کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ترامپ
۲۰:۵۶, ۲۰/بهمن/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/بهمن/۹۵ ۲۳:۱۰ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #1
آواتار
ترامپ کیست؟؟؟؟؟


تو این تاپیک قصد دارم مطالبی رو برای شناخت ترامپ خدمت دوستان ارائه کنم.
مشکل ترامپ با حوله‌های هواپیمای‌ریاست جمهوری
بر اساس اعلام یک منبع خبری در کاخ سفید دونالد ترامپ به حدی از نرم نبودن و زبری حوله های مورد استفاده در جت مخصوص ریاست جمهوری آمریکا عصبانی شده که شکایتی را از این موضوع ثبت کرده است.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به حدی از حوله‌های هواپیمای مخصوص رئیس جمهور آمریکا موسوم به Air Force One ناراضی بوده که شکایتی را علیه آن ثبت کرده است.


یک دستیار کاخ سفید که نامش را فاش نساخت با اعلام این خبر همچنین گفت، ترامپ به حدی از خواندن متنفر است که دستور داده هر گزارشی که به او داده می شود تنها در قالب یک صفحه بوده و بیشتر از 9 بند نداشته باشد.

مرجع
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۴۵, ۲۰/بهمن/۹۵
شماره ارسال: #2
آواتار
محمد صدرا جان می شه منبع هم بدی؟

این مطالب جالب هستن

ولی بیا از دشمن یک احمق نسازیم. اونوقت تصمیمات فراتر از حد انتظار رخ می ده
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۴۶, ۲۰/بهمن/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/بهمن/۹۵ ۰:۳۲ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #3
آواتار
پ.ن.
ببخشید من بلد نبودم سانسورش کنم. اگر مدیران بلد بودند که سانسورش کنند فایل روتوش شده رو لینک بدن. ممنون.

نه همسنگر هدف من احمق ساختن از ترامپ نیست. ترامپ یه تاجره که عقده نمایش خود یا عقده خود جلوه دادن داره. این آدم هزارتا آتو دست ارباب هاش داره. این آدم یه عروسک خیلی عالیه. به راحتی میشه هر کاری کرد و بعد انداخت گردنش یا بهتره بگیم به راحتی میشه وادار به انجام هر کاری کردش. این آدم با حساب و کتاب انتخاب شده یا بهتره بگیم سر کار آورده شده. خیلی وقته دارند روی اون سرمایه گذاری می کنند.

این نمایش، ادامه سریال دنباله داره یازده سپتامبره. اختاپوس ماسونی خیلی وقته تصمیم گرفته به چین مهاجرت کنه و دیگه به جنازه آمریکا نیازی نداره. برخی این عروسک رو با گورباچف روسیه مقایسه می کنند.

به زودی یه فایل در مورد بانک و اقتصاد و چین خدمتتون ارائه میدم.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۴۱, ۲۱/بهمن/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/بهمن/۹۵ ۰:۴۱ توسط غریب.)
شماره ارسال: #4

ترامپ بهترین گزینه برای این بود که به مردم آمریکا القا بشه این افراد و اشخاص هستن که مشکل دارن و نه کل سیستم...

زمانی کار جالب میشه که مردم سایر کشورها (حتی برخی سیاست مداران کشور خودمون) هم این فریب رو باور میکنن...

آمریکا توده ای سرطانی بیش نیست......
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۵۷, ۲۱/بهمن/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/بهمن/۹۵ ۱:۰۰ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #5
آواتار
(۲۱/بهمن/۹۵ ۰:۴۱)غریب نوشته است:  زمانی کار جالب میشه که مردم سایر کشورها (حتی برخی سیاست مداران کشور خودمون) هم این فریب رو باور میکنن...
اشتباه نکن برادر، سیاست بازهای کشور ما باورشون نشده. اونها با هوش تر از این حرف ها هستند. اونها از این وانمود کردن بهترین استفاده رو می کنند.

ترامپ بد، اومده. اگر می خواید جنگ نشه باید به ما رای بدید و گرنه ترامپ گاومیش جنگ راه میندازه.

