کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
 • 1 رای - 5 میانگین
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آیا ما گول خورده ایم !!؟ منتظران به هوش باشید
۰:۱۵, ۳/دی/۹۲
شماره ارسال: #1

امروز خبری را در یکی از سایتها می خواندم ( سایت مشرق ) با این مضمون که مفتی وهابی دشمن امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را بشناسید
که در پایین آن خبر را می آورم
آنچه که برایم تعجب آور بود این جمله هست که حتی امضای تعدادی از همسنگران هم در تالار شده بود :
منتظران بهوش باشید که حسین را منتظرانش کشتند
و نوشته که این پیامک و جمله معروف ساخته ی وهابیون هست .
بنده را راهنمایی کنید آیا واقعا اما گول خورده ایم که ندانسته ابزار دست وهابیون شده ایم ؟!!!
این هم خبر
گروه گزارش ویژه مشرق - دکتر عثمان بن محمد بن حمد بن عبدالله بن صالح بن محمد الخميس ناصري تميمي که نسبش به قبيلة نواصر از نسل مسور بن عمر بن عباد ابن حُصين تميمي آخرین امیر سني كويتي قبيلة بني تميم می رسد. وی متولد 16ژانویه 1956 در کویت است و در دانشگاه اسلامی محمد بن سعود رياض درس خوانده است.

[align=CENTER][تصویر: 457262_372.jpg]
عثمان خمیس؛ شیر وهابیت !!!
***پایان نامه ضدشیعی
موضوع پایان نامه او نقد کتاب شریف المراجعات سید شرف الدین عاملی بوده و اصلی ترین تخصص و فعالیت او هم مناظره با شیعیان در فضاهای مختلف و بخصوص برنامه های ماهواره ای و اینترنت است و از همین رو او را شیر(؟!!) وهابیان می خوانند. او یکی از چهار مدافع جدی جریان وهابیت (عثمان الخميس, عدنان العرعور, عبد الرحمن الدمشقية و د. عبد الرحيم البلوشي (ملقب بأبي المنتصر بلوشي)) است.

[تصویر: 457256_502.jpg]
عدنان العرعور

استادان
استادان وی را چنین برشمرده اند:

• عبد العزيز بن عبد الله بن باز.

• محمد بن صالح العثيمين.

• ناظم المسباح.

• أبي عمر إبراهيم اللاحم.

• أبي محمد ناصر حميد.

• أبي إبراهيم علي اليحي.

• أبي علي عبد الله الجعيثم.

• أبي محمد صالح الميان.

• أبي عبد الله علي الجمعة.

• حمود العقلا.

• محمد المرشد.

• أبو سامى.

[تصویر: 457257_117.jpg]
تالیفات
مهمترین کتابها و تالیفات وی در طول سالهای گذشته از این قرار است:

• كتاب المراجعات دراسة حديثية: بررسی تازه کتاب المراجعات: پایان نامه دکتری وی

• حقبة من التاريخ:دوره ای از تاریخ

• كشف الجاني محمد التيجاني: این کتاب در رد کتاب آنگاه هدایت شده تيجاني نوشته شده است

• من هو المهدي المنتظر: مهدی منتظر کیست؟ در رد انتظار امام زمان علیه السلام

• سياحة في كتاب الكافي: گشت و گذار در کتاب کافی مرحوم کلینی

• كتاب الكافي - عرض ونقد: بررسی و نقد کتاب کافی

• شبهات وردود: شبهات و پاسخها

• متى يشرق نورك ايها المنتظر ؟: ای منتظر کی نورت طلوع می کند؟ در رد انتظار امام زمان علیه السلام

• من القلب إلى القلب: از قلب به قلب

• الأحاديث الواردة في شأن السبطين: احادیث جعلی(؟؟)درباره امام حسن و امام حسین علیهماالسلام

• كنوز السيرة: گنجهای سیره نبوی

• الدعاء أحكام وآداب: احکام و آداب دعا

[تصویر: 457258_893.jpg]
مرزبانان حریم تشیع
عثمان خمیس در لابه لای مناظرات و صحبتهای خود علیه شیعه اتهامات مختلفی را مطرح کرده و بی خبران را نیز بر ضد شیعه می شوراند. در اینجا برخی از موارد از ادعاهای باطل او را با هم مرور می کنیم. پیش از آن یادآور می شود مشهورترین شخصیتهای شیعی که پاسخ شبهات او را داده اند عبارتند از:
 • آیت الله العظمی جوادی آملی که علاوه بر جلسات مختلف کلاسها و سخنرانیهای خود به تالیف آثاری چند در رد او پرداخته اند. ظاهرا کتاب مهم و ارزنده امام مهدی علیه السلام موجود موعود این مرجع پرکار و توانای شیعه در رد کتاب عحیب ترین دروغ تاریخ این وهابی کویتی نوشته و منتشر شده است.
[تصویر: 457259_896.jpg]
 • علامه علی کورانی: ایشان علاوه بر انجام مناظرات و سخنرانی در عرصه اینترنت و برنامه های ماهواره به تالیف آثاری در پاسخ به شبهات او اقدام کرده اند که از جمله آثار منتشر شده ایشان در این راستا می توان به مجموعه مفصل و چند جلدی شبهات و ردود(پاسخ به شبهات) ایشان اشاره کرد. جالب است بدانیم پاسخهای علامه کورانی برای مریدان همیس چنان دردناک بوده که در سایتها و وبلاگهای خود از این محقق فعال و خادم واقعی امام عصر علیه السلام با تعبیر زندیق یاد می کنند. یاد آور می شود آثار محققانه عصر ظهور، المعجم الموضوعی لاحادیث الامام المهدی علیه السلام و نیز ویرایش اول معجم احادیث الامام المهدی علیه السلام که با همکاری جمعی از محققان و فضلای حوزه علمیه قم تالیف و منتشر شده بودند مهمترین آثار مهدوی این محقق لبنانی الاصل و عاشق دلباخته امام زمان علیه السلام هستند.

[تصویر: 457267_118.jpg]
 • استاد حسینی قزوینی ایشان نیز علامه بر سخنرانی و مناظرهای متعدد به طور مستقل در سایت موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر علیه السلام مغالطات و ایرادهای او را برشمرده و پاسخ داده اند.
 • استاد عصام العماد وهابی یمنی مستبصر و شیعه ای که مفصلترین مناظره ها را با عثمان خمیس انجام داده و بخشی از این مناظرات در کتاب900صفحه ای منتشر شده است.
 • متن کامل مناظرات را در این آدرس بخوانید:
  http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=sokhan&id=101
  علاوه بر اساتید یاد شده محققان و پژوهشگران متعددی در قالب کتاب و سخنرانی و سایت و وبلاگهای متعدد به مطالب این دشمن فسم خورده امام عصر علیه السلام پرداخته اند.

  ادعایی خنده دار
  وی در یکی از برنامه های احدیه در ریاض و در گفتگو با محمد جبر رشید مدعی شده بود:
  من توانسته ام بیساری از شیعیان را در مناطق مختلف دنیا وهابی کنم که برخی از آنها از این قرار است:

  - 400 نفر در کویت

  - 4000نفر در عربستان سعودی

  - 700نفر در بحرین

  - 100000(صدهزار) نفر از شیعیان عرب اهواز

  - هزاران نفر از شیعیان در تهران و صدها نفر در عراق

  وی در ادامه مدعی می شود بی شک حداقل سه هزار(3000) نفر از شیعیان عربستان را وهابی کرده ام که از ترسشان نمی توانند وهابیت خود را اظهار کنند و البته نگفته در عربستان وهابی اینان از چه چیز و چه کس می ترسیده اند و بگویند وهابی اند؟!!! و علاوه بر آنان هم 400 نفر دیگر در کویت و 1200 نفر در بحرین و هزاران نفر دیگر در اهواز نیز از اظهار وهابیت خود هراسناکند.

  [تصویر: 457260_932.jpg]
  جا دارد خوانندگان عزیز این مطلب تنها در تهران با جمعیت میلیونی اش بفرمایند تا پیش از خواندن این مطلب آیا از اسم این مدعی دروغگو و نه حتی ادعاها و اعتقاداتش چیزی به گوش و چشمشان خورد بوده یا نه و آیا اساسا تنها و تنها یک نفر در شهرها و کشورهایی که نام برده با تخیلات و اوهام او از فرهنگ شیعی دست برداشته و به آیین خشن و خونریز و بی رحم وهابی گرویده است؟ تنها یک نفر هم کافیست چه رسد به صدها هزار مورد ادعای او!!!

  [تصویر: 457261_549.jpg]
  درددلی با مسئولان و صاحبان ثروت و منصب
  متاسفانه آثار دشمنان تشیع به راحتی ضمن سفر به عربستان، لابه لای صفحات مختلف اینترنت و حتی گاه در گوشه کنار شهرهای شیعی دنیا به پشتوانه سرمایه هنگفت نفتی عربستان به راحتی در دسترس همه قرار دارد و اکثر این آثار را می توان به دست آورد اما محققان شیعه به واسطه کمبود روحیه جهاد فرهنگی در تخصیص و اولویت بندی بودجه های دولتی و نهادهای خصوصی و حتی سرمایه داران شیعه هماره دچار مشکلند.به این خبر برای نمونه نگاه کنید:

  خبرگزاری رسا(9/6/92) «مهدی علیه السلام مهمترین حقیقت تاریخ» عنوان کتابی است از حجت الاسلام گودرزی از محققان پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی که در این کتاب به بررسی و نقد شبهات کتاب «عجیب ترین دروغ تاریخ» اثر عثمان محمد الخمیس پرداخته است.
  حجت‌الاسلام گودرزی در رابطه با دلیل نگارش این کتاب خاطرنشان کرد: تقریبا دو سه سال پیش به سفر عمره رفته بودم. در مدینه دیدم مبلغین وهابی کتاب‌هایی بین زائران ایران بخش می‌کردند، یک کتاب را گرفتم دیدم کتاب با عنوان «عجیب‌ترین دروغ تاریخ» نوشته عثمان محمدالخمیس بود که از نویسندگان مشهور است و قبلا نیز کتابها و مطالبی درباره او شنیده بودم. تیراژی که از این کتاب منتشر کرده بودند نیز بسیار زیاد و در حدود 100 هزار جلد بود.به همین خاطر جرقه نگارش نقدی بر این کتاب و رفع ایرادهای وارده در ذهنم وارد شد. وی در مورد مطالب این کتاب نیز یادآور شد: ادعای کتاب عثمان الخمیس این است که مطالب شیعه درباره حضرت مهدی(عجل‌الله تعالی فرجه) افسانه و دروغ است و ساخته و پرداخته ذهن علمای شیعه است.

  وی ادامه داد: برای پاسخ به شبهاتی که در این کتاب مطرح شده بود، این موضوع را در چند جا مطرح کردیم، از جمله پژوهشکده حج و زیارت، پژوهشکده مهدویت و مرکز تخصصی مهدویت، حتی طرحی نیز برای آن نوشته شد و محقق هم تعیین شد اما به علت کمبود بودجه کار متوقف شد. مؤلف کتاب «مهدی مهم‌ترین حقیقت تاریخ» اضافه کرد: این اثر به سفارش پژوهشکده حج‌وزیارت و با همکاری شاگردان خودم که پایه های 5 و 6 طلبگی را می‌خواندند نوشته شده است.

  وی ادامه داد: سعی ما در این کتاب بر این بوده که یک نقد متوسط در حد متعارف و معمولی نوشته شود، چون مخاطب هدف این کتاب اشخاص عادی با سطح متوسط دبیرستان و چند سال اول دانشجویی بوده. از این رو سعی کردیم در نقد این کتاب در عین اینکه از منابع محکم و متقنی استفاده می‌شود خیلی روان و ساده و در حد متوسط باشد.
  حجت الاسلام و المسلمین گودرزی با انتقاد از انفعال پژوهشکده‌ها و پژوهشگران حوزه مهدویت، اظهار داشت: خلأی که در اینجا وجود دارد این است که هنوز یک نقد علمی تخصصی جدی با رویکرد حدیثی تاریخی دراین‌باره نوشته نشده و ما نیازمند نگارش یک نقد تخصصی هستیم که به همه زوایای این موضوع توجه کرده و جواب محکم و قابل قبولی ارائه دهد.

  [تصویر: 457262_372.jpg]
  وی در مورد فصول کتاب نیز اظهار داشت: این کتاب را در قالب 13 فصل و براساس شبهات عثمان الخمیس دسته بندی کرده‌ایم. مثلا شبهات نام و نسب حضرت را در فصل 4 آورده‌ایم، دلایل وجود حضرت را در فصل سوم آورده‌ایم و شبهات ولادت ایشان را در فصل 6 پاسخ داده‌ایم. وی در مورد مشکلات و موانع نگارش نقدهای علمی درباره شبهات وارده به مباحث مهدویت نیز افزود:

  1. مرکز یا مؤسسه خاصی متولی این کار نیست، علت عمده آن هم مسائل بودجه است چون تحقیقات بنیادی را بیشتر می‌پسندند و به جواب شبهات توجه نمی‌شود.

  2. مدیریت کار و سرعت انجام کار کم است.

  3. مشکل دیگر سخت‌نویسی و فنی‌نویسی است. خیلی از شبهات را می‌توان ساده جواب داد اما نویسندگان ما می‌خواهند فنی جواب دهند، به همین دلیل خیلی طول می‌کشد و خود کتاب هم حجیم می‌شود و باید کتاب را خیلی کم حجم و ساده جواب داد.

  وی در پایان اظهار داشت: این کتاب حدود یکسال طول کشید تا چاپ شد و در برخی مطالب آن دست‌کاری شده که انشاءالله در چاپ جدید اصلاح خواهد شد. نام کتاب نیز در ابتدا «بزرگترین حقیقت تاریخ» بود که نام آن را عوض کردند.

  و اینجاست که باید گفت:
  اللَّهُمَّ إِنّا نَشْکُو إِلَيْکَ فَقْدَ نَبِيِّنا وَغَيْبَةَ وَلِيِّنا وَشِدَّةَ الزَّمانِ عَلَيْنا وَوُقُوعَ الفِتَنِ بِنا وَتَظاهُرَ الأَعْدآءِ عَلَيْنا وَکَثْرَةَ عَدُوِّنا وَقِلَّةَ عَدَدِنا.

  برخی مواضع درباره حوادث روز
  وی نیز همانند دیگر سلفیهای غیر مصری، بیداری اسلامی و قیام علیه حسنی مبارک را امری دنیاطلبانه و غیر دینی اعلام کرده بود.
  جنبش مردم مصر دنیا طلبانه است (لینک)
  عثمان خمیس نظام سوری را هم مرتد و دفاع از آن را حرام اعلام کرده بود.

  ارتداد حکومت سوریه (لینک)
  نام او هم در کنار نام افرادی مانند عریفی و عرعور و دمشقیه ، از مبلغین سرشناس وهابی در سایت‌های مختلف به عنوان مرجع اصلی فتوای شنیع و هوسرانانه جهاد نکاح دیده می شود!!

  [تصویر: 457263_602.jpg]
  اعترافات وحشتناک زنان و مردانی که به جهاد نکاح تن داده اند(۱۸+)
  (لینک)

  تهاجم به تشیع و عوامفریبی
  خمیس از سویی تلاش می کند خود و دیگر وهابیان را دوستداران واقعی اهل بیت علیه السلام و سپس قرآن نشان دهد و از سوی دیگر به بهانه غلو و ارائه اسلام راستین چشم بر حقایق مسلم قرآن و سنت می بندد. از جمله شبهات و اتهامات او به شیعه می توان به این موارد اشاره کرد:
  • اعتقاد شیعه به تحریف قرآن
  وی به استناد چند روایت انگشت شمار ضعیف و جعلی در منابع شیعه همه شیعیان را متهم می کند که به تحریف قرآن باور دارند! این مفتی کویتی که فراموش کرده قرآن شیعیان همان قرآنیست که در عربستان و مصر و سوریه و لبنان منتشر می شود به نقل از ابن نیمیه بزرگ وهابیان می نویسد:
  «اين از عقائد ثابت اماميه است كه قرآن موجود هم بسياري از آياتش حذف شده و هم اينكه بسياري از آيات بر آن اضافه شده است و در واقع اين كتاب موجود در بين مسلمانان آن قرآن منزَل بر پيغمبر نيست .»

  [تصویر: 457264_569.jpg]
  حال آنکه شيخ صدوق (متوفاي380هـ ) در شرح باب حادي‌عشر ، ص93 مي‌گويد :

  قرآني كه خدا بر پيغمبرش نازل كرده همين قرآن در اختيار مردم است ...
  شيخ مفيد (متوفاي413هـ ) در كتاب اوائل المقالات ، ص54 تا56 مي‌گويد :
  هيچ كلمه و آيه و سوره‌اي از قرآن كم نشده است ؛ بله ، ما معتقديم آنچه كه در قرآن اميرالمؤمنين بوده حذف شده كه عبارت بودند از مطالبي كه حضرت حقيقت تأويل و تفسير آيات را بيان فرموده بود كه مربوط به خود آيات نمي‌شد .
  سيد مرتضي همين تعبير را دارد . شيخ طوسي در كتاب تبيان ، ج1، ص4 صراحت دارد بر اينكه اين قرآن موجود در ميان مسلمين همان قرآن منزَل بر رسول خدا صلي الله عليه و آله است . علامه حلّي در قرن هفتم و هشتم در كتاب أجوبة المسائل المعنائيه ، ص121، مسأله13 مي‌گويد :
  ... پناه مي‌بريم از أمتي كه معتقد به تحريف قرآن باشد .
  مرحوم آیت الله خوئي در كتاب البيان ، ص295 مي‌فرمايد :
  داستان تحريف قرآن داستاني خرافي و خيالي است و حقيقت ندارد .

  مرحوم امام رضوان الله تعالي عليه در تهذيب الأصول ، ج2 ، ص165 مي‌فرمايد : « كتاب منزَل بر رسول خدا همان كتابي است كه در اختيار مردم است و هيچ عاقلي نظر و توجه نمي‌كند به روايتي كه مربوط به تحريف قرآن ». يعني تحريف قرآن عقيده مجانين و ديوانه‌ها است و توجه به اين روايت از صاحبان عقول قابل قبول نيست ؛ اين عقيده و سخنان بزرگان شيعه.
  کاش می شد از اینان می پرسیدیم شیعه ای را که از نظر آنان چنین اعتقاداتی دارد در کجای دنیا یافته اند و چرا به جرم این اعتقاد بی معنقد، وهابیان حکم وجوب نسل کشی شیعیان را صادر می کنند و نه تنها شیعیان که با دوستان شیعیان نیز رفتارهای وحشیانه ای مانند آنچه در سوریه می بینیم انجام می دهند؟؟؟
  • خرافه بودن انتظار و اعتقاد به امام زمان علیه السلام
  خمیس در ادعایی عجیب ضمن قبول و اعتراف به احادیث متواتر امامان دوازده جانشین رسول خدا صلی الله علیه و آله، ائمه دوازده گانه را ابوبكر، عمر ،عثمان، علي ، معاويه، يزيد، مروان بن حكم، عبدالملك بن مروان و دوازدهمين امام مهدي بیان می کند. وی معتقد است اكثر ائمه اموي هستند.
  تنها اختلاف میان شیعه و اهل سنت در تولد امام زمان در قرن سوم هجری(به اعتقاد شیعه و تعداد قابل توجهی از علمای اهل سنت که اسامی آنان در کتاب الامام المهدی علیه السلام عنداهل السنه نوشته استاد مهدی فقیه ایمانی به همراه تصویر دست نوشته و کتابشان آمده است ) یا پیش از ظهور(به اعتقاد بخشی از علمای اهل سنت و نه همه آنان) است.
  به قدری شیعه و اهل سنت در این موضوع به هم نزدیکند که بزرگان شیعه مانند علامه سید بن طاووس، آیت الله العظمی سید صدرالدین صدر، آیت الله العظمی صافی گلپایگانی و... کتابهایی منتشر کرده اند که همه یا بخش قابل توجهی از آنها روایات مشترک شیعه و اهل سنت درباره امام زمان علیه السلام است. با این حال خمیس موضوع ولادت امام زمان علیه السلام، مادر ایشان سلام الله علیها و انتظار را ضمن چند کتاب و سخنرانی و برنامه های متعدد تلویزیونی و... بزرگترین دروغ و خرافه تاریخ خوانده و شیعیان را به سبب باور به ایشان به سخره می گیرد.

  [تصویر: 457265_886.jpg]
  • باور مسخره آمیز!! رجعت
  هرچند موضوع رجعت به صراحت در قرآن کریم آمده ولی شیعیان از این بابت مورد تمسخر عثمان خمیس هستند.
  برای نمونه در سوره نمل ، آيه 83 مي‌فرمايد :
  وَ يَوْمَ نَحْشُرُ مِنْ كُلِّ أمّةٍ فَوْجاً مِمّنْ يُكَذِّبُ بآياتِنا فَهُم يُوزَعُونَ
  يعني روزي كه ما از هر ملتي يك دسته‌اي را محشور مي‌كنيم و برمي‌گردانيم ...
  در حالی در روز قيامت است همه مردم حاضر مي‌شوند و در سوره كهف ، آيه47 مي‌فرمايد : وَ حَشَرناهُم فَلَن ‌نغادِر منهم أحداً يعني روز قيامت تمام مردم را محشور مي‌كنيم و يك نفر را هم جاي نمي‌گذاريم . در این باره کتابهای متعددی درباره دلایل قرآنی و استدلالی و روایی متعددی توسط علمای بزرگ شیعه نوشته شده که جامعترین آنها را می توان کتاب الشیعه و الرجعه مرحوم آیت الله طبسی دانست و علاقه مندان می توان به آن اثر ارزنده مراجعه نمایند.
  • تحریف تاریخ و نفی فضائل اهل بیت علیهم السلام
  عثمان الخمیس در برنامه خود در "شبکه ماهواره‏ای الصفا" به حدیث جعلی «نحن معاشر الانبیاء لانورّث ، ما ترکناه صدقة» استناد کرده و فدک را حق حضرت فاطمه زهرا ـ علیها السلام ـ ندانست. وی در این برنامه‏ها به زعم خود تلاش کرد تا با دلایل متعدد ثابت کند که منظور آیات قرآن از ارثی که انبیاء باقی گذاشتند تنها "علم و نبوت" است.
  در پاسخ به این اظهارات بی‏پایه، مفسّر و متأله بزرگ معاصر، آیت‏الله عبدالله جوادی آملی با توضیح خطبه فدکیه حضرت زهرا و نیز وداع امیرالمؤمنین علی ـ علیهما السلام ـ با ایشان، به ایراد پاسخ پرداختند که در ضمن آن بر مظلومیت آن حضرت اشک ریختند. متن این مطلب را در سایت معظم له می توانید مطالعه نمایید.

  وی به تعرض به مالک که می‌گوید و تصریح می‌کند که من هیچ شبی نخوابیدم مگر اینکه در عالم رویا با پیامبر هم سخن بودم، تمام فضائل نقل شده درباره اهل بیت علیهم السلام را غلو خوانده و صرفا امامان علیهم السلام را افرادی خوب و معمولی می خواند.
  عثمان خمیس در برنامه ای ماهواره ای صراحتا می گوید محبت به علی و فاطمه علیهماالسلام ایمان است و منکر آنان کافر!!! و ما دوستداران واقعی ایشان هستیم. دخترم را فاطمه نامیدم تا با دختر رسول خدا صلی الله علیه (و آله) محشور شود و از سوی دیگر فضائل حضرت خدیجه سلام الله علیها را انکار کرده و به رغم آنچه در منابع مسلم تاریخ شیعه و اهل سنت آمده دیگر همسران رسول خدا صلی الله علیه را برتر از ایشان می خواند.

  اشک تمساح: چرا دخترم را فاطمه نامیدم !!! (لینک)

  • شیعیان و ابن زیاد قاتل امام حسین علیه السلام و بی گناهی یزید
  وی در خطبه ای مفصل مدعی می شود شیعیان، امام حسین علیه السلام را به کوفه دعوت کردند و سپس تحت فرمان ابن زیاد خبیث و به رغم عدم تمایل یزید! در حق امام حسین علیه السلام خیانت کردند و ایشان را به شهادت رساندند! وی که فراموش کرده در سپاه ابن زیاد تعداد زیادی از دعوت کنندگان امام حسین علیه السلام حضور داشتند و جتی یک شیعه امامی در سپاه او دیده نمی شد مدعی می شود ما وهابیان دوستداران واقعی امام حسین علیه السلام هستیم و قاتلان ایشان را همیشه لعن می کنیم.
  صوت: نقل تاریخ عاشورا با تحلیل عثمان خمیس
  سایتها و مجموعه های وهابی نیز این روزها جمله ای را منتشر کرده اند که متاسفانه به سبب ضعف مطالعات تاریخی عامه مردم، در ایام عزاداری سیدالشهدا علیه السلام به عنوان پیامکی عاشورایی بین مردم ما دست به دست می چرخد: «منتظران بهوش حسین را منتظرانش کشتند»
  غافل از اینکه میان منتظر و مدعی و دعوت کننده حالی به حالی از زمین تا آسمان فرق است. با مطالعه آثار متعدد تاریخی از منابع اهل سنت و شیعه به خوبی می توان دریافت که روز عاشورا تمام شیعیان یا در سپاه امام حسین علیه السلام بودند یا در زندان یزیدیان و بقیه مردم کوفه عثمانی مذهب بودند و در مقام مقایسه رهبری امام حسین علیه السلام را بهتر از یزید می دانستند. در میان اینان یهودی و خوارج و ناصبیها هم کم نبودند.
  به اینها اضافه کنید این مطلب را که ما همین الان به همه باورمندان شیعه به امام زمان علیه السلام منتظر نمی گوییم و مقام منتظران را مقام بالایی می دانیم که بهترین و نابترین و خالصترین شیعیان تاریخ را منتظر می خوانیم. حال جا دارد از خود بپرسیم آیا واقعا «حسین علیه السلام را منتظرانش کشتند»؟!!! یا اینکه صرفا جمعی مدعی غیر معتقد به ایشان؟

  [تصویر: 457266_748.jpg]


  فهرست منابع اینترنتی

  توضیح: کتابهای مورد استفاده در لابه لای متن معرفی شده اند.

  http://www.rasanews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=182313

  http://nasimonline.ir/Ar/NSite/FullStory/News/?Id=9294

  http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?ba...han&id=101

  http://www.q8yat.com/t689820.html

  http://www.marefa.org/index.php/%D8%B9%D...9%8A%D8%B3

  http://www.lemonpress.ir/fa/news/122133
[تصویر: 342_958.gif]

برچسب ها: عثمان الخمیس ، مفتی ، دشمن ، اما زمان ، مدعی ، دروغین ، اهل بیت
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۴۴, ۳/دی/۹۲
شماره ارسال: #2
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

نقل قول:که در پایین آن خبر را می آورم
آنچه که برایم تعجب آور بود این جمله هست که حتی امضای تعدادی از همسنگران هم در تالار شده بود :
منتظران بهوش باشید که حسین را منتظرانش کشتند
و نوشته که این پیامک و جمله معروف ساخته ی وهابیون هست .
بنده را راهنمایی کنید آیا واقعا اما گول خورده ایم که ندانسته ابزار دست وهابیون شده ایم ؟!!!

نمی دونم ساخته و پرداخته وهابی ها باشد یا نه

ولی اینکه این سخن اشتباه است یا نه ؟

اشتباه است. قبلا در جواب کسی که گفت شیعیان امام حسین ع کشتند در این پست اشاره ای کردم

از این جهت که نهیب بزنیم که شیعیان عجله کنید و به یاری مولامون برویم خوبه ولی

این نهیب هم باید با شیوه درست مانند همین سخن ایت الله بهجت که در بالا در تصویر هست

ولی در مورد همین سخن منتظران به هوش باشید ......

اشتباس اشاراتی در اون پست کردم و در یه تاپیک کاملتر هست اگر بعدا دوستان خواستند کاملتر انرا

پستش را لینک میدم.

یا علی.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱:۰۶, ۳/دی/۹۲
شماره ارسال: #3
آواتار
اصلا گرفتار پروپاگاندای اینا نشید

این جمله ای که میگید چندان هم غلط نبود

منتظران ولی منتظران الکی!

اینها میخوان شما دچار تشویش بشید

بعدا به هر چیزی شک کنید و قبول نکنید

و میخوان بگن خیلی قدرت رسانه ای دارن
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۱:۰۲, ۳/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/دی/۹۲ ۱۱:۰۹ توسط captaincharisma.)
شماره ارسال: #4
آواتار
نقل قول:
100000(صدهزار) نفر از شیعیان عرب اهواز

حداقل میدونم تا حدودی این آمار درسته رخدادهای شومی در این شهر در حال وقوع هستش و این چفیه قرمزهای عرب زیاد شدن زمین خواری و خرید ملک و حتی خریدن طرفدار با ارقام میلیونی و خرابکاری مثل بمب گذاری تو خط لوله های نفتی و گازی منطقه از جمله این اتفاقات مشکوک هستش.حتی نوشتن شعارهایی مثل الاهواز الحره روی دیوارهای دانشگاه بیداد میکنه
در واقع خلق عربی دیروز وهابی امروز


البته اینا که عددی نیستن ما تو دهن اون بعث و لشکرش زدیم اینا که سهلن Big Grin
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۴۷, ۳/دی/۹۲
شماره ارسال: #5

(۳/دی/۹۲ ۱۱:۰۲)captaincharisma نوشته است:  حداقل میدونم تا حدودی این آمار درسته رخدادهای شومی در این شهر در حال وقوع هستش و این چفیه قرمزهای عرب زیاد شدن زمین خواری و خرید ملک و حتی خریدن طرفدار با ارقام میلیونی و خرابکاری مثل بمب گذاری تو خط لوله های نفتی و گازی منطقه از جمله این اتفاقات مشکوک هستش.حتی نوشتن شعارهایی مثل الاهواز الحره روی دیوارهای دانشگاه بیداد میکنه
در واقع خلق عربی دیروز وهابی امروز


البته اینا که عددی نیستن ما تو دهن اون بعث و لشکرش زدیم اینا که سهلن Big Grin

سوال این بود که آیا ما واقعا در تله وهابیون افتاده ایم نه مساله مربوط به وهابی کردن این فرد موذی .
اصالت این جمله که (( شیعیان بهوش باشید که امام حسین را منتظرانش کشتند )) را بررسی کن که آیا واقعا ساخته و پرداخته وهابیون برای تضعیف تشیع است ؟
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۵۵, ۳/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/دی/۹۲ ۹:۲۴ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #6
آواتار
(۳/دی/۹۲ ۲۲:۴۷)عبداللهی نوشته است:  سوال این بود که آیا ما واقعا در تله وهابیون افتاده ایم نه مساله مربوط به وهابی کردن این فرد موذی .
اصالت این جمله که (( شیعیان بهوش باشید که امام حسین را منتظرانش کشتند )) را بررسی کن که آیا واقعا ساخته و پرداخته وهابیون برای تضعیف تشیع است ؟نخیر برادر این بازی رسانه ایشونه

آخه یه عده وهابی که نهایت آی کیوشون در کشتن مردم بی گناهه یا فتواهای باحالشون!!! چور میتونن اینطور بازیمون بدن (البته انقدرا هم .... نیستن ولی خب....)

میخوان شما به شک بیفتی

خودی ها همیشه خطری ترن
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱:۱۳, ۴/دی/۹۲
شماره ارسال: #7
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

نقل قول:بعدا به هر چیزی شک کنید و قبول نکنید

در مورد شک دو تا حوزه است شک و تردیدی که تو حوزه ضمیر ناخوداگاه میندازن که منظور برادر عبدالرحمن هست
که البته شکی که پشتوانه عقلانیت داشته تا بری تحقیق کنی ،هیچ بدی نداره خیلی هم خوب است.

در بالا گفتم این جمله اشتباه است در زیارت عاشورا داریم یوم تبرکت به بنو امیه،حال برید ببینید روز عاشورا در سال

61 هجری با چه عیدی مصادف هست

و این حدیث هم برای اینکه روشن تر شود قاتلان اباعبدالله

عبد اللَّه بن قاسم بطل روايت كند از امام صادق عليه السّلام كه در گفتار خداى تعالى:
وَ قَضَيْنا إِلى‏ بَنِي إِسْرائِيلَ‏ فِي الْكِتابِ‏ لَتُفْسِدُنَّ فِي الْأَرْضِ‏ مَرَّتَيْنِ‏
«و قضاوت و اعلام كرديم بر بنى اسرائيل در آن كتاب كه شما دو بار در زمين فساد ميكنيد» (سوره اسرى آيه 4)
فرمود: كشتن على بن ابى طالب عليه السّلام است و ديگر نيزه زدن به حسن بن على عليه السّلام و
وَ لَتَعْلُنَّ عُلُوًّا كَبِيراً
«و همانا سركشى ميكنيد سركشى بزرگى»
مقصود: كشتن حسين عليه السّلام است
فَإِذا جاءَ وَعْدُ أُولاهُما
«پس چون موعد نخستين آن بيايد»
يعنى هنگام پيروزى خونخواهان حسين عليه السّلام
بَعَثْنا عَلَيْكُمْ عِباداً لَنا أُولِي بَأْسٍ شَدِيدٍ فَجاسُوا خِلالَ الدِّيارِ
«گماشتيم بر سر شما بندگانى كه داشتيم و سخت دلاور بودند تا در داخل خانه‏ ها كشتار كنند»
فرمود: مردمى هستند كه خدا آنها را پيش از آمدن حضرت قائم عليه السّلام بفرستد پس خونى (و مسئول خونى) از آل محمد بجاى نگذارند جز آنكه او را بكشند
وَ كانَ وَعْداً مَفْعُولًا
«و اين وعده‏ اى است انجام شده»
يعنى آمدن حضرت قائم عليه السّلام (وعده ی انجام شدنی خداست)

ثُمَّ رَدَدْنا لَكُمُ الْكَرَّةَ عَلَيْهِمْ‏
«آنگاه بر ضد آنها پيروزى را بشما داديم»
يعنى آمدن حسين عليه السّلام با هفتاد تن از اصحابش (در زمان رجعت) كه كله‏ خودهائى كه دورو دارد بر سر دارند، و به مردم برسانند: اين است كه آمده تا جايى كه مؤمنان هيچ شك و ترديد در او نكنند و بدانند كه او دجال و شيطان نيست، و حضرت حجت قائم هنوز در ميان آنها است، و چون‏
بخوبى معرفت در باره حسين عليه السّلام در دل مردم جايگير شد آنگاه حضرت حجت را مرگ فرا رسد، و كسى كه او را غسل دهد و كفن و حنوط كند و بخاك سپارد همان حسين بن على عليه السّلام است، و كسى متصدى كار دفن و كفن وصى جز وصى و امام نگردد.
الروضة من الكافي / ترجمه رسولى محلاتى، ج‏2، ص: 4


یا علی.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۰۹, ۴/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/دی/۹۲ ۱۲:۳۸ توسط captaincharisma.)
شماره ارسال: #8
آواتار
نقل قول:
اصالت این جمله که (( شیعیان بهوش باشید که امام حسین را منتظرانش کشتند )) را بررسی کن که آیا واقعا ساخته و پرداخته وهابیون برای تضعیف تشیع است ؟


درجه اهمیت این جمله در چیست؟؟؟
اگر یک جمله درستی باشه چه فرقی میکنه که کی زده باشه؟؟؟
پس اول کنکاش کن ببین اصلا این جمله صحیح هستش؟؟؟
منتظران واقعی حسین چه کسانی بودند؟
در کوفه شیعه و منتظر واقعی چه افرادی بودند و آیا امام خود رو تنها گذاشتند؟؟؟!!!
خیانت رو چه کسانی کردند
به تاریخ مراجعه کنید ببینید سرداران و یاران روز عاشورا کجا بودند بجز آن 72 تن
کمی تحقیق کنید به ماهیت دروغین این حرف پی میبرید
کسی که علوی واقعی بود در حبس بود ویا کشته شده بودند پس همون خر مذهبی هایی که از دین فقط قل قل کلمات عربی رو بلد بودن حسین رو کشتند و هنوزم میکشند به هر طریقی در زمان حال با تزریق این چنینی در افکار بچه شیعه و تو مجالس صدا سگ در آوردن سگ درگاه شدن. خواندن اشعار بشدت مضحک که نام حسین رو از دلاوری و شجاعت تا حد تشنه و بی کس و مظلوم در ذهن مردم پائین میاورند
هدف به شک و تردید بردن افکار شیعی در جامعه جوان شیعی علوی میباشد
وجالب هستش که افراد بشدت مذهبی گاها بیش از دیگران به این دام و تزویر تن در میدهند چون شور جاشو بعضا به شعور داده
بحثی که پیش از این با دوستان داشتیم
در کل بدنبال ایجاد شکاف عمیق بین افکار شیعی علوی هستند
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۵۴, ۴/دی/۹۲
شماره ارسال: #9
آواتار
البته ما یک نوع شیعه بیشتر نداریم

این افکار شیعه علوی و صفوی و .... بیخودهذکر مصیبت هم لازمه و همه ابعاد باید بیان بشه
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۳۱, ۵/دی/۹۲
شماره ارسال: #10
آواتار
بله اونم شیعه علوی هستش
اتفاقا شیعه صفوی که بدعت استعماره
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا