تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: منتظران حقيقي امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) چه کسانی هستند؟!!!!!!!
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
صفحه: 1 2
مرحوم حاج ميرزا محمدتقي موسوي اصفهاني»، در كتاب شريف «مكيال المكارم» كه در آن براساس احاديث گوناگون وظايف منتظران را برشمرده است، موردي دارد كه واقعاً تكان دهنده است. ايشان مي نويسد ازجمله وظايف منتظران،
توبه واقعي و بازگرداندن حقوق مردم به آنان است.
يعني حتي آن توبه اي كه بدون پس دادن حقوق ضايع شده مردم به آنها باشد، مورد پذيرش نيست
و نمي تواند ما را در زمره منتظران قرار دهد.

درهاي رحمت الهي، هيچگاه به روي كساني كه از روي غفلت، به راه ناصواب رفته اند بسته نيست.
كساني كه مي خواهند برگردند، مي توانند با اداكردن حقوق مردم و باتوبه واقعي، خود را در صف منتظران حقيقي آقا امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) قرار دهند.
من خود را مكلف مي دانم كه صداي حضرتش را به همگان برسانم كه اي مردم بياييد و در صف منتظران من قرار گيريد، بياييد و با احقاق حقوق ضايع شده ديگران،
با تأسي به پرهيزگاري و ورع،
با دوري از گناهان،
با صرف مال در راه هايي كه سود آن به مسلمانان برسد،
باكوشش در اداي حقوق برادران ديني،
با قرائت قرآن
و نماز،

با شاد كردن دل شيعيان،
با خدمت به مردم مرا ياري كنيد

تا من از شما راضي شوم.
خدا را گواه مي گيرم كه من راه هاي تقرب به آن حضرت را آشكارا بيان كردم و از هركس كه اين مطالب را بخواند، پيمان مي گيرم كه آن را به ديگران منتقل كند.»
وظايف منتظران حقيقي امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) سنگين است و از عهده هر كسي ساخته نيست. به همين دليل است كه گفته شده عدد منتظران حقيقي حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجخ الشریف) از عدد آنان كه داعيه انتظار و ياوري حضرتش را دارند، بسيار كمتر است.
علي جان
پيمان مشكلي به دوش ما گذاشتي!
اگه من بخوام اين مطالب رو به گوش بقيه برسونم بايد اول خودم انجامشون بدم .
چون طبق روايات بايد به مطلبي كه مي گي عمل كني .
البته من سعي در انجام اين كار داشتم و دارم اما...
براي اداي ديني كه به گردنم هست معذوراتي دارم.
و سخت ترينش از دست رفتن آبروست. البته نه آبروي خودم كه اگه مشكل اين بود يك لحظه هم تعلل نمي كردم.
اداي دين من در گروي از دست رفتن آبروي يه مومنه!
نمي دونم چرا اين حرف رو اينجا مطرح كردم اما واقعا شرايط سختيه.
ان شاالله خدا به همه ما در اداي حقوقي كه از ديگران به گردنمون هست كمك كنه
مهدی جان من در متن بالا یک کلمه هم از خودم ننوشتم اینها کلمه به کلمه مواردی هست که آیت الله اصفهانی فرمودند
بسم ا...
یوسف از جرم زلیخا مدتی زندان برفت
مهدی از اعمال ما حبس ابد گردیده است....
سلام
اسلام برای ادای دین راههایی رو قرار داده که میتونید رساله مرجع تقلیدتون مراجعه کنید.
الحمد لله اسلام برای هر مساله ای یه راهکار مناسبی داره . مخصوصا اینکه بخواهی توبه واقعی کنی و حق الناس رو ادا کنی.
(۱۵/دی/۸۹ ۱۳:۲۴)علی 110 نوشته است: [ -> ]من خود را مكلف مي دانم كه صداي حضرتش را به همگان برسانم كه اي مردم بياييد و در صف منتظران من قرار گيريد، بياييد و با احقاق حقوق ضايع شده ديگران،
با تأسي به پرهيزگاري و ورع،
با دوري از گناهان،
با صرف مال در راه هايي كه سود آن به مسلمانان برسد،
باكوشش در اداي حقوق برادران ديني،
با قرائت قرآن
و نماز،

با شاد كردن دل شيعيان،
با خدمت به مردم مرا ياري كنيد

تا من از شما راضي شوم.
خدا را گواه مي گيرم كه من راه هاي تقرب به آن حضرت را آشكارا بيان كردم و از هركس كه اين مطالب را بخواند، پيمان مي گيرم كه آن را به ديگران منتقل كند.»
وظايف منتظران حقيقي امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) سنگين است و از عهده هر كسي ساخته نيست. به همين دليل است كه گفته شده عدد منتظران حقيقي حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجخ الشریف) از عدد آنان كه داعيه انتظار و ياوري حضرتش را دارند، بسيار كمتر است.
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم


گفتارهای مهدوی از آیت‌الله بهجت(رحمة الله علیه)
در دفتر امام زمان جزو چه کسانی هستیم


*هرچند حضرت حجت عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف از ما غایب و از فیض حضور آن حضرت محرومیم؛ ولی اعمال مطابق یا مخالف در دفتر و راه و رسم آنحضرت را می‌دانیم؛ و این‌که آیا آن بزرگوار را با اعمال و رفتار خود خشنود، و سلامی
«هرچند ضعیف» خدمتش می‌فرستیم؛ و یا آن حضرت را با اعمال ناپسند، ناراضی و ناراحت می‌کنیم!

*علایمی حتمیّه و غیرحتمیّه برای ظهور آن‌حضرت ذکر کرده‌اند. ولی اگر خبر دهند فردا ظهور می‌کند، هیچ استبعاد ندارد! لازمه این‌مطلب آن است که در بعضی علایم، بداء صورت می‌گیرد و بعضی دیگر از علایم حتمی هم، مقارن با ظهور آنحضرت اتفاق می‌افتد.

* انتظار ظهور و فرج امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف، با اذیّت دوستان آن‌حضرت، سازگار نیست!

*چه‌قدر حضرت [امام زمان علیه‌السلام] مهربان است به کسانی که اسمش را می‌برند و صدایش می‌زنند و از او استغاثه می‌کنند؛ از پدر و مادر هم به آنها مهربان‌تر است.

* خداوند کام همه شیعیان را با فَرج حضرت غایب عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف شیرین کند! شیرینی‌ها، تفکّهاتِ زائد بر ضرورت است؛ ولی شیرینی ظهور آن حضرت، از اَشدّ ضرورات است.

*مهم‌تر از دعا برای تعجیل فرج حضرت مهدی عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف، دعا برای بقای ایمان و ثبات‌ قدم در عقیده و عدم انکار حضرت تا ظهور او می‌باشد.

* افسوس که همه برای برآورده شدن حاجت شخصی خود به مسجد جمکران می‌روند، و نمی‌دانند که خود آن‌حضرت چه التماس دعایی از آن‌ها دارد که برای تعجیل فَرَج او دعا کنند!


* امام عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف در هر کجا باشد، آن‌جا خضراء است. قلب مؤمن جزیره خضراء است؛ هرجا باشد، حضرت در آن‌جا پا می‌گذارد.

*قلب‌ها از ایمان و نور معرفت خشکیده است. قلب آباد به ایمان و یاد خدا پیدا کنید، تا برای شما امضا کنیم که امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف آن‌جا هست.

*اشخاصی را می‌خواهند که تنها برای آن‌حضرت باشند. کسانی منتظر فرج هستند که برای خدا و در راه خدا منتظر آن‌حضرت باشند، نه برای برآوردن حاجات شخصی خود!

*به‌طور یقین، دعا در امر تعجیل فرج آن‌حضرت، مؤثّر است، اما نه لقلقه!

*آری، تشنگان را جرعه وصال و شیفتگان جمال را آب حیات و معرفت می‌دهند. آیا ما تشنه معرفت و طالب دیدار هستیم و آن حضرت آب حیات نمی‌دهد، با آن‌که کارش دادرسی به همه است و به مضطرّین عالم رسیدگی می‌کند؟!

*ائمه علیهم‌السلام فرموده‌اند: شما خود را اصلاح کنید، ما خودمان به سراغ شما می‌آییم و لازم نیست شما به دنبال ما باشید!

* تا رابطه ما با ولی‌امر، امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف قوی نشود، کار ما درست نخواهد شد. و قوّت رابطه ما با ولی‌امر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف هم در اصلاح نفس است.

*چه قدر بگوییم که حضرت صاحب عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف در دل هر شیعه‌ای یک مسجد دارد!

* هرکس که برای حاجتی به مکان مقدسی مانند مسجد جمکران می‌رود، باید که اعظم حاجت نزد آن واسطه فیض، یعنی فرجِ خود آن‌حضرت را از خدا بخواهد.


*خدا می‌داند در دفتر امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف جزو چه کسانی هستیم! کسی که اعمال بندگان در هر هفته دو روز (دوشنبه و پنجشنبه) به او عرضه می‌شود. همین‌قدر می‌دانیم که آن‌طوری که باید باشیم، نیستیم!

*آیا می‌شود رئیس و مولای ما حضرت ولی‌عصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف محزون باشد، و ما خوشحال باشیم؟! او در اثر ابتلای دوستان، گریان باشد و ما خندان و خوشحال باشیم و در عین حال، خود را تابع آن حضرت بدانیم؟!

*اگر اهل ایمان، پناهگاه حقیقی خود را بشناسند و به آن پناه ببرند، آیا امکان دارد که از آن ناحیه، مورد عنایت واقع نشوند؟!

*با این‌که به ما نه وحی می‌شود نه الهام، به آن واسطه‌ای که به او وحی و الهام می‌شود توجه نمی‌کنیم؛ درحالی‌که در تمام گرفتاری‌ها– اعمّ از معنوی و صوری، دنیوی و اُخروی– می‌توان به آن واسطه فیض؛ حضرت حجّت علیه‌السلام، رجوع کرد.

* حضرت غایب عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف دارای بالاترین علوم است؛ و اسم اعظم بیش‌از همه، در نزد خود آن‌حضرت است. با این‌همه، به هرکس که در خواب یا بیداری به حضورش مشرّف شده، فرموده است: برای من دعا کنید!

*راه خلاص از گرفتاری‌ها، منحصر است به دعا‌کردن در خلوات برای فرج ولی‌عصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف؛ نه دعای همیشگی و لقلقه زبان...، بلکه دعای با خلوص و صدق نیّت و همراه با توبه.

*ما در دریای زندگی در معرض غرق‌شدن هستیم؛ دستگیری ولیّ خدا لازم است تا سالم به مقصد برسیم. باید به ولی‌عصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف استغاثه کنیم که مسیر را روشن سازد و ما را تا مقصد، همراه خود ببرد.

*دعای تعجیل فرج، دوای دردهای ما است.

* با وجود اعتقاد داشتن به رئیسی که عینُ‌الله‌الناظره است، آیا می‌توانیم از نظر الهی فرار کنیم و یا خود را پنهان کنیم؛ و هر کاری را که خواستیم، انجام دهیم؟! چه پاسخی خواهیم داد؟!


منبع : هفته نامه افق حوزه

اللهم عجل لولیک الفرج
موفق باشید و خدایی .
ممنون آقا سعید
عالی بود
ان شاءالله که از عمل کنندگان باشیم !
بسم الله
سلام
یه زمانی راحت پست و نظر میذاشتم اما هر چی بیشتر با بچه های تالار آشنا میشم بیشتر از خودم بدم میاد و احساس میکنم یه نقاب زدم رو اعمالم و اومدم اینجا تا الکی تنهاییام رو پر کنم.... غافل از اینکه گوش نامحرم نباشد جای پیغام سروش....
از اینکه الکی اسم منتظر رو یدک بکشم و بعدش هر کاری دلم خواست بکنم و تازه از یه عده هم لقب افراطی رو واسه خودم بشنوم ... خیلی درد آوره ... نمیدونم من دارم اشتباه میرم یا بقیه هنوز اصلا ضرورت نیاز و حضور امامشون رو درک نکردن...؟!
اومدم تو این پست کامنت بذارم تا حداقل خودم باورم بشه جزء افرادی که شامل جواب این پست میشن نیستم....
آهای بچه های پاکی که آقا منتظر شنیدن حرفاتون و درد دلهاتونه... شمایی که هم و غمتون یاد آقاتون و غصه ی غیبت طولانی مولاتونه... شمارو به خدا برا امثال منم دعا کنید تا یه منتظر واقعی بشم .....


التماس دعای فرج....
منتظر واقعی باید عضو هیچ حزبی نباشه .
مردمدار باشه نه متعصب به جریانی . چون میدونه آقا ناظره . 1400 ساله دارن ما رو میکشن اون وقت آقا تو سایت مینویسه وحدت ! اصلا کی وحدتی بوده ؟ من موافق اهانت نیستم ولی موافق تکریم هم نیستم . برادر عزیز من کسی هستش که وقتی اسم بیت الزهرا رو می شنوه بغزش بترکه و نه ... ؟ خداوند در قرآن بارها ظالمین رو لعن کرده و در زیارت عاشورا هم بارها ظالمین لعن شدن و لعن کردن هیچ منافاتی با اسلام نداره ولی بعضی ها بنابه دلایلی مخالف لعن ظالمین هستند باید گوشزد کرد که مرید نباشید بلکه مسلم باشید چون آقا حاضر و ناظره . اللهم عجل النا ظهوره انهم یرونه بعیدا و نریه قریبا .
صفحه: 1 2
آدرس های مرجع