کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 13 رای - 3.08 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بحث پیرامون سخنرانی های دکتر حسن عباسی
۱۹:۲۵, ۲۲/تیر/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۸/خرداد/۹۳ ۳:۰۰ توسط Havbb 110.)
شماره ارسال: #1
آواتار
در یه وبلاگی با مزخرفاتی رو به رو شدم . می خوام نظرتون رو بدونم :
"با سلام خدمت بازدیدکنندگان عزیز و طرفداران گل فرینج. چند روزی است که سریال بی نظیر فرینج بسیار بر سر زبان ها افتاده و حتما شنیده اید که برنامه ای با نام راز از شبکه ۴ صدا و سیمای اسلامی پخش میشه که در شب اول، شاهکار اینسپشن کریستوفر نولان رو به عبارتی نقد که چه عرض کنم کوبوندن و دیشب هم نوبت سریال بسیار زیبای فرینج بود و حیفم اومد از این موضوع حرفی نزنم. پس برای شروع ۷ کلمه مینویسم که زیاد خودم نتونستم ربطش رو پیدا کنم این کلمات به شرح زیرند

راز سریال فرینج انقلاب اسلامی دکتر عباسی صدا و سیما دنیای متوالی مقابله به مثل جهان آخرت و...

شاید اگر یک کلمه به کلمات بالا اضافه کنیم شاید بشه یه جوری چند موردی از این کلمات رو بهم ربط داد و اون کلمه چیزی نیست جز کلمه "دروغ".

بله در برنامه دیشب کم دروغ گفته نشد. شاخص ترین اونا هم این بود که گفته شد سریال فرینج از لاست بیننده ی بیشتری داره یه به عبارتی حجم بیننده های فرینج بیشتر از لاست هستش آقای عباسی قربونت برم شما که چیزی رو نمی دونی چرا میگی، سریال فرینج تا هفته پیش زمزمه هایی ازش بود که قراره کنسل بشه اونم بخاطر کمبود بیننده و به همین خاطر فرینج رو از جمعه شب ها به شنبه شب ها منتقلش کردن بردار من

من زیاد تو زمینه میزان ببینندگان سریال ها نیستم ولی چیزی رو که میدونم اینه که لاست در زمان پخش فصل ششم چیزی حدود ۹ میلیون نفر بیننده داشت ولی فرینج خیلی که ببیننده داشته باشه 5 میلیون ببیننده در هفته داره. اگه منظورت در ایران هم بود که حتی با یه نگاه به میزان دانلود زیرنویس فارسی این دو سریال بخوبی میتونی این موضوع رو بفهمی. اگه بازم قبول نداری بیا از خودم بپرس بهت میگم لاست تو وبلاگم چقدر بیننده داشت و الان فرینج چقدر داره. ولی اگه منظورت از حجم بیننده، هیکل و ایناست رو دیگه نمیدونم!!

مورد بعدی که گفتی در مورد جی جی آبرامز بود و اینکه موسیقی این سریال هم کار خودشه اینم از اون حرف ها بود کاش یه نیم نگاهی به این صفحه مینداختی تا ببینی چه کسی ساخت SoundTrack این سریال رو برعهده داشته.

دروغ بعدی این بود که گفتی در این سریال تیم تحقیقاتی فرینج شخصی که دو هفته است مرده و روح از بدنش جدا شده رو باهاش ارتباط برقرار میکنن و خاطراتشون رو از ذهنش بیرون میکشن من در این مورد حرفی نمیزنم و نقل قولی از خود میلاد عزیز دوست بسیار خوبم و مترجم سریال براتون میارم :

" در سریال اشاره میشه بعد از مرگ تا 6 ساعت میشه این اطلاعات رو بیرون کشید چون هنوز جریان الکتریسیته در مغز وجود داره در مورد مامور اسکات هم ایشون تو کما بودن و خب بالطبع در کما روح وجود داره بعداً هم که بخشی از ضمیر مامور اسکات به اولیویا منتقل میشه و دیگه ربطی به جسد و روحش نداره "

آقای دکتر و البته داور جشنواره فیلم فجر شما جی جی رو دشمن خودت میدونی؟!!! افتخار هم میکنی که دشمنته؟!!

