تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: فراماسونری در بازی ASSASSINS CREED توهین به مقدسات
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
صفحه: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
(۸/مرداد/۹۲ ۲۲:۴۰)تواب409 نوشته است: [ -> ]رشید الدین سنان که همون المعلم هست به وضوح در تاریخ آورده شده و بیان شده که تحت تعلیم حسن صباح در الموت بوده .
پس با الموت هم مربوطه .
دوستان اگه پست های کوتاه میدم واسه اینه که کیبوردم سفته .
تحلیل کامل و رمز گشایی های بازی 1 و 2 و brotherhood و revelations رو دارم مینویسم . من هر دفعه که این بازی اومده نشستم با تمام جزئیات بازی کردم . همشون رو 100 سینچ کردم . 3 رو هم کامل بازی کردم اما یکم طول میکشه از همه سوراخ سنبه هاش سر در بیارم و انشاءالله بعداز کنکور همراه با Assassins creed 4: Black Flag دل و جیگر همشو درمیارم که تحلیلا رو کامل کنم .
از بقیه هم خواهش میکن در تحلیل هاتون به طور گشترده از این لینک بهره ببرید :
Assassins creed wik
ویکی بازی هستش . همه بازی رو کامل و با جزئیات بیشتر توضیح داده .
یا علی .
طبق منبع زیر اون قلعه، قلعه ی الموت نیست.
قلعه ی مصایف هست!

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D8%B...8%A7%D9%86

در ضمن آخر بازی مشخص می شه که اسماعیلیه و همون رهبرش در سوریه که المعلم بوده دارن از گروه Assassins سوء استفاده می کنن.
همون طور که گفتم Assassins در بازی از حشاشین جدا هست.
همون طور که در نسخه های بعد گروه Assassins اصلا دیگه مسلمون نیستن که بخوان اسماعیلی باشن!
حتی خود الطیر که در واقع رهبر مهم Assassins هست مسلمون نبوده.
اگه دقت کرده باشین تو نسخه های بعدی اتزیو و بقیه Assassin ها خود رو پیرو الطیر می دونن نه المعلم!
المعلم فقط داشت ازشون استفاده می کرد.
البته این هم در نظر بگیرین که این بازیه و ممکنه بعضی شخصیت هاش وجود داشتن ولی دلیل نمی شه بازی تاریخی باشه و تاریخ رو روایت کنه.
مگه من گفتم قلعه مصیاف همون قلعه الموته . میگم رشید الدین سنان تحت آموزش مستقیم حسن صباح بود که اولین شعبه خارجی اساسیون رو به وجود آورد و پس از براندازی شعبات نظامی اسماعیلیه ، باز هم به فعالیتش ادامه داد .

بعدش هم مگه شما رولیشنز رو بازی نکردی ؟
الطیر به پسرش "داریم" دستور داد قبل از تسخیر شهر توسط هلاکو خان ، هرچه زودتر پراکنده بشن و اصلا از اولش هم باور داشت که فعالیت نسجم اساسیون در یک مکان احمقانه ست چون سریعتر قابل بر اندازیه . از نسل همین اساسیون پراکنده شده ، اتزیو آدیتوره و پس از اون ادوارد کنوی ، هیتم کنوی و کانر کنوی به دنیا میان .
تازه در نسخه موبایل بازی 1 که توسط همون تیم با همکاری گیم لافت تولید شد به وضوح اسم رشید الدین سنان رو به عنوان المعلم میاره .
درسته رشید الدی ن سنان به عنوان المعلم در بازی معرفی شده در واقع المعلم یک اسم نیست بالاترین مقام اسماعیلیه که سنان داشته بازی همچین چیزی رو نمی دونسته و
درسته که سازمان فراماسونری یک سازمان قدرتمنده اما دارای اختلاف و رقابت شدید درون سازمانی مثل همه ی سازمان های دیگه است.
به خاطر همینه که ما توی بازی اساسین این تناقضات رو می بینیم
یه جا فلان نماد شیطانی برای خوب هاست یه جا برای ضد قهرمان هاست در واقع در بازی تمپلار ها فراماسون های سنتی هستند و اساسین ها فراماسون ها به روز تر اند.منظورم از نظر تفکره نه ابزار!
بعد از اینکه صلاح الدین قلعه ی سنان رو مخاصره می کنه طبق روایت تاریخ به طور نامعلومی ناگهان محاصره رو ترک می کنه و بعد از اونه که سنان با فرستادن حشاشین ها برخی از مهمترن عوامل و فرماندهان ریچارد رو ترور می کنه و با این کار عملا ریچارد در جنگ شکست می خوره
لعنت خدا بر شیاطین مخفی .....
(۸/تیر/۹۲ ۱۵:۳۴)عدالت نوشته است: [ -> ]

