تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: فراماسونری در بازی ASSASSINS CREED توهین به مقدسات
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
صفحه: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
(۱۶/آبان/۸۹ ۲۱:۴۲)امیر گیمر نوشته است: [ -> ]تنها منبع دو خط 2012 در بازی سنتر بود بقیه از تحقیقم بود این را من و علی تو پردیس گیم برنامه ریزی کردیم من اولین نفری هستم که فهمیدم این بازی ماسون را با حشاشیون قاطی کرده قراره مطلب جدید تو پردیس گیم بزارم از همین موضوع این نوشته من فقط در سایت واریوس وپردیس گیم پیدا میشود نام کربری علی فوول از مشهد میخوای حتما خطشو بدم بابا این نوشته خودمه من گروه پردیس لایتس را به وجود اوردم المعلم کیست یکی از موضوع های وبلاگم است فوتشو بد نوشته بودم دیگه چه مدرکی میخواین

امیر آقا مثل اینکه سوء تفاهم شده، کسی مقاله شما را انکار نکرده است، اگر هنوز سوء تفاهم برطرف نشده از طریق پیغام خصوصی به من پیغام بزنید تا موضع تاپیک منحرف نشود.

ضمنا آقای بلالی قسمت سوم و آخر مقاله خود را در سایتشان قرار دادند:
کد قالب بندی شده:
http://vgpostmortem.com/

اما همچنان بازی به طور کامل تحلیل و رمز گشایی نشده است. امیدوارم بتونیم با کمک دوستانی که در این زمینه تحقیق کرده اند این کار رو انجام دهیم.

