کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: آیا در سال جدید به فکر ازدواج هستید؟
بله
نبودم،الان به فکرش افتادم (!)

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سال جدید،با همسر یا بی همسر؟
۱۰:۴۱, ۲۹/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۹/اسفند/۹۲ ۱۱:۱۳ توسط Ali#59.)
شماره ارسال: #1
آواتار
Heartبسم الله الرحمن الرحیمHeart
اول از همه بگم که خواهشا بی خیال سن و سال ارسال کننده ی تایپیک بشید!من خیلی منتظر موندم تا یکی دیگه این تایپیک رو بزنه.
ولی دیدم نخیر،مثل این که هیچ کس به یاد این موضوع نیست،لذا بر آن شدم تا در آستانه ی این سال جدید، یک حرکت قرائتی وار [تصویر: Famous_characters_Troll_face_Troll_face_...269483.jpg] بزنم و به تمامی دوستان مجرد یادآوری کنم،که امسال « ازدواج » را فراموش نکنید.Cool

[تصویر: halghe.jpg]

نمیدونم...اسمش رو امر به معروف میزارید،پیام تبلیغاتی میزارید (!) یا هر چی...ولی به نظرم لازم بود یادآوری کنم که : « النِّکَاحُ سُنَّتِی فَمَنْ رَغِبَ عَنْ سُنَّتِی فَلَیْسَ مِنِّی‏ » .

خلاصه این آخر سالیه به یاد این سنت حسنه ی رسول خدا (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) باشید

[تصویر: 9491037109203415418024195136798128111.jpg]

وَأَنکِحُوا الْأَیَامَى مِنکُمْ وَالصَّالِحِینَ مِنْ عِبَادِکُمْ وَإِمَائِکُمْ إِن یَکُونُوا فُقَرَاء یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ (وعده ی خدا) وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ وَلْیَسْتَعْفِفِ الَّذِینَ لَا یَجِدُونَ نِکَاحًا حَتَّى یُغْنِیَهُمْ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 22 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۰:۰۸, ۱۱/فروردین/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۱/فروردین/۹۳ ۰:۱۰ توسط soshiant.)
شماره ارسال: #211
آواتار
(۱۰/فروردین/۹۳ ۱۵:۴۵)رضوانه نوشته است:  نمیدونم...
در کل درک این آیه برای من مشکله...
و مشکل تر از اون میدونید چیه؟
اینکه بعضی مواقع بعضی ها وقتی میبینن یک آقا یا خانومی بعد از ازدواج میفهمه طرفش آدم سالمی نبوده...
سریع میگن : خب قسمتش بوده دیگه!
اواااا! یعنی چی؟!
اگر برادر یا خواهر خودتون هم بود همینو میگفتید؟؟؟

من حتی با این مقوله قسمت هم مشکل دارم راستش...

سلام .

ظاهرا جواب حقیر باعث شده شبهه ای بوجود بیاد .

یک نکته رو هم بیشتر دقت کنید :

زنان پلید، سزاوار مردان پلیدند ومردان پلید، سزاوار زنان پلید .

اگر با ایمان کامل به جلو بریم خدا حتما تو انتخابمون کمک میکنه تا بهترین رو لایق بشیم .

مورد بعدی اینکه در مسیر بودن یک بخشه و درمسیر موندن بخش دیگه . هر کسی ممکنه با توجه به شرایط موجود رفتارهای نامشابه از خودش نشون بده . همه ما کماکان در حال امتحان شدن هستیم .

یاد حرف رائفی پور افتادم که میگفت احکام اسلامی رو اگر از یه طرفش بزنی اونورش دبه میشه .
اگر انتخاب بر پایه احکام دین باشه احتمال خطا بسیار کمتره .

اگر امروزه معیار ما باشه ظاهر و پول و خانواده و .... نمیشه این رو مبنای آیات قرآنی قرار داد . یکی از مبناهای انتخابی دین ما داشتن اعتقاد و ایمان قلبی به موارد دینی و عمل به احکام اسلامی محسوب میشه . حالا چه کسی میتونه این انتخاب رو در حد شایسته داشته باشه ؟
قطعا کسی که در ابتدا خودش مقید به احکام باشه . حالا که خودت مقید هستی خدا بهت قدرت تشخیص میده .Blush

و فراموش نکنیم :
ولله علیم بذات الصدور .

۱۷:۴۲, ۱۱/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #212

چون خیلی از دوستان گفتن که در مورد آیه ی الخبیثات للخبیثین شبهه براشون پیش اومده بنده در تاپیک زیر پاسخی کوتاه نوشتم که دوستان میتونن مراجعه کنن و مطالعه کنن.امیدوارم که شبهه شون پاسخ داده بشه :

http://forum.bidari-andishe.ir/thread-32...#pid263579
۲۱:۱۲, ۱۱/فروردین/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۱/فروردین/۹۳ ۲۱:۱۵ توسط al-shia.)
شماره ارسال: #213

از تشکرای دوستان پای پست های اولیه ی تاپیک معلومه که همه چه قدر خواهان ازدواج هستن!

خدایا ما هم هر چی زودتر با یه فرد مومنة و معتقد و با تقوا مزدوج بشیم و همینطور همه ی بچه های مجرد تالار. Blush

اللهم آمیــــــــن ... Smile
۲۰:۴۹, ۱۲/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #214
آواتار
(۱۱/فروردین/۹۳ ۲۱:۱۲)farshid2002002 نوشته است:  خدایا ما هم هر چی زودتر با یه فرد مومنة و معتقد و با تقوا مزدوج بشیم و همینطور همه ی بچه های مجرد تالار. Blush

اللهم آمیــــــــن ... Smile

بله.حق با شما است.
۱:۲۳, ۱۳/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #215
آواتار
الهیییییییی آمیییییییین!Big GrinBig GrinBig Grin
۱:۵۱, ۱۳/فروردین/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/فروردین/۹۳ ۱:۵۲ توسط مرهم.)
شماره ارسال: #216
آواتار
خب با اجازه دوستان بزارید مو رو از ماست بکشیم بیرونCool
(۹/فروردین/۹۳ ۰:۱۲)soshiant نوشته است:  
خطاب به خانم اسکای گرلز
من فکر میکنم شما بیش از یک مقدار ذهنیت منفی دارید در مورد آقایون که البته باید تا حدودی حق داد .
باور کنید تنها کاری که لازمه انجام بدید اینه که به این آیه قرآن اعتماد داشته باشید :

الْخَبِيثَاتُ لِلْخَبِيثِينَ وَالْخَبِيثُونَ لِلْخَبِيثَاتِ ۖ وَالطَّيِّبَاتُ لِلطَّيِّبِينَ وَالطَّيِّبُونَ لِلطَّيِّبَاتِ

زنان ناپاک از آن مردان ناپاکند، و مردان ناپاک نیز به زنان ناپاک تعلّق دارندو زنان پاک برای مردان پاک و مردان پاک برای زنان پاکند
.
(۹/فروردین/۹۳ ۱:۳۹)غریب نوشته است:  اما نسبت به این ایه من شبهه دارم . یه جوابهایی هم قبلا شنیدم اما برام قانع کننده نبود
Sad
(۹/فروردین/۹۳ ۱۲:۲۶)Reza2035 نوشته است:  اقای قرائتی یه بار توی تلویزیون گفت منظور این ایه اینه که هر کسی میره سراغ همفکر و هم عقیده ی خودش و قانون نانوشته ای وجود نداره که به صورت جبر خوب ها رو کنار خوب ها و بدها کنار همدیگه نگه داره و یه مثالی هم زد و گفت :

میگن مدرسه جای درس خوندنه , ایا این دلیل میشه که همه ی دانش آموزان توی مدرسه نابغه هستند ؟

این ایه هم همینجوریه میگه خوب ها میرن سراغ همدیگه و بدها هم همین طور ( بر مبنای شناخت خودشون ) اما این دلیل نمیشه همسر بد گیرشون نیاد Smile
(۹/فروردین/۹۳ ۱۴:۴۰)SkyGirl نوشته است:  بله من این آیه رو 1000 بار خوندم . بهش اعتماد دارم .منتها تا اون مرد پیدا بشه، ممکنه من جای مامان بزرگش باشم که دیگه بدرد هم نمیخوریم.
(۹/فروردین/۹۳ ۲۲:۴۰)nina نوشته است:  من ی تفسیری شنیدم ک منظور اون دنیاس
یعنی تو اون دنیا خبیث گیر خبیث میفته و طیب گیر طیب
حالا نمیدونم یعنی تو جهنم هم مردم مزدوج مبشن؟
یعنی همون اسیه و فرعون
و حضرت لوط و زنش مثال نقض این دنیا هستن

(۱۱/فروردین/۹۳ ۲:۲۱)help me نوشته است:  از دوستان صاحب نظر ممنون میشم در مورد این ایه توضیحی بدن ....
ما دلخوشیمون به این آیه س و گرنه که با این اوضاع جامعه و اقایون ....Sad

(۱۱/فروردین/۹۳ ۱۶:۱۰)farshid2002002 نوشته است:  بسم الله الرحمن الرحیم

باید خدمت دوستان عرض کنم که اشتباه اصلی همه ی خواهران و برادران محترم اینه که از اول فرضشون رو در مورد آیه اشتباه بنا گذاشته اند و دارن بر اساس همون قضاوت میکنن.

** نکته ی مهم اینه که اکثریت مفسرین این ایه رو اصلا مربوط به ازدواج زن و مرد نمیدونن و قول غالب چیز دیگه ایه ولی من نمیدونم چرا متاسفانه این آیه تا خونده میشه خیلی ها فکر میکنن برای ازدواجه.

نتیجه گیری با خودتون....

ستاد شفاف سازی تالار
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲:۱۰, ۱۴/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #217

یک نکته ای وجود داره که شاید برای بعضی ها جالب باشه و برای بعضی ها هم خیلی بدیهی باشه!

اون هم اینه که وقتی وارد بچه مذهبی ها می شیم کلا از 18 که رد می شن به فکر ازدواج هستند و اگر جایی که روشون بشه و خجالت نکشن خیلی راحت از آرزوشون (ازدواج سالم) حرف می زنن!!

اما وارد برخی جو ها می شیم وقتی حرف از ازدواج می زنی انگار که چیز عجیب غریبی گفتی و همه یک نگاه عاقل اندر صفی بهت می کنن و دیگه روت نمی شه چنین حرفی بزنی!

این خودش نشون می ده آدمای سالمی تو جو این تالار وجود داره! (پ ن پ)

اگر دنبال ازدواج کردن هستید ولی سختی و مشکلات نمی گذاره باز هم خدا رو شکر کنید که احساس نیاز به ازدواج در شما وجود داره و زندگی مجردی براتون سخته!

آدمای سالم از نظر اخلاقی و جنسی، زندگی مجردی (البته با تمام خوشگذرونی هایی که زندگی مجردی داره) براشون سخته! حتی اگر سنشون بالا بره و مجرد باشن. حتی اگر هیچ جایی به زبون نیارن و تمایلشون به ازدواج رو حاشا کنن!

حالا غرض از اینکه این حرفها رو امشب زدم:

اولا همونطوری که گفتم، مومن و مومنه در این تالار بسیار یافت می شه!
ثانیا شب و روزی رو در پیش داریم که چشم ها بیشتر تــر می شه و دل ها به خدا نزدیک تر!

بیشتر برای طالبین ازدواج دعا کنید! Wink
۲۲:۰۹, ۱۶/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #218
آواتار
سلام
این پست چقدر طرفدار داره
خدایا این جونهای مجرد رو هر جور که صلاح میدونی سرو سامون بده
دوستان برای همدیگه دعا کنید .
این جمله خیلی جالب بود برام ،
(۱۴/فروردین/۹۳ ۲:۱۰)110 نوشته است:  حالا غرض از اینکه این حرفها رو امشب زدم:

اولا همونطوری که گفتم، مومن و مومنه در این تالار بسیار یافت می شه!
ثانیا شب و روزی رو در پیش داریم که چشم ها بیشتر تــر می شه و دل ها به خدا نزدیک تر!

بیشتر برای طالبین ازدواج دعا کنید! Wink
متن ابیش جدای از اینکه برای ازدواج مطرح شده اما میتونه برای خیلی از حاجات مد نظر قرار بگیره.
برای سلامتی هرچی مجرده تو این تالار یک صلوات محمدی پسند " تو دلت بگو "
برای خوشبختی همه دوستان از صمیم قلب دعا میکنم.
ملتمس دعای خیر و عاقبت بخیری از شما دوستان

امضای mahdy30na
بسم الله الرحمن الرحیم
ادع إلى سبيل ربك بالحكمة والموعظة الحسنة وجادلهم بالتي هي أحسن إن ربك هو أعلم بمن ضل عن سبيله وهو أعلم بالمهتدين

با حکمت و اندرز نيکو، به راه پروردگارت دعوت نما! و با آنها به روشى که نيکوتر است، استدلال و مناظره کن! پروردگارت، از هر کسى بهتر می‏داند چه کسى از راه او گمراه شده است؛ و او به هدايت‏يافتگان داناتر است

Invite to the way of your Lord with wisdom and good instruction, and argue with them in a way that is best. Indeed, your Lord is most knowing of who has strayed from His way, and He is most knowing of who is [rightly] guided.
نحل 125
۲۲:۴۴, ۱۶/فروردین/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۶/فروردین/۹۳ ۲۲:۴۶ توسط عبداللهی.)
شماره ارسال: #219

در این نوشته ی طنز دقت کنید :
پسر جوان و فقیر روستایی در منزل دراز کشیده بود . پدر و مادرش فکر که فکر می کردند فرزندشان خوابیده ، شروع به صحبت کردند که فرزندمان بزرگ شده و وقت ازدواجش است . بنابرین الاغمان را بفروشیم و برای پسرمان زن بگیریم .
از فردای آن روز هر روزی که می گذشت پسر سر صحبت را باز می کرد که
از الاغمان چه خبر ؟!!!
حکایت این تاپیک هم همینجور شده . در مدت کوتاهی ارسالها به 218 رسیده . جالبه مگه نه ؟
واسه همه شما دم بخت ها می گم که دوصد گفتار به از نیم کردار نیست . الحمدالله همتون به اندازه یک روان شناس تراز اول اطلاعات جمع کردین .
حالا دیگه وقت عمل هست .
انشاالله امسال سال با همسر بودن تان باشد
آنهم همسر
مومن و امیدوار و مهدوی

(۱۰/فروردین/۹۳ ۲۰:۰۳)ساجد نوشته است:  دوستان دعا بفرمایید
ان شاء الله بعد از ایام فاطمیه
میخوام برم خواستگاری

مبارکه
به این میگن یه جواب نقد
۳:۳۳, ۱۷/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #220
آواتار
یه اعترافی بکنم ؟
من همیشه تو فکر ازدواج بودم و از بچگی خانواده و تشکلیش رو دوست داشتم و دارم .Big Grinولی همیشه به همه می گم من از زندگی و ازدواج بدم میاد دوست دارم مجرد بمونم . به خاطر اینکه یه نفر رو از بچگی خیلی دوست داشتم ولی الان گمش کردم .الان هم دیگه فکر نکنم من رو حتی یادش باشه . و این بود داستان عشق هندی و ناکام من . Confused
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]