بازی هم دقیقا میخواهد همین موضوع را گوشزد کند. در واقع اساسینها و تمپلارها دو شاخه از فراماسونها هستند که برای رسیدن به قدرت با یکدیگر در حال جنگ هستند و یکی شعار دموکراسی میدهد (اساسینهای نماد آمریکا) و یکی شعار استعمار (تمپلارهای نماد انگلیس) و این دو بر سر قدرت در حال جنگ هستند. مشکل اینجاست که همه فکر میکنند تمپلارها نماد ماسونها هستند در حالیکه هم آنها و هم اساسینها جفتشان فراماسون هستند و جنگ آنها یک جنگ درون گروهی برای کسب قدرت بیشتر میباشد که البته با دادن شاخ و برگ فراوان به داستانها و شعار دموکراسی، سعی در فریب کاربران از این حقیقت دارند.

ماسون ها در دوره ی شکل گیری خود یعنی در جنگ های صلیبی دو شاخه بودند یکی شوالیه های معبد و دیگری شوالیه های بیمارستانی که تمپلار ها همون شوالیه های معبد بودند که بعد ها فراماسونری رو به صورت رسمی تاسیس کردند ارتباط فراماسون ها با حششیون هم بر میگرده به دوران جنگ های صلیبی که من شنیدم از استاد رائفی پور که در بعضی موارد با هم همکاری هایی داشتن اما به نظر من اونها جز ماسون ها نبودن بلکه یه فرقه ای از فرقه های اسلامی بودن که حتی در بعضی موارد باصلاح الدین ایوبی هم همکاری هایی داشتن ولی با هم درگیری های زیادی داشتن

لازم به ذکر است که اون قلعه ای در بازی شماره یک مشاهده می کنید قلعه الموت نیست بلکه یکی از شعبه های حششیون در شهر ماسیاف سوریه هست

توی بعضی جا هم خوندم که اسم المعلم رشید الدین سنان هست ، رشید الدین سنان هم یک شخصیت واقعی و رییس قلعه ماسیاف بوده که از جهت های گوناگون شبیه المعلم هست

اینم متن یه تاپیک هست که تقریبا پارسال زدمش


بسم الله الرحمن الرحیم

دیشب مستند فرقه های سری رو دیدی؟ (قسمت ششم)

در مورد شوالیه های معبد بود

آقای ابراهیم (دکترای ادیان )

یه حرفی زد که ذهنم رو مشغول کرد

گفت یکی از اتهامات بسیار قابل تحقیق ارتباط شوالیه های معبد با مسلمانان به ویژه فرقه اسماعیلیان است !

یهو یاد بازی ASSASSINS CREED 1 افتادم

مخصوصا آخرش که المعلم خودش تمپلار از آب در میاد که داخل ماسیاف نفوذ کرده

کسی اطلاعاتی بیشتری در باره ی ارتباط شوالیه ها با اسماعیلیان داره؟

در ضمن المعلم ،حسن صباح نیست (تو خیلی جا ها اینو گفتن)

قلعه ی ماسیاف هم الموت نیست

بلکه همون قلعه ی ماسیاف در شهر ماسیاف سوریه هست این عکسش

[تصویر: Masyaf_E.jpg]http://forum.bidari-andishe.ir/thread-27101.html

لعنت بر شیطان ، من اینو تو اکثر برنامه های اندرویدی مشاهده میکنمAngryمثل UC Browser و ...
من توصیه میکنم علاوه بر اینکه شما برید ویکیای بازی رو ، یه دور کامل بخونید ، بعدش برید صحبت های creative director های بازی از خانم جید ریموند تا اشرف اسماعیل رو هم بخونید. همینجوری نظر ندید. برای nerd هایی مثل من الان بیان این نکته که قلعه مصیاف واقیع واقعا خنده داره. چون اینو از بدیهیات میبینیم.
مثلا میدونستید که الطیر ، در طول بیست سالی که از دست عباس فرار کرده بود ، در بازی رولیشنز رو میگم ، رفته بود الموت ، و در کف مغاره های اونجا تونست دیسک های خاطرات رو پیدا کنه؟
یا مثلا میدونستید انفجار تونگوسکای روسیه به این خاطر انجام شد که اسوالد ، فرماده اساسیون روس ، از نیکلا تسلا خواسته بود تا طرح شیطانی توماس ادیسون رو ، مبنی بر استفاده از عصای بهشتی تزار اسبق روس ، خنثی کنه و کرد؟
یا مثلا ، میدونسید که 5 تا سیب بهشتی وجود داره و اونی که دست الطیر بوده میرسه به توماس ادیسون و در یک سانحه هوایی از بین میره؟

برید مطالعه کنید و سپس نقد. اگه کنکور میذاشت نقدی روی این بازی مینوشتم که دهن همه باز بمونه. من با این بازی بزرگ شدم .

به علاوه. دوستان، المعلم و الطیر در بازی های AC1 و AC java یکی هستن. پس المعلم همون رشید الدین سنانه.
کل روند بازی رو ببینید. جای Assassin ها و تمپلارها عوض شده و شعبات عجیب غریب تری مثل instruments of the first will که میشن سربازهای آیتا ، همسر جونو ، به وجود اومدن ، ضمن اینکه فراماسون ها و تمپلار ها دشمن هم جلوه داده شدن. بازی 3 رو ببینید خیلی واضحه.
البته باید گفت تیم AC در یوبی سافت حرف اول رو میزنه. هیچ فرنچایزی به چنین کیفیت گیم پلی و داستانی پیدا نمیشه. اونقدر از تئوری های توطئه در بازی خوب استفاده شده ، و در مطابقت مصادیق کل و جزء و ساده و پیچیده اجتماع که آدم واقعا جیگرش حال میاد. مثلا توجیه اینکه چرا دزدان دریایی کارائیب نماد اسکلت رو به عنوان نماد خودشون انتخاب میکردن این بوده که observatory و اون جمجمه کریستال همراهش ، در دریای کارائیب وجود داشتن.
یه نکته هم اضافه کنم : اسوالد اسم رمز "نیکولای ایوانویچ اورلو" هستش که میشه پدربزرگ دنیل کراس .
از قسمت اول بازی تا آخرین قسمت یعنی unity
اساسینس ها همش در حال مبارزه با شوالیه های معبد بودن...
بعضی های میگن این بازی ماسونیه فقط واسه چند تا نماد تو بازی به طور مثال همین چشم جهان بین تو قسمت دوم و نماد گونیا و پرگار در قسمت سوم بدون اینکه حتی داستان بازی رو بدونن...
به نظر من کل روند assassins creed ها ، کل سری آساسینز از 1 تا syndicate خلاصه میشه تو سخنرانی اتزیو در اواخر AC II اونجایی که بعد از کشتن راهب خائن برای مردمی که پای چوبه دار تجمع کرده بودن می گه :

Twenty-two years ago, I stood where I stand now and watched my loved ones die, betrayed by those I had called friends. Vengeance clouded my mind. It would have consumed me, were it not for the wisdom of a few strangers, who taught me to look past my instincts. They never preached answers, but guided me to learn from myself. We don't need anyone to tell us what to do; not Savonarola, not the Medici. We are free to follow our own path. There are those who will take that freedom from us, and too many of you gladly give it. But it is our ability to choose whatever you think is true that makes us human...
There is no book or teacher to give you the answers, to show you the path. Choose your own way! Do not follow me, or anyone else


والسلام
صفحه: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
آدرس های مرجع