من الان بخندم یا گریه کنم

ایشون هم همچین نظری در مورد شما دارن؟! چند بار تا حالا با هم بحثتون شده

بعد گفتی اینا یه ایده ای رو رها میکنن که خودش همه کاری میکنه و دارن با ذهن بیننده بازی میکنن مگر این غیر از کاری است که شما دارین بوسیله سریال مختارنامه بر سر مردم ایران میارین فرینج با اون دنگ و فنگش دوبار بیشتر پخش نمیشه ولی خدا وکیلی مختار چند بار از رسانه ملی! پخش میشه؟ حالا وجدانا اثر اون بیشتره یا این؟ البته به هیچوجه این دو مورد رو با هم مقایسه نکنید تو رو خدا

سخن آخر:

جناب آقای دکتر اینقدر دروغ نگویید اگر هم میخواین حرفی بزنید قبلش تحقیق کنید. در ضمن اینقدر قبل از برنامه با اون طالب زاده حرفاتون رو یکی نکنید حداقل یه بار یه چیزی که میگین اون یکی بگه نه 5 بار بگه آره حق باشماست دقیقا همینه و از این حرفا.

در ضمن اگه میشه لطف کن فرینج رو از تو آرشیو سریالات در بیار بده این طالب زاده هم ببینه دیشب تابلو بود غیر از یکی دو قسمت دیگه از فرینج هیچی ندیده!!

راستی دستتون درد نکنه فرینج رو با زیرنویس میلاد نشون دادین واسم من که خیلی جالب بود دیگه میلاد که حق داره. اگه میشه دیگه اگه کلیپی از فرینج خواستین پخش کنین دوبله اش رو نزارین دیشب داشت حالم بد میشد البته تقصیری هم ندارین میخواستین سانسور شده باشه از دوبله اش استفاده کردین."
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 5 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲:۴۳, ۱۷/آذر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۷/آذر/۹۲ ۲۱:۱۳ توسط ELENOR.)
شماره ارسال: #41
آواتار
(۱۶/آذر/۹۲ ۲۰:۲۵)حسن.س. نوشته است:  
برخی از این افراد که دکتر را نشانه رفتند واقعا قصدی ندارند و مثل خودمان حقیقتا از برخی الفاظ شاید کمی ناراحت باشند؛ ولی برخی ها پیش زمینه(ضمینه) های فکری دارند که باید آن را از دیگر روحانیون جدا کرد. حقیر چند کلمه درباره ی برخی روحانیونی که مخالف اصل حکومت دینی قبل از ظهور و اجتهادی که به ولی فقیه ختم شود و هر تفکری که منجر به تولیداتی غیر از نص حدیث شود(فلسفه و حکمت و عرفان اسلامی و مدیریت دینی و ...) عرض نمایم تا مشخص شود دکتر عباسی از طرف همین گروه از روحانیون و از طرق دیگری هم که شاید اصلا ربطی به این سخنرانی ندارد در حال ضربه دیدن است.

برخی از تفکراتی که الان و به این شکل به دکتر عباسی حمله می کنند یک روز حکم ارتداد علامه حسن زاده را دادند. یک روز گفتند که آیت الله جوادی و آیت الله تهرانی از دین خارج هستند. یک روز گفتند که اگر امام خمینی ره جلسات تفسیر سوره حمد خود را ادامه دهد ما چنان می کنیم و حتی امام ره را مجبور به لغو جلسات نمودند. یک روز گفتند که رهبری چون حکم منع قمه زدن را داده است باید بازخواست شود (همین آیت الله صادق شیرا... که الان ده ها شبکه ی ماهواره ای دارد یا آیت الله وحی....که گفتند باید قمه زد و این رهبر ایران را کی مرجع تقلید ....). یک روز گفتند که علامه طباطبایی چون اسفار می گوید نجس است و.....

روزی که مهدی نصیری ( که در سایتش صریحا آقای قاضی و عرفای معاصر را شاگردان ابلیس می داند) از فایل صوتی دکتر عباسی بر علیه فلسفه و حکمت اسلامی استفاده کرد عرض نمودیم که شما (ناخواسته ان شاء الله بوده) با کسانی هم فکر شدید که می گویند تنها باید متن حدیث را خواند و تدبر و تعقل به شیوه ی ملاصدرا و علامه طباطبایی و حضرت امام راه بدعت است. گفتیم که دکتر عزیز برخی از این ها از دین قشر آن را می فهمند و مطمئن باشد اگر ببینند که شما یک کلمه حرف دینی می زنید تنها با مشاهده پوسته ی آن جلوی شما هم خواهند ایستاد که الان ایستادند!

حالا دوستداران دکتر ریشه یابی کنند تا متوجه شوند که برخی از این ها چگونه با یک کلمه از یک کتاب علامه حسن زاده ایشان را کافر می کردند. یادم است همین ها می گفتند علامه حسن زاده به مشهد نمی رود زیرا خودش را ولی کامل خدا می داند! همین ها می گفتند حضرت امام ره رهبر حکومتی شده است که حرام است! چرا؟ چون قبل از ظهور تشکیل حکومت مجاز نیست و ما حدیث داریم! نفهم ها به چند استناد روایی ضعیف مخالف صدها حدیث معتبر و عقل نورانی تمسک می کردند.