نه برادر این سیاست بازها خوب کارشون رو بلدند.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۴۲, ۲۱/بهمن/۹۵
شماره ارسال: #6
آواتار
دوستان این مطلب جالبیه. هرچند طولانیه ولی به خوندنش می ارزه.
ایران و مسأله‌ای به نام ترامپ
مهدی محمدی طی یادداشتی در روزنامه وطن امروز نوشت: یکم- همچنان برای قضاوت درباره ترامپ زود است اما درباره قضاوت‌هایی که درباره او شده، می‌توان قضاوت کرد. یک اصل بسیار مهم که من تصور می‌کنم هر بحثی درباره ترامپ را باید از آنجا آغاز کرد این است که حضور او در کاخ سفید چیزی بر امکانات واقعی آمریکا در صحنه بین‌المللی از جمله مقابل ایران نیفزوده است. حضور او در کاخ سفید، «واقعیت‌ها» درباره محدودیت‌های قدرت آمریکا را تغییر نداده بلکه- حتی اگر خود او نداند- خود محصول این واقعیت‌هاست.

آمریکا توان اقتصادی مداخله در بیرون از مرزهای خود را تا حدود زیادی از دست داده است، روابط آمریکا و متحدانش بحرانی است، در تعریف منافع مشترک و شیوه‌های مشترک برای تامین این منافع با برخی از نزدیک‌ترین متحدانش به بن‌بست خورده، مداخلاتش به جای حل، بحران‌ها را پیچیده‌تر کرده، جامعه آمریکا از جنگ خسته و گریزان است، برای بحران‌های یمن و سوریه هیچ راه‌حل صاف و ساده‌ای وجود ندارد، آمریکا قادر به تدوین یک راهبرد که میان ایجاد ثبات در منطقه و حمایت از متحدان سنی‌اش توازن ایجاد کند نبوده است و خیلی چیزهای دیگر از این قبیل.

حضور ترامپ در کاخ سفید یک معجزه نیست که با وقوع آن همه این مشکلات از میان برخاسته باشد. او شاید دیدگاه‌هایی متفاوت داشته باشد- یا چنین تظاهر کند- اما امکانات او برای پیگیری دیدگاه‌هایش همان امکاناتی است که در اختیار دولت اوباما بود و بلکه مقداری هم کمتر. به همین دلیل هم هست که او بی‌سروصدا برخی حرف‌های بسیار تند و تیز خود را درباره ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه، شهرک‌سازی در سرزمین‌های اشغالی، برجام و برخی امور بسیار مهم دیگر تعدیل کرده است. از این جنبه اگر بنگریم، یک نکته بسیار مهم این است که ممکن است ترامپ یا تیم او خیلی حرف‌ها بزنند ولی برای گذار از حرف به عمل، بلافاصله با واقعیت‌هایی برخورد خواهند کرد که عبورناپذیر است. بنابراین یک اصل راهبردی این است که حرف‌های ترامپ را گوش کنیم اما حین برنامه‌ریزی، مقدورات و امکانات واقعی او را ملاک قرار دهیم. این اصل درباره همه رؤسای جمهوری آمریکا صادق است اما به طور خاص باید آن را درباره فردی مانند ترامپ که عاشق در سرخط خبرها ماندن و رسانه‌ای شدن است، رعایت کرد.

دوم- یک اشتباه بسیار بزرگ درباره ترامپ این است که او را همانگونه تصویر کنیم که دموکرات‌ها می‌کنند و با او همانطور برخورد کنیم که دموکرات‌ها می‌خواهند. اگر این رویکرد در پیش گرفته شود یکی از خطاهای بسیار مهمی که شکل خواهد گرفت این است که «جنبه داخلی» رفتارها و تصمیم‌های ترامپ نادیده گرفته می‌شود. تقریبا در همه موارد، از لغو توافق ترنس‌پاسیفیک بگیرید تا ابلاغ فرمان اجرایی ممنوعیت ورود اتباع 7 کشور به آمریکا، تصمیمات ترامپ بیش از آنکه ناظر به یک دیدگاه راهبردی درباره تحولات بین‌المللی یا یک تلقی خاص از راهبرد سیاست خارجی آمریکا یا حتی تلاش برای پاسخ به یک مساله بین‌المللی باشد، بیشتر ناشی از تلاش برای جلب توجه و راضی نگه داشتن یک طبقه خاص اجتماعی در آمریکاست. هسته سخت رای ترامپ در آمریکا یک جمعیت بزرگ سفیدپوست، اندکی نژادپرست، به لحاظ اقتصادی بشدت آسیب دیده و مهاجرستیز است که فردی مانند «استیو بنن» را می‌توان نماد آنها دانست.

در بسیاری موارد، ترامپ کاری را می‌کند که این طبقه می‌خواهند بی‌آنکه تبعات بین‌المللی آن برای او روشن باشد یا اساسا آن را جدی بگیرد. معلوم نیست او تا کی می‌تواند به این روش ادامه بدهد اما تا وقتی اوضاع اینچنین است، نباید از تصمیمات مبتنی بر سیاست داخلی ترامپ، به زور، راهبردهایی درباره سیاست خارجی بیرون کشید. به عنوان نمونه، منع ورود اتباع 7 کشور به آمریکا بیش از آنکه ناشی از یک سیاست دقیق در دولت ترامپ درباره این کشورها باشد- که می‌دانیم چنین سیاستی لااقل الان وجود ندارد- از تلاش او برای راضی نگه داشتن طبقه مهاجرستیز در آمریکا نشأت می‌گیرد.

درک سویه‌های سیاست داخلی تصمیم‌ها و رفتارهای ترامپ، از شکل‌گیری اشتباهات محاسباتی درباره سیاست خارجی احتمالی دولت او جلوگیری خواهد کرد.

سوم- ترامپ دیوانه نیست. او ممکن است نادان باشد به این معنا که تبعات تصمیم‌هایش را نفهمد، ممکن است متوهم باشد به این معنا که محدودیت‌های قدرت آمریکا را درک نکند، ممکن است ساده‌اندیش باشد به این معنا که فرق اداره دولت آمریکا با ریاست بر شرکت خصوصی بسازبفروشش را در نیابد اما دیوانه به این معنا که هیچ منطقی بر تصمیمات او حاکم نباشد یا اساسا بدون محاسبه سود و زیان اقداماتش تصمیم بگیرد، نیست. همچنان که در بند پیشین گفتیم حداقل از حیث بخش‌بندی رای‌دهندگان در آمریکا، منطق قدرتمندی بر تصمیم‌های ترامپ حاکم است. با این حال، به نظر می‌رسد او مایل است مقابل دشمنانش طوری رفتار کند که آنها فکر کنند او بسیار متهور و شاید تا حدودی دیوانه است و ممکن است علیه آنها هر کاری کند. این همان تئوری معروف «مرد دیوانه» (mad man) است که از دولت نیکسون به این سو در ادبیات سیاست خارجی آمریکا شناخته شده است. این تئوری می‌گوید «طوری رفتار کن که دشمنانت فکر کنند دیوانه‌ای!» از این منظر، دیوانه‌بازی خود بخشی از یک بازی عقلانی بزرگ‌تر است که هدف از آن اثرگذاری بر محاسبات دشمن و نتیجه گرفتن از ارعاب به جای اقدام است. در مقابل چنین فردی، بدترین کار این است که طوری رفتار کنید که گویی باور کرده‌اید او دیوانه است و ممکن است هر کاری کند. اگر کشوری در این دام بیفتد، خلاصی از آن مقابل موجودی مانند ترامپ، بسیار دشوار خواهد بود. ترامپ همین حالا که در دوره یادگیری است باید درک کند ایران محاسباتی کاملا واقعی و دقیق درباره او دارد و اسیر هیاهو و جنجال نخواهد شد. کافی است دولت فعلی در آمریکا دریابد ایران مرعوب حرافی‌های آن نشده است؛ آن وقت است که ابتدا محاسبات و سپس معادلات، واقعی می‌شود.

چهارم- همه اینها به جای خود، یک نکته کاملا قطعی و اجتناب‌ناپذیر است و آن اینکه دوره متحدان دموکرات‌ها در ایران به سر آمده است. کسانی که خود را با شیوه کار، سبک تصمیم‌گیری، مناسبات فردی و منطق راهبردی اوباما و هیلاری کلینتون تطبیق داده بودند، شانسی برای شکل دادن به یک سیاست صحیح مقابل ترامپ نخواهند داشت. ترامپ اساسا از دیدگاهی متفاوت و با رویکردی که در آن چیزی به نام «ماموریت جهانی آمریکا» چندان جدی گرفته نمی‌شود، به مسائل می‌نگرد و کسانی که به تفکر در این پارادایم خو گرفته‌اند باید صحنه را ترک کنند. با ترامپ هم شاید بتوان به نتیجه رسید ولی این کار از عهده کسانی که تخم‌مرغ‌های خود را در سبد هیلاری کلینتون گذاشته بودند، برنمی‌آید. این امری است که حتی اگر الان پوشیده و پنهان باشد، به نحو اجتناب‌ناپذیری در ماه‌های آینده خود را نشان خواهد داد.