خودم هم تحقیقاتی کرده ام که بعد از جمع بندی ارائه خواهم کرد. اما به طور کلی به نظر من تحریف تاریخ اسماعیلیه موضوعی نیست که بتواند تاثیر خاصی بر مخاطبان بگذارد و سازندگان بازی از این گروه به صورت نمادین استفاده کرده اند.
ببخشید یک سوال پیش اومد جوابشو نگرفتم حشاشیون چه ربطی به ماسون داشت که این بازی این اشاره را کرد
(۱۹/آبان/۸۹ ۱۸:۳۲)امیر گیمر نوشته است: [ -> ]ببخشید یک سوال پیش اومد جوابشو نگرفتم حشاشیون چه ربطی به ماسون داشت که این بازی این اشاره را کرد
در مقاله ای که خواهم نوشت توضیح میدم. اما تمپلار بودن المعلم خیلی هم بی ربط نبود. بعضی محققان که حتی برخی از آن ها خود ماسون هستند اعتقاد دارند شیوه سازماندهی و بعضی عقایدشان (ثنویت و ...) را از اساسین گرفته اند.
اصلا ربط ندارند انها عقاید جدا داشتند یک سری افسانه ها همچین شایعه به وجود اورده این افراد معتقدند امام نباید حتما زنده باشد مرده هم امام است اصلا نوع رفتار فقط سازمان دهی که آنم فرق دارد اصلا هیچ شباهتی ندارند حالا 6 امامی بودند ماسون که نبودند فراماسونها بسیار از انها بدشان میاید شخص رشید الدین سنان اصلا از نماد استفاده نمیکردند
(۲۰/آبان/۸۹ ۱۸:۴۲)امیر گیمر نوشته است: [ -> ]اصلا ربط ندارند انها عقاید جدا داشتند یک سری افسانه ها همچین شایعه به وجود اورده این افراد معتقدند امام نباید حتما زنده باشد مرده هم امام است اصلا نوع رفتار فقط سازمان دهی که آنم فرق دارد اصلا هیچ شباهتی ندارند حالا 6 امامی بودند ماسون که نبودند فراماسونها بسیار از انها بدشان میاید شخص رشید الدین سنان اصلا از نماد استفاده نمیکردند
همونطور که گفتم سند قابل استنادی برای اثبات این مدعا نداشته اند و بیشتر نتیجه گیری تحلیلی کرده اند. اکثر این تحلیل ها حول محور شخصیت و عقاید عبدالله بن میمون انجام شده که این عقاید را تنها اهل سنت به او نسبت داده اند اما در متون شیعه، او را فردی موثق و راوی احادیث امام محمد باقر (علیه السلام) دانسته اند. شاید از این نتیجه بگیریم تمام سخنانی که راجع به عبدالله بن میمون و عقاید منحرف اسماعیله گفته اند دروغ بوده است، اما وقتی نگاه میکنید می بینید عقیده دوری بودن تاریخ را از کیسانیه (به روایتی طرفداران مختار ثقفی) و غلات به ارث برده اند، بعضی عقایدشان در شعبه قرامطه و اعلام قیامتی که انجام شد نمایان می شود و بعضی دیگر در عقاید شعبه دیگرشان یعنی دروزیان نمود پیدا می کند. نکته مشترک در تمام این موارد سکوت محققان شیعه و دکتر فرهادی (نویسنده کتاب افسانه های حشاشین) با این توجیه که آن ها بسیار رازدار بوده اند (دقیقا شبیه به رازداری فراماسونری) یا این که تقیه کرده اند (که اگر انتساب ملحد بودن دروغ بوده و انقدر واضح بوده دیگر تقیه چه معنی می دهد). حال فرض کنیم که واقعا تقیه معنی می داده است، آیا دیگر می شود این را توجیح کرد که کسانی که دعوت خود را دعوت الهدایه می نامیدند برای اغراض سیاسی داوطلب شوند که مسیحی بشوند. دلایل دیگری نیز وجود دارد که وقتی کنار هم قرار می دهم نمی توانم قبول کنم، اسماعیلیه فرقه ای بی آزار بوده اند که به دروغ آن ها را ملحد خوانده اند و همه چیز درباره آن ها افسانه بوده است. البته دلایل کسانی که ادعا می کنند حشاشین به نوعی ماسونری را پایه گذاری کرده اند بسیار ضعیف است، اما با نشانه هایی که در بازی می بینیم، سازندگان بازی نیز همین عقیده را درباره حشاشین دارند اما بگونه ای روایت کرده اند که انگار حشاشین با تمپلار ها دشمن هستند.
برای نمونه جمله مشهور بازی که از عقاید اصلی اساسین در بازی معرفی می شود چیست؟
"هیچ چیز حقیقت ندارد، همه چیز مباح است"
Nothing is true, Everything is permitted"
و چقدر بر عبارت ماسون معروف آلیستر کروالی منطبق است:
"همان کن که می خواهی، و این تمام قانون است"
"Do what thou Wilt shall be the whole of the Law"
از تمام دوستان بسیار متشکرم اقا سلمان نکته بسیار خوبی رو اشاره کردند.
برای شروع عملی رمز گشایی این بازی توصیه میکنم مقاله اقای بلالی رو که مشخصه زحمت بسیاری براش کشیدند رو حتما بخونید قسمت اول:اینجا
قسمت دوم:اینجا
قسمت سوم:اینجا
توصیه دیگر اینکه میتونید به اینجا مراجعه کنید اونجا روش کار کردیم اما فضای اونجا فضای گیمری بود خیلی نمیشد وارد نماد گرایی شد از تمام دوستان خواهش میکنم با یاری یکدیگر بتونیم راز و رمز این بازی رو برملا کنیم جا داره از امیر گیمر برای ایجاد این تاپیک تشکر کنم همچنین از محمود بلالی بخاطر زحمات بسیاری که برای مقاله کشیده تشکر کنم چون خودم یه تحقیقاتی در این زمینه کرده بودم میدونم که ایشون چه کار سختی رو انجام دادند.
خواهشمندم تمام مقالاتی رو که ادرس رو گذاشتم رو بخونید وبریم سر شناسایی نماد ها اعداد و عکس هاو... در بازی.

