کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دولت روحانی در عصبانیت از همه سبقت گرفت!+جدول
۱۳:۵۷, ۴/اردیبهشت/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/اردیبهشت/۹۶ ۱۴:۰۷ توسط AMINI.)
شماره ارسال: #1
آواتار
دولت یازدهم در واپسین روزهای عمر خود، با کوله‌باری از قول‌های محقق نشده، قدم در انتخابات دوازدهم گذاشته است. دولت تدبیر و امید نه تنها در عمل به وعده‌های خود ناکام مانده بلکه در پاسخ به انتقادات و درخواست‌های افکار عمومی برخورد مناسبی از خود نشان نداده است.
حسن روحانی در اولین نشست خبری خود درباره عدم توهین و بی‌ادبی به مردم گفت: کشور نیاز به همدلی، وحدت و اعتماد دارد. تنه‌ها، توهین‌ها و تخریب‌ها را برای همیشه از یاد ببرید و فراموش کنید و مثل جوان‌ها باشید و از آن‌ها یاد بگیرید. صادقانه با پاکی و پاکدلی به فکر کشور و آینده آن باشید و کمتر به گذشته نگاه کنیم و فقط تجربه اندوخته گذشته را مورد توجه قرار دهیم و بیشتر به فکر آینده و نجات کشور باشیم...

روحانی همچنین می‌گوید: امیدوارم در دولت آینده از همه مدیران شایسته و متعهد استفاده شود و به آن‌ها احترام گذاشته خواهد شد"، تأکید کرد: قول می‌دهم من به سهم خودم اجازه نخواهم داد در دولت آینده به کسی توهین شود یا تهمت زده شود، بلکه اخلاق، برادری و محبت در کشور مستقر خواهد شد که فقط از این راه می‌توان کشور را پیش برد.

عصبانیت و بی‌ادبی‌های اعضای دولت یازدهم با مردم و منتقدین، یکی از مصادیق برخورد غیراصولی کابینه تدبیر و امید است که در جدول زیر به برخی موارد اشاره‌شده است:

[1]حسن روحانی رئیس‌جمهور:
یک عده شعار می‌دهند ولی بزدل سیاسی‌اند؛ هر وقت می‌خواهد مذاکره شود یک عده می‌گویند داریم می‌لرزیم؛ خوب به جهنم، بروید یک جای گرم پیدا کنید.

[2]عباس آخوندی وزیر راه،مسکن و شهرسازی:
وزیر راه بعدازاین سخنان میکروفن خبرنگار را گرفته و قصد پرت کردن آن را داشت و با لحن فریاد گونه گفت: شما حرفه‌ای نیستید و از خبرنگاری سر در نمیارید برید بابا! در ادامه اما وزیر راه پس از قطع دوربین نسبت به این سؤال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان واکنش دیگری نشان داد و به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: خبرنگار باید یک جُو عقل داشته باشد. هیئت دولت در پاسخ به سؤال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه گفته شده ایرباس سوم که به ایران آماده است مرجوعی کشور کلمبیا است، آیا این موضوع صحت دارد و شرایط آن اکنون چگونه است گفت: مرجوعی یعنی چی، این حرف‌های عجیبی است عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه نشستعباس آخوندیوزیر راه، مسکن و شهرسازیعباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در بازدید از فرودگاه مهرآباد در پاسخ به سؤال دبیر کمیته مطالبه حق مسکن، در اظهارنظری تأسف‌آور عنوان کرد: «مسکن مهر طرح مزخرفی است.

[3]!عباس آخوندیوزیر راه، مسکن و شهرسازی:
وی در حین بازدید در پاسخ به اعتراض فردی در خصوص نرخ حدود 200 هزار تومانی تعرفه پارکینگ مهرآباد برای 8 روز گفت:‌ با تاکسی بیایید چرا با ماشین -خودرو شخصی- می‌آیید. ما وظیفه نداریم برای کسی اینجا 8 روز پارکینگ تهیه کنیم، شما با تاکسی بیایید... باید بیشتر هم از شما بگیرند

[4].سید حسن قاضی زاده هاشمیوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:
وزیر بهداشت با حضور در برنامه تلویزیونی ثریا در واکنش شدید نسبت به این سؤال مجری برنامه که چرا که در یک لایه کوچک پزشکان متخصص حقوق‌های زیادی دارند گفت: کارانه پزشکان حقوق نجومی نیست بلکه پزشکان به ازای خدمتی که ارائه می‌دهند حقوقی را دریافت می‌کنند، به طوری که اگر یک پزشک آن خدمت را ارائه ندهد نه تنها کارانه‌ای به او تعلق نمی‌گیرد بلکه درآمدی هم برای دولت ایجاد نمی‌کند تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت هیچ پزشکی حاضر نبود در بیمارستان‌های دولتی مشغول به فعالیت شود اما اکنون حتی یک پزشک طرح در بیمارستان خصوصی نداریم.

