تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: دوغ مهدوی کیا
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
صفحه: 1 2 3
سلام خدمت همه دوستان.
فکر میکنم همه صحبتهای اخیر رائفی پور درباره تبلیغ کردن سلبریتی ها شنیدین.
بعضی ها موافق بودن و بعضیا مخالف.
به نظر من در این صحبتها هم به مهدوی کیا نقد وارده و هم به رائفی پور.
تنها نقدی که به آقای رائفی پور وارده اینه که توقع نباید داشته باشن که سلبریتی ها درباره مسائل روز سیاسی و اقتصادی حرف نزنن.
حتی اگه سوادشم ندارن بهتره که نظر بدن به جای اینکه یهو ببینیم دارن با تیم اسرائیل بازی میکنن یا با نامحرم روبوسی میکنن.
دونستن آنچه در ذهن اونها میگذره بهتر از مخفی موندن افکارشونه.
اما نقدی که به آقای مهدوی کیا وارده....
شاید شما یادتون نیاد.
اما آقای مهدوی کیا ۱۹ سالگی محبوب ترین پسر ایران بود که تمام بچه مدرسه ای ها میخواستن زنش بشن.
خانواده اش در اقدامی عجیب برای اون دوران بعد از بازی با دالیان برای ایشون یکی از همین دختر مدرسه ای ها رو گرفتن.
جواد یحیوی یه برنامه تو کانال ۵ داشت که مهدوی کیا رو به عنوان اسطوره دعوت کرد.
نامزدشو آوردن پشت خط و همون جا به احساسات چند میلیون ایرانی توهین کرد و گفت " مهدی چرا گل زدی؟ دیگه نمیتونیم با هم بریم رستوران"
اون موقع فوتبال همه چیز بود و مردم خوششون نیومد از این برخورد.
این مساله گذشت و آقای مهدوی کیا رفت هامبورگ.
به سال نکشیده بود که خبر ازدواج دومش تو آلمان همه رو بهت زده کرد.
نه که اینو طلاق بده و اونو بگیره ها!!!!
همزمان دو تا همسر داشت که دومیه دختر همین پروفسور سمیعی بود که گفته تحقیقات نشون میده اگه ته دیگو تنها بخورین خطر ابتلا به سکته مغزی میره بالا...Big Grin
القصه...
آقای مهدوی کیا!
۱. شما به عنوان نماینده ایران اون وقت که میتونستین خیلی ظاهر قشنگی از ایرانیا به نمایش نذاشتین. اجازه بدین مدافعان حرم هم تلاششون رو بکنن.
۲. نمیشه که حکم تعدد زوجات اسلام رو قبول داشته باشین و کمک به همنوعش رو قبول نکنین.
۳. اگه تبلیغ دوغ کار بدی بود، چرا انجام دادین و اگه کار خوبیه چرا ناراحتین که کسی یادآوری کرده که تبلیغ دوغ کردین؟
۴. همونطور که به راحتی نقد میکنین وقتی نقد میشین هم اوکی باشین.
سلام

متاسفانه اونقدر درگیر مسائل سیاسی شدیم که اخلاق رو یادمون رفته.مهدوی کیا هرچی گفته و هر کاری کرده یه چیزه،اینکه جناب رائفی پور که احترام زیادی واسش قائلم تیکه بندازه به کسی یه مسآله دیگه.ادبیاتش اصلا مناسب نبود

من به این نمیگم نقد میگم تمسخر

مثل مجموعه دکتر سلام

برید سوال بگیرید آیا چنین مجموعه هایی مشکلی نداره؟

جالبه از مجری یه برنامه طنز دعوت کرده بودن طرف اومده تشکر میکنه از کسانی که مورد نقد (تمسخر) قرارشون داده بابت ظرفیت بالاشون!

بحث گناه و صوابش یه طرف

شما فکر کن قراره با نقد طنزگونه یکی رو متنبه کنی ولی بیای بهش بگی من باهاشوت شوخی میکنم تو به دل نگیر!یعنی انگار هدف فقط ساخت یه برنامه هست و...

شما وقتی یکی رو نقد میکنی ازش جواب میخوای نه اینکه...

ظاهرا اگه توی سیاست و مباحثش شرکت میکنیم نه بخاطر خدا که گاهی بخاطر گذران اوقات یا مسائل ناصواب دیگه هست
سلام
ببخشید استاد رائفی پور چه ادبیاتی باید میداشتن??
مگه خطیب نماز جمعه اس که رسمی حرف بزنه...
مدل صحبت های استاد همیشه همینطور بوده بنده که همیشه سخنرانی های ایشون رو گوش میدم برام یه چیز عادی بود..ایشون با سیاستمدارها هم شوخی کردن...چطور اون موقع که در مورد احمدی نژاد اینطوری صحبت میکرد جیک کسی در نیومد...این یعنی بی انصافی.من طرفدار احمدی نژاد نیستم ولی چرا یجا اشکال داره یه جا نداره..این یعنی منافق بازی یه عده..چرا استاد تو حوزه اینا وارد میشه جیغ میکشن برام سواله
وقتی به چپ و راست و بالا و پایین نظام مملکت و مدافعین حرم توهین میشه همه نگاها بالا سوت میزنن اینجا یهو یه انتقاد ایشون جیز شده...وقتی کسی دیگه اسطوره نیست به زور سرپا نگه ش نداریم
هنوز مونده تا بفهمیم اسطوره واقعی استاد رائفی پوره نه اینا...خدماتی که ایشون داره به مردم و کشور میکنه کی اینا کردن...با یه سخنرانی ایشون چند نفر برمیگردن???...مسیر زندگی بنده رو ایشون عوض کرد و یک عمر مدیون ایشونم و خیلیهای دیگه مثل من
سلام
اتفاقا اگه مهدوی کیا یه همچین حرفی زده باید مسخر بشه . مسخره حرف زده که مسخره شده . استاد هم از حرصش اینجوری حرف زده . والا چی بگه . میلیاردی حقوق میگیرن اینجوری بازی میکنن .
دوستان میشه فیلم اصل و فرع داستان رو بیارید تا ما هم بدونیم داستان از چه قراره. ما سرمون شلوغه و از دنیا عقبیم.
وقتی که دور یه بچه جمع بشن ، بهش بگن استاد، اینطوری باد میکنه

خاک بر سر این بچه سال که بلد نیست محترمانه صحبت کنه. این رائفی بیرون میدون نشسته میگه لنگش کنAngel
در سالهای اخیر افراد بسیاری را دیده ام که به موضوعات علمی علاقه مندند و حتی اخبار رویدادهای علمی را پیگیری می کنند و احتمالا گاهی کتاب های علم عمومی در حوزه های غیر از رشته تحصیلی شان را نیز مطالعه می کنند.

تا اینجای کار هیچ مشکلی نیست و بلکه باعث خوشحالی نیز است. مشکل از جایی پیش می آید که آنها در برآورد میزان فهم و درک و به عبارتی در حجم دانش خود دچار سوءبرداشت می شوند.

آنها راجع به کرمچاله ها، جهان های موازی، سفر در زمان، بوزون هیگز، شبیه سازی و مسئله سلول های بنیادی، بیگ بنگ و… چیزهایی شنیده اند و به صورت پراکنده اینجا و آنجا راجع به آنها مطلب خوانده اند. از طریق برنامه های تلویزیونی، مجلات، گپ و گفت با دوستان راجع به روانشناسی، فرهنگ، سیاست، تاریخ و… اطلاعاتی گرفته اند ولی به تبع آن، این تصور برایشان پیش آمده که درباره تمامی موضوعات مذکور صاحب نظر هستند.

البته بدیهی است هر فردی در جامعه انسانی آرای مخصوص به خود را دارد و می تواند در لابه لای گفت و گوها، نظریات شخصی و برداشت های خود را از موضوعات مختلف بیان کند، اما مشکل از آنجایی آغاز می شود که فرد توقع داشته باشد نظریات شخصی اش به عنوان نظریات کارشناسی پذیرفته شود و نه به عنوان نظریات شخصی.

خود دانشمند پنداری تعریف دقیق و به خصوصی ندارد و طیف گسترده ای را نیز در بر می گیرد؛ از افرادی که صرفا در میهمانی های خانوادگی کوچک به اظهار فضل و ایده پردازی های خام می پردازند گرفته تا کسانی که پا را فراتر گذاشته و هیچ فرصتی را در شبکه های اجتماعی مجازی و نظایر آن برای فضل فروشی و ابراز نظر درباره مسائلی که کمترین اطلاعی از آن ندارند، « عقاید خود مهم انگاری » از دست نمی دهند.

اما وجه اشتراک این افراد یکی از « عقاید خود مهم انگاری » (self -important ideas) است. عقاید خود مهم انگاری یکی از نشانه های شیدایی(Mania) است. چنین افرادی زیاد و سریع صحبت می کنند که این مشکل فشار کلام(pressure of speech) نامیده می شود.

همچنین غالبا از پرش افکار (flight of idea) رنج می برند. برخی نیز افکار خود بزرگ بینی (grandios) داشته و خود را مبدع آثار و و اختراعات بزرگ می دانند. با گسترش علوم و توسعه اندیشه بشر در اعصار اخیر، حوزه های مختلف علوم پایه، مهندسی و حتی فلسفه و علوم اجتماعی به بخش های تخصصی تری تقسیم شدند. به دلیل حجم بالای اطلاعات در علوم مختلف، محال است فردی بر بخش های بزرگی از علوم احاطه داشته باشد.

من از کلمه سلبریتی خیلی بدم میاد و ورزشکار دوست داشتنیمون مهدوی کیا هم از این دوستان چهره هست که بدون جمع آوری اطلاع وافی و کافی و به دور از دانش کافی در زمینه ای نظر داده که جدا نظر بی مفهوم و الکی بود.

دولت فعلی دولت حاشیه هاست و برای دوری جستن از مشکلات اصلی و درد مردم هر از گاهی به این موارد حاشیه ای دامن میزنه و من دوست داشتم این تعدا نفری که برای حمایت از این ورزشکارمون قد علم کردند درباره مشکلات عدیده مردم هم هشتک میزدند و بدور از سیاسی کاری و پنهان کاری دولت و دولت مردان هم به چالش میکشیدند.

حالا اینکه رائفی پور صحبتی کرده که کرده و ادبیات ایشون هم همین بوده و هست و تنها انتقاد وارده به ایشون هم همون فرموده زینب خانوم بود که گفتن استاد خواسته اینا نظر ندن که واقعا غیر قابل باوره که اینا نظر ندن!!

اگر مهدوی کیای عزیز در حوزه فوتبال به این مملکت گیری بده و انتقادی منطقی کنه قطعا با ایشون همه همراه خواهیم بود چون دانش کافی در این موضوع رو داره!!

مواضع ایشون هم تو موضوعاتی مثل بازی با اسرائیل و مچ بند سبز و دیدار با خاتمی سه چهار سال پیش و موضعش درباره عراق و سوریه و .. کاملا روشنه.

لطفا دوستان عزیز خود دانشمند پندار نباشیم و در قبال این نوع افراد دلسوزی بیخود نکنیم.

(۱۰/اردیبهشت/۹۷ ۱۲:۰۰)Mohammad Trust نوشته است: [ -> ]وقتی که دور یه بچه جمع بشن ، بهش بگن استاد، اینطوری باد میکنه

خاک بر سر این بچه سال که بلد نیست محترمانه صحبت کنه. این رائفی بیرون میدون نشسته میگه لنگش کنAngel
لطفا درست صحبت کن
حرفی برا گفتن نداری مجبور نیستی اظهار فضل کن
برا ما کوچک و بزرگش استاده
همین که دارین فحاشی میکنین معلومه هیچ منطقی در مقابل صبحبتهاش ندارین
سرکار خانم دانشمند همه چی دون، باران کوثری فرموده اند:

نقل قول:«حتما برای کسانی که جز منفعت خود . اقلیت اطرافشون چیزی رو نمی بینن درک اینکه امثال مهدوی کیا و باقری با تبلیغ کالای ایرانی با توجه به کلی پیشنهاد خارجی یا با تاسیس آکادمی کیا برای پرورش فوتبالیست های با استعداد ایرانی ، چه خدمت بزرگی به کشورشن می کنن؛ خیلی کار دشواری است!»او ادامه داده است:«اگر بنا به مصرف کالای داخلی و رونق تولید داخلی یه کاش این خوشمزگی ها رو نکنین. مهدوی کیا و باقری سال هاست که برای مردم اثبات شدن . بذار مهدوی کیا دوغش رو تبلیغ کنه و شما هم ادا در بیار ! هر کس به کار خویش!...»
الان ارتباط گودرز و شقایق (استعاره) رو فهمیدین؟
سال حمایت از تولید ملی و دوغ ملی و رائفی پور.
توصیه بنده هم به ایشون: شما هم برو ..... لعنت بر شیطون.
صفحه: 1 2 3
آدرس های مرجع