کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 4 رای - 3.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.چادر ملی اندامی رسید
۲۱:۱۵, ۱۹/مرداد/۹۱
شماره ارسال: #1
آواتار
[تصویر: siRzu7_535.jpg]
وَمَکَرُوَا و مَکَرالله وَاللهُ خَیٌرُالٌمَکِرِینَ(1)

حتما به این نوشته پشت بعضی از ویترین های مغازه ها برخورد کرده اید که چادر اندامی رسید.
و حتما تا به حال این جمله را هم شنیده اید فلانی فلانی را دور زد ؟
شاید بگید چه ربطی داره، ولی اگه کمی دقت کنید می بینید کسانی که این چنین تبلیغاتی را برای چادر انجام می دهند و کسانی که از این چادر ها استفاده می کنند همون دور زدن است ولی نه دور زدن هم نوع خودشون، بلکه دور زدن خداوند و دین است. بعضی از این انسان ها داستان قوم یهود را به شکل جدید در حال نوشتن هستند. خداوند به قوم یهود گفت:
در روز شنبه ماهی نگیرید قوم یهود شنبه را تور پهن کردند و یکشنبه ماهی ها را جمع کردند.(2)

حال خداوند به زنان می فرماید: بدنتان را از مرد نامحرم بپوشانید؛ ولی بعضی ها که دوست دارند هم متدین باشند و هم به میل خودشان جواب دهند می روند چنان لباس چسبان و تنگی می پوشند که اگر عریان باشند جوانان را این گونه جذب نمی کنند.
بله دوستان تا آنجا که اطلاعات من و شما در مورد چادر قد می دهد چادر کار کردش این است که ،اندام را بپوشاند؛ حالا چادر اندامی که ظاهرا برای بهتر نشان دادن اندام طراحی شده چه کار کردی دارد نمی دانم .
بله دوستان بعضی خواسته یا ناخواسته می گویند: حجاب به معنی پوشش است و ما هم خود را می پوشانیم و می روند در بین لباس ها تنگ ترین و چسبان ترین لباس خود را انتخاب می کنند و غافل از این که بدترین پوشش را انتخاب نموده اند. و متاسفانه هدف از پوشش را متوجه نشده اند.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۱۷, ۱۹/مرداد/۹۱
شماره ارسال: #2
آواتار
Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

=))))))))))))))))
=))))))))))))))))

اسپم نیست خدایی ، ولی تنها چیزی که میشه گفت اینه. اینا دیگه کین. اخرش چادره یا لباس اندامی :دی
۲۳:۳۰, ۱۹/مرداد/۹۱
شماره ارسال: #3
آواتار
بستنی گرم
آتش خاموش
شکلات تلخ

شایدم یه پیامه سیاسیه ...........
۶:۵۰, ۲۰/مرداد/۹۱
شماره ارسال: #4
آواتار
بسم الله
سلام دوستان
فکر کنید از این به بعد گشت ارشاد چادری هارو بگیره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(به دلیل پوشش نامناسب)

۱۳:۴۵, ۲۰/مرداد/۹۱
شماره ارسال: #5
آواتار
به نام خدا

تشکر می کنم بخاطر یادآوری و تذکر این موضوع چرا که موضوع
بسیار مهمیه که نباید از کنارش به سادگی گذشت...
مخصوصاً این موضوع وقتی بیشتر اهمیت پیدا می کنه که نگاهی به نمایشگاه قرآن امسال بندازیم و بخش عفاف و حجابش!!!

انگار شیوه جدیدی برای مبارزه با فرهنگ حجاب اتخاذ شده؛ ضربه زدن به حجاب توسط محجبه ها...

یادمه استاد پناهیان می فرمودند که بعد از 30 سال هنوز نتونستیم فلسفه حجاب رو در جامعه تبیین کنیم. هنوز خیلی از چادری های ما اگه ازشون بپرسی چرا حجاب داری؟ شاید بگه عادت کردم یا مادرم باحجاب بود یا ...

چند روز قبل وقتی با کلی ذوق و شوق برای بازدید از بخش عفاف و حجاب راهی مصلی شدم! با صحنه هایی مواجه شدم که یه لحظه احساس کردم روزه داری در این گرمای بی سابقه منو دچار توهم کرده یا بجای نمایشگاه قرآن اومدم به ....!!!

این همه تبلیغات عجیب و غریب برای روسری ها و چادرها و ... که اصلا هیچ نشانی از «حجاب به ما هو حجاب» در اونها دیده نمی شه...

و غرفه دارانی که انگار در خیابانهای لاس وگاس غرفه داری می کنند و مشغول فروش ... به مشتریان خود هستند

القصه! سرتونو درد نیارم، کوچکترین نشانی از حجاب و عفاف در بخش حجاب و عفاف وجود نداشت و دریغا از این همه دستگاه عریض و طویل فرهنگی و مجموعه عظیمی به نام نمایشگاه بین المللی قرآن کریم!!!
ترجیح می دم بیش از این در این خصوص بحث نکنم

مقصودم این بود که موج خزنده ای در حال شکل گیری است تا جماعت باحجاب ما رو نیز با رنگ و لعاب و تزئین که از «خطوات شیطان» است، به دام تجملاتی بیاندازد ــ اونهم با توجیهات کاملا شرعی که خود مجال بحث وسیعی رو می طلبه ــ که قطعا عواقب ناگواری رو در پی خواهد داشت.