بنده نمی خواهم لحن دکتر عباسی را تایید نمایم که البته خیلی باید رعایت نمایند و هر کلمه ی با احترام خودش به کار برند ولی وقتی ایشان تمام آن هایی را که فلسفه و حکمت می گفتند و اتفاقا دین را هم همین ها حقیتش را درک نمودند آنگونه منتسب به یونان فرمودند و به گمان خودشان تمام مطالب حکما و عرفای ما را زیر سوال بردند؛ حالا اندکی هم تحمل این نوع از انسان های دینی تحمل را بفرمایند. ببیند که حداقل این طرفی ها اهل استدلال بودند و آن طرفی اهل با یک خط مطلب حکم ارتداد صادر می نمایند.

به هر صورت کلیت دینداران ولایی ما اهل تعصب اخباری گری نیستند ولی باید مراقب سوء استفاده باشیم. من کسی نیستم ولی پیش بینی ام این است که این تکه از سخنرانی از همان شبکه های ماهواره ای که عرض کردم مال چه کسی است، پخش شود. بعدش می گویند چون آقای خامنه ای گفته به اعتقادات سنی ها توهین نشود و چون ایشان گفته که قمه نزنیم و چون آیت الله خوشوقت همنشین رهبر ایران گفته که امام حسین ع فلان دختر را نداشته ،حالا یک سپاهی ولایت فقیهی متعصب به اسم عباسی آمده و دارد همان عقاید را تئوری پردازی می کند. شک ندارم از این کلیپ برای زدن راس ولایت فقیه بهره می برند.

خدمت عزیزانی که در این تالار کمی از این سخنان دکتر عباسی ناراحت شدند عرض می کنم که حقیقتا دکتر را همه می شناسیم و همیشه قصدش خیر و در راستای اعتلای اسلام بوده است (هر چند گاهی...). ولی الان بحث تنها ایشان نیست. می خواهند جای دیگر را تضعیف کنند و ما باید مراقب آن جا هم باشیم. مخصوصا در این چند ماه که گمان واهی نمودند رای مردم با ولایت هم نظر نیست تحرکاتشان را بالا برده اند. خبر دارم که حتی برخی از این علماء که قبلا ساکت بودند الان علنا اساس ولایت را هدف گرفته اند(لینک).

امام ره در منشور روحانیت درباره این دسته از افراد هشدار دادند و چه خون دلی خوردن از برخی ها خوردند:

........
وقتى شعار جدايى دين از سياست جا افتاد و فقاهت در منطق ناآگاهان غرق شدن در احكام فردى و عبادى شد و قهراً فقيه هم مجاز نبود كه از اين دايره و حصار بيرون رود و در سياست «و» حكومت دخالت نمايد، حماقت روحانى در معاشرت با مردم فضيلت شد. به زعم بعض افراد، روحانيت زمانى قابل احترام و تكريم بود كه حماقت از سراپاى وجودش ببارد و الا عالم سياس و روحانى كاردان و زيرك، كاسه‌اى زير نيم كاسه داشت. و اين از مسائل رايج حوزه‌ها بود كه هر كس كج راه مى‌رفت متدين‌تر بود. ياد‌گرفتن زبان خارجى، كفر و فلسفه و عرفان، گناه و شرك به‌شمار مى‌رفت. در مدرسه فيضيه فرزند خردسالم، مرحوم مصطفى از كوزه‌اى آب نوشيد، كوزه را آب كشيدند، چرا كه من فلسفه مى‌گفتم. ترديدى ندارم اگر همين روند ادامه مى‌يافت، وضع روحانيت و حوزه‌ها، وضع كليساهاى قرون وسطى مى‌شد كه خداوند بر مسلمين و روحانيت منت نهاد و كيان و مجد واقعى حوزه‌ها را حفظ نمود. علماى دين باور در همين حوزه‌ها تربيت شدند و صفوف خويش را از ديگران جدا كردند. قيام بزرگ اسلامى‌مان نشأت گرفته از همين بارقه است. البته هنوز حوزه‌ها به هر دو تفكر آميخته‌اند و بايد مراقب بود كه تفكر جدايى دين از سياست از لايه‌هاى تفكر اهل جمود به طلاب جوان سرايت نكند و يكى از مسائلى كه بايد براى طلاب جوان ترسيم شود، همين قضيه است كه چگونه در دوران وانفساى نفوذ مقدسين نافهم و ساده‌لوحان بی‌سواد، عده اى كمر همت بسته‌اند و براى نجات اسلام و حوزه و روحانيت از جان و آبرو سرمايه گذاشته‌اند. اوضاع مثل امروز نبود، هر كس صددر‌صد معتقد به مبارزه نبود زير فشارها و تهديدهاى مقدس‌نماها از ميدان به ‌در مى‌رفت، ترويج تفكر شاه سايه خداست و يا با گوشت و پوست نمى‌توان در مقابل توپ و تانك ايستاد و اين‌كه ما مكلف به جهاد و مبارزه نيستيم و يا جواب خون مقتولين را چه كسى مى‌دهد و از همه شكننده‌تر، شعار گمراه‌كننده حكومت قبل از ظهور امام زمان - عليه السلام - باطل است و هزاران إن قُلت ديگر، مشكلات بزرگ و جان‌فرسايى بودند كه نمى‌شد با نصيحت و مبارزه منفى و تبليغات جلوى آنها را گرفت، تنها راه حل، مبارزه و ايثار خون بود كه خداوند وسيله‌اش را آماده نمود.
.
.

ولى طلاب جوان بايد بدانند كه پرونده تفكر اين گروه همچنان باز است و شيوه مقدس‌مآبى و دين‌فروشى عوض شده است. شكست خوردگان ديروز، سياست‌بازان امروز شده‌اند. آن‌ها كه به خود اجازه ورود در امور سياست را نمى‌دادند، پشتيبان كسانى شدند كه تا براندازى نظام و كودتا جلو رفته بودند. غائله قم و تبريز(8) با هماهنگى چپی‌ها و سلطنت‌طلبان و تجزيه‌طلبان كردستان تنها يك نمونه است كه مى‌توانيم ابراز كنيم كه در آن حادثه ناكام شدند ولى دست برنداشتند و از كودتاى نوژه (9) سر در آوردند، باز خدا رسوايشان ساخت. دسته‌اى ديگر از روحانى‌نماهايى كه قبل از انقلاب، دين را از سياست جدا مى‌دانستند و سر به آستانه دربار مى‌ساييدند، يك‌مرتبه متدين شده و به روحانيون عزيز و شريفى كه براى اسلام آن‌همه زجر و آوارگى و زندان و تبعيد كشيدند تهمت وهابيت و بدتر از وهابيت زدند. ديروز مقدس‌نماهاى بی‌شعور مى‌گفتند دين از سياست جداست و مبارزه با شاه حرام است، امروز مى‌گويند مسئولين نظام كمونيست شده‌اند! تا ديروز مشروب‌فروشى و فساد و فحشاء و فسق و حكومت ظالمان براى ظهور امام زمان -ارواحنا فداه - را مفيد و راه‌گشا مى‌دانستند، امروز از اينكه در گوشه‌اى خلاف شرعى كه هرگز خواست مسئولين نيست رخ مى‌دهد، فرياد وا اسلاما سر مى‌دهند!

ديروز حجتيه‌ايها مبارزه را حرام كرده بودند و در بحبوحه مبارزات تمام تلاش خود را نمودند تا اعتصاب چراغانى نيمه شعبان را به نفع شاه بشكنند، امروز انقلابی‌تر از انقلابيون شده‌اند! ولايتی‌هاى ديروز كه در سكوت و تحجر خود آبروى اسلام و مسلمين را ريخته‌اند، و در عمل پشت پيامبر و اهل بيت عصمت و طهارت را شكسته‌اند و عنوان ولايت برايشان جز تكسب و تعيش نبوده است، امروز خود را بانى و وارث ولايت نموده و حسرت ولايت دوران شاه را مى‌خورند!
پس مراقب باشیم...

با سلام

برادر عزیز حداقل خود بنده تمام این مسائلی که شما عرض کردید را با ریز و جزییات مطلع هستم و در جلسات خصوصی اسم تک تک این افراد را از استاد شنیدم....

شما که اینقدر قضاوت منطقی دارید لطفا به سایر افراد این مورد را گوشزد کنید که هنوز در خواب تشریف دارند و دائما ما را متهم به خفه کردن صدای افرادی میکنند که قصد دارند از دکتر انتقاد کنند

ضمن اینکه این جریان از آبشخور ضد انقلاب خارج از کشور و افرادی نظیر شیرازی یا امثالهم نیست ( حال و حوصله سیاسی کردن بحث ندارم خود خواننده منظور من را خواهد فهمید)

یا علی
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۰:۱۷, ۱۷/آذر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۷/آذر/۹۲ ۲۰:۵۹ توسط ELENOR.)
شماره ارسال: #42
آواتار
واکنش شنیدنی حاح محمود کریمی به اظهارات حسن عباسی
ما لا اقل خیال خودمونو راحت کردیم . تو دیوانگی خودمون یقین داریم . ب
در همین راستا حاج حسین سازور با اشاره به اینکه به دفتر حسن عباسی مراجعه کرده تا علت این اظهارات وی و لحن ناپسندش را جویا شود خاطر نشان کرد: "
همین آقایی که این حرف ها را زده، در جایی از سخنان ..... خود می گوید (( امام حسین معصوم بوده است، فرزندانش که دیگر معصوم نبودند ))
با یک لحن ..... می گوید (( حسیــــــن معصوم بوده))!
جالب است که نام امام حسین علیه السلام را خیلی سبک معرفی می کند///////////////////////
این شخص اصلا نمی فهمد که ما عصمت آشکار داریم، عصمت مخفی داریم
در همین راستا حاح محمود کریمی ذاکر برجسته ی اهل بیت(علیه السلام) در پایان مراسم شب شهادت حضرت رقیه (سلام الله علیها) که در امامزاده علی اکبر چیذر برگزار می شد خاطر نشان کرد: "به حق امیر المومنین (علیه السلام) به دوای محبت خانم حضرت رقیه(سلام الله علیها) که خیلی ها دارن بازی در میارن . بالاخره باید یکی یه .... بکنه دیگه . اگه قرار باشه مثل روز همه چی روشن باشه همه میان . بنی امیه جنایت کرده بودن الان ....... . ..... جنایت می کنه . فردای قیامت ما با خانم رقیه میریم تو بهشت .خانم حضرت رقیه(سلام الله علیها) دست مارو میگیره . .... ...
ای خدا به آبروی امیرالمومنین (علیه السلام) کاری نداره . آره من افتخار می کنم دیوانه ام . تو چشماتو باز کن ببینم کجارو میبینی من چشمامو بستم با اربابم راه افتادم . مثل یک بچه ای که دست میده تو دست باباش کاری نداره کجا میره میدونه باباش جای خوبی میبرتش من میدونم اربابم خوب جایی میبرم . تو چشاتو باز کن ببین، بعدم دستتو از تو دست بابات در بیار برو هر کاری دوست داری بکن . ما با امیر المومنین می خوایم محشور بشیم . آقای ...
آی طائفه ..... بدونید . . امام معصوم فرمود . بدونید ما لا اقل خیال خودمونو راحت کردیم . تو دیوانگی خودمون یقین داریم . بهتر از کسیه که در عقل خودش شک داره یه روز اینوری میزنه یه روی اونوری میزنه .
هر کی از عشق تو دیوانه نشد آدم نیست . حالا حساب کتاب کن .
البته روشن فکره ... بعد ....
میگن ما زورمون اینقدره دیگه . عبدالمطلب رفت گفت من صاحب شترهامم . این خونه هم صاحاب داره . من صاحب دل خودمم که اختیارشو دادم دست آقام .این خانومم بابا داره ...
عمو داره ...
داداش داره ..." گفتنی است در این مراسم حاج محمد طاهری نیز حضور داشت .
واکنش ها به لحن عباسی پیرامون اهل بیت امام حسین (علیه السلام) همچنان ادامه دارد .

===================
ELENOR: ویرایش شد
از نقل قول های تند بپرهیزید ...پست قبلی نیز ویرایش گشته بود ... در صورت تکرار حذف می شود
۲۱:۱۰, ۱۷/آذر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۷/آذر/۹۲ ۲۱:۱۷ توسط ELENOR.)
شماره ارسال: #43
آواتار
دوستان گرامی ...هر دو سوی بحث
1. نقل قول ها افراد و سایت ها را خلاصه و ویرایش شده ((اگر تند هستند)) در تالار قرار بدهید .... لینک بدید کسی دوست داشت برود کاملش را بخواند .
2.بیشتر هم سعی کنید نظرات خودتون رو را با دلائل منطقی مطرح کنید ... نه کپی پیست ... نه شما بی دین هستین چون از ما نقد می کنید ... نه شما بی دین هستید چون ما می گوییم و فلان فرد تو فلان سایت گفته است و قبلش شما ما رو نقد کرده بودید ....
حرف خودتون رو منطقی و با احترام بیان کنید
3.توهین هم نکنید که ویرایش می شود و در صورت تکرار حذف
4. بحث سیاسی و گمانه های سیاسی نیز ممنوع می باشد
موفق باشید
۲۳:۲۴, ۱۷/آذر/۹۲
شماره ارسال: #44
آواتار
به نام خدا
سلام!

امان از این فتنه و فتنه گران...

یه نکته و التماس دعا:

ـ فرمود:
«يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا إِنْ جاءَكُمْ فاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَيَّنُوا أَنْ تُصيبُوا قَوْماً بِجَهالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلى‏ ما فَعَلْتُمْ نادِمين‏» (سوره مبارکه حجرات آیه6)
اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد! اگر شخص فاسقى خبرى براى شما بياورد، درباره آن تحقيق كنيد، مبادا به گروهى از روى نادانى آسيب برسانيد و از كرده خود پشيمان شويد.

نمی خوام در مورد این آیه توضیح بدم و بگم معنای اون چیه و ... چرا که طبق فرموده دوستان گفتنی ها بیان شد...

اما یه سؤال:

بزرگوارانی مثل آقای سازور و آقای کریمی که عمری برای اهل بیت علیهم السلام روضه خواندند، آیا باید اینگونه سخن بگویند؟!
این الفاظ را در مکتب اهل بیت علیهم السلام به ایشان آموختند؟!
آیا مرام امیرالمؤمنین و اولاد طاهرینشان علیهم افضل الصلوة المصلین اینطور رفتار کردن بود؟!
در زمان حضرت رسول صلوات الله علیه و آله و سلم فردی رو برای سنگسار می بردند، در بین راه کسی توهینی به او کرد! رسول خدا بشدت برآشفت و آن فرد را نهیب زد که این مرد گناهی کرده و مجازات می شود، حق نداری به وی توهین کنی!!!!

وای به حال ما که برای دفاع از کیان اسلام و اهل بیت رسول خدا صلی الله علیه و آله دهان به فحاشی می گشاییم!
در کسوت روحانی به راحتی فرد را مرتد می خوانیم... ایکاش ایشان می دانست که اینگونه سخن راندن ظلم است به خدا و رسولش...

ـ آیا بعد از هفت سال حرفی را، منکری را، لغوی را، منتشر کردن و دست به دست کردن از اخلاق اهل بیت است؟!
آیا امیرالمؤمنین علیه السلام مأمور نشد به خرابه ای برای بازدید رود که شنیده بود افرادی در حال گناه هستند؟! چه کرد؟!

آیا نباید ثانیه ای سؤال کنیم که آن کسانی که چنین حرفی را پس از هفت سال درست در این ایام منتشر کردند هدفشان چیست؟!
آیا تجربه آیت الله خوشوقت رضوان الله تعالی علیه کم بوده و هست ؟!
آیا اینگونه صحنه آرایی کردن ها و سینه چاک کردن ها واقعاً برای اهل بیت رسول خدا است؟!
گیرم که باشد! آیا یک بام و دو هوا بودن درست است؟!

باشد آقای عباسی اشتباه کرده قبول!

آیا وقتی همه ساله در هیئات مذهبی با اشعار و حرکات و سکنات، موسیقی و آواها انواع فساد در عزای حسینی شکل می گیرد و مایه توهین وهابیت و دشمنان اسلام و تشیع می شود، حکم ارتداد صادر می شود؟!
بیانیه صادر می شود؟! مصاحبه می شود؟! کلیپ هایش دست به دست می شود؟! آن رفتارها آیا ضد دین و ائمه نیست؟!
آیا این همه فساد و فحشا وقتی در جامعه رواج پیدا می کند، صدای ایشان در می آید؟
آیا وقتی فسادهای اقتصادی برملا می شود منهای آنهایی که پنهانی در حال اتفاق افتادن است، احساس مسئولیت می کنند؟!

وقتی این عده رسالت پندار!!! از این همه کژی و منکر به راحتی عبور می کنند، و یهو در قبال یک سخن هفت سال گذشته یک فرد خاص زوم می کنند، اجازه بدید قدری مشکوک بشیم، اجازه می دید آیا ؟!!!

لطفاً نفرمایید که این صحنه آرایی که انقدر واضحه همش بخاطر اسلامه که واقعاً باور کردنش سخته و قطعاً یک دروغ بزرگه...

بازی با احساسات پاک مردم، همواره حربه ای است که در پناه ساده لوحی امثال بنده بهترین محمل افراد برای رسیدن به مقاصد شومشونه...

راستی یه نگاه به این مستند بندازید، خالی از لطف نیست! ان شاءالله
۱۴:۳۳, ۱۸/آذر/۹۲
شماره ارسال: #45
آواتار
(۱۲/آذر/۹۲ ۲۱:۳۹)mohammad1369 نوشته است:  [b]حسین [ع] معصوم بود، بچه هایش که دیگر معصوم نبودند. اینها [عزاداران] می شوند دیوانه رقیه [س] و دیوانه علی اکبر [ع] و دیوانه عباس [ع] و...، یک پوسترهایی می کشند، مثل بروس لی در فیلم اژدها وارد می شود که چنگ می زد بر سینه اش؛ همچون قمه کش های میدان شوش تهران با صورتی چاک خورده و چشمانی درشت، اینها چه کسانی هستند ...»![/i]

این حرف استاد را خود حضرت اقا بارها در مورد آسیب شناسی هیئات مطرح کردند و همچنین در مورد معصوم نبودن حضرت زینب و حضرت علی اکبر و ... هم که صحبت درستی است
سلام به همه
من واقعا تعجب کردم از کاری که صراط نیوز کردهHuh معلومه این سایت و سایتهای دیگه ای که این حرفهارو به استاد زدن بهره هوشیشون خیلی کمه
من از بعضی از دوستان که بردن نام معصومین (علیه السلام) رو بدون پیش یا پسوند توهین میدونن تعجب میکنمDodgy
من از مداحانی که این حرفها رو زدن واقعا تعجب میکنمConfused
من از دوستانی که این همه درباره این موضوع بحث کردن تعجب میکنمAngel
یک جواب ساده کافی بود .
در تاریخ افرادی در بین حزب اللهی ها وجود داشتن که فهم کافی رو نداشتن این افراد الان هم هستن عموما فتنه ها با اخبار این افراد شروع شده و میشه
به این افراد باید این حدیث رو گوش زد کرد که ساعتی فکر معادل یک عمر عبادت ارزش دارهHeart
۱۴:۵۹, ۱۸/آذر/۹۲
شماره ارسال: #46
آواتار
به همه چیز پرداخته شد جز خود اون کلام . به نیت ها و انگیزه ها و ...(!)

فقط کسی نفرمود اون حرفها درست بود یا غلط؟!!

که البته هر چی هم توجیح کنیم باز این حرف اصلا درست . اصولی . دینی . کارشناسانه و مودبانه نبود .

یا حق
۱۶:۱۰, ۱۸/آذر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/آذر/۹۲ ۱۶:۲۰ توسط عدالت.)
شماره ارسال: #47
آواتار
به نام خدا

هیچ انسانی به جز برگزیدگان خداوند، معصوم از گناه نیست. پس بخاطر چند گناه یا اشتباه کلا شخصی را که هزاران نکته مثبت و ثواب دارد را زیر سوال نبرید چون همه ما هم گناه میکنیم
۱۸:۴۶, ۱۸/آذر/۹۲
شماره ارسال: #48
آواتار
(۱۸/آذر/۹۲ ۱۴:۵۹)وحید110 نوشته است:  به همه چیز پرداخته شد جز خود اون کلام . به نیت ها و انگیزه ها و ...(!)

فقط کسی نفرمود اون حرفها درست بود یا غلط؟!!

که البته هر چی هم توجیح کنیم باز این حرف اصلا درست . اصولی . دینی . کارشناسانه و مودبانه نبود .

یا حق
سلام عزیز
از شما بعیده این حرف
فکر کنم دوستان به اندازه کافی توضیح دادن
این فایل هیچگونه توهینی نداشت همین دیگه حرفی نیستHeart
۲۰:۰۱, ۱۸/آذر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/آذر/۹۲ ۲۱:۴۴ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #49
آواتار
استاد رائفی تلویحا جواب فتنه گران رو در سخنرانی اخیرشون (17 آذر مشهد) دادن

کلیک کنید
۲۲:۱۲, ۱۸/آذر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/آذر/۹۲ ۲۲:۲۱ توسط mohammad1369.)
شماره ارسال: #50
آواتار
با سلام

بنده قصد دارم آخرین نظر و حرف خودم را در مورد این جریان برای دوستان بیان کنم

در اینکه لحن استاد در قسمتی از این فایل جالب نیست کوچکترین شکی نیست و من اینقدر به استاد ایمان دارم که مطمئنم اگر نیاز شد حتی حاضر هستند به خاطر تنها لحن نامناسب از همه عذرخواهی کنند ( پس این از بابت لحن )

اما در مورد نفس حرف بیان شده باید گفت آسب شناسی در مورد هیئات را مطرح کردند که اتفاقا موضوعی هست که حضرت اقا بارها نسبت بهش اشاره کردند و آن را جزو انحرافات هیئات مذهبی دانستند به عنوان مثال ترسیم تصاویر زننده از امام حسین (علیه السلام) یا حضرت علی اکبر (علیه السلام) و سایر بزرگواران و شهیدان کربلا که این حرف کاملا درست و واقع میباشد منتها شاید به دلیل همان لحن نامناسب سو برداشت شده باشد

اما موضوع دیگری که دائم بر آن تاکید دارند در مورد لفظ خود "دیوانه خواندن" برخی هیئات برای ائمه هست

استاد در این مورد بحثشان این است که امام حسین ( ع ) و شهیدان کربلا و بطور کل ائمه نیاز به محبان هوشیار ، واقع بین و رهرو دارند و باید با توجه به فتنه های زمانه سعی کنیم شعور حسینی خود را افزایش دهیم نه اینکه صرفا خود را دیوانه امام حسین (علیه السلام) بنامیم و اندر خم سطحی بینی بمانیم

الیته ناگفته نیست که استفاده از لفظ دیوانه صرفا بازتاب دهنده عواطف پاک شیعیان و هیئتی ها نسبت به ائمه هست و این نه بر ما و نه بر استاد پوشیده نیست ولی باید در بکار بردن آن بیشتر دقت کرد تا مفهوم شعور حسینی و شور حسینی با هم تلفیق شوند

متاسفانه شاهد این هستیم که برخی مداحان عزیز و ذاکران اهل بیت که در جایگاه رفیع دنیوی و اخروی آنها بواسطه ذکر مصیبت اهل بیت گفتن هیچ شک و تردیدی وجود ندارد بدون اطلاع از منظور و مقصود و بن مایه اصلی حرف استاد ، دست به اظهار نظر های شتاب زده ای زده اند و خطاب به استاد گفته اند که شما این مسائل را درک نمیکنید بله ما دیوانه امام حسین (علیه السلام) و رقیه (علیه السلام) هستیم !!!

همانطور که پیش از این اشاره کردم حقیقت و باطن و مقصود لفط خود دیوانه خواندن برای اهل بیت که توسط مداحان بیان میشود نه بر ما و نه بر استاد پوشیده نبوده و نیست ولی صرفا تاکید ما و استاد بر روی توجه تواما به شعور و شور حسینی هست

اما در مورد آخرین مبحثی که در این ماجرا مطرح شده یعنی مسئله حضرت رقیه ( ع ) :

استاد عباسی هیچگاه و هیچوقت وجود و حیات و هویت حضرت رقیه ( ع ) را نعوذ بالله انکار نکرده اند و صرفا تاکیدشان این هست که چون حضرت رقیه و فرزندان اهل بیت فی نفسه معصوم نیستند ، به این دلیل دیوانه خواندن خود برای حضرت رقیه ( ع ) امری غیر معقول و غیر منطقی هست

اما متاسفانه باز هم شاهدیم که برخی مداحان عزیز به گمانی اشتباه که حاکی از عدم توجه و اطلاع کامل آنها از سخنرانی مذکور هست ، اینطور استدلال کردند که استاد عباسی وجود حضرت رقیه (علیه السلام) را انکار کرده اند در حالی که به والله قسم اینطور نبوده و نیست....

آنجایی که استاد در سخنرانی میفرمایند [ رقیه دیگر کیست ؟ ] ... ( علی رغم اینکه اشاره کردم لحن نامناسبی انتخاب شده است ) ولی اینجا منظور استاد این نیست که رقیه (علیه السلام) وجود خارجی ندارد !!!!!

بلکه منظور این است که حضرت رقیه چون معصوم نیست خود دیوانه خواندن هیئات برای ایشان یک امر غیر معقول است

اما فراز آخر صحبتم خطاب به دوستان است :

همانطور که به عنوان یکی از شاگردان با سابقه استاد حسن عباسی عرض کردم ، کاملا درست است که ایشان شاید لحنی نامناسب را
برای بیان صحبتشان
انتخاب کرده باشند که شاید ناشی از جو سخنرانی و کلام باشد ولی به خدای لاشریک قسم میخورم آن حدمتی که استاد حسن عباسی برای شناخت ائمه اطهار به جوانان و بسط تفکر انبیا و ائمه در اداره زندگی فردی و اجتماعی و ارائه طرح های عملی ، ملموس و استراتژیک مبتنی بر سیره معصومین برای اداره جامعه انجام داده اند ، هیچکدام از این آقایان حتی ذره ای از آن را تا بحال انجام نداده اند...

جمله آخر بنده این است که دوستان بدانید افرادی که این سخنرانی را بعد از هفت سال آورده اند بالا و این جو را به راه انداخته اند و هر روز به دنبال یک مداح هستند برای گرفتن یک مصاحبه دراین مورد ، به والله و خدای لاشریک قسم میخورم که ذره ای دغدغه دفاع از اعتقادات ندارند که اگر داشتند انتقاد خود را با لحن توهین آمیز و تحقیر آمیز بیان نمیکردند

موفق باشید

یا علی (علیه السلام)

ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]