کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: آیا در سال جدید به فکر ازدواج هستید؟
بله
نبودم،الان به فکرش افتادم (!)

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سال جدید،با همسر یا بی همسر؟
۱۰:۴۱, ۲۹/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۹/اسفند/۹۲ ۱۱:۱۳ توسط Ali#59.)
شماره ارسال: #1
آواتار
Heartبسم الله الرحمن الرحیمHeart
اول از همه بگم که خواهشا بی خیال سن و سال ارسال کننده ی تایپیک بشید!من خیلی منتظر موندم تا یکی دیگه این تایپیک رو بزنه.
ولی دیدم نخیر،مثل این که هیچ کس به یاد این موضوع نیست،لذا بر آن شدم تا در آستانه ی این سال جدید، یک حرکت قرائتی وار [تصویر: Famous_characters_Troll_face_Troll_face_...269483.jpg] بزنم و به تمامی دوستان مجرد یادآوری کنم،که امسال « ازدواج » را فراموش نکنید.Cool

[تصویر: halghe.jpg]

نمیدونم...اسمش رو امر به معروف میزارید،پیام تبلیغاتی میزارید (!) یا هر چی...ولی به نظرم لازم بود یادآوری کنم که : « النِّکَاحُ سُنَّتِی فَمَنْ رَغِبَ عَنْ سُنَّتِی فَلَیْسَ مِنِّی‏ » .

خلاصه این آخر سالیه به یاد این سنت حسنه ی رسول خدا (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) باشید

[تصویر: 9491037109203415418024195136798128111.jpg]

وَأَنکِحُوا الْأَیَامَى مِنکُمْ وَالصَّالِحِینَ مِنْ عِبَادِکُمْ وَإِمَائِکُمْ إِن یَکُونُوا فُقَرَاء یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ (وعده ی خدا) وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ وَلْیَسْتَعْفِفِ الَّذِینَ لَا یَجِدُونَ نِکَاحًا حَتَّى یُغْنِیَهُمْ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 5 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۱:۴۰, ۱/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #41
آواتار
بنام خدا
سلام دوستان اگر نظر سنجی تون یه دوتا گزینه دیگه هم داشت بهتر بود مثلا قصددارم شرایطش را ندارم یا گزینه خیر اونوقت شاید جواب دادن راحتتر میشد Big Grinشوخی بود ولی خب ان شاالله اونهایی که میخوان ازدواج کنند به هدفشون برسن اونایی که درشرف ازدواجند خوشبخت و سعادتمند بشن اونهایی هم که هنوز توگیرودار انتخابند بالاخره انتخابشون رو بکنن چون قابل تعویض و پس گرفتن نیست اونهایی هم که منتظرند بالاخره انتظارشون سر بیاد Wink
۱۲:۰۳, ۱/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #42
آواتار
با یاد حق

فکر میکنم آقای خامنه ای در تعیین اسم امسال باید تجدید نظر کنن ....[تصویر: wink.png][تصویر: blush.png]

[تصویر: 46999215014119104220.png]

یاالله
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۲:۵۱, ۱/فروردین/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱/فروردین/۹۳ ۱۲:۵۳ توسط Ali#59.)
شماره ارسال: #43
آواتار
(۱/فروردین/۹۳ ۱۲:۰۳)Aryha نوشته است:  با یاد حق

فکر میکنم آقای خامنه ای در تعیین اسم امسال باید تجدید نظر کنن ....[تصویر: wink.png][تصویر: blush.png]

[تصویر: 46999215014119104220.png]

یاالله
[تصویر: Famous-characters-Troll-face-28339.png]خدا رو شکر بالاخره یکی هم با این تایپیک ما یاد ازدواج افتادBig GrinWink

پ.ن : ماشالله همه به فکر ازدواج بودن!
۱۳:۱۷, ۱/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #44
آواتار
امسال سال اسبه
برای رسیدن شاهزاده ها
صلواااااااااااااات
۱۶:۲۲, ۱/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #45

توجه بسیار مهمIdea
ازدواج نکنید که به شما امتیازی به خاطر ازدواج در این تالار نمی دهند
جناب آقای Mohammad Trust زحمت کشیدند و واسه ازدواج من (آنهم با سه فرزند ) فقط 1 امتیاز دادند Big GrinBig GrinBig Grin
باور ندارید نگاه کنیدWinkWinkWinkWink
۱۶:۳۱, ۱/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #46
آواتار
سلام یاران صمیمی....Smileبهارتون مبارک باشه!!
نشستم یکی یکی پست هارو خوندم...!!
ان شالله خدا یه همسر باایمان و مومن نصیبتون کنه و خوشبخت و عاقبت بخیر بشین...!!Heart یه تفاوت اساسی که با جوونای الان دارم اینه که اونا به فکر یه همسر با ایمان و مومن هستن ( این خیلی مهمه چون میخوان یک عمر کنار هم زندگی کنن و باید از الان به دنبال یه همسر خوب باشن تا پیداش کنن چون دیگه کم شده)ولی من به فکر درس و کنکور و اینکه چه دانشگاهی قبول بشم و چه رشته و...!!!و من 14 ماه و 3 هفته دیگه کنکور دارمممممم....!! برام دعا کنین که این انگیزه ی ازدواج یه کوچولو در من به وجود بیاد...برامممممممممم دعا کنینHeart
موفق باشینSmile
۲۲:۰۶, ۱/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #47
آواتار
(۱/فروردین/۹۳ ۱۶:۲۲)عبداللهی نوشته است:  
توجه بسیار مهمIdea
ازدواج نکنید که به شما امتیازی به خاطر ازدواج در این تالار نمی دهند
جناب آقای Mohammad Trust زحمت کشیدند و واسه ازدواج من (آنهم با سه فرزند ) فقط 1 امتیاز دادند Big GrinBig GrinBig Grin
باور ندارید نگاه کنیدWinkWinkWinkWink

این امتیاز ها هیچ وقت برای من قابل توجه نبوده. اگه جایی بود که میشد دید مثلا من به چه پست هایی امتیاز دادم ، فکر کنم اخرین بار قبل از شما 8 ماهه پیش بوده Big GrinWinkHeart
۲۲:۵۸, ۱/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #48
آواتار
(۱/فروردین/۹۳ ۲۲:۰۶)Mohammad Trust نوشته است:  این امتیاز ها هیچ وقت برای من قابل توجه نبوده. اگه جایی بود که میشد دید مثلا من به چه پست هایی امتیاز دادم ، فکر کنم اخرین بار قبل از شما 8 ماهه پیش بوده Big GrinWinkHeart
راس میگه،منم ندیدم تا حالا به کسی امتیاز بده! Smile
[تصویر: Famous-characters-Troll-face-29153.png][تصویر: Famous-characters-Troll-face-29153.png][تصویر: Famous-characters-Troll-face-29153.png]
۳:۳۶, ۲/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #49
آواتار
(۱/فروردین/۹۳ ۱:۵۰)nina نوشته است:  یه گل پلاستیکی هم ببرید اگه مورد پسند نبود همونو وردارید بیارید والا!Big Grin
گل پلاستیکی خییییییییییییلییییییی خوب بودBig GrinBig Grin
۲:۱۸, ۳/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #50

سلام!!

اینو ارسال رو قبلنا می خواستم تو تایپیک کلید اسرار بگذارم اما اینجا بیشتر بدرد می خوره!!Cool

یک شب با یکی از رفقا سر دلمون رو باز کرده بودیم و از کل چرخ گردون می نالیدیم Wink، وضعیت اقتصاد و ازدواج و ریسکی که تو ازدواج هست و کی جرات داره زن بگیره و کی پولش رو داره و خلاصه..
شب خوابیدیم صبح نشده اتفاقی یک پیامک از یه بنده خدایی اومد که خلاصه ی این ماجرا بود:

نقل است جوانی نزد شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی آمد و گفت: سه قفل در زندگی‌ام وجود دارد و سه کلید از شما می‌خواهم! قفل اول این است که دوست دارم یک ازدواج سالم داشته باشم، قفل دوم اینکه دوست دارم کارم برکت داشته باشد و قفل سوم اینکه دوست دارم عاقبت بخیر شوم.
شیخ نخودکی فرمود: برای قفل اول، نمازت را اول وقت بخوان. برای قفل دوم نمازت را اول وقت بخوان. و برای قفل سوم هم نمازت را اول وقت بخوان!
جوان عرض کرد: سه قفل با یک کلید؟!
شیخ نخودکی فرمود: نماز اول وقت «شاه کلید» است.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]