بسم الله برای شروع این عکس چطوره:
[تصویر: sbavgeg67bjoqcb8s96u.jpeg]
[تصویر: assassins_____masyaf__s__logo_by_diab0lik5.png]

این شکلی که شبیه A هست در واقع حرف یونانی لاندا هست،لاندای بزرگ چون ریشه فکری اسماعیلیه بر گرفته از انجمن سری اخوان الصفا و خلان الوفا (برادران با صفا و دوستان با وفا) هست. این انجمن بسیار شیفته تفکر یونان باستان بودند و یکسری از عقاید خود رو از انها وام گرفته بودند.
حال چرا باید فرقه ای به اصطلاح شیعه از یک نماد یونانی استفاده کند ؟
اصلا این نماد به چه معناست و چه مفهومی دارد ؟
چرا نام علی(علیه السلام) باید در میان این نماد نوشته شود حتی بر روی زمین؟

بیایید با کمک هم به سولات پاسخ بدیم کسی جواب سوالات رو میدونه؟
از تمامی دوستان خواهش میکنم هرجا نکته ای به ذهنشون رسید حتما تذکر بدند.
(۲۰/آبان/۸۹ ۲۲:۲۰)یکدوست نوشته است: [ -> ]اصلا این نماد به چه معناست و چه مفهومی دارد ؟
چرا نام علی(علیه السلام) باید در میان این نماد نوشته شود حتی بر روی زمین؟

بیایید با کمک هم به سولات پاسخ بدیم کسی جواب سوالات رو میدونه؟
از تمامی دوستان خواهش میکنم هرجا نکته ای به ذهنشون رسید حتما تذکر بدند.

طبق برخی از تواریخ، عبدالله بن میمون و پدرش پیرو تعالیم ناستیک و دوگانه پرستی بوده اند که به طور خلاصه ترکیبی از عقاید صابئین، مندائیان و فلسفه یونانی نظیر فیثاغورثی و نو افلاطونی بوده که گفته شده در انجمن اخوان الصفا آموخته میشده است و این دو از اعضای آن انجمن بوده اند. بعد ها عبدالله بن میمون با تظاهر به مذهب اسماعیلیه رهبری بخشی از آن را در دست می گیرد و اهداف خود را دنبال می کند.

اما در مورد قرار گرفتن نام علی (علیه السلام) در علامت اساسین ها، شاید هدف بازی سازان چیزی غیر از آنچه من فکر می کنم باشد، اما می توان اینگونه توضیح داد که اسماعیله یکسری از عقاید غلات را قبول داشتند و حتما می دانید که غلات برای امامان ادعای خدایی می کردند، مانند درزی (یکی از اسماعیلیان) که برای ششمین خلیفه فاطمی (حکیم) ادعای خدایی کرد و فرقه دروزیان را پدید آورد. به این ترتیب که امام تعین یا تناسخ خداوند در بدن انسان می شود. حتما این مفهوم برایتان آشناست، همان عقیده طرفداران تثلیث در مورد حضرت عیسی (علیه السلام) و به نوعی عقیده ماسون ها در مورد انسان کامل یا دجال (شاید این توضیحات درک این مقاله را تسهیل کند). حالا اگر این را کنار مطالبی که بازی درباره حضرت عیسی (علیه السلام) و موسی (علیه السلام) بیان می کند و تصویر زیر از بازی قرار دهید، شاید منظور بازی سازان را متوجه شوید.(نمی تونم واضح بگم چون احساس شرم می کنم)

[تصویر: download.php?file=55365203839664397513.jpg]


من فقط توانسته ام نسخه دوم را بازی کنم و فقط از نوشته ها در مورد نسخه اول اطلاعات دارم. دوستانی که نسخه اول را بازی کرده اند می توانند به این سوال جواب بدهند که در نسخه اول در گروه اساسین تنها المعلم بود که لباس سیاه می پوشید یا نفر دیگه ای هم بود؟
و اگر اشتباه می کنم تذکر دهید. آیا چهره المعلم شباهت بسیار زیادی به چهره امام خمینی (رحمة الله علیه) ندارد؟:sSad
آقای رائفی پور در سخنرانی که در موسسه موعود انجام داد، حرفی زد با این مضمون که می خواهند اینطور القا کنند که رهبران جبهه حق نیز همکار آن ها هستند. (کشاندن جنگ لبنان به 33 امین روز، عوض کردن ساعت بازگشت امام (رحمة الله علیه) به ساعتی با اعداد خاص، معماری جدید و خاص حرم امام (رحمة الله علیه) و ....)
اگر این شباهت درست است، با چه هدفی اینکار را کرده اند؟

[تصویر: download.php?file=90994493911410260374.jpg]
یک لحظه صبر کنید این بازی در مورد رشید الدین سنان است در نسخه اول او از اسماعیلیه نزاریه سوریه است وبعد از صباح برترین های آنان است خوب من یک مقایسه بین این دو مذهب میپردازم این کار را قسمت قسمت میکنم تا وقتم را نگیرد اگر این ای دی اس ال درست شود بسیار توضیح خواهم داد .فراماسون را با ف وحشاشیون با ح
چگونگی تشکیل :ح :اول از خود اسماعیلیه شروع خواهم کرد در زمان امام جعفر صادق {ع} پسر خود را قرار بود بر جانشین خود انتخاب شود اسم او اسماعیل بود یکی از فرزندان عادل وعاقل امام ایشان پیروان واصحابی هم داشتند که زمانه یاری نکرد و اسماعیل مرد بعضی افراد بسیار دلشکسته شدند و رو امام جعفر صادق کردند و گفتند امام حتما نباید زنده باشد بعد شما ایشان امامان هستند واو را مهدی موعود خواندند و اسماعیلیه نام گرفتند و به کمک فاطمیه در مصر فرقه ی اسماعیلیه را بنیان کردند .در زمان اگر اشتباه نکنم 320 هجری فردی به نام حسن بن علی بن صباح در ری به دنیا آمد .او از پدرومادری 12 امامی زاده شده بود. در 9 سالگی تحت اموزش علمی و فقهی گرفتاگر اشتباه نکنم اموزگار او عطار نیشابوری بود . او با 2نفر هم دوره بود خیام و نظام الملک انها پیمان بستند به افرادی بزرگ تبدیل و تااخر عمر بر یاری یکدیگر باشند .نظام الملک وزیر وخیام عارف و شاعر در درباره سلجوقیان بودند حسن به شدت در حال تحصیل بود و بعد از فارق تحصیل شدن خود به همراه دو یار خود رفت ووزیر شد او در دربار فردی عادل وعالم بود وبییشتر وبالیاقت تر از بقیه امور را به درستی انجام میداد واز ظلم وحق خوری دوری کرد توجهات درباریان راو زیاد وکینه نظام بیشتر تا جایی که طی دسیسه ای او را بر سر مالیات ورسیدگی به آنها به وسیله ی ازبین بردن زحماتش حکم اعدام او فرا رسید او به وسیله ی کنیز خود راهی مصر وماصیاف به مدت 10 سال در آنجا اطراق وبه اسماعیلیه رو آورد و به همراه ناصر خصرو به ایران میرود وجنبش صباح را به وسیله ی فتح الموت وبه روی اوردن تبلیق اسماعیلیه بر عده ای در تمام ایران در الموت به وجود اورد . {دارم فقط از خود فرقه حرف میزنم چگونه به وجود امد بقیه موارد برای قسمتهای بعدی}در همان حین آنها فرزند اسماعیل را قبول و اسماعیلیه نزاریه نام گرفتند.به سراغ بحث اصلی نزاریه سوریه میروم رشید الدین سنان در شهر بصره به دنیا آمد پدرومادری شیعه داشت به سرعت پیش فرزندان کیا امید رفت و اسماعیل الموت رافرا گرفت عده ای میگویند در فارس به دنیا آمده به نظراصالت ایرانی داشت بعد از مدتی به دلیل علم ودانش ومتفکر بودنش به ماصیاف فرستاده شد و فرقه ی نزاریه سوریه را به اوج خود رساند.
ف:در زمانی که حضرت موسی {ع}به کوه سفر کرد 30 روز سفرش 40روز شد برگشت و دیدعده ای گوساله میپرستند و به شدت ناراحت شد از آن زمان مخلوق پرستی شروع شد .در ضمن زمانی که حضرت سلیمان معبد خود را به وسیله 72 دو از بزرگان جن ساخت عده ای وسیله ی کابالا وجن گیری را ایجاد کردند که حضرت سلیمان انها را جمع کردوپشت تخت خود در معبد پنهان کرد.در قرن 11 جنگ های صلیبی عده ای از سربازان وارد معبد شدندو خاخانها به آنها این وسایلی را که حضرت سلیمان را پنهان کرد دادندبه انها دادند از ان لحظه معروف به تمپلر میشوند انها از این وسایل استفاده وبه وسیله ی حمایت پاپ وافرادی پول میگرفتند و به قدرت رسیدند عده ای را به این سه جرم اعدام کردند.احضار جن وپرستش آن .خوردن خاک معبد.هم خوابی با اجنه .آنها به وسیله ی شبکه هاوانجمن هایی دین خود را گسترش و اسراییل 9 وصهیونیست را به وجود اوردند وکم کم چیزی به نام free masonryرا به وجود آوردند
نتیجه :از نظر پیدایش دینی زمین تا آسمان تفاوت است که همچین رابطه ای رابازی نشان میدهد
قسمت بعدی عقاید آنها است
در زمن اساسین کرید برادرهود برای pcتا شنبه باید بیاید برای 360 مشکل دارد ویک ماه صبر کردو ps3 آن امده است هر کس گرفت یاری مان کند زیرا ما کنسول ایکس باکس 360 داریم در زمن به این یک مورد به طور خلاصه گفتم
خیلی ممنون امیر آقای گیمر
من هم منتظر نسخه انجمن برادری هستم تا یافته هایم را محک بزنم. در مورد تاریخ اسماعیلیه آقای بلالی مطالبی را به صورت مبسوط جمع آوری کردند که البته مفید است، ولی اسماعیله مورد اشاره بازی، بخشی است که کمتر در منابع فارسی به آن اشاره شده، اما آثار آن یافت می شود و نمی توان آن بخش را انکار کرد. بر خلاف تمپلار ها که تماما شخصیت های حقیقی در تاریخ هستند، نام هیچ کدام از اساسین ها (آغازین) حقیقی نیست و فقط شباهت هایی وجود دارد و اساسین های مدرنی هم که اشخاص حقیقی هستند مانند دانته عضو انجمن های مخفی مثل رز- صلیب (فراماسونری اولیه) بوده اند و یا تفکرات ماسونی را ترویج کرده اند.
در مورد فراماسون ها و تاریخشان هم نظرات مختلفی وجود دارد اما با عرض پوزش اینطور که شما فرمودید نیست.
سلام
یکی از مشابهت های فراماسونی با حشاشین رو در کتاب خداوند الموت متوجه شدم که نویسنده هم به اون اشاره و تاکید کرده
حشاشین و شوالیه های معبد " پایه گذاران ایلومیناتی و موسسان فراماسونی "هر در فرقی هستند منشعب شده از ادیان الهی و هر دو فوق العاده ثروتمند و سرمایه دار و هر دو در مقابل مخالفان بی رحم ، هر دو انجمن سری هستند که به خاطر محافظه کاری بسیار افسانه ها از واقعیت دربارشون پیشی میگیره "این در مورد اسماعیلیان خیلی مشهوده"
هر دو گروه دارای هدفی برای جهانی کردن حکومت و طرز زندگی خود هستند
ولی اسماعیلیه ایران " همان حشاشین به معنی دارو فروشان ..." یک فرق اساسی با فراماسونی داشتند و اون این که به فکر ثروت اندوزی صرف نبودند به خاطر همین ربا نمیدادند ولی ماسون ها که نوادگان شوالیه های معبد هستند از قدیم تمام شریانهای اقتصادی دنیا را در دست داشتند و همیشه از طریق ربا به ثروتشون افزوده اند
حشاشین " با اینکه امامان بعد از حسن صباح بعضا ادعای خدایی کردند !!!" به خود خواهی ماسونها نبوده اند بیشتر به فکر همه گیر شدن کیش خود بوده اند
صفحه: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
آدرس های مرجع