تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: دختر خیابان انقلاب
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
صفحه: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
(۱۷/بهمن/۹۶ ۱۴:۴۳)دختر انقلاب نوشته است: [ -> ]-هر چی زور می‌زنیم اما باز توی نظرسنجی تعداد مخالفان حجاب اجباری بیشتر میشه
+ به الهه فیک تالار بگویید به حسابش خواهد رسید
- دختر انقلاب باعث شده الهه فیک تبدیل به مهره سوخته شود
+ پس مواظب باشید خودتون هم نسوزید : ))

[تصویر: u832021_DVTvBmCW4AAtpce.jpg]

یه سوال صریح و ساده:

به نظر شما تعداد افراد مبنای حقیقت می تواند باشد؟؟؟
(۱۷/بهمن/۹۶ ۱۲:۴۴)MohammadSadra نوشته است: [ -> ]سلام
خیلی وقت بود تشریف نداشتید. خوشحالم برگشتید.

رعایت حجاب به شکل اختیاری اون رو به عنوان ارزش برای شخصی که محجبه است در میاره. اما رعایت حجاب اجباری، که به عنوان قانون جامعه مطرح شده، اون رو به عنوان ارزشی برای شخصی که به شکل اجباری محجبه شده در نمیاره، تنها نماد رعایت قانونه.

بنابراین حجاب زمانی ارزشه (و پیش خداوند ماجوره) که اختیاری باشه، اگر شخصی غیر اختیاری محجبه بود برای ایشون ارزش نیست و اجری هم نداره.

در هر صورت هر دو نفر باید به حکم قانون و به اکراه یا به اختیار و اقبال حجاب رو رعایت کنند. عدم رعایتش هم تعزیر داره. چون مسئله قانون درش مطرحه، مسلماً اکراه جزء لاینفکش خواهد بود.
سلام ممنونم
دقیقا میخواستم همین نتیجه حاصل بشه... آدمهایی که نمیخوان حجاب رو رعایت کنن تمام توجیهات و دلایل ما مثلا مذهبی هارو برای رعایت حجاب شنیدن... سالها امتحان دادن، فرهنگسازی های وارونه ی مدیامونو دیدن، مثال کیک و مگس و ماشین و قاب موبایل .... همه رو دیدن و شنیدن و هنوز همینن. چه بسا به همین دلایل همینن. اگر بحث چگونگی فرهنگسازی و بذاریم کنار که جاش در این تاپیک نیست در واقع میخوایم به این برسیم که با توجه به قانون کشور، دیگه حجاب معیار شناسایی و ارزش نیست دیگه؟ چون حداقلش اجباریه به دلیل قانون. بحث اجر و ثواب یکم بی معنیه برای کسی که به حجاب اعتقادی نداره. بحث ارزش و لباس حضرت زهرا(سلام الله علیها) هم معنی نداره. آزاد و برده و نامحرم و محرم هم ایضا. پس فقط میشه گفت قانون کشوره باید رعایت بشه؟
من خودم محجبه م، چه داخل کشور چه خارجش در نتیجه برای من فرقی نمیکنه نتیجه ی این اعتراضات ( برای کسایی که نمیشناسن بنده رو، اگر قراره نقل قولی صورت بگیره به این حرف من) یعنی ما در واقع میخوایم این بحثو داشته باشیم که قانون باید رعایت بشه، و در چه صورت این قانون باید گذاشته یا برداشته بشه. به تعداد آدمهای موافق باهاشه؟ به وجاهت حکومت قانون گذاره؟ معیار چیه دقیقا؟
دقیقا همین اجباری بودنشه که باعث شده حجاب بشه نماد جمهوری اسلامی... که مخالفت باهاش بشه نماد مخالفت با نظام... عین کلاف پیچیده در هم.
(۱۷/بهمن/۹۶ ۱۹:۳۷)Eve نوشته است: [ -> ]سلام ممنونم
در واقع میخوایم این بحثو داشته باشیم که قانون باید رعایت بشه، و در چه صورت این قانون باید گذاشته یا برداشته بشه. به تعداد آدمهای موافق باهاشه؟ به وجاهت حکومت قانون گذاره؟ معیار چیه دقیقا؟
دقیقا همین اجباری بودنشه که باعث شده حجاب بشه نماد جمهوری اسلامی... که مخالفت باهاش بشه نماد مخالفت با نظام... عین کلاف پیچیده در هم.
درود برشما
ضمن تائید مطالب شما در مور د اجرای قانون اشکالی که درمیان است اینستکه قانونی برای حجاب وجودندارد بلکه قانون مجازات بی حجاب ویابدحجاب وجوددارد. درحالیکه ابتدا باید حجاب را ترسیم نمود وپس از فرهنگ سازی قانون مجازات برای موارد تخلف تصویب نمود .این روش موجود تا کنون موثر نبوده است موفق باشید
اصحاب رقیم کی بودید شما؟ یهو اکتیو شدید Smile

یه تاپیک در مورد حجاب رو 25 صفحه بردید جلو اونم تو سال بیست هیجده!

حرص نخورید. هیچ کل تو پُری وجود نداره.

هر چیزی نفی خودشو در خودش می پروَرونه.

#امر_منفی #دیالکتیک #هگل
چهار روز سرکار بودم خیلی دوستان پست ارسال کردن،وقت نداشتم همه بخونم
(۱۳/بهمن/۹۶ ۱۴:۱۹)عمار94 نوشته است: [ -> ]شرافتی با عرضه ی خودت کار دولتی گرفتی یا پارتی داشتی ؟
شرافتی آزمون سراسری دادم و قبول شدم،بعدشم تست پزشکی،مصاحبه قبول شدم و رفتم سر کار
الانم چون پارتی ندارم دورترین نقطه ممکن افتادم،و تا خونه ام 6 ساعت راه!
الانم بعد از 4 روز کار برگشتم خونه چون حال نداشتم هی برم و بیام!
البته درسته نمیتونم پلاکارد دستم بگیرم،ولی به نوع خودم لباسی که دوس دارم میپوشم!
سرکار که کلا مجبورم لباس فرم بپوشم که اون مهم نی فقط واسه زمان کار
من چون شغلم عملیاتی،زیاد اداره نمیرم ولی وقتی کار اداری دارم و میرم اداره با تی شرت و شلوار لی میرم تا حالا چندین بارم تذکر دادن که با شلوار لی نیا،ولی هر بار به اونا جواب دادم من شلواری به جز لی ندارم و تیپم و لباسم همینه!
اصلا از شلوار پارچه ی بدم میاد
(۱۴/بهمن/۹۶ ۰:۱۸)MohammadSadra نوشته است: [ -> ]خوب تکلیف منی که با همه اونها موافقم چیه؟؟؟؟؟

باید هر نسل یه بار در کشورمون همه پرسیِ چی می خوایم، داشته باشیم؟؟؟؟

اصلاً ممکنه؟؟؟؟

کجای دنیا این کار رو کردند که ما دومی باشیم؟؟؟؟

آمریکا 400 سال پیش یه جنگ داخلی داشت، یه روز استقلال داشت، هنوز هم که هنوزه دارن جشن میگیرن و ...

فرانسه یه انقلاب کرد چندصد سال پبش هنوز که هنوزه دارن جشن می گیرن و ...

کی گفته هر نسل بیایم یه همه پرسی دوباره ...

ضمناً یه جوری میگید انگار اینها اکثریت هستند. اصلاً اینطوری نیست. اینها یک عده اقلیت هستند با رسانه های زیاد و زبون دراز. چنان وانمود می کنند انگار چه خبره.

88 یادتونه چه کاری کردند هشت ماه مملکت رو به آشوب کشیدند که رای من کو؟ هر وقت می گفتیم اگر تقلب شده بیاید قانونی آرا رو بشماریم یا همه صندوق ها رو دوباره بشماریم. نیومدند.

تا اینکه در 9 دی اکثریت اومدند و نتیجه رو دیدید.

اکثریت اینطرفیه، اکثریت مدافع اسلام و حجابه، اکثریت مدافع حیاست. اینها اقلیت پر هیاهویی هستند که از طرف بی بی سی و وی او ای و ... حمایت میشن. در واقع طیف مسیح علینژاد.

اگر این طیف چیزی تو چنته داشتند تا حالا صدتا نه دی راه مینداختن و کلک همه ما کنده بود. اینها در اقلیت محض هستند.
سلام
آمریکا کلا سیستم کشورداریش با ایران فرق داره،آمریکا آزادترین کشور دنیاس و مردم لازم نیست برای حق پوشش خودشون بجنگن! برای ماهواره دیدن بجنگن،به راحتی میتونن علیه هر شخصی حرف بزنن،نظر بدن
دین در سیاست دخالتی نداره،در هر شرایطی صلاح کشور میبینن،نه صلاح حزب و...
در آمریکا هیچ کسی قدرت مطلق نیست!Wink
هرچند سال یکبار قدرت عوض میشه،ولی برنامه کلی کشور عوض نمیشه و افق ترسیم شده و برنامه ریزی که کارشناسان انجام دادن برای کشور انجام میشه
قیمت شیر و تخم مرغ در آمریکا روزانه بالا پایین نمیشه! خودرو بی کیفیت ندارن،نظام بانکی رباخوار ندارن،مشکل بی آبی ندارن
مشکل الودگی هوا ندارن و...
اصلا آمریکا با ایران قابل مقایسه نیستتتتتتتتتتتتت اصلا و ابدا ایران و آمریکا خیلیییییییییییییییی با هم فاصله دارن
شاید اگر بخوام خلاصه جواب شما بدم باید بگم در آمریکا مردم راضی نگه میدارن،قانون آمریکا همش در حال اصلاح شدن
میتونید برید بخونید...برده داری اصلاح شد،حق رای زن،برابری جنسی،آزادی جنسی و....
یعنی قانون آمریکا با نسل جدید آپدیت میشه،ولی میشه بگید قانون ایران چرا با نسل جدیدش آپدیت نمیشه؟!
شک نکنید اگر در آمریکام مشکلات ایران بود و قوانین اصلاح نمیشدن هر 50سال یا صد سال یکبار انقلاب میشد
(۱۷/بهمن/۹۶ ۱۲:۰۳)Eve نوشته است: [ -> ]قراره حجاب بخشی از هویت زن مسلمان باشه و ارزشمند .
چطور چیزی که اجباریه میتونه بخشی از هویت باشه و ارزشمند؟
همونطوری که مردم به زور میبرن بهشت! کلا تو ایران همه چی زوری و اجباری!

(۱۷/بهمن/۹۶ ۱۲:۴۴)MohammadSadra نوشته است: [ -> ]سلام
خیلی وقت بود تشریف نداشتید. خوشحالم برگشتید.

رعایت حجاب به شکل اختیاری اون رو به عنوان ارزش برای شخصی که محجبه است در میاره. اما رعایت حجاب اجباری، که به عنوان قانون جامعه مطرح شده، اون رو به عنوان ارزشی برای شخصی که به شکل اجباری محجبه شده در نمیاره، تنها نماد رعایت قانونه.

بنابراین حجاب زمانی ارزشه (و پیش خداوند ماجوره) که اختیاری باشه، اگر شخصی غیر اختیاری محجبه بود برای ایشون ارزش نیست و اجری هم نداره.

در هر صورت هر دو نفر باید به حکم قانون و به اکراه یا به اختیار و اقبال حجاب رو رعایت کنند. عدم رعایتش هم تعزیر داره. چون مسئله قانون درش مطرحه، مسلماً اکراه جزء لاینفکش خواهد بود.
قوانینی که غلط هستند باید اصلاح بشوند دلیل نمیشه یک کار غلط انجام بدیم و بگیم این قانون یا این رسم ما هستش!
مثل اعراب جاهلی که سنت اجداد خودشون انجام میدادن و میگفتن این قانون و رسم ما هستWink
(۱۷/بهمن/۹۶ ۱۷:۰۱)سید ابراهیم نوشته است: [ -> ]به نظر شما تعداد افراد مبنای حقیقت می تواند باشد؟؟؟
در حکومتی که مدعیه "میزان رای ملت است"،
اگه تعداد قابل توجهی از مردم چیزی رو بخوان
از اونجایی که نقش حاکمیت، خدمت به مردم و احترام به آرای مردمه پس باید برگزار کنه
اگه قانون حجاب اجباری در یک انتخابات آزاد پذیرفته بشه اونوقت میتونه مورد قبول واقع بشه اما با زور و اجبار هرگز
(در برخی کشورها برای رفراندوم سر موضوعی، امضای 100 هزار نفر کافیه)

[تصویر: i19703_Capture_3989.jpg]

آخرین تغییرات اعمال شده باتوجه به اضافه شدن نظرات جدید:
موافقان حجاب اجباری:

09-Woodi2020
10-
مخالفان حجاب اجباری:
04-del@
10-A L I
11-amirak
12-برف
13-Eve
14-مجتبی110

پی نوشت: این لیست کامل نیست و طبق آنچه از نظرات به نظر میرسه، دسته بندی شده. اگر کسی در موافقان هست اما مخالفه یا جزو مخالفان هست اما موافقه، همینجا اعلام کنن تا تصحیح بشه.
[quote='دختر انقلاب' pid='389053' dateline='1517973781']
در حکومتی که مدعیه "میزان رای ملت است"،
اگه تعداد قابل توجهی از مردم چیزی رو بخوان
از اونجایی که نقش حاکمیت، خدمت به مردم و احترام به آرای مردمه پس باید برگزار کنه
اگه قانون حجاب اجباری در یک انتخابات آزاد پذیرفته بشه اونوقت میتونه مورد قبول واقع بشه اما با زور و اجبار هرگز
(در برخی کشورها برای رفراندوم سر موضوعی، امضای 100 هزار نفر کافیه)

[تصویر: i19703_Capture_3989.jpg]

من بحثی در مورد قانون کشور نکردم. سوالم در مورد حقیقت بود. ولی ممنون پاسخ مناسب و البته بدون تهمت و توهینی دادید.