پنجم- من همواره گفته‌ام بیش از 2 سال است کسانی تلاش می‌کنند محیط امنیت ملی ایران را برجامیزه کنند. برجامیزه شدن محیط امنیت ملی ایران یعنی بدل کردن حفظ برجام به اولویت شماره یک سیاست‌گذاری امنیت ملی، چشم‌پوشی از عدم تحقق اهداف برجام و تلاش برای سرایت دادن مدل برجام به سایر حوزه‌های منازعه راهبردی ایران و آمریکا. اکنون ظاهرا آن پروژه جای خود را به تلاش برای ترامپیزه کردن محیط امنیت ملی و سیاست داخلی در ایران داده است. در اینجا تلاش بر این است که جلوگیری از تهدید خیالی حمله نظامی ترامپ به ایران تبدیل به اولویت شماره یک سیاست‌گذاری‌ها و تصمیم‌گیری‌ها در ایران شود. اگر چنین شود، یک کلاهبرداری بزرگ ملی رخ داده است. ترامپ از اوباما و هیلاری جنگ‌طلب‌تر نیست، باشد هم توان و امکاناتی بیش از آنچه آنها داشتند ندارد. او امروز مساله شماره یک ایران نیست؛ مساله اصلی کسانی هستند که می‌خواهند ترامپ مساله اصلی باشد تا برخی مسائل اصلی دیگر را بپوشانند!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۵۸, ۸/اسفند/۹۵
شماره ارسال: #7
آواتار
سلام عزیزان08/12/1395
حدود 2 ماه قبل از برگزاری انتخابات آمریکا برنامه عصر آقای طالبی زاده با ی نخبه آمریکایی مصاحبه کرد بنده خدا ی کار درست آمریکایی بود که به خاطر اظهار نظر در باره 11 سپتامبر از محل کارش اخراج شده بود (توجه کنین وقتی این حرفها رو میزد تمام نظر سنجیا ترامپ و بازنده میدونستن و هیچ شانسی براش قائل نبودن) میفرمودن : آمریکا 555 روز بعد از 11/9 به عراق حمله کرد و بعد از 5555 روز دومین حمله اتمیشو بویسله انتخاب دیوانه ای به نام ترامپ انجام میده... همه میدونین فراماسونها (شیطان پرستا) اعداد براشون خیلی مهمه یعنی دقیقا سر ی تاریخ سر ی ساعت خاص باید ی اتفاقی بیفته تا به دل سیاه خودشون و اربابشون بجسبه (البت همه بدونین وقتی این کثافتا ی چیز جعلیرو بخوردمون میدن یعنی اینکه اصلش موجود اونا از روش تقلبیرو میسازن. جواب این سوالو همه میدونین چرا اسکناس 300هزار تومنیرو کسی جعل نمیکنه؟ چون اصلش توی بازار نیست یعنی وقتی اعداد واسه ابلیسو طرفداراش اینقدر مهمه واسه اینه که توی ادیان هم اعداد مهمن مثل اینکه دقیا چند بار ی کاریرو انجام بدیم چندم شروع کنیم چندم تموم کنیم و ... بگذریم..) حالا اگه 5555 روز نشد 6666 روز بعد بالاخره اینا باید از نیل تا فرات و بگیرن مفهوم فقط میمونه وظیفه اصلیه ما . هر کس با تزکیه نفس خودش با خوب بودن و درست زندگی کردن خودش باعث هدایت دیگران بشه و نمونه ی انسان منتظر واقعی باشه یعنی روی خودش کار کنه برگردیم سر ترامپ خان خودمون: این آدمو سالهاست که انتخاب کردن آموزش دادن رفاه و امکانات مادی تا تونستن در اختیارش گذاشتن (ببینید از ذبری ی دستمال ساده شاکیه زن جونشو ببینین و...) که دستوراتشون مو به مو اجرا کنه جنگ بزگ نزدیک که میتونه شامله ی قحطیه غذایی بزرگ یا ی نبرد نظامیه بزرگ یا هر دو باشه. (فرق است بین منتظر ظهور بودن و برای ظهور کار کردن) بعدشم ی مطلب غیر مرتبط فقط به همه بگین به هیچ عنوان به هیچ عنوان از غذاها و هر چیز تراریخته ی دیگه استفاده نکنین به هیچ عنوان و یادتون باشه اگر آمریکا یکی از بزرگترین تولید کننده ها و مصرف کننده های مواد تراریخته است بدونین تولیدش سراسری و محل مصرفش ایالتهای سیاه پوستاس. همتومنو خیلی دوست دارمHeartHeartCoolBlushBig Grin
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا