کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هدف احمدی‌نژاد از سفر به شلمچه چه بود؟
۱۵:۰۴, ۷/فروردین/۹۵
شماره ارسال: #1
آواتار
ایلنا نوشت: رییس جمهور سابق کشورمان در توضیح سفرش به شلمچه گفت: به مناطق عملیاتی آمده ایم تا آثار خیرخواهی و مهربانی و دوستی دشمن و استکبار با ملت ایران را ببینیم.آمده ایم تا ببینیم استکبار چگونه ملت ایران را با بمب ها و اسلحه ها مورد مهربانی قرار داد.

محمود احمدی نژاد که در جمع راهیان نور در شلمچه حضور یافته بود، تاکید کرد: شیطان دشمنان و شیاطین زمان جنگ اسلحه و بمب شیمایی و هواپیما به عراق دادند تا ملت ایران را نابود کنند؛ آنها در طول جنگ و بعد از جنگ انواع فشارها و تحریم ها را به ملت ایران وارد کردند.
او با بیان اینکه اینجا شلمچه؛ مرکز مقاومت و ایثار ایران است، گفت: آنها که در پی تحریف تاریخ هستند، بدانند ما هدف خود که عزت مسلمانان جهان است را فراموش نخواهیم کرد.وی تاکید کرد: اگر میدان خود را به این شیاطین واگذار کنیم آنقدر جسارت پیدا میکنند که میگویند مقصر جنگ ایران و عراق، ایران است.
احمدی نژاد بیان کرد: معنای ادای احترام به شهدا و رزمندگان در این مناطق این نیست که بگوئیم ایران به دنبال جنگ است، بلکه ملت ایران همیشه با عقل، منطق و فرهنگ برخورد کرده و به دنبال دوستی و مهربانی با سایر ملت ها است. اگر در مقابل این شیاطین عقب نشینی کنیم، آن وقت باید روزی را مشاهده کنیم که دیگر این عقب نشینیها حد و مرزی ندارد و همینطور باید عقب نشینی کنیم.

[تصویر: 557277_943.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 3 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۸:۳۵, ۸/فروردین/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/فروردین/۹۵ ۱۸:۳۸ توسط Ali#59.)
شماره ارسال: #21
آواتار
(۸/فروردین/۹۵ ۱۶:۱۳)بیداری اندیشه نوشته است:  علی آقا اگر نمی تونی محترمانه نسبت به حضرت امام خمینی و حضرت امام خامنه ای صحبت کنی و اگر نمی تونی با ادب نسبت به ملت ایران صحبت کنی اصراری نیست توی تالار بمونی. اینجا رسم و قاعده خودش رو داره. تو اگر دلسوز این مردمی اول نسبت به اونها رعایت ادب کن...
حرف زیاده دل منم پر. فرصت و حوصله هم کم. فقط خواستم اول تذکر جدی بهت داده باشم اگر آزادانه می تونی در تالار اندیشه های خودت رو مطرح کنی رعایت ادب نسبت به مقدسات بچه های این تالار رو بکن...
اوه! نمیدونستم که علاوه بر «حضرت» و «امام» بودن،عده ای جزء مقدسات مردم هم شدن Wink
باز هم که شما از علم غیب (قوه تخیل) استفاده کردید :
(۸/فروردین/۹۵ ۱۶:۱۳)بیداری اندیشه نوشته است:  شما که ظاهرا منتظر اومدن امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) هستی
(۸/فروردین/۹۵ ۱۶:۱۳)بیداری اندیشه نوشته است:  شما که مطالعات کمی در تاریخ سیاسی ایران داری یا اینکه فقط بی بی سی مطالعه می فرمایی (!!!)
(۸/فروردین/۹۵ ۱۶:۱۳)بیداری اندیشه نوشته است:  اینقدر تعصب داری که نمی تونی قبول کنی احمدی نژاد هم رفتارهای درستی داشته.

اما بعد :
(۸/فروردین/۹۵ ۱۶:۱۳)بیداری اندیشه نوشته است:  شما مشکلت با این وصفی که گفتی احمدی نژاد نیست. مشکلت نظام اسلامی هست. اساس نظام بر پایه استکبار ستیزی شکل گرفته. نمی دونی بدون. این استکبار ستیزی احمدی نژاد جزو محدود کارهایی بود که در تبعیت از امام خمینی و امام خامنه ای انجام داد. این نظام همه موفقیت های خودش رو در زمانی بدست آورده که آمریکا از هیچ دشمنی کوتاهی نکرده. به حق هم هیچ غلطی نکرده و نمیکنه.
هیچ غلطی نکرده فقط یه کم کمر مردم رو شکونده!
فشار تحریم های آمریکایی و تعطیلی کارخونه ها و کاهش قدرت خرید مردم و افزایش تورم و افزایش قیمت دلار رو توی این 10 سال اخیر کیه که حس نکرده باشه؟
شما واقعا توی ایرانی و این حرف رو میزنی؟!!
یه سر به نزدیک ترین شهر صنعتی محل زندگیت بزن،ببین «غلط» یعنی چی!

(۸/فروردین/۹۵ ۱۶:۱۳)بیداری اندیشه نوشته است:  این مردمی که ما دیدیم به روحانی رأی دادن الان برملا شده بیشتر دغدغه هاشون اتومبیل های بالای 60 میلیون و هواپیماهای A380 بوده که نخوان وسط پرواز به ترکیه و اروپا و آمریکاشون یه توقف کوتاه داشته باشن وگرنه ما که دلمون از همین دست مزدهای پایین مردم خون شده. از تعدیل ها و بیکاری های 60 درصد از صنایع کشور و نون نداشتن ملت میگیم و "تدبیر" های این دولت رو نقد می کنیم. راستی شما که فقط آمار دولت احمدی نژاد رو آوردی و دل می سوزونی برای مردم چرا در نقد دولت با ما همراه نمیشی؟ چرا نمیگی که قدم زدن و خندیدن با استکبار چقدر آفتاب تابان شده برای ما؟ احمدی نژاد فقط بد ماجرا بود؟
حتما باید بیام توی تالار وزین شما از حسن روحانی انتقاد کنم که بشم دلسوز مردم؟!
اینجا شما واقعا فکر میکنی داری نقد میکنی!؟!گرفتی مارو؟
فکر میکنی اگه جلیلی سال 92 رای میاورد بیداری اندیشه همین شکلی بود که الان هست؟

(۸/فروردین/۹۵ ۱۶:۱۳)بیداری اندیشه نوشته است:  شما که ظاهرا منتظر اومدن امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) هستی باید بدونی انقلاب امام زمان به وسیله همین گشنه ها و محروم ها و به قول امام خمینی پابرهنه ها انجام می گیره. فکر کردی کسی که خونه بالاشهر با تجملات، اتومبیل 100 میلیونی به بالا و سفرهای تفریحی به اروپا و آمریکا داره عمرا دنبال عدالت امام زمانی باشه یا اصلا دلش بخواد ظهوری رخ بده؟ معلومه که باید روی نیروی انسانی مستضعف و پابرهنه سرمایه گذاری کرد. چطور؟ اول با ادبیات و گفتمان عدالت. خیلی از حذب های امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) با گفتمان هست. همین گفتمان قلوب رو جذب میکنه.
شما به مستضعفان همین مملکت برس،سعی کن بین نخبه های همین مملکت گفتمان راه بندازی،جهان پیشکش!
برای من اصلا ظهور و این چیزایی که گفتی مهم نیست،ولی اون بخشی که قرمز کردم رو یه بار دیگه بخون Smile
امثال احمدی نژاد بین مردم با ون میان میچرخن اما یهو میبینی بی ام و شون 300 هزار دلار میارزه Wink
این سرمایه گذاری روی مستضعفین نیست-سوء استفاده از مستضعفینه،شما واقعا فکر میکنی اینایی که همش دم از مظلومان و مستضعفان و پابرهنگان جهان میزنن به فکر اینان؟
اینقدر ساده نباش جانم Rose

(۸/فروردین/۹۵ ۱۶:۱۳)بیداری اندیشه نوشته است:  حتی زمانی که خاتمی هم به کشورهای دیگه از جمله لبنان می رفت با همچین استقبال های پر شکوهی مواجه میشد. دلیلش هم ایستادگی ملت در مقابل استکبار بود. ملت ما با پیروزی برابر قلدرهای دنیا روح امید رو در دل مردم محروم دنیا زنده کرد. چرا نهضت فلسطین و لبنان و یمن و ... دارن استقامت می کنن. چون مثال زنده دیدن. اگر مملکت ما مفلوک بود و کشور ما اون وضعیتی رو داشتن که گفتی مثل حکومت مرسی در مصر متلاشی شده بود. اگر مردم مظلوم دنیا می دیدن ایران به جای اینکه مثل الان قدرت برتر منطقه باشه کشوری داغون و مفلوک بود اصلا فکر مبارزه با مستکبران به ذهنشون خطور نمی کرد... اصلا قصه دشمنی استکبار و آمریکا با ما همینه...
چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است،ما اول باید به کشور خودمون برسیم..اون وقت به فکر لبنان و غزه باشیم.
در ضمن این مملکت به حد کافی مفلوک هست،شما برو تو همین فلسطین و لبنان و یمن و سوریه بگو ایرانی هستی ببین امید تو دلشون زنده میشه یا یه چیز دیگه!
خیلییییی خوش خیالی میخواد که فکر کنید مردم خاورمیانه با دیدن وضعیت فعلی ایران امیدوار به مبارزه با آمریکا میشن!Smile

میدونی از بیرون قشنگ واضحه که خودمون هم زیرش زاییدیم Blush
(۸/فروردین/۹۵ ۱۶:۱۳)بیداری اندیشه نوشته است:  مردم ایران هم همشون مثل هم نیستن. خیلی هاشون توی همین 40 سال به یمن جمهوری اسلامی زندگی خوب و مرفهی برای خودشون درست کردن. مردم متوسط و متوسط به بالای جامعه رو میگم وگرنه حساب دزدان که جداست.

اون عده طبقات پایین که فشار زیادی بهشون وارد میشه هم متاسفانه جزء اون دسته ای هستن که آقایون توسعه غربی گفتن "یه عده ممکنه در مسیر توسعه ما زیر چرخ له بشن که چاره ای نیست". خیر سرش یه کوپن از همه مردم حتی بیچاره ها حذف میکرد یه سد می ساخت. فشار اینجا به افراد ضعیف جامعه وارد شد برای اینکه بگن کشور داره توسعه پیدا میکنه.

این "وای مردم داغون شدن، وای دارو نیست، وای تحریم پدرمون رو در آورده" همش بازیه برای کسب قدرت وگرنه اگر اینها دلسوز مردم بودن خیلی قاطع یارانه پولدارها رو می دادن به فقرا. به فکر حمایت از مردم بودن نه جیب وارد کننده ها و ایضا خودشون...

متاسفانه همین مدل توسعه اقتصادی منهای عدالت در همه دولتها دنبال شد. عامل بدبختی و فشار شدید به قشر محروم جامعه ما مسئولینی غیر انقلابی بودن که اتفاقا مثل شما فکر می کردن و دنبال سازش با استکبار بودن. چه خوب فشار رو از مردم کم کردن. آقای خاتمی بنازمش در راستای عدم استکبارستیزی مد نظر جنابعالی آنچنان گفتگوی تمدنی راه انداخت که شدیم محور شرارت و بیشتر از قبل تهدید شدیم به حمله نظامی. اونقدری که آقایون با دستی لرزان از ترس و چشمانی اشکبار از خوف، نامه قربونت چاکریم نوشتن به جرج بوش ...

آقا این قصه درازی داره و اتفاقا بیشترین نقد اقتصادی ما به آقایونی بوده که بعد از انقلاب تا حالا با مدل توسعه غربی محور خودشون کمر مردم مستضعف رو شکستن و اتفاقا استکبار ستیز نبودن. یه کم تاریخ بخون برای عبرت...
عجب!
پس وضعیت بد اقتصادی ایران به خاطر اینه که مسئولین ما به حد کافی استکبار ستیز نبودند!!
چه جالب...فقط نمیدونم چرا توی دوره آقای خاتمی که گفتمان رو به ستیزه ترجیح میداد تورم کمتر بود؟!
یا بیکاری کمتر بود و کارخونه ها همه مشغول به کار بودن؟
ببینم با فرمول شما نباید دوره احمدی نژاد ما قدرت برتر اقتصادی جهان میشدیم؟!
اِاِ من فکر میکردم محمدرضا پهلوی هم دوست آمریکا بود که تونست آمار بیکاری رو به 9% برسونه پس نگو اون خدابیامرز هم استکبار ستیز بود در واقع!

(۸/فروردین/۹۵ ۱۸:۱۳)Silence نوشته است:  میگم علی آقا شما انتظار دارید ما همین الان یه کاری کنیم بتونیم بریم کاخ سفید سینه زنی!
خب برادر من آمریکا چهارصد سال پیش استقال پیدا کرد و هیچ کشوری هم نتونست بهش زور بگه و شد این..
ما تازه چهل ساله استقلال پیدا کردیم و پدر صاحبمون در اوردن...
درضمن ما که قرار نیست قاسم سلیمانی صادر کنیم به این کشو اون کشور تا حق مستضعیف رو بگیرن...
مستضعفین جهان باید به خودشون یه تکونی بدن و حق خودشون بگیرن...همینکه بتونیم این تفکر بین مردم جهان پخش کنیم قطعا یک نقطه مثبت خواهد بود...
البته این مدلی نه!

[تصویر: 266691_244.jpg]

مردم ایران که از دوره غازعلی شاه تا حالا همینجوری بدبخت بی نوا هستند...هیچ ربطی هم به خواسته ابر قدت ها نداره مشکل از خود مردم و مسئولین ماست...وگرنه امریکا تحریم بکنه نکنه باز ما همینی که هستیم خواهیم بود
اما اصل حرف اینکه :
ما زیر بار حرف زور نمیریم(البته تا جایی که زورمون بهش نرسهSmile)
Surprise
قیاس استقلال آمریکا با انقلاب اسلامی؟!
شک دارم عین هم باشن Smile
۱۸:۵۵, ۸/فروردین/۹۵
شماره ارسال: #22
آواتار
(۸/فروردین/۹۵ ۱۸:۳۵)Ali#59 نوشته است:  اوه! نمیدونستم که علاوه بر «حضرت» و «امام» بودن،عده ای جزء مقدسات مردم هم شدن Wink
باز هم که شما از علم غیب (قوه تخیل) استفاده کردید :

اما بعد :
هیچ غلطی نکرده فقط یه کم کمر مردم رو شکونده!
فشار تحریم های آمریکایی و تعطیلی کارخونه ها و کاهش قدرت خرید مردم و افزایش تورم و افزایش قیمت دلار رو توی این 10 سال اخیر کیه که حس نکرده باشه؟
شما واقعا توی ایرانی و این حرف رو میزنی؟!!
یه سر به نزدیک ترین شهر صنعتی محل زندگیت بزن،ببین «غلط» یعنی چی!

حتما باید بیام توی تالار وزین شما از حسن روحانی انتقاد کنم که بشم دلسوز مردم؟!
اینجا شما واقعا فکر میکنی داری نقد میکنی!؟!گرفتی مارو؟
فکر میکنی اگه جلیلی سال 92 رای میاورد بیداری اندیشه همین شکلی بود که الان هست؟

شما به مستضعفان همین مملکت برس،سعی کن بین نخبه های همین مملکت گفتمان راه بندازی،جهان پیشکش!
برای من اصلا ظهور و این چیزایی که گفتی مهم نیست،ولی اون بخشی که قرمز کردم رو یه بار دیگه بخون Smile
امثال احمدی نژاد بین مردم با ون میان میچرخن اما یهو میبینی بی ام و شون 300 هزار دلار میارزه Wink
این سرمایه گذاری روی مستضعفین نیست-سوء استفاده از مستضعفینه،شما واقعا فکر میکنی اینایی که همش دم از مظلومان و مستضعفان و پابرهنگان جهان میزنن به فکر اینان؟
اینقدر ساده نباش جانم Rose

چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است،ما اول باید به کشور خودمون برسیم..اون وقت به فکر لبنان و غزه باشیم.
در ضمن این مملکت به حد کافی مفلوک هست،شما برو تو همین فلسطین و لبنان و یمن و سوریه بگو ایرانی هستی ببین امید تو دلشون زنده میشه یا یه چیز دیگه!
خیلییییی خوش خیالی میخواد که فکر کنید مردم خاورمیانه با دیدن وضعیت فعلی ایران امیدوار به مبارزه با آمریکا میشن!Smile

میدونی از بیرون قشنگ واضحه که خودمون هم زیرش زاییدیم Blush
عجب!
پس وضعیت بد اقتصادی ایران به خاطر اینه که مسئولین ما به حد کافی استکبار ستیز نبودند!!
چه جالب...فقط نمیدونم چرا توی دوره آقای خاتمی که گفتمان رو به ستیزه ترجیح میداد تورم کمتر بود؟!
یا بیکاری کمتر بود و کارخونه ها همه مشغول به کار بودن؟
ببینم با فرمول شما نباید دوره احمدی نژاد ما قدرت برتر اقتصادی جهان میشدیم؟!
اِاِ من فکر میکردم محمدرضا پهلوی هم دوست آمریکا بود که تونست آمار بیکاری رو به 9% برسونه پس نگو اون خدابیامرز هم استکبار ستیز بود در واقع!

Surprise
قیاس استقلال آمریکا با انقلاب اسلامی؟!
شک دارم عین هم باشن Smile
عجب پس در دوران دیرین دیرین ببخشید محمدرضا آمار بیکاری 9 درصد بود...در دروه خاتمی هم چون گفتمان بود همه چی آروم بود....
SurpriseSurpriseSurpriseSurpriseSurpriseSurpriseSurpriseSurpriseSurpriseSurpriseSurpriseSurpriseSurpriseSurpriseSurprise
من دیگه حرفی ندارم...
۲۳:۰۷, ۸/فروردین/۹۵
شماره ارسال: #23
آواتار
میگما آقای علی یه مربع 59 میشه شما بگی از دوران احمدی نژاد چقدر ضرر کردی ما نقدی از جیب پرداخت کنیم اینقدر یه اسم مردم به این بدبخت فحش ندی؟؟اگه اهل عقل و تفکر و منطق بودی کارهای بزرگشم میدیدی اما فکر کنم کار بالاتر از این حرفاست مشکل اصل نظامه!!
۲۳:۲۸, ۸/فروردین/۹۵
شماره ارسال: #24
آواتار
(۸/فروردین/۹۵ ۲۳:۰۷)MOHSEN-Z نوشته است:  میگما آقای علی یه مربع 59 میشه شما بگی از دوران احمدی نژاد چقدر ضرر کردی ما نقدی از جیب پرداخت کنیم اینقدر یه اسم مردم به این بدبخت فحش ندی؟؟اگه اهل عقل و تفکر و منطق بودی کارهای بزرگشم میدیدی اما فکر کنم کار بالاتر از این حرفاست مشکل اصل نظامه!!
آمار دقیق ندارم الان،هی داره بهش اضافه میشه.
بزار دادگاه دور و بری هاش که تموم شد خبرت میکنم با هم حساب کنیم Wink
۰:۰۷, ۹/فروردین/۹۵
شماره ارسال: #25
آواتار
قبل از هر چیز بهتره یک نکته رو یاد اوری کنم تا امر برای کسی مشتبه نشود !
جناب بیداری اندیشه و دوستانشان با یک خط فکری این تالار را ایجاد کرده اند و احتمالا با هزینه ی شخصی (ظاهرا در سایت تبلیغات وجود ندارد ) و اختصاص زمان تالار را زنده نگه داشته اند !
کسانی که به کار (وب) اشنایی دارند مپذیرند ، کار مادی صورت گرفته در تالار سالانه حداقل بالای 50میلیون تومان ارزش دارد !
گرچه خود من با خط فکری کلی تالار و مدیران 100% موافق نیستم(والبته نسبت به بسیاری از مسائل در تالار و همچنین برخی مدیران نقد جدی دارم ) اما در یک سال گذشته که در تالار بودم ، فرصتی فراهم شد تا در مواردی بیشتر مطالعه کنم .
...
به نظرم حداقل (حفظ احترام) را همواره در نظر داشته باشیم و اگر کسی ما را محترمانه خطاب کرد به اصطلاح عامیانه (دور بر نداریم که خبری شده ...)
القصه ! بیداری اندیشه و هر شخص دیگری اولا بدهکار ما نیست ! ثانیا نماینده ی کسی و جایی هم نیستند (همانطور که مثلا من هم نیستم!) تا به خیال اینکه .......
ثالثا حس خود دانای کل پنداری به حل هیچ مساله ای کمک نخواهد کرد ! خود بنده برای مثال در رشته ی مهندسی تحصیل کردم ، منطق را میفهمم و اندکی هم با زبان خارجه آشنا هستم و در بیشتر مسائل تالار هم سعی کردم موضوعات را از دیدگاه منطق بررسی کنم ، طبیعی است در برخورد با مسائلی که به اندازه ی کافی وارد نیستم محتاط باشم .
رابعا هم که اخرش باشد ! بحث نشانه هاست ، نشانه به نظر من مسئله ی مهمی است (نشانه حتی اگر نتواند مساله ای را ثابت کند میتواند راهنمای خوبی برای پیدا کردن اثبات باشد !) پیدا شدن حس کینه (بدون دلیل منطقی)حتما نشانه ی قابل توجهی برای برخی پدیده هاست .
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۵:۴۹, ۹/فروردین/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۹/فروردین/۹۵ ۶:۱۹ توسط بیداری اندیشه.)
شماره ارسال: #26
آواتار
یکی از دوستان تذکر دادن به بنده بابت این جمله:

نقل قول:فکر کردی کسی که خونه بالاشهر با تجملات، اتومبیل 100 میلیونی به بالا و سفرهای تفریحی به اروپا و آمریکا داره عمرا دنبال عدالت امام زمانی باشه یا اصلا دلش بخواد ظهوری رخ بده؟ معلومه که باید روی نیروی انسانی مستضعف و پابرهنه سرمایه گذاری کرد.

حق با ایشونه مطمئنا در بین این افراد هم محب اهل بیت و منتظر ظهور هست. شکی نیست. شاید همه ما بشناسیم. بیشتر تاکیدم روی غالب چنین افرادی هست. اصل حرفم این بود که در این وضعیت باید رفت روی فقرا و محرومین سرمایه گذاری کرد همون ها که لباس های تکه پاره دارن و ظاهر شیک و اتوکشیده ندارن. چرا؟ چون طبق باورهای ما اینها وارث زمین خواهند بود. فقط نباید نگاه کنیم ببینیم کدوم کشور برامون سود مادی داره. نگاه معنوی هم مهمه. متحد پیدا کردن برای آخرالزمان خیلی مهمه. البته باید دید اعتقادی به اینکار هست یا نه....

به هر حال بابت این تذکر خیلی تشکر میکنم از جناب Eve...

نقل قول: اوه! نمیدونستم که علاوه بر «حضرت» و «امام» بودن،عده ای جزء مقدسات مردم هم شدن [تصویر: wink.png]

بله امام خمینی و رهبری و کلا جایگاه ولایت فقیه ادامه اصل اعتقادی امامت هست. پس مقدس هست و ...

نقل قول: این سرمایه گذاری روی مستضعفین نیست-سوء استفاده از مستضعفینه،شما واقعا فکر میکنی اینایی که همش دم از مظلومان و مستضعفان و پابرهنگان جهان میزنن به فکر اینان؟

شما هم که انگار علم غیب داری ناقلا... Smile

من مهم برام رفتار احمدی نژاد بود که استکبارستیز بود و بین محرومین می رفت. دیگه از نیتش خبر ندارم چون علم غیب ندارم بر خلاف تصور شما. دوست دارم رئیس جمهور منتخب به فکر محرومین هم باشه. از بالایی ها بگیره بده به پایینی ها. اشک محرومین رو از نزدیک ببینه. خونه هاشون، آب خوردنشون.. از نزدیک دیدن خیلی اثر می گذاره. یه بار رهبری در جمع اردوهای جهادی فرمودن این جاهای عقب افتاده که شما میرین اکثر مسئولین اصلا خبر ندارن چنین جاهایی در ایران امروزی وجود داره. معلومه چون نمیرن... امام خمینی همیشه می فرمودن ما باید حامی محرومین و پابرهنگان باشیم و ... فرقی نداره همه دولتها کمابیش در این زمینه کوتاهی کردن متاسفانه...

نقل قول: پس وضعیت بد اقتصادی ایران به خاطر اینه که مسئولین ما به حد کافی استکبار ستیز نبودند!!

من نگفتم هر کی استکبارستیز نبود حتما شکست خورده. من میگم استکبار ستیزی که از لحاظ سیاسی اعتقادی بسیار مهمه اثر اقتصادی اش خیلی کمه. بله دیگه اعتقاد و اصول انقلاب رو دنبال کردن هزینه داره. سختی داره باید تحمل کنن و با تکیه بر اقتصاد درون زا از این فشار و سختی کم کنن. خیلی از مشکلات اقتصادی ما به خاطر مشکلات مدیران اجرایی و مدل توسعه اونهاست. وگرنه میشه مستقل و استکبار ستیز بود در عین حال موفق هم بود.

بررسی دولتها فقط بحث اقتصادی نیست. بحث فرهنگی و سیاسی و ... هم هست. این تاپیک بحثش فرهنگی و سیاسی بود پس خلط بحث نشه. همینکه دولت خاتمی و مجلس ششم به فکر براندازی نظام اسلامی و اصل ولایت فقیه و جایگزینی حکومت سکولار بودن تمام محاسنشون رو زیر سوال می بره...

امضای بیداری اندیشه
[تصویر: signature.jpg]

والذین جاهدوا فینا، لنهدینهم سبلنا
به یقین کسانی که در راه ما تلاش کنند را به راه های خود هدایت خواهیم نمود.
۱۴:۴۷, ۹/فروردین/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۹/فروردین/۹۵ ۱۴:۵۷ توسط Ali#59.)
شماره ارسال: #27
آواتار
(۹/فروردین/۹۵ ۰:۰۷)عمار94 نوشته است:  قبل از هر چیز بهتره یک نکته رو یاد اوری کنم تا امر برای کسی مشتبه نشود !
جناب بیداری اندیشه و دوستانشان با یک خط فکری این تالار را ایجاد کرده اند و احتمالا با هزینه ی شخصی (ظاهرا در سایت تبلیغات وجود ندارد ) و اختصاص زمان تالار را زنده نگه داشته اند !
کسانی که به کار (وب) اشنایی دارند مپذیرند ، کار مادی صورت گرفته در تالار سالانه حداقل بالای 50میلیون تومان ارزش دارد !
گرچه خود من با خط فکری کلی تالار و مدیران 100% موافق نیستم(والبته نسبت به بسیاری از مسائل در تالار و همچنین برخی مدیران نقد جدی دارم ) اما در یک سال گذشته که در تالار بودم ، فرصتی فراهم شد تا در مواردی بیشتر مطالعه کنم .
...
به نظرم حداقل (حفظ احترام) را همواره در نظر داشته باشیم و اگر کسی ما را محترمانه خطاب کرد به اصطلاح عامیانه (دور بر نداریم که خبری شده ...)
القصه ! بیداری اندیشه و هر شخص دیگری اولا بدهکار ما نیست ! ثانیا نماینده ی کسی و جایی هم نیستند (همانطور که مثلا من هم نیستم!) تا به خیال اینکه .......
ثالثا حس خود دانای کل پنداری به حل هیچ مساله ای کمک نخواهد کرد ! خود بنده برای مثال در رشته ی مهندسی تحصیل کردم ، منطق را میفهمم و اندکی هم با زبان خارجه آشنا هستم و در بیشتر مسائل تالار هم سعی کردم موضوعات را از دیدگاه منطق بررسی کنم ، طبیعی است در برخورد با مسائلی که به اندازه ی کافی وارد نیستم محتاط باشم .
رابعا هم که اخرش باشد ! بحث نشانه هاست ، نشانه به نظر من مسئله ی مهمی است (نشانه حتی اگر نتواند مساله ای را ثابت کند میتواند راهنمای خوبی برای پیدا کردن اثبات باشد !) پیدا شدن حس کینه (بدون دلیل منطقی)حتما نشانه ی قابل توجهی برای برخی پدیده هاست .
اولا اینی که شما داری میگی مال شرایط نرمال قضیه ست،نه توی نت ایران.(بدهکار کسی نبودن)
دوما بالفرض که اصلا همه آزادن سایت داشته باشن و عقایدشون رو تبلیغ کنن - باز هم من بنا بر چیزی که خود مدیران سایت میگن (انتقاد منصفانه) اون حرف رو زدم.
سوما اگر مدیران سایت فکر میکنند که اینجا برای تفکر مخالف جایی نیست،خودشون میتونن بیان بگن،وگرنه این مدل حرف زدن شما رو میزارم به حساب دخالت بیجا و نخود هر آشی بودن!
چهارما منطق شما که کاملا از ارسال هاتون مشخصه،بحثی درش نیست Wink

(۹/فروردین/۹۵ ۵:۴۹)بیداری اندیشه نوشته است:  یکی از دوستان تذکر دادن به بنده بابت این جمله:

حق با ایشونه مطمئنا در بین این افراد هم محب اهل بیت و منتظر ظهور هست. شکی نیست. شاید همه ما بشناسیم. بیشتر تاکیدم روی غالب چنین افرادی هست. اصل حرفم این بود که در این وضعیت باید رفت روی فقرا و محرومین سرمایه گذاری کرد همون ها که لباس های تکه پاره دارن و ظاهر شیک و اتوکشیده ندارن. چرا؟ چون طبق باورهای ما اینها وارث زمین خواهند بود. فقط نباید نگاه کنیم ببینیم کدوم کشور برامون سود مادی داره. نگاه معنوی هم مهمه. متحد پیدا کردن برای آخرالزمان خیلی مهمه. البته باید دید اعتقادی به اینکار هست یا نه....

به هر حال بابت این تذکر خیلی تشکر میکنم از جناب Eve...

بله امام خمینی و رهبری و کلا جایگاه ولایت فقیه ادامه اصل اعتقادی امامت هست. پس مقدس هست و ...

شما هم که انگار علم غیب داری ناقلا... Smile

من مهم برام رفتار احمدی نژاد بود که استکبارستیز بود و بین محرومین می رفت. دیگه از نیتش خبر ندارم چون علم غیب ندارم بر خلاف تصور شما. دوست دارم رئیس جمهور منتخب به فکر محرومین هم باشه. از بالایی ها بگیره بده به پایینی ها. اشک محرومین رو از نزدیک ببینه. خونه هاشون، آب خوردنشون.. از نزدیک دیدن خیلی اثر می گذاره. یه بار رهبری در جمع اردوهای جهادی فرمودن این جاهای عقب افتاده که شما میرین اکثر مسئولین اصلا خبر ندارن چنین جاهایی در ایران امروزی وجود داره. معلومه چون نمیرن... امام خمینی همیشه می فرمودن ما باید حامی محرومین و پابرهنگان باشیم و ... فرقی نداره همه دولتها کمابیش در این زمینه کوتاهی کردن متاسفانه...

من نگفتم هر کی استکبارستیز نبود حتما شکست خورده. من میگم استکبار ستیزی که از لحاظ سیاسی اعتقادی بسیار مهمه اثر اقتصادی اش خیلی کمه. بله دیگه اعتقاد و اصول انقلاب رو دنبال کردن هزینه داره. سختی داره باید تحمل کنن و با تکیه بر اقتصاد درون زا از این فشار و سختی کم کنن. خیلی از مشکلات اقتصادی ما به خاطر مشکلات مدیران اجرایی و مدل توسعه اونهاست. وگرنه میشه مستقل و استکبار ستیز بود در عین حال موفق هم بود.

بررسی دولتها فقط بحث اقتصادی نیست. بحث فرهنگی و سیاسی و ... هم هست. این تاپیک بحثش فرهنگی و سیاسی بود پس خلط بحث نشه. همینکه دولت خاتمی و مجلس ششم به فکر براندازی نظام اسلامی و اصل ولایت فقیه و جایگزینی حکومت سکولار بودن تمام محاسنشون رو زیر سوال می بره...
اونی که راجع به مستضعف سواری گفتم اصلا راجع به احمدی نژاد نبود،اهلش فهمیدن Smile
خیلی دوست دارم بعضی مسائل رو باز کنم تا ببینم در مقابلش چه پاسخی دارید ولی حیف که دیگه این یه مورد بحث فلسطین و اسرائیل نیست و ... گاهی اوقات امنیت شخصی از این بحث های مجازی مهم تره ;-)

در ضمن یکی از دوستان منبع خواسته بود برای مقایسه دولت ها : لینک
۱۶:۳۵, ۹/فروردین/۹۵
شماره ارسال: #28
آواتار
(۹/فروردین/۹۵ ۱۴:۴۷)Ali#59 نوشته است:  اولا اینی که شما داری میگی مال شرایط نرمال قضیه ست،نه توی نت ایران.(بدهکار کسی نبودن)
دوما بالفرض که اصلا همه آزادن سایت داشته باشن و عقایدشون رو تبلیغ کنن - باز هم من بنا بر چیزی که خود مدیران سایت میگن (انتقاد منصفانه) اون حرف رو زدم.
سوما اگر مدیران سایت فکر میکنند که اینجا برای تفکر مخالف جایی نیست،خودشون میتونن بیان بگن،وگرنه این مدل حرف زدن شما رو میزارم به حساب دخالت بیجا و نخود هر آشی بودن!
چهارما منطق شما که کاملا از ارسال هاتون مشخصه،بحثی درش نیست

چه طور شد به خودت گرفتی ؟
در مورد استکبار :
نزدیکی به استکبار به معنی شکست مطلق نیست ! اگر کسی زرنگ باشه میتونه تبدیل به عامل استکبار بشه و سود هم ببره ! مثلا کافیه همین حالا به امریکا چراغ سبز بدیم که از غرب اسیا خیالت راحت ! هر کسی خواست تکان بخورد دندانش را میکشیم !حتی میتوانیم جای اسرائیل را در منطقه بگیریم !
اما اینجا این مفهوم بنیادی مطرح میشود که جای (عدالت ) کجاست ؟
اعتقاد به (عدالت ) است که انسان را از استکبار متنفر میکند و فرقی ندارد که این میان ظالم باشی یا مظلوم
۱۶:۴۰, ۹/فروردین/۹۵
شماره ارسال: #29
آواتار
(۹/فروردین/۹۵ ۱۶:۳۵)عمار94 نوشته است:  چه طور شد به خودت گرفتی ؟
پس به یوکیا اومانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی بگیرم؟
مگه کس دیگه ای توی این تایپیک از سایت صحبت کرد؟!
۱۷:۲۱, ۹/فروردین/۹۵
شماره ارسال: #30
آواتار
(۹/فروردین/۹۵ ۱۴:۴۷)Ali#59 نوشته است:  اونی که راجع به مستضعف سواری گفتم اصلا راجع به احمدی نژاد نبود،اهلش فهمیدن Smile

برای اینکه منظور این بنده خدا واضح بشه(البته واضحه) و اینکه نظر دوستان رو بدونم
البته این موضوع قدیمیه اما...
[تصویر: mwq1874kgshk.jpg]

بعضی ها مدعی شدن:

[تصویر: gb0qq1mxl2ou.jpg]
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]