را در برگرفت و ذره ذره هستي شروع به تسبيح ذات اقدس باري ‏تعالي کردند.

پيامبر خدا (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) دوست داشتند عيد غدير كه عید جشن امامت و ولايت و تعيين رهبرى است، در تمام قرون و اعصار به صورت زنده در دلها، و به صورت مکتوب در اسناد و کتب باقی بماند، و مسلمانان در همه اعصار آن را زنده و جاويد نگاه دارند، چون ياد على، نام على و غدير على (علیه السلام)، چيزى جز استمرار رسالت در امامت و ولایت، برای اسلام ناب محمدى نیست، و ارزش غدیر به دلیل شخصیت یگانه و بزرگوار حضرت علی (علیه السلام) است.

هجدهم ذی حجه سال دهم هجری، هستی تمامیت خود را به غدير بخشيد، و حُبِ عشقِ علی راهی شد برای رسیدن رستگاری ‏های پیاپی انسان به کمال، چشمه حیات جاری شد، تا بنی ‏آدم، عطش بی‏ حد و حصر خود را در زلالی محبت مولا علی (علیه السلام) فرو بنشاند.

آینده انسان و تاریخ به دست های یداللهی علی (علیه السلام) سپرده شد تا در سایه ‏سار محبت و عدالت بی‏ دریغش، جهان به آرامش برسد و حُب علی (علیه السلام) سر آغاز همه خوبی ‏ها گشت، راه راست نمایان، و دین خدا کامل شد، بارانی از رحمت باریدن گرفت و خداوند مهر علی را به دل های مومنان آزاد و خداجو داد.

خداوند متعال با برانگيختگي آخرين رسول خويش و ابلاغ دين اسلام بر ايشان، فلسفه بعثت انبيا را با فرستادن کتب آسماني در وجود نبي مکرم اسلام، حضرت محمد (صلوات اله علیه) به تجلي رساند و با تعيين امامت پس از پيامبر خاتم(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) در روز غدیر خم، کرامت و منزلت انسان را به عرصه تحقق درآورد، و غدیر نتیجه و فلسفه بعثت انبیا گردید.

عید غدیر روز بیعت است و حمایت از ولایت، روز مبارک باد گفتن است به یمن ولایت، و روز شادباش گفتن است به حضرت ولی عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف) و بیعت مجدد با او، روز سلام و صلوات است بر پیامبر صلی ‏الله ‏علیه ‏و ‏آله، روز سپاس مندی از خداست که در دریای طوفانی و پر غفلت دنیا، کشتی نجات ولایت را به سوی مان فرستاد.

در غدیر بشريت به کمال فکري و بالندگي دست يافت، و اين بزرگترين دليل براي خاتمه بخشيدن به بعثت انبيا بود، بعد از کمال فکري بشر، نوبت متجلي شدن آرمان بزرگ خلقتِ انسان، که همان جانشيني خداوند و دستيابي به منزلت و کرامت او بود رسيد و خداوند متعال با ايجاد امامت در پرتو نبوت، اين آرمان را دست يافتني ساخت.

غدير تداوم رسالت محمد (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) در ولايت علي (علیه السلام) شد، غدير يعني دست انسان در دست ولي خدا و امام معصوم، درود خداوند بر امین وحی الهی و کشتیبان نبوت، حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) روح نماز، مولای جوان ‏مردان، حضرت علی مرتضی باد.

عید بزرگ غدیر را به تمامی مردم عزتمند ایران و به همه مسلمانان جهان و به مقام معظم رهبری امام خامنه ای (حفظ اله) تبریک و مبارک باد می گوییم، مبارک باد نام علی، عدالت علی، راه علی، عشق علی، ذکر علی و عید علی (علیه السلام)، مبارک باد این روزِ عید غدیر بر ولایت قائم آل محمد حضرت آقا امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف).[font=Tahoma][/font]


سیاست روز[تصویر: elds9.jpg]
آدرس های مرجع