پناه بر خدا از ملاحم و فتن آخرالزمان
به امید ظهور ان شاءالله

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۴:۱۳, ۲۰/مرداد/۹۱
شماره ارسال: #6
آواتار
متاسفانه کشور ما هم کم کم داره مثل کشور های عربی میشه.
اگه توی بعضی از این فیلم ها ی عربی و به ظاهر اسلامی دیده باشید همه خودشون و مسلمان میدونن اما دچار یه سری خرافات هستن و از دین اون چیزی که به نفعشون بوده رو برداشتن و بقیه را رها کردن.
برای مثال تا وقتی جوون هستن خبری از حجاب نیست ولی وقتی پیر میشن مومن هم میشن.

امضای sarallah
به امید روزی که این پُست سرتاسر این تالار گفت و گو را پرکند:
امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) آمد!
[تصویر: NatureGif16.gif]
۱۴:۵۹, ۲۰/مرداد/۹۱
شماره ارسال: #7
آواتار
از وقتی چادر با طرحهای مختلف اومد (ملی-عربی-لبنانی و...) منتظر یه همچین روزی بودم
که با وارد کردن مد در چادر این حجاب کامل رو از زنان ما بگیرند
۱۷:۵۶, ۲۰/مرداد/۹۱
شماره ارسال: #8

(۲۰/مرداد/۹۱ ۱۴:۵۹)تفکر نوشته است:  از وقتی چادر با طرحهای مختلف اومد (ملی-عربی-لبنانی و...) منتظر یه همچین روزی بودم
که با وارد کردن مد در چادر این حجاب کامل رو از زنان ما بگیرند

اصلا نمی شه این نتیجه رو گرفت و اگه بخوام یه مثال نقض برای شما بزنم اینه که اتفاقا از وقتی که مد شده و روسری ها رو به شکل لبنانی می بندن حجاب ها در مجموع بهتر شده
شما نمی تونید مد رو به طور کامل توبیخ کنید
انسان نیاز به تنوع داره...همین لباس پیامبری که به تن روحانی هاست مدها و شکلهای متنوع داره
گاه چیزایی مد میشن که آسایش بیشتری روفراهم می کنن از جمله در همین چادرهای لبنانی یا عربی که دستها آزادی بیشتر دارن
و البته لازم به ذکره که دقیقا یکی از چادر های مد الان چادر قجریه که مربوط به دوره قاجار و قبل اونه که در اون هم خانومها در عین پوشیدگی راحت هم هستند..یعنی با این مد عقب گرد کردیم به چیزی که قبلا داشتیم
در دنیایی که برهنگی افتخاره نمی تونید صرفا و فقط با چادر آن هم فقط و فقط در یک طرح و رنگ تبلیغ حجاب کنید و حجاب رو انتشار بدید و از بی حجابی دخترکان جلوگیری کنید
و صد البته بنده مخالفت 100درصدی خودم رو با هر نوع پوشش اندامی در مکانهای عمومی چه برای خانمها و چه برای آقایون اعلام می کنم
۲۰:۰۵, ۲۰/مرداد/۹۱
شماره ارسال: #9

ابتدا سلام
بعد از مدتها دوباره میخوام فعالیتم رو توی این سایت عالی شروع کنم.Big Grin

اما در مورد پست دوست عزیزمون شکیبا

ببینید برای اینکه ما بتونیم در مورد اینطور مسائل به نتیجه برسیم و متوجه بشیم که آیا این روال به وجود اومده روال درستی هست یا نه،اینکه این راه ،راه انحرافی هست یا نه باید ابتدا به فلسفه وجودی اون حکم دقت کنیم.
من هم مثل دوستمون تفکر،از روزی که چادر ملی اومد و به عنوان مد مطرح شد این فکر تو ذهنم به وجود اومد که مد چطور میخواد وارد حجاب بشه.

ببین دوست گرامی(شکیبا جان)واسه اینکه بحث بیهوده پیش نره من از هر دو مقوله یک تعریفی ارائه میدم(البته این تعریف از خودم نیستا)
حجاب: یکی از اصلیترین فلسفه وجودی حجاب عدم تبرج برای خانمها هست.
مد: یکی از تعاریف مهم مد خودنمایی(یا همون تبرج)هست.

من به صورت کاملا خلاصه این دو مقوله رو عنوان کردم.اگه بخواین میتونین منابع معتبر و متعددی در مورد فلسفه مد و فلسفه حجاب توی نت پیدا کنید.

خوب حالا خود شما بگو میشه مد رو با حجاب تلفیق کرد؟

اما در مورد تنوع طلبی جوون و روسری هایی که گفتین که حجاب رو بهتر کرده و....
متاسفانه شما ظاهرا حجاب رو فقط پوشیده بودن بدن میدونید.در صورتی که حجاب پوشیده بودن تمام زوایای زینتی زن هست.اعم از صدا،رنگ لباس،نوع و مدل لباس و.....