هاشمی با عصبانیت از مجری برنامه ثریا انتقاد کرد و گفت: شما هر جا حضور دارید علیه پزشکان صحبت می‌کنید چه در ثریا چه در برنامه‌های دیگری مثل مناظره، باید به جای سرکوب کردن بخش خصوصی باید به شعارها عمل کرد.سید حسن قاضی زاده هاشمیوزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکیدر جریان سفر وزیر بهداشت به شهرستان بدره از توابع استان ایلام، وی خطاب به یکی از فرماندار بدره گفت: تو غلط کردی که نماینده مردمی، اگر گذاشتم یک روز بمانی اینجا بی شعور!

وزیر بهداشت دولت یازدهم در پایان این بازدید کوتاه و پرتنش با تهدید فرد منتقد به عزل به همراه سایر مسئولان همراه از جمله استاندار ایلام شهرستان بدره را بدون هیچ مصوبه یا وعده مشخصی ترک کرد.بیژن زنگنهوزیر نفت8][بیژن زنگنه، وزیر نفت که میهمان برنامه گفت وگوی ویژه خبری با عنوان «چگونگی اجرای اقتصاد مقاومتی در برنامه‌های اقتصادی دولت» بود، به یکباره عصبانی شد و از مجری خواست تا سئوالاتش درباره اقتصاد مقاومتی باشد تا وقتش هدر نرود.

[5]اکبر ترکان دبیر شورای‌عالی مناطق آزادو وی‍ژه اقتصادی مشاور رئیس‌جمهور:
"اکبر ترکان" مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در برنامه تلویزیونی متن-حاشیه، در مورد انتقادهای نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد میزان واردات از مناطق آزاد گفت: آقای نعمت زاده خیلی چیزها در مورد شما هست که من از گفتن آن اکراه دارم، اجازه بدهید من چیزی نگویم اما بی محابا صحبت نکنید، کسی که در داخل دولت بر علیه مصوبه دولت صحبت کند نشانگر دموکراسی نیست، نشانههرج و مرج است.

مشاور رئیس‌جمهور اضافه کرد: نعمت‌زاده مواظب حرف زدنش باشد وگرنه از کوره در می‌روم و چیزهایی می‌گویم!

[6]محمدباقر نوبختسخنگوی دولت یازدهم:
با عصبانیت در مورد لایحه اصلاح قانون بودجه سال 92 تصریح کرد: «اگر شش‌درصد از سهمصندوق توسعه ملی به دولت داده نشود هیچ طرح عمرانی تا پایان سال فعالیت نمی‌کند و نمایندگان درخواست‌های خود را برای برنامه ششم توسعه و سال آینده نگه دارند، زیرا در حال حاضر اعتباری برای توزیع وجود ندارد».محمدجواد ظریفوزیر امور خارجه

[7] ظریف :
سخنان کریمی قدوسی در صحن علنی مجلسدرباره جلسه محرمانه قائم‌مقام وزیر امورخارجه با امیرعبداللهیان معاون سابق ظریف، باعث عصبانیت وزیر امور خارجه شد.جوادکریمی قدوسی نماینده مشهد امروز در جلسه علنی مجلس در جریان سؤال خود از وزیر امور خارجه گفت: آقای سرمدی به آقای امیرعبداللهیان می‌گوید ما می‌خواهیم یک «شو» اجرا کنیم تا به منطقه پیغام بدهیم سیاست‌های ما در منطقه مورد بازنگری واقع می‌شود و مسائلی از این قبیل که این‌ها مستند است
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۲۹, ۵/اردیبهشت/۹۶
شماره ارسال: #2
آواتار
جناب Smile
اینا رو کسی نمی بینه. ما الان شاهد پدیده ای هستیم که تو چشم آدم نگاه می کنه و دروغ می گه. اشتباه نکنی. منظورم روحانی هست

الان که تنور انتخابات توی دانشگاه ها گرم شده منم خوب به عنوان دانشجو دارم می بینم

خدمات سازی می کنن. یعنی چیزی که اصلا انجام نشده و حتی اگر هم انجام می شد!!! کسی نه اهمیت می داد نه می فهمید. همین چیز ها رو تبلیغ می کنن توی کمپین ها و گروه ها و ستاد های غیر رسمی

اگه عمری داشته باشم مورد به مورد ذکرش می کنم
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۱:۳۰, ۵/اردیبهشت/۹۶
شماره ارسال: #3
آواتار
وقتی دشمنان این دولت در دروغ گویی و یاوه سرایی و تهمت بستن گوی سبقت رو از دشمنان دولت خاتمی هم ربودند طبیعیه که این دولت هم گوی سبقت رو در عصبانیت از دیگر دولت ها ربایش کنه!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۲۷, ۵/اردیبهشت/۹۶
شماره ارسال: #4
آواتار
علی اقا انصاف داشته باش. علایق و عقایدت به کنار. از انصاف خارج نشو. چقدر روحانی به منتقدین برