کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پازل دنیا... خاطره خوش انسان بودن ...
۲۲:۰۹, ۲۲/شهریور/۹۳
شماره ارسال: #1
آواتار
جسم داشت------وجود جمادی مثل سنگ
رشد داشت -----وجود نباتی مثل کرفس --------» و این ها همه با هم شد خود دانی و شیطانی
غریزه داشت----وجوذ حیوانی مثل گاو

................................................
فطرت داشت ----وجود انسانی ------»وجود انسانی خود عالی

دوستان امروز میخوام اینجا خاطره انسان بودن رو بنویسم. منتظر انتقاداتون هستم هر گوشه ایش که ایراد داشت بگین.

فکر کنید به این همه وجود یک وجود دیگر اضافه شود و خدا به شما بگوید به او احترام بگذار. لابد وقتی مزیت ها و استعدادهای موجود جدید را درک کنم افسرده میشوم و میگویم ای کاش ابعاد وجودی من در چینن مخلوقی خلاصه میشد نه انسان بودن!

حیوان ها چون نمیفهمن از فرط حسادت به ما حمله نمیکنن .. ولی یک نفر فهمید (ابلیس ) حسادت کرد و سجده نکرد.
خدا با نشان دادن انسان طاعت ابلیس رو سنجید و او مردود شد. و حالا بنا به دستگاه عدل الهی خدا ما رو هم با ابلیس میسنجه. ...

در ادم و هوا که نفوذ کرد ... بعد رسید به برادر کشی قابیل
و همین طور اقوام بنی ادم روی زمین گسترده شدن.

و هیچ قومی منحوس تر از قوم بنی اسرائیل نبودند. از برادر کشی اولشان تا داستانهای سرکشیان در برابر پیامبران الهی...
چقدر پیامبر برای یک قوم بیاید و آن ها در ظلالت خود باقی بمانند.
بیشترین ارتباز را با شیاطین داشتند و از ابزار جادو بیشترین استفاده را کردن.

عهد الهی را بخاطر شیطان شکستند..

قوم عیسی امد حسادت کردند که نکند انها به عهد الهی وفادار باشند ...
نفوذی شیطان پرست را با چهره یک مسیحی فرستادند و تا بخواهید دین عیسی را تحریف کردند.

حضرت محمد (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) با ایین اسلام امد و بعد از رحلتشان مجددا قوم بنی اسرائیل دست به کار شد به تحریف دین و شقه شقه کردن آن پرداخت ...

فقط یک قوم ماند... قومی که متصل به اهل بیت اند و دینشان محفوظ ماند. و آن شیعه...

در بزگترین کشور شیعه ساکنیم.
جز تنها قوم شیعه جهانیم ...

ماییم و یک ابلیس بزرگ .. که قسم خورده به عزت و جلال خدا انسانی که باعث مردود شدن من شد را مردود میکنم.

ماییم و جهانی که زیر فرمانروایی ابلیس است..

چه داستان کوتاهیست از قسم شیطان تا منی که در تنها قوم شیعه مقتدر زندگانی میکنم
چه میکنیم؟ در چه حالیم؟ تنها سوسوی امید که نور الهی و عهد الهی در جهان بتابد ماییم...

در چه حالید؟
در حال استفاده از سیستم ربوی بانکی؟
یا در حال رای دادن به دوستاران اقوام شیطان؟
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۰۰, ۲۴/شهریور/۹۳
شماره ارسال: #2
آواتار
سلام اینجوری که شما میگید باید همان شغلی که انبیا داشتند رو پیشه کنیم
ولی یه سوال اگه مملکت ما اسلامی و یه عده ای هم به همین دلیل به سیستم ها ونهاد های دولتی اعتماد می کنن و فکر می کنن چون مملکت طبق قوانین اسلام هست ونهاد های رسمی حتما از صافی رد میشن پس گناه این سیستم ربوی بانکی و... گردن کیه؟Huh
۲۳:۳۵, ۲۴/شهریور/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/شهریور/۹۳ ۲۳:۳۷ توسط مرهم.)
شماره ارسال: #3
آواتار
(۲۴/شهریور/۹۳ ۰:۰۰)ADAM نوشته است:  سلام اینجوری که شما میگید باید همان شغلی که انبیا داشتند رو پیشه کنیم

میشه برا این جملتون توضیح بیارید ؟ Smile
نقل قول:ولی یه سوال اگه مملکت ما اسلامی و یه عده ای هم به همین دلیل به سیستم ها ونهاد های دولتی اعتماد می کنن و فکر می کنن چون مملکت طبق قوانین اسلام هست ونهاد های رسمی حتما از صافی رد میشن پس گناه این سیستم ربوی بانکی و... گردن کیه؟

بلا تشبیه
یه روزگاری هم مردم فکر میکردن سپاهشون که قران به نیزه کردن پس ما زیر پرچم اسلامیم و در برابر امام زمانشون موند.
گناه امام زمان کشیشون به گردن کیه ؟ Smile
۱۰:۵۷, ۲۵/شهریور/۹۳
شماره ارسال: #4

سلام،
واقعا قوم بنی اسرائیل دیگه خیلی چیزن ، 124000 پیامبر اومدن ، اینا آدم نشدن..... خدا خودش هدایتشون کنه.
کشور ما به اسم یه کشور اسلامیه، یه نگاهی دور و برمون بندازیم میفهمیم. البته افراد خوب و مسلم هم پیدا مشن ولی خب کم،
به نظر من این خانه از پایبست در حال ویران شدن است.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۱:۰۷, ۲۵/شهریور/۹۳
شماره ارسال: #5
آواتار
(۲۴/شهریور/۹۳ ۲۳:۳۵)مرهم نوشته است:  میشه برا این جملتون توضیح بیارید ؟ Smile

بلا تشبیه
یه روزگاری هم مردم فکر میکردن سپاهشون که قران به نیزه کردن پس ما زیر پرچم اسلامیم و در برابر امام زمانشون موند.
گناه امام زمان کشیشون به گردن کیه ؟ Smile
منظورم شبانی بود
به گردن خودشون و رهبرانشون ولی سوال من درباره چیز دیگری بود گناه فساد آشکار به طوری که بتوان جلوی آنرا گرفت ولی گرفته نشود در جامعه اسلامی گردن کیست؟
۴:۲۹, ۲۶/شهریور/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/شهریور/۹۳ ۴:۳۲ توسط مرهم.)
شماره ارسال: #6
آواتار
(۲۵/شهریور/۹۳ ۱۱:۰۷)ADAM نوشته است:  به گردن خودشون و رهبرانشون ولی سوال من درباره چیز دیگری بود گناه فساد آشکار به طوری که بتوان جلوی آنرا گرفت ولی گرفته نشود در جامعه اسلامی گردن کیست؟
من تو یه تاپیک دیگه یک سوال مطرح کرده بودم که چرا امام زمان باید ظهور کنه؟

متاسفانه توقع زیاد ما از حکومت اسلامی بدون معصوم ،باعث بروز مشکل هاست.

واقعا حکومت جمهوری اسلامی ایران به رهبری "ولایت فقیه" ممکنه بتونه به طور کامل اسلام ناب محمدی رو پیاده کنه؟
اگر جوابتون مثبته که پس نیاز به ظهور و حضور امام معصوم نیست. !!!
اگر جوابتون منفیه پس مشکل این سوال شما هم به گونه ای رفع میشه.

من تو جامعه اسلامی با حکومت اسلامی زندگی میکنم. میدونم که چون زمام حکومت به دست امام معصوم و مفسر اصلی و بی عیب و نقص قران نیست پس باید مشکلاتی هم وجود داشته باشه.
حالا این مشکلات چه بر اثر نفوذ معاندان تو جامعه اسلامی باشه
چه بر اثر بی بصیرتی مردم باشه
چه بر اثر فهم نیمه تمام قرآن!!!

حالا وظیفه من و شماست که شرایط ظهور رو آماده کنیم. پس باید یه ذره بین برداریم. مشکلات و موانع رو پیدا کنیم و با بصیرت و قیام در مواردی کودتا Wink دونه دونه حلش کنیم.

بلایی که مردم سر امام سوم آوردن قرار نیست مجدد رو امام دوازدهم پیاده بشه.
کوفیانی که میخواستن امام زمانشون بیاد اما وقتی که اومد به دلیل مال حرامی که در شکمهاشون بود پذیرای حرف حق نبودن!!!

ایا تا وقتی که سیستم بانکهای ما ربوی و مال حرام در شکم بچه شیعه های دعای فرج خوان هست امام زمان ظهور میکنه؟

و تا زمانی که امام زمان ظهور نکنه اسلام ناب محمدی که مایه سعادت بشر و هدف نهایی خلقت هست به وجود آمدنیست؟
۱۲:۵۳, ۲۷/شهریور/۹۳
شماره ارسال: #7
آواتار
با سلام بحث من ظهور امام نیست من سر گناهانی که به این صورت اتفاق می افته بحث دارم گردن کیه؟Huh
۱۴:۵۵, ۲۷/شهریور/۹۳
شماره ارسال: #8
آواتار
(۲۷/شهریور/۹۳ ۱۲:۵۳)ADAM نوشته است:  با سلام بحث من ظهور امام نیست من سر گناهانی که به این صورت اتفاق می افته بحث دارم گردن کیه؟Huh
خب ربط مستقیم داشت به ظهور .

گناهش گردن بی بصیرتی من و شماست. گناهش سر بی بصیرتی قوم هست.
این قوم هستن که باید از ازمایشات الهی سربلند بیرون بیان.

ازمون اقتصادی هم یکیش هست.
اینجا رو بخونید

انقلاب حضرت موسی:
ابتدا آزمون اقتصادی گرفته شد، و بنی اسرائیل گفتند: " لن نصبر علی طعام واحد.." عمرا" بر یک غذا صبر نمی کنیم، خسته شدیم از بس مرغ بریان(بلدرچین) و ترنجبین خوردیم، ما غذاهای دیگه می خواییم، به خدا ت بگو ..."
و در آزمون اقتصادی شکست خوردند

[/b]

[b]چهارمین حکومت معصوم از آن پیامبر ما بود: در ابتدا در شعب ابیطالب ، آزمون اقتصادی دادند و پیروز شدن

دومین حکومت معصوم از بنی اسمائیل از آن مولای مان امیرالمومنین(علیه السلام) بود تا به خلافت رسید، فرمود: " بیت المال باید به طور مساوی بین همگان تقسیم شود" طلحه و زبیر ، جا زدند و بر علیه امام زمان شان قیام کردند، آخر عدالت علی(علیه السلام) برای شان سخت بود

و کار به جایی رسید که ششمین حکومت ولی معصوم در همان آزمون اول اقتصادی، کله پا شد، معاویه فرمانده سپاه امام حسن (علیه السلام) را با هزار هزار درهم خرید

همه این حکومت ها بخاطر رد شدن قوم از ازمون های الهی مردود شدن. خدا هم عهد الهی که امامت باشه رو باهاشون شکست.
حالا ماییم و دقیقا همین ازمون های الهی... و رسیدن به عهد الهی

به همین سادگی به همین خSmileوشمزگی
۱۶:۲۱, ۲۷/شهریور/۹۳
شماره ارسال: #9
آواتار
همه درست ولی گردن کیه یه آدمی اطلاع نداره یا یه مسئولی که در عتن توانستن جلوگیری نمی کنه؟
۱۶:۴۸, ۲۷/شهریور/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/شهریور/۹۳ ۱۶:۴۸ توسط مرهم.)
شماره ارسال: #10
آواتار
(۲۷/شهریور/۹۳ ۱۶:۲۱)ADAM نوشته است:  همه درست ولی گردن کیه یه آدمی اطلاع نداره یا یه مسئولی که در عتن توانستن جلوگیری نمی کنه؟
بستگی به اون ادم داره...
یکی مثل پدر بزرگ من باشه که تو دل روستا زندگی کنه و کل اطلاعاتش و امکاناتش از فهم دین نشستن پای منبر ماه رمضونا باشه و با وجود نداشتن سواد .. بتونه قران بخونه
یا یکی مثل من و شما که فراهم بودن امکاناتمون در حد تایپ چند تا واژه هست و کلیک کردن رو گزینه سرچ!!!

مسئولی که در عین توانستن جلوگیری نمیکنه؟

شما مطمئنی میتونه؟ البته تونستنی که اختلاف و دودستگی هم به همراه نداشته باشه ها..
وگرنه هارون هم میتونست در غیاب موسی در برابر سامری بیاسته. اما سکوت کرد. میدونید چرا؟
چون خوف ایجاد تفرقه و دو دستگی رو داشت... امام علی هم سکوت کرد.
اینا مسئول بودن . تنها چیزی که میتونست باعث شکستن سکوت این ها بشه بصیرت قومشون بود.
تا قوم بصیرت کافی نداشته باشن مسئول نباید اقدامی کنه که بعد نتونه تفرقه رو جمع کنه
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]