کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 5 رای - 4.2 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظرات،سؤالات و تمرینات برنامه نویسی
۲۲:۲۴, ۱۱/آذر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۹/آذر/۹۲ ۲۲:۵۱ توسط منتظر کوچولو.)
شماره ارسال: #1
آواتار
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام!

این تاپیک برای پاسخگویی به سوالات و ارسال تمرینات تاپیک آموزش برنامه نویسی ایجاد شده است.

لطفاً هرگونه نظر، پیشنهاد، انتقاد و یا سؤالی پیرامون تاپیک آموزش برنامه نویسی دارید در این تاپیک مطرح کنید...

همچنین تمرینات مربوط به هر درس رو نیز همینجا قرار بدید تا دسته بندی مطالب با نظم بیشتری انجام بشه

باتشکر!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 5 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۲:۰۶, ۱۸/آذر/۹۲
شماره ارسال: #41
آواتار
به نظر من درست نیست یک آموزش در یک موضوع دو تدریس گر داشته باشد ... عدم هماهنگی بین دو فرد باعث سردرگمی پیگیران بحث می شود
آشپز که دو تا شد ... آش شور می شود یا بی نمک
موفق باشید
۲۳:۲۸, ۱۸/آذر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/آذر/۹۲ ۲۳:۴۷ توسط مجنون الحسین.)
شماره ارسال: #42
آواتار
ضمن تشکر ، با جناب النور موافقم
با یک روش و یک معلم پیش بریم نتیجه بهتر خواهد بود(ان شاءالله)

استاد..
من توضیحات درس دوم رو متوجه شدم ولی نمیدونم چه جوری تمرین رو انجام بدمHuh
تمرین درس اول خیلی راحت بودConfused
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۱:۰۰, ۱۹/آذر/۹۲
شماره ارسال: #43
آواتار
با سلام و تشکر از زحمات شما

تمرین اول رو با آموزش شما راحت انجام دادم ولی برای تمرین دوم نیاز شد از کد جدیدی که در مطالب شما نبود استفاده کنم.

تمرین اول

تمرین دوم
۱:۱۵, ۲۲/آذر/۹۲
شماره ارسال: #44

تمرین درس 3:
تمرین1
تمرین2
۴:۰۲, ۲۳/آذر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/آذر/۹۲ ۴:۱۳ توسط مجنون الحسین.)
شماره ارسال: #45
آواتار
(۲۲/آذر/۹۲ ۲۳:۰۸)منتظر کوچولو نوشته است:  
سلام!
حالتون خوبه ان شاءالله؟! با برنامه نویسی چه می کنید؟! خوش می گذره؟ میشه بگید چرا تمریناتونو انجام نمی دید؟!!!

....

[b]و اما درس چهارم!

عرض سلام و تشکر
بنده تو تمرین درس 2 مشکل داشتم ، یه سفر کوچیک رفتم اومدم دیدم رفتین درس چهارمConfused
اشکالات رو اینجا بپرسیم یا پیام خصوصی؟!
اینجا مطرح کردم که اگر دوستان دیگه هم اشکال دارن استفاده کنن،کسی راهنماییم نکردHuh
۲۲:۲۱, ۲۳/آذر/۹۲
شماره ارسال: #46
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

نقل قول:من توضیحات درس دوم رو متوجه شدم ولی نمیدونم چه جوری تمرین رو انجام بدم...
کسی راهنماییم نکرد...

دوست عزیز... راستش اینطوری واقعاً کسی می تونه به شما کمک کنه ؟!
اگه این سؤال شما رو بخوام جواب بدم، باید کلاً جواب تمرین رو بدم دیگه... غیر از اینه ؟!

یه کوچولو اگه وقت بذارید... یه ریزه تلاش بفرمایید... قطعاً می تونید پاسخ تمرینارو بفرستید...

ضمناً هرگونه سؤال و اشکالی مرتبط با موضوع درس و بحث رو می تونید همینجا بپرسید، بنده هم در خدمتم...

از پیشنهاد بسیار بجا و خوب جناب ELENOR هم تشکر می کنم... دوستان و اساتید دیگه لطف کنن اگه فرصت دارند، در این تاپیک بنده رو یاری برسونن... حتی بقیه دوستان که تمرینارو انجام می دن، می تونن بعد از درس جدید، تمرینای درس قبلی رو توضیح بدن و اینطوری به سایرین و صدالبته بنده کمترین کمک برسونن ...

ان شاءالله فرداشب تمرین های ارسال شده رو بررسی می کنم و نکات لازم رو عرض می کنم
ناگفته نمونه که همه تمرینای ارسالی رو دیدم و یادداشت هایی براشون آماده کردم که سرفرصت تقدیم می کنم ان شاءالله
بازم بخاطر فرصت کم از همه دوستانم عذرخواهی می کنم
التماس دعا
۲۱:۲۴, ۲۴/آذر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/دی/۹۲ ۲۲:۲۴ توسط منتظر کوچولو.)
شماره ارسال: #47
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

بررسی تمرین های ارسالی تا درس سوم

===================================================================
Asma
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نکته اول:
از اونجایی که تگ ها می تونن درون سایر تگ های «زوج» استفاده بشن! پس ما دو جور تگ داریم:
1. تگ های پدر یا والد
2. تگ های فرزند! یا بچه...!!!

حالا خوب دقت کنید:
وقتی تگ والد یا پدر یک خاصیتی می گیره، مثلاً همین خاصیت dir=rtl همه بچه هاشم این خاصیت رو از پدرشون به ارث می برند.
پس در مورد تمرین درس دوم نیازی نیست که خاصیت راست چین رو به همه تگ ها اختصاص بدیم، کافیه پدرشون که در اینجا تگ body هستش این خاصیت رو داشته باشه!

حالا در مواردی که میخوایم یکی از بچه ها برخلاف پدرش رفتاری رو انجام بده، کافیه اون خاصیت متمایز رو بهش اختصاص بدیم... یعنی در مورد تمرین دوم فقط کافیه یکی در میون تگ ها خاصیت dir=ltr رو بگیرن! و بقیه هم راست چین میشن چون پدرشون خاصیت dir=rtl رو داره و اونا ازش به ارث می برن!

نکته دوم:
ـ خواهش می کنم یک بار دیگه درس دوم رو با دقت مطالعه کنید، و یکبار دیگه کاربرد تگ های h1...h6 رو مرور کنید و تمرین درس سومتون رو باتوجه به اون اصلاح و دوباره ارسال بفرمایید.

** از ارسال تمرین ویژه درس سوم هم از شما سپاسگزارم! کاملاً درست و بی نقصه (البته نکته اول رو ندیده گرفتم!)

*** توقعم از شما اینه که نکاتی رو که عرض کردم مدنظر قرار بدید و فایلهای ارسالیتون رو هم بروزرسانی بفرمایید؛

**** لطف کنید و در خصوص نکته ای که در تمرین ویژه درس سوم بود هم یه توضیح اینجا بنویسید... متشکرم!

نمره ای که به شما می دم تا اینجا ««یک»» از »»یک«« می باشد!

help me :
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در مورد تمرین یک درس دوم:
ـ لطف کردید و از تگ هایی استفاده کردید که جزء درس ما نبوده ضمناً این شیوه استفاده هم اصلاً درست نیست!!!
ـ استفاده از خاصیت ها فقط و فقط و فقط در تگ ابتدایی باید انجام بشه و هرگز در تگ پایانی نباید خاصیتی نوشته بشه!

** از شما هم خواهش می کنم که فایلهای ارسالی رو بروزرسانی بفرمایید باتوجه به نکاتی که بیان شد.
*** منتظر بقیه تمرینا هم هستم...

نمره ای که به شما می دم تا اینجا ... فعلاً نمی تونم نمره ای بدم تا تمریناتونو تکمیل کنید...ببخشید!

amiroooo

تمرین یک درس دوم:
خیلی ممنونم بدرستی انجام شده و فقط یه نکته کوچولو داره که در انتها عرض می کنم.

تمرین دو درس دوم:
متأسفانه شما هم از چیزی استفاده کردید که جزء درس نبوده و امیدوارم که در آینده این نکته مدنظرتون باشه

نکته کنکوری:
* برای نظم و انضباط در کدنویسی، برنامه نویس ها از indent یا فرورفتگی ها و فاصله ها استفاده می کنند تا در یک نگاه ساختار برنامه مشخص بشه و در استفاده های آتی دچار مشکل نشوند!!!

حالا این یعنی چی ؟!

1. لطف کنید هنگام نوشتن تگ های «زوج» هر دو بخش ابتدایی و انتهایی رو بنویسید: ( <html></html> ) بعد بقیه تگ ها رو بنویسید! اینطوری هیچ وقت یادتون نمیره که تگ پایانی رو بنویسید و صفحه تون هم بدرستی کار می کنه!

2. هنگام کدنویسی، از بالای صفحه و سمت چپ وقتی شروع به نوشتن می کنیم، بعد از نوشتن html وقتی آماده می شیم تا تگ «زوج» head رو بنویسیم بعد از فشردن Enter و رفتن به خط جدید یک عدد Tab ناقابل نیز می فشریم! تا یک مقدار بریم جلوتر بعد شروع به نوشتن می کنیم!

* تگ های بچه با یک Tab درون تگ والد قرار می گیرند! و با یک نگاه ساختار کاملا مشخصه...
** تگ های پدر هم در عرض یکدیگر و در یک خط نوشته می شن، مثلا برای نوشتن خانواده h1...h6 با یک Tab داخل body هر شش تگ در یک خط زیر هم قرار می گیرند و مقادیرشون با یک Tab داخل اونا نوشته می شن مثل شکل زیر:

[تصویر: 2019259973633016374?view]

*** بعضیا دوست دارند که تگ ابتدایی و انتهایی و مقادیر اونارو (وقتی یک نوشته است) در یک خط بنویسن! که البته بیشتر اون زمانی کاربرد داره که متن طولانی نباشه و خُب اینم یه روش کدنویسی و سلیقه ایه!

شما هم چون تمرینای درس سوم رو نفرستادید هنوز، از دادن نمره معذورم! ببخشید!

سایر دوستانی هم که همون اول کاری با ذوق و شوق اعلام همراهی کردند و بعدش... خواهش می کنم از خودشون دفاع کنند! متشکرم!!!

موفق باشید
التماس دعا
۱:۵۱, ۲۵/آذر/۹۲
شماره ارسال: #48
آواتار
سلام ممنون...خدا قوت بدهWink

من هم اعلام آمادگی میکنم برای تدریستون و یادگیری این زبان....البته داره امتحانا شروع میشه...Sad
در شروع ترم جدبد حتما میام Big Grin
۱۳:۳۲, ۲۶/آذر/۹۲
شماره ارسال: #49

سلام. از بابت توضیحاتتون بسیار سپاسگزارم.

تمرین درس چهارم

- تمرین های قبلی تصحیح و بروز شد.
- در تمرین ویژه درس سوم-با توجه به برنامه درس اول -برای نمایش متن هنگام قرار گرفتن ماوس روی نوشته مورد نظر ،از خاصیت
"title" در تگ <p> استفاده کردم.
۱۳:۳۲, ۲۹/آذر/۹۲
شماره ارسال: #50
آواتار
اعوذبالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

(۲۶/آذر/۹۲ ۱۳:۳۲)Asma نوشته است:  سلام. از بابت توضیحاتتون بسیار سپاسگزارم.

تمرین درس چهارم

- تمرین های قبلی تصحیح و بروز شد.
- در تمرین ویژه درس سوم-با توجه به برنامه درس اول -برای نمایش متن هنگام قرار گرفتن ماوس روی نوشته مورد نظر ،از خاصیت
"title" در تگ <p> استفاده کردم.

سلام!

از تلاش و همراهی شما صمیمانه تشکر می کنم!

یه چندتانکته کوچولو:
»» همیشه ی همیشه! باید متن ها و نوشته هامون در صفحات وب داخل یک تگ معینی قرار بگیرند!
»»» از نوشتن متن ها صرفاً در داخل تگ body بدون داشتن یک پدر درست درمون، جداً بپرهیزید
»» سعی کنید از همین ابتدا، کاربردهای هر تگ را کاملاً درک کنید و با استفاده درست اونها همین اول کاری برای خودتون ملکه کنید تا در آینده به مشکل برنخورید!
» یادمه روزای اولی که شروع کرده بودم به کدنویسی، خیلی خیلی خیلی برام سخت بود:
مخصوصاً اینکه می دیدم سایر دوستان(که بماند!) در محیطهای پیشرفته کدنویسی می کردند و از قابلیتهای خاص اون محیطها مثل اینکه با نوشتن اول حرف بقیه موارد بهشون پیشنهاد می شد و نیازی نبود همشو تایپ کنند، حسابی تنبلیم می اومد و نمی فهمیدم واسه چی باید در notepad کد بزنم!
تا اینکه در گذر ایام علت این موضوع رو بخوبی درک کردم!

فلذا سعی کنید تا می تونید کدنویسی کنید تا دستتون تند بشه و از خسته شدن و پیچوندن هم صرف نظر بفرمایید... لطفاً (متشکرم!)

خُب بازم ممنونم
موارد فوق کلی بود و امیدوارم همه دوستان اونو مدنظر قرار بدن... ان شاءالله

موفق باشید
التماس دعا
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]