وضعیت تالار به حدی افتضاح شده که اگر سوالی کنیم و طرف مقابلمان ارام پاسخ دهد و به کفر و نفاق و استحاله و تعصب و .... متهممان نکند، باید خدا را شکر گوییم.

انشالله این سید که ابو لهب نیست؟
سوال‌تون رو طوری جواب دادم که هم به تاپیک مرتبط باشه و هم منطق پشت نظرسنجی رو بیان کنه.
وگرنه مشخصه تعداد زیاد، لزوما مبنای حقیقت نیست، همونجور که عکسش هم صادقه!
یعنی تعداد کم هم مبنای حقیقت نیست!
(۱۸/بهمن/۹۶ ۱۰:۰۸)سید ابراهیم نوشته است: [ -> ]وضعیت تالار به حدی افتضاح شده که اگر سوالی کنیم و طرف مقابلمان ارام پاسخ دهد و به کفر و نفاق و استحاله و تعصب و .... متهممان نکند، باید خدا را شکر گوییم.
باتوجه به بیانات رهبرتون که خیلی دوسش دارین "کسانی که امروز امکانات مدیریتی تالار [مثل پنل ناظم] را در اختیار دارند، حق ندارند نقش اپوزیسیون بازی کنند و علیه تالار [اونچه شما وضعیت افتضاح تالارعنوان کردین] سخن بگویند بلکه باید پاسخگو باشند"

شاید دارم تفسیر به رای می‌کنم و این سخن رهبری فقط برای مسئولان کشوره نه هر مسئولیWink

پی نوشت : ناتوانی آقایان در پاسخ به پرسشم دلیلی شد تا خودم جستجو کنم و فهمیدم معصومین اجباری به حجاب
در جامعه نداشتن و این تنها نظر "حجت الاسلام محمدعلی ایازی" نبوده بلکه خیلی از حوزویان و کارشناسان
در این مورد بحث کردن اما چون اون تاپیک را بستین، امکان مطرح شدنش میسر نشد !!!!!!!

[تصویر: h952848_Capture_35456.jpg]
(۱۸/بهمن/۹۶ ۱۰:۰۸)سید ابراهیم نوشته است: [ -> ]انشالله این سید که ابو لهب نیست؟

نه سید جون

ابولهب ویژگی خاص خودشو داشت

ما کاراکترهای زیادی داریم در تاریخ که ویژگی خاص خودشونو داشتن و روش خاص خود دیگه خودت متخصصی

http://forum.bidari-andishe.ir/thread-44161.html
با رعایت کامل ادب که مبادا به ساحت قدس عزیزان غباری نشید:
دوستان کلا کجایین؟(منظورم کجای باغ هستش)چون ظاهرا یا تو باغ نیستین یا دوست ندارین باشین(که خوب عیبی هم نداره)ولی دیگه خدایی نظرات شاذ ندین دیگه بابا؛والا ....(جناب مدیر کل هم هی مجبور میشه تائید کته.والا)
دختر انقلاب نوشته است:
پی نوشت : ناتوانی آقایان در پاسخ به پرسشم دلیلی شد تا خودم جستجو کنم و فهمیدم معصومین اجباری به حجاب

در جامعه نداشتن و این تنها نظر "حجت الاسلام محمدعلی ایازی" نبوده بلکه خیلی از حوزویان و کارشناسان

در این مورد بحث کردن
اما چون اون تاپیک را بستین، امکان مطرح شدنش میسر نشد
!!!!!!!

اولا که دختر خوب انقلاب من بهت جواب دادم و شما برای جوابم جوابی نداشتی جز نقل قول از یه روحانی ؟؟؟
دوما که از کی چند تا آخوند شدن خیلی از حوزویان و کارشناسان ؟؟؟
سوما که شما و جناب مدیر کل و اون(خیلی از حوزویان و کارشناسان) کلا سوراخ دعا رو گم کردید، چرا؟
چون حضرات اول باید بگردید و ثابت کنید که کجا در زمان معصومین(علیه السلام) (چه حکومت داشتن چه نداشتن) ابنطور بی حیائی در جامعه رواج داشته که نیازمند برخورد معصوم باشه.
مثل اینکه بگیم محققین در سیره عملی شاه عباس هیچ آثاری از برخورد قهری با مرتکبین خلاف سرعت غیرمجاز یا نبستن کمربند ایمنی پیدا نکردنBig Grin
پس هر وقت شما برای من ثابت کردی که در زمان حضرت امیر(علیه السلام) خانوما برای رفتن به پاساژ ... یک ساعت و نیم قبلش آرایش میکردن و همونطوری در انظار عموم حاضر میشدن و حضرت برخوردی نمیکردن و ایضا پاسخ پاسخ منو که چند بار براتون تکرار کردم رو پیدا کردین من خودم تهنایی بهت ایمان میارم و کشف حجاب میکنمAngelAngelAngel
صفحه: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
آدرس های مرجع