ما(یعنی مسئولین)به جای اینکه بیام و حجاب کامل رو تنوع بهش بدیم(بخونید از بین ببریم)باید روی همون حجاب کامل کار فرهنگی کنیم و اون ارزش رو که به عنوان نماد زن ایرانی و نماد انقلاب ایران هست ترویج کنیم.
با فرهنگ سازی دقیق و حساب شده این مسئله به هیچ وجه دور از ذهن نیست.
ما تجربه این کار رو داریم تا 15،20 سال پیش اکثریت خانمها چادری بودن.بدونه این افاده های امروزی.نمیگم میشه همه رو یکجور کرد.اما میشه درصد بالایی از جامعه رو به سمت همون چادر سوق داد.اون درصد ما بقی رو هم میشه با مانتوهای معمولی که جذابیت دید به وجود نمیارن تامین کرد.
اگر چادری هم امروزه طراحی میشه باید تمام موئلفه های حجاب رو داشته باشه.نباید جذابیت به وجود بیاره.اگه کسی دنبال جذابیت ظاهری تو حجاب هست راه رو اشتباه اومده(همونطور که مسئولین ما دارن اشتباه میرن و مرتب میگن چادرهای جذاب!!!!)اصلا چادر به وجود اومده که اون عدم خودنمایی رو راحت تر کنه.
حالا یکی میگه برام سخته نگهش دارم و....میشه چادرهای راحت و در عین حال ساده رو برای اون خانمها طراحی کرد.و این مسئله رو هم تاکید کرد که هیچکدوم از این چادرها جای چادر اصلی (که همون جلباب)هست رو نمیگیره.چون تمام شاخصهای حجاب کامل رو داره و توی قرآن هم بهش اشاره شده.
حجم بدن کامل پوشیده میشه،جلب توجه نمیکنه و....

اما این چادرهایی که مخصوصا توی نمایشگاه قرآن ارائه شده به هیچ وجه چادر و حتی حجاب نیستن.

یک نکته ریز رو اینجا لازمه بهش اشاره کنم.
وقتی تو قرآن میاد که از گامهای شیطان پیروی نکنید ما مسلمونها تازه اینجور جاها بهش میرسیم.
دوستمون میگن که نمیشه صرفا فقط و فقط با چادر اونم با یک رنگ و با یک شکل حجاب رو تبلیغ کرد.
من میخوام بگم بله الان نمیشه.اما این نشدن نتیجه همون کم کاریهای خودمونه.
یه روزی توی این کشور چادر اولین حجاب خانمها بود،به جرات میتونم بگم بالای 80 درصد افراد چادری بودن.
اما با شروع رسوخ فرهنگ غربی و از این طرف کوتاه اومدن ما ایرانیا از ارزشهامون به اینجا رسیدیم که حالا دوستان میان میگن نمیشه!!!!
چرا اون موقع میشد؟چون اون موقع ماهواره به این شدت تریج نمیشد،چون اون موقع صدا و سیمای ما اینقدر ترویج فرهنگ غربی نمیکرد،چون اون موقع مردم مذهبی تر بودن(خودمون مذهب رو از بین بردیم)چون اون موقع همه جامعه نسبت به کسی که (منظور 100% نیست)حتی مانتوی بلند میپوششید دید خوبی نداشتن و اونو مذهبی نمیدونستن.
اما دوست عزیز از اون روزی که همفکران شما شروع کردن به کوتاه اومدن در مسائل دینی و گفتن بابا با مانتو و روسری هم میشه حجاب داشت!!!!!این وضع پیش اومد.
اگه یه روزی میشد با مانتو(با تعریف اون زمان که بلند و گشاد بود)حجاب داشت الان نمیشه با مانتو حجاب داشت.چون اصلا اون مانتو دیگه وجود نداره!!!!
اون روزی که همفر و ریساش اینجا رو (جایی که الان ما هستیم)میدیدن من و شما حرفشون رو شوخی میگرفتیم.
همیشه بدون دوست گلم وقتی بخوان شما عدد 2 رو بگی اول یه کاری میکنن که عدد یک رو بگی.

يا أَيُّهَا النَّاسُ کُلُوا مِمَّا فِي الْأَرْضِ حَلالاً طَيِّباً وَ لا تَتَّبِعُوا خُطُواتِ الشَّيْطانِ إِنَّهُ لَکُمْ عَدُوٌّ مُبينٌ
(بقره 168)

ای مردم ، از آنچه در این زمین است ( از انواع خوردنی ها و موجودات دیگر ) حلال و پاکیزه بخورید و برخوردار شوید ، و پیروی از گام های شیطان نکنید ، که او برای شما دشمنی آشکار است.
۲۰:۵۸, ۲۰/مرداد/۹۱
شماره ارسال: #10
آواتار
یعنی....Angry

خیلی گریه داره تو کشوری که ادعا داره ....

چادر،چادرزهراس

چجوری باهاش بازی میکنن؟
SadAngrySadAngryDodgy
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]