کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: هدف از بیدار کردن اندیشه ها چیست ؟؟؟
این نظرسنجی بسته شده است.
تنها تقویت افکار عده ای خاص 31.58% 6 31.58%
زیبا سازی افکار تمام انسانها 68.42% 13 68.42%
تمام 19 رأی 100%
  اگر در نظرسنجی شرکت کرده باشید، گزینه انتخابی شما با * مشخص شده [نمایش جزئیات آرا]

موضوع بسته شده  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هدف سایت بیداری اندیشه ؟؟؟؟؟؟؟
۱۸:۴۲, ۵/اردیبهشت/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/اردیبهشت/۹۱ ۲۲:۴۸ توسط papillon.)
شماره ارسال: #1

به نام خداوند جان و خرد
سعی میکنم در مطالب ارسالیم سه اصل رو مد نظر قرار بدم : 1 _ گفتار نیک 2 _ پندار نیک 3 _ کردار نیک
خب سوال اینجاست :
ایا بیداری اندیشه برای تقویت تفکرات شیعیان دنیا بنا شده و یا نه هدفی والا تر از این رو دارد ؟؟؟
چند وقت پیش اینو توی سایت دیدم که خیلی منو به فکر فرو برد :
[تصویر: 1150px_Sunni_Shi_a_map.png]

پراکندگی مسلمانها و ادیان دیگر ..
رنگ قرمز شیعیان رو نشون میده !!!!
رنگ نارنجی = سنیها
سوالی که منو بسیار درگیر کرده اینه که ما باید برای محدوده ی قرمز فقط تلاش کنیم ؟؟؟؟
یا دو محدوده ی نارنجی و قرمز ؟؟؟
سوالو یخرده بازتر میکنم
فقط قرمز و نارنجی پس برای خاکستریهای جهان که تعدادشان از نارنجی و قرمز بیشتر است چه هدفی را دنبال میکنیم ؟؟؟؟
[تصویر: population.jpg]
اینهمه رنگ ...
اینهمه نژاد ...
اینهمه دین ...
این همه انسان ...
چه کسی میتونه تمام خاکستریهارو انکار کنه ؟؟؟؟
فکر نکنم هدف امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) این بود که هدف سایت بیداری اندیشه رو هدف اصلی خود قرار دهند یا برعکس !!!
چند روز پیش قدیس مسیحی (فرانسیس اسیزی) رو معرفی کردم که حاضرم شرط ببندم جایگاهی هم تراز با ایت الله بهجت دارند اما تفکرات عقلانی و منطقی و انسانی هرگز از طرف عده ای از مدیران موجب نشد تا تاپیک حضرت فرانسیس اسیزی (رحمة الله علیه) حذف نشود !!
اسم سایت بسیار بزرگه (بیداری اندیشه)
اما هدف سایت فقط به محدوده ی قرمزی که نقطه ای بیش در سیاره ی زمین نیست محدود میشه
نقطه ای که همه بیدارند و کسی را دوست ندارند بیدار کنند
اگر زردشتی و یا یهودی و یا مسیحی و یا حتی سنی هم بودم هرگز پام رو داخل سایت به اصطلاح بیداری اندیشه که فقط یک سری اطلاعات محدود راجع به دین جامع اسلام است نمیذاشتم
میدونید چرا ؟
چون تو این این سایت هیچ چیزی برای منه خاکستری وجود ندارد !

((به امید روزی که کسانی که دم از بیدار کردن اندیشه ها میزنند تنها برای لحظه ای جهانی فکر کنند))

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۱:۴۰, ۵/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #2

آفرین
لذت بردم
این جهانی فکر کردنو واقعا باید یاد بگیریم.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۱:۵۰, ۵/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #3

بسم الله الرحمن الرحیم

من نمیدونم دیگه جواب شما رو چطور باید داد!

بفرمائید این هم تاپیک جناب قدیس فرانسیس آسیزی:

http://forum.bidari-andishe.ir/thread-15872.html

آیا این حذف شده؟

این که ایشان هم تراز با ایت الله بهجت هستند رو فقط خدا میداند وبس، لازم به شرط بندی نیست!
نقل قول:اینهمه رنگ ...
اینهمه نژاد ...
اینهمه دین ...
این همه انسان ...
فکر نکنم هدف امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) این بود که هدف سایت بیداری اندیشه رو هدف اصلی خود قرار دهند یا برعکس !!!

میشه دقیقا بفرمائید اینهایی که نوشتید یعنی چی؟

خاکستری یعنی چی؟یعنی لامذهب یا منکرخدا؟
ما که درهمین تالار با تمام این افراد هم حتی بطور دوستانه مناظره وگفتگو داشتیم! آیا لازمه که لینک بذارم؟
یا مثل همین تاپیک خودتان زحمت رجوع وپیگیری رو هم نمیدهید؟

نقل قول:[b]((به امید روزی که کسانی که دم از بیدار کردن اندیشه ها میزنند تنها برای لحظه ای جهانی فکر کنند))

چطور جهانی فکر کنیم؟

نقل قول:اگر زردشتی و یا یهودی و یا مسیحی و یا حتی سنی هم بودم هرگز پام رو داخل سایت به اصطلاح بیداری اندیشه که فقط یک سری اطلاعات محدود راجع به دین جامع اسلام است نمیذاشتم
میدونید چرا ؟

دوست گرامی :

باور بفرمائید این تاپیک معرفی فرانسیس آسیزی رو فقط وفقط بخاطر همین پیش داوری شما تائید کردم.
۲۲:۴۳, ۵/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #4
آواتار
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما آقای پاپیلون
ببینید این سایت کلا مخصوص مسلمانان طراحی شده و تمامی مطالب آن مربوط به شیعیان است و چیزی برای خارجی ها ندارد چون آنها خودشان میلیارد ها سایت بهتر از ما دارند و اصلاً احتیاجی به ما ندارند.ما برای چی باید برای آنها خدمات ارائه دهیم؟ می کوشیم تا امکانات خدمان یعنی شیعیان را گسترش دهیم.

باتشکر
آیدین
۱:۴۳, ۶/اردیبهشت/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۶/اردیبهشت/۹۱ ۲:۰۶ توسط soshiant.)
شماره ارسال: #5
آواتار
(۵/اردیبهشت/۹۱ ۱۸:۴۲)papillon نوشته است:  ایا بیداری اندیشه برای تقویت تفکرات شیعیان دنیا بنا شده و یا نه هدفی والا تر از این رو دارد ؟؟؟

سلام دوست من .
شاید بهتر باشه بگیم اصل هدف تقویت تفکر شیعه درجامعه مجازی بوده . جنگ نرم به شیعه های قدرتمند اعتقادی در فضای مجازی نیاز داره .!!

(۵/اردیبهشت/۹۱ ۱۸:۴۲)papillon نوشته است:  اما هدف سایت فقط به محدوده ی قرمزی که نقطه ای بیش در سیاره ی زمین نیست محدود میشه
نقطه ای که همه بیدارند و کسی را دوست ندارند بیدار کنند

در این مورد هم باید بگم کسی که قراره بیدار بشه با یه تلنگر بیدار میشه . این محدوده در نهایت تمام قدرت رو در دست خواهد گرفت اما زمانی که خود اعتقاداتی فولادین داشته باشند و این اعتقاد با تمرین وتکرار در تالارهایی مثل بیداری اندیشه بوجود میاد.

(۵/اردیبهشت/۹۱ ۱۸:۴۲)papillon نوشته است:  
اگر زردشتی و یا یهودی و یا مسیحی و یا حتی سنی هم بودم هرگز پام رو داخل سایت به اصطلاح بیداری اندیشه که فقط یک سری اطلاعات محدود راجع به دین جامع اسلام است نمیذاشتم
میدونید چرا ؟

دوست من به نظرت چند درصد از کاربران سایت رو جمعیت خاکستری تشکیل میده که بخواییم مانور حرفه ای رو ی اونها داشته باشیم ؟
در ضمن بد بینانه قضاوت نکنید . تایپیک شما هنوز ظاهرا پا برجاست .!!!

(۵/اردیبهشت/۹۱ ۱۸:۴۲)papillon نوشته است:  
((به امید روزی که کسانی که دم از بیدار کردن اندیشه ها میزنند تنها برای لحظه ای جهانی فکر کنند))

اگر این چنین نبود وجود چنین تالارهایی هم لزومی نداشت چون کلاسهای قرآنی و جلسات و مداحی ها و ... ایمانها رو به قدر کافی محکم میکرد .
امیدوارم زود قضاوت نکنید دوست من و بدونید هدف این تالار ورای پولادین کردن اعتقادات عده ای قرمز رنگ در نقشه شماست .

پاینده باشید .
۹:۰۰, ۶/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #6
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب و احترام خدمت همسنگران عزیز .

(۵/اردیبهشت/۹۱ ۱۸:۴۲)papillon نوشته است:  پراکندگی مسلمانها و ادیان دیگر ..
رنگ قرمز شیعیان رو نشون میده !!!!
رنگ نارنجی = سنیها
سوالی که منو بسیار درگیر کرده اینه که ما باید برای محدوده ی قرمز فقط تلاش کنیم ؟؟؟؟
یا دو محدوده ی نارنجی و قرمز ؟؟؟
سوالو یخرده بازتر میکنم
فقط قرمز و نارنجی پس برای خاکستریهای جهان که تعدادشان از نارنجی و قرمز بیشتر است چه هدفی را دنبال میکنیم ؟؟؟؟
اینهمه رنگ ...
اینهمه نژاد ...
اینهمه دین ...
این همه انسان ...

اول اینکه شیعه‌ی واقعی پیدا کردید، (که هستند البته) سلام بنده رو خدمت شون برسونید .

دوم اینکه بنده به صحت نقشه ای که ارائه کردید، مطمئن نیستم در هر صورت اگه پراکندگی شیعیان در کل جهان به اندازه یه نقطه باشه، این از وظایف بندگی ام چیزی کم نمیکنه ...

نظر شخصی خودم رو عرض می کنم خدمت تون؛
ما برای انسان های آزاده خدمت می کنیم. حالا با هر دین و مذهبی. در این دنیای بسیار محدود مجازی، به خواست خدا تلاش حقیر اینه که بتوانم مخاطبان رو به تفکر دعوت کنم. همین! و ان شاء الله همین جرقه ای خواهد بود برای شعله ور شدن ...

(۵/اردیبهشت/۹۱ ۱۸:۴۲)papillon نوشته است:  چند روز پیش قدیس مسیحی (فرانسیس اسیزی) رو معرفی کردم که حاضرم شرط ببندم جایگاهی هم تراز با ایت الله بهجت دارند اما تفکرات عقلانی و منطقی و انسانی هرگز از طرف عده ای از مدیران موجب نشد تا تاپیک حضرت فرانسیس اسیزی (رحمة الله علیه) حذف نشود !!

شرط بستن لازم نیست عزیز دل . اگر فرانسیس آسیزی انسان خوبی بودن حتما مورد رحمت و مغفرت خداوند قرار می گیرن، علمش فقط نزد خداست ... ان شاء الله که همینطور باشه .

و اما ،
بنده تاپیک تون رو پاک کردم، چون شما اون رو در بخش "جامعه مهدوی و مباحث آخرالزمان" ایجاد فرمودید که کاملا بی ربط به اون بخش بوده. اگر مطلبی در تالار نباشه، دلیل بر غلط بودنش نیست ولی ما نمی تونیم هر مطلبی رو در تالار منتشر کنیم.

مثلا فرض بفرمایید، در تالاری که بطور تخصصی به علوم کامپیوتری میپردازه ، ما در مورد بیماری های کلیوی در اونجا مطلب بزاریم!!!
حقیر اینطور تشخیص دادم که این مطلب مناسب تالار بیداری اندیشه نیست، مجددا عرض می کنم این دلیلی بر غلط بودن اون مطلب هم نمیتونه باشه . امیدوارم درک بفرمایید .
در هر صورت مدیران زحمت کشیدند و مطلب تون رو دوباره منتشر کردند . امیدوارم برای علاقه مندان مفید باشه .

(۵/اردیبهشت/۹۱ ۱۸:۴۲)papillon نوشته است:  اگر زردشتی و یا یهودی و یا مسیحی و یا حتی سنی هم بودم هرگز پام رو داخل سایت به اصطلاح بیداری اندیشه که فقط یک سری اطلاعات محدود راجع به دین جامع اسلام است نمیذاشتم

در کم کاری ماها که شکی نیست، ادعایی هم نداریم .
ولی منصفانه نیست که برای حذف شدن یک تاپیک! کل اهداف تالار و زحمات دوستانی را که می بینیم مخلصانه و در عین گمنامی کار می کنند ، زیر سوال ببریم .
من شما رو دعوت می کنم به شکیبایی و تلاش برای خدمت به خلق (چه در دنیای مجازی و چه در دنیای حقیقی) ، مطمئنا این کار هم بدون تحمل سختی ها و مشکلات میسر نمیشه ...
ولی در هر صورت اگر احساس می کنید حضورتون در اینجا شما را آزرده میکنه و غیر قابل تحمله، اصراری بر ماندن شما نیست . وسع ما همینه برادرم .

کاش هر از گاهی برای خدا قلم بزنیم .

یا حق. Heart
۹:۲۹, ۶/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #7
آواتار
سلام
به نظر من باید بیشترین تمرکز رو روی مناطق خاکستری داشته باشیم،چرا؟
چون مسیحیت و دیگر ادیان دارای پیش زمینه منفی نسبت به شیعه نیستند و با ارائه یک سری وقایع که هر دل فطرت جویی اون ها رو درک می کنه به راحتی به شیعه علاقه مند میشند ، همونطور که الآن دارند به مذهب مسخره و بی پایه اهل تسنن گرایش پیدا می کنند.اما ما هر چه قدر هم که تلاش کنیم به سختی می تونیم یک اهل تسنن رو شیعه کنیم ، من تست کردم و خیلی سخت تر از شیعه کردن یک لائیک یا مسیحیه.
من دوست داشتم سایتی انگلیسی زبان به نام "اسلام واقعی" ایجاد کنم تا افراد مختلف از نقاط مختلف دنیا به اون مراجعه کنند و با اسلام واقعی آشنا بشند.سایتی که پرباشه از زیبایی های اسلام ، مثل سیره معصومین علیهم السلام.
در حال حاضر اکثر مردم دنیا فکر می کنند اسلام یعنی طالبان(اهل تسنن) ، و این به نفع ما است که بتونیم اونها رو به سمت اسلام واقعی راهنمایی کنیم ، چون تازه خواهد فهمید که اسلام چقدر زیبا است.
حقوق بشر در اسلام ، حقوق حیوانات در اسلام ، احترام متقابل بین ادیان در اسلام ، ستایش اسلام از ادیان و پیامبران الهی ، سیره معصومین در مقابله با جاهلان و دمشنان ، آموزه های ناب ، حکمت های قرآن و نهج البلاغه امیر المومنین ، و تراژدی کربلا ، تمام این ها می تونند هدایت گر انسان های پاکدل به سمت اسلام باشند.
۹:۵۱, ۶/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #8

سلام
درسته من دیدم برخی یک جور تعصبی دارن که اصلا دلشون نمی خواد نه در مورد فیلمها حرفی زده بشه.نه در مورد موزیک.نه در مورد دشمن.نه در مورد مسائل روز

نمی دونم چرا برخی یک حصار نامرئی دور خودشون میکشن و میگن 7 میلیارد نفر مردم دنیا چون کافر و بی دین هستن، اصلا به ما ربطی ندارن
بعد میان تو شیعه ها هم که انقدر خط کشی میکنن که یکی میشه دشمن یکی میشه منحرف یکی میشه منافق یکی میشه مفسد یکی میشه اینوری یکی میشه اونری

بعد در نهایت آدم خوبای این عالم محدود میشن به ایشون و رفقاش و استادیش!!! Big Grin
خوب خودشون رو نماینده 14 معصوم هم میدونن و .....

به نظر من باید دید بازتری به دنیا داشت..... اگر مردم دنیا در راه درستی نیستن، نباید نادیدشون گرفت.نباید مسائلی که باهاش در ارتباط هستن رو نادیده گرفت
۱۴:۵۰, ۶/اردیبهشت/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۶/اردیبهشت/۹۱ ۱۵:۰۰ توسط spaceshi.)
شماره ارسال: #9

من کاملا با "دل خسته" و "علائم ظهور" موافقم.

و فکر کنم تقریبا تمام کسانی که توی این تالار فعالیت می کنند دغدغه ی جهانی شدن تفکر شیعی و مهدوی و در نتیجه تفکر الهی رو دارند و اکثر ما به این فکر افتادیم که یک رسانه ایجاد کنیم تا دین حقیقی خدا رو به تمام جهانیان معرفی کنیم.

البته کارهایی هم انجام شده اند. مثل "شیعه آنلاین". اما روندی که "شیعه آنلاین" داره طی می کنه ابدا نمی تونه موجب یک بیداری جهانی بشه!؟ (کافیه فقط یه سری به بخش مناظره ها و دیدگاه های این سایت بزنید و فحش هایی که بین شیعیان و اهل سنت رد وبدل می شه رو بشمارید!!!)

البته یه تفکری هم هست که میگه ما باید اول خودمون رو اصلاح کنیم، بعد دیگران رو دعوت به صلاح و رستگاری کنیم که من با این تفکر هم مخالفم چون این تفکر تناقض شدیدی با بحث امر به معروف و نهی از منکر داره!

بنابراین به نظر من هم لازمه که ما تفکر شیعی رو جهانی کنیم اما در این راه امکاناتی رو نیاز داریم:

1. آشنایی کامل با فرهنگ و باورهای مردم کشورهای غربی و شرقی! (تو یه برنامه ای که درباره ی مستند ظهور بحث می کردند شنیدم که نادر طالب زاده می گفت که ما نمی تونیم و نمی تونستیم چنین مستندی رو برای آمریکایی ها بسازیم بلکه باید یکی از بین خودشون این کار رو می کرد تا تاثیر خودش رو میذاشت! )

2. قلقلک دادن فطرت انسان ها و دعوت به تفکر.

3. تبلیغ فرهنگ مهدویت و آینده ی روشن به دور از ظلم و رنج و رسیدن به آرامش حقیقی. و خلاصه: "امید دادن"

4. دوری از تحریک کردن تعصبات مذهبی و قومی و نژادی

5. استفاده از ابزارهای جذاب و پرمخاطب مثل تلویزیون، سینما و اینترنت.

تلویزیون و سینما که دست دولته و ماها نمی تونیم به همین راحتی ها ازش برای تبلیغ استفاده کنیم.

تنها می مونه اینترنت که استفاده ازش خیلی راحت و کم هزینه است و فقط تخصص می خواد که من به شما قول می دم تو همین تالار خودمون چندین نفر متخصص داریم که اگه بخوان می تونن از فیسبوک بهترشو بسازن. (البته فیسبوک و گوگل هم به کمک حمایت های مالی دولت آمریکا به اینجا رسیدند.)

ما که دولتمون برای کارهای فرهنگی تره هم خورد نمی کنه ولی نیروی ایمان و اراده ی ما مسلمانان ایرانی خیلی موثرتر از حمایت های مالی دولته.

البته تسلط به زبان انگلیسی رو هم فراموش کردم بگم که دیگه همه می دونید چقدر مهمه!

پس بیدار کردن نقاط خاکستری خیلی سخته اما با ایمان و اراده و توکل به خدا و توسل به ائمه ممکنه!

البته استفاده از ایده های نو، جذاب و در عین حال تاثیرگذار کلید حل این معماست که متاسفانه ما خیلی کم بهش توجه می کنیم و همیشه بی گدار به آب می زنیم.

باید نقشه ی راه داشته باشیم!
۱۵:۰۶, ۶/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #10
آواتار
سلام
بله نیاز به یک برنامه ریزی مناسب هست ، اما من فکر می کنم با یک سرمایه گزاری مناسب ما می تونیم بهره بیشتری نسبت به کشورهای عربی از این کشورها ببریم ، می دونید یک مسیحی که عمری با باور های خرافی و چرت بزرگ رشد کرده و از اونها متنفر شده ،با شنیدن یک جمله زیبا می تونه تحت تاثیر قرار بگیره ، خصوصا وقتی تصور خرافی از اسلام بهش منتقل شده و بعد می فهمه نه ، این اسلام نیست ، بلکه اسلام واقعی خیلی خیلی زیبا است.
می دونید ، حتما تا به حال داستان سفیر روم در شام شنیدید ، وقتی سر اباعبدالله علیه السلام رو می بینه و سر دفاع از حقانیت ایشون سرش رو از دست می ده ، حتی با این که مسیحی بوده ، چون بالاخره می فهمیده حق چیه و مثل این وهابی ها یک عمر با تفکرات نیمه اسلامی ذهنش شستشو داده نشده.به واقع اسلام اهل تسنن خیلی با فطرت مخالفه ، می بینیم که مسیحی ها هم مقبره دارند ، زیارت دارند و احترام دارند به بزرگانشون ، چیزی که اهل تسنن ندارند.
من به واقع مدت کمی در یک بازی آنلاین با چند نفر خارجی صحبت کردم ، اون هم با این زبان درب و داغونم ، واقعا خیلی روشون تاثیر داشت،اما مدت زیادی با اهل سنت مباحثه داشتم و تاثیر زیادی نداشت ، چرا؟چون چشماشون به اسلام تحریف شده عادت کرده و هر وقت هم یک دلیل عقلی براشون میاری نمی فهمند ، عقلشون فاسد شده ، می گی معاویه با خلیفه زمان جنگید پس انسان درستی نبود ، میان آیه میارن که دو طائفه با هم می جنگند باید بینشون رو اصلاح کنی! می گن معاویه اجتهاد کرد اشتباه کرد! می گن ابوسفیان صحابی رسول اللهه ، باید به حرفاش گوش کرد ، چون مجتهده! هزار تا فضیلت از امیرالمومنین میارم ، قبول می کنند ابوبکر مثل این فضایل رو هم نداره ، اما باز هم ذهنشون نمی فهمه که کی باید خلیفه باشه!
اما یک مسیحی قشنگ می فهمه وقتی دو نفر هستند ، یکی پر از فضیلته ، یکی نه ، یکیشون از اول مسلمون بوده ، یکیشون دشمن اسلام بوده و .. ، حق با کدومه ، چون عقلش رو با اسلام مسموم از دست نداده.
موضوع بسته شده  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]