کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 9 رای - 4.22 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پاسخگویی متاهلین تالار درباره ازدواج
۱۰:۰۹, ۲/مرداد/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۹/آبان/۹۳ ۸:۰۵ توسط زینب خانوم.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله

با سلام خدمت همه عزیزان تالار بیداری اندیشه
بنده در این اینجا از همه متاهل ها و مجردهای تالار دعوت می کنم تا در این موضوع شرکت کرده و ان شاء الله با بحث ها و مشورت هایی که با هم خواهیم داشت، دیدمان را نسبت به ازدواج و زندگی متاهلی تغییر دهیم (البته به سمت بهتر شدن)

مباحث این بخش به دو دسته کلی تقسیم می شوند:
سوالاتی که مجردین مطرح کرده و متاهلین بنا به مطالعات و البته تجریبات خود به پاسخگویی خواهند پرداخت.
و بیان راهکارهایی که متاهلین در زندگی خود استفاده کرده و در اختیار سایر متاهلین قرار خواهند داد.

البته دقت داشته باشیم که زندگی هر "زوج" خاص و منحصر به فرد می باشد و در واقع نمی توان یک نسخه کلی برای همه افراد پیچید.

با توجه به مطالب گفته شده، بحث را آغاز می کنیم و برای شروع آن، بنده یک سوال مطرح می کنم:
متاهلین گرامی تالار، هدف اصلی شما از ازدواج چه بوده و تا کنون چه مقدار به اهداف خود دست پیدا کرده اید؟

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
اضافه شده در تاریخ پنج مرداد ساعت 9:50 نوشته است:به علت منحرف شدن بحث اصلی در چند صفحه اول، برای ارسال سوالات لطفا این ارسال را مطالعه فرمائید

اضافه شده در تاریخ هفت مرداد ساعت 18:38 نوشته است:حالا بنده یک سوال از متاهلان عزیز می پرسم، لطفا تمامی مباحث پیرامون این سوال باشد
(تکرار می کنم، اگر می خواهید بحث نتیجه مطلوب دهد، حتما فعالا مباحث پیرامون این سوال باشد تا به سوال بعدی نیز برسیم)

متاهیل عزیز، ملاک های شما برای انتخاب همسر چه بوده و به چه مقدار از آنها رسیده اید؟
برای دنبال کردن این سوال از این آدرس شروع کنید

امضای mohamad
[تصویر: abbasalef.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 7 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۰:۳۴, ۱۱/فروردین/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۱/فروردین/۹۳ ۰:۳۷ توسط soshiant.)
شماره ارسال: #61
آواتار
سلام .

جوابهای جالب و درخوری داریم میشنویم .

چه چیزی استحکام زندگی رو از نظر شما بالا میبره ؟
چی باعث میشه زندگی برای شما تکراری نشه ؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۹:۳۶, ۱۱/فروردین/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۱/فروردین/۹۳ ۹:۳۸ توسط زینب خانوم.)
شماره ارسال: #62
آواتار
آقای سوشیانت!
روزگار چه شما خوشتون بیاد و چه خوشتون نیاد، یه کاری میکنه که اصلاً زندگی براتون تکراری نباشه...
امروز دنبال کارهای ماشین میرین و فردا دنبال دوا و درمون و پس فردا دنبال اقساط و ...
همینجور شما بدو و زندگی بدو...
اما اگه منظورتون اینه که شوهر واسه زن تکراری نشه، تنها راهش اینه که سورپرایز برای ایشون ایجاد کنه.
حالا لازم نیست 2 ماه یه بار سورپرایز کنینا!!!
اما دو سال یه بار فکر کنم خوبه.
خانوما تا 2-3 سال یادشون نمیره و هر وقت یادشون می افته - بلا نسبت خانومای تالار- نیششون باز میشه.
اما خانوما پوستشون باید کنده بشه تا واسه شما تکراری نباشن.
اینم بگما!!!
تکراری بودن بالذات چیز بدی نیست.
مثلاً من عاشق لازانیام. حالا لازم نیست هر شب لازانیا بخورم که دلمو بزنه. اما ماهی یکی دو بار که بخورم کیف دنیا رو میبرم...
حالا فرض کنین به جای پنیر پیتزا توش کدوی سرخ شده بریزی که تکراری نباشه...
هووووع...
آدم نباید دست به هر کاری بزنه برای تکراری نبودن.
گاهی همون مزه قورمه سبزی تکراری و قدیمی مامانامون تا عمر داریم فراموشمون نمیشه...
چون در کنار هم بودیم و خوش بودیم و به قول معروف دلامون خوش بود.
حالا نیاین پست بدین زنو با قورمه سبزی مقایسه کردیا!!!
اما در کل تکراری بودن چیز خوبیه، اگه آدم الکی تنوع طلب نباشه...
من به شخصه سکون و آرامش رو دوست دارم.
دوست دارم همسرم همونجوری باشه که وقتی نامزد بودیم...
دوست دارم دکور خونه ام همونجوری باشه که روز اسباب کشی چیدیم...
دوست دارم دستور پخت غذایی که خوشم اومده رو حتی با یه ذره دارچین هم عوضش نکنم، چون همونجوری خوب بود...
من آدم تنوع طلبی نیستم...
اما اگه همسرم بود، پدر من در اومده بود و اصلاً هم از زندگی لذت نمیبردم.
اینجور اخلاقهای همسرها، باید عین هم باشه...
اگه دوست دارین همسرتون زیاد آرایش کنه، همسر ساده نگیرین، چون ایشون عذاب میکشه...
یکی رو بگیرین که آرایش کردن رو دوست داشته باشه...
و بالعکس...
استحکام زندگی فقط روی یه پایه نیست که ...
هزار و یک ستون داره...
یکیش تفاهم و شباهت های اخلاقیه.
یکیش خانواده های خوبه...
یکیش قناعته...
یکیش نظافته...
و الی آخر دیگه...
۹:۵۱, ۱۱/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #63
آواتار
به نظر من هیچی مثل اخلاق خوش و فداکاری زندگی رو محکم نمیکنه
اما در مورد تنوع
برعکس موزه من ادم تنوع پذیری ام
و تو این دو سه سال اخیر 8 بار دکور خونه رو عوض کردیم
یعنی اگه عوض نشه من زجر میکشم:-)
اما بعضی چیزا نباید عوض شه چون هیچ وقت تکراری نمیشه
اینکه حالا چی عوض شه و چی نه
بستگی ب شخصیت ادما داره
اینش مهم نیس
این مهمه ک زن و مرد با هم مچ شن
به قول موزه مردی ک خیلی دوس داره زنش ارایش کنه باید از اول مشخص کنه وگرنه زن خسته میشه
اما زندگی تکراری نمیشه
اگه کسی تو دوران مجردیش زندگی واسش تکراری شه از زندگی متاهلی انتظار معجزه نباید داشته باشه
۱۴:۵۵, ۱۱/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #64
آواتار
با سلام
در جواب سوال برادر عزیزمون سوشینات:
اگه مردی تنوع طلب و ناشکره و دایم دنبال تنوعه بهتره قید زندگی خانوادگی وزن و بچه رو بزنه!چون هرگز زن هر چقد هم تلاش کنه نمی تونه خودش رو به همه شکلها دربیاره! البته در مورد اقایون این تنوع طلبی بیش از حد تنها به صورت پیش میاد که مربوطه به ناپاکی چشم! و ما شکر خدا تو تالار ازین موجودات نداریم و همه اقایون تالار متدین هستند!
اما خوب یه تنوع هایی همونطور که نینا جان گفتن خوبه و حال و هوای ادم رو عوض میکنه! مثل همین عوض شدن طبیعت می مونه و جالبه! ربطی هم به زن و مرد نداره هر دو دوست دارن مثل تغییر لباس ورنگ مو و ارایش برای همسر که پسندیده است و تاکید شده!
خب همینها باعث باعث می شه زندگی تکراری نشه ولی در مورد زندگی شخصی من بیشتر بچه هام هستند که باعث می شن حال و هوای زندگی عوض بشه و کلا محیط زندگی رو پویا و سر حال نگه میدارن بخصوص دختر بچه های شلوغ و شیطونBig Grin
ولی خب به نظر من اون چیزی که باعث استحکام زندگی میشه اینه که هر روز احساس کنی بیشتر از روز قبل به همسرت علاقمند و دلبسته ای حتی اگه به زبون نیاری!که این علاقه و وابستگی با پیدا کردن نقش زوجین به عنوان والد بیشتر بروز میکنه!!
۱۴:۳۲, ۱۶/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #65
آواتار
با عرض سلام مجدد
یه نکته مهم یادم رفت بگم در نگه داشتن استحکام زندگی

رعایت حریم های محرم و نامحرمی
چون تو اقوام ما همه مدل ادم هست با حجاب های مختلف من خیلی رو این موضوع دقت میکنم و رصد

اقایون تا اونجا که میتونن باید چشمشون رو کنترل کنند،شاید فکر کنند همسرشون نمیبینه اما خانم حتی موها و پوستشونم چشم داره،شک نکنید Smile
یه سایتی بود کلا خانوما توشن و راجع به این موضوع حرف میزدن،خانما واقعا از این موضوع رنج میکشیدن،یکی که میگفت با همسرش که تو خیابون میرن،شوهرش راجع به رنگ موی خانمای دیگه نظر هم میده!!!!
همین کارها باعث ایجاد شک و بدبینی به شوهر میشه
بدبینی رو ساده بهش نگاه نکنید کلا شیطون هی یه فکرایی به ذهن میندازه که کم کم به بیماری تبدیل میشه(یکی از دام های شیطان)

خانم ها هم تا جایی که در شرع وجود داره در حجابشون اهتمام بورزن،خیلی از مردها در ظاهر ادای سیب زمینی رو در میارن اما در باطن مثل اسپند رو اتیش هستند،حجاب زن هم در بددلی مرد تاثیر میذاره
و بگو و بخند با نامحرم

یه عده فکر میکنند چون حالا ازدواج کردن دیگه ازادترن و اشکالی نداره،اما متاهل ها در روابطشون باید خیلی بیشتر دقت کنند
واقعا رابطه زناشویی مثل طفل میمونه که باید نگه داری بشه و در هر سالی بحرانهای خاص خودشو داره

نکته دیگه ای که اغلب غفلت میکنند:
وقتی ادما ازدواج میکنند دیگه به این معنی نیست که چشمشون به بقیه بسته میشه،چه خانم و چه اقا،فرقی نمیکنه
همه ادما هم تو کره زمین جذابیت شخصیتی و ظاهری خودشون رو دارن
لذا همه باید نه تنها حجاب تن،بلکه حجاب روان هم داشته باشن

مثلا فکر کنید یه خانمی با نامحرم حتی در حد خیلی جزیی شوخی و بگو و بخند داشته باشه در محل کار،خوب اون مرد هم زن داره،زن هم که شوهر داره خوب،خودمونم میدونیم که منظوری نداریم،اما اتفاقی که میفته:

(دام شیطان) شیطان میتونه یه مشاجره الکی بوجود بیاره،بعد خانمه بگه این همه واسه زندگی جون میکنم،یه اخلاق خوش نداره،کاش مثل فلانی بود و ...... و اغاز توطئه های بعدی

حالا مرد سر کار با خانم نامحرمی میگه میخنده
میاد خونه،زنش تا الان با دوتا بچه وحشتناک سر و کله زده ،و مثلا حالا مشکلات دیگه ای هم بوجود اومده و دل و دماغ همیشگی رو نداره
اون وقت مرد میگه و .....

کلا هر چقدر گزینه ها رو در ذهن کم کنید از بودن با همسرتون بیشتر لذت میبرید
البته اینا بر اساس تجربه شخصیم بود
۰:۳۸, ۱۸/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #66
آواتار
انگاری تالار ..تالار گسترده ایی هستش..Huh
۱۳:۵۱, ۲۵/آبان/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۵/آبان/۹۳ ۱۳:۵۴ توسط mahpare.)
شماره ارسال: #67
آواتار
سلامAngel

امیدوارم حال همه خوب باشه...

تو این تاپیک میخوام متاهل ها بیان و بگن اگه مجرد بودن و هنوز متاهل و متعهد نشده بودن،چه کارایی میکردن....

بالاخره چه بخوایم چ نخوایم تاهل محدودیت های خودشو داره که خوب هست...

درواقع میخوام مجردا بدونن چه کارایی الان میتونن بکنن که بعدا ممکنه براشون سخت شه....

راستی اینم بگم ، هدفم اینه که آماده تر بشن مجردها برای ازدواج.

مثلا یکی ممکنه بگه من اگه مجرد بودم قبل از ازدواجم فلان سخنرانیو گوش میدادم، یا فلان کتابو میخوندم، یا وزنمو کم میکردم،یا .....

یا مثلا فلان اخلاق بدمو ترک میکردم...

Smile

ممنون

اگه دعوا نشهBig Grin این تاپیک خیلی میتونه به متاهل های آینده کمک کنه ....

ممنون که تو سروکله هم نمیزنیدBig Grin
۲۲:۵۸, ۲۵/آبان/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۵/آبان/۹۳ ۲۳:۰۱ توسط mahpare.)
شماره ارسال: #68
آواتار
متاهل های عزیز نکند به قول دوستیBig Grinمهرکردندو دهانتان را دوختند؟؟؟؟

ینی اینقد وضعتون خرابه؟؟؟؟Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin

از بین رفتید تو افق محو شدید احتمالاBig Grin

آه . بیاید تحویل بگیرید مجردهاBig Grin

برید با مجردیتون کیف کنید ...

بنده خداها ی ارسال هم نمیتونن داشته باشن بس ک اوضاشون خرابه...

اخه از چی بگن؟ از کجا بگن؟؟؟/Big Grin دلشون پره...
۲۳:۲۸, ۲۵/آبان/۹۳
شماره ارسال: #69

سفارش پدربزرگ تالار
Smile
سعی کنید از فرصت های پیش رو مخصوصا فرصت انتخاب شغل مناسب و انتخاب همسر مناسب بهترین استفاده را بکنید اگر دارای شغل نیستید و یا ازدواج نکرده اید .
سعی کنید تا می توانید گردش و زیارت بروید که بعد از ازدواج این فرصت بسیار محدود خواهد شد .
سعی کنید تا می توانید لباس نو و گران بپوشید که به محض ازدواج مجبور خواهید شد که لباس هایی کهنه و چند سال قبل را بپوشید .
سعی کنید که زیاد پشت کامپیوتر بنشینید که با متاهل شدن زن و بچه جای آن را خواهد گرفت و
.
.
.
ببخشید صدای زن و بچه ها میاد باید برمBig GrinBig Grin
۰:۱۴, ۲۶/آبان/۹۳
شماره ارسال: #70
آواتار
بسم رب الحسین

سلام

من یک ساله که عقد کردم . تجربه کافی ندارم

ولی اگه مجرد بودم زودتر تصمیم به ازدواج میگرفتم

مهارت های زندگیم را افزایش میدادم

و ...

تمرین میکردم که خودخواهی را کنار بذارم

ایثار و از خودگذشتگی بیشتر داشته باشم

تمرین در بالا بردن صبرم میکردم میگم صبر نه این که ازدواج یعنی سختی نه !در همه ابعاد زندگی آدم باید صبر داشته باشه چون میدونید که یکی از اقسام صبر،صبر در مقابل نعمت ها هست و با ازدواج به نعمت های زیادی میرسیم باید در جایی مناسب در مورد صبر صحبت کردم

و...

بیشتر از پیش به پدر و مادرم خدمت میکردم

البته با ازدواج ،پدر و مادر همسر هم هست یه جورایی فرصت اطاعت خدا دو برابر میشه ولی متاسفانه دیگه همه وقتت را نمیتونی برا پدر و مادرت بذاری چون همش پیششون نیستی و باید بری سر زندگیت

واما...

چند توصیه از من حقیر

1.خودتون خیلی دعا کنید ریز ریز خصوصیات همسر آیندتون را از خدا بخواهید و البته از ته دل به این اعتقاد داشته باشید که اگه به خدا بسپارید خدا بهترین کسی که به صلاح شما هست قسمتتون میکنه

2.برای دیگران خیلی دعا کنید خصوصا مجردهای دیگه !

3.و مهمتر این که از پدر و مادرهایتان بخواهید از ته دل دعا کنند یک کاری کنید از ته دل دعا کنند

دنیا و آخرتتون را با دعای پدر و مادر خصوصا مادر آباد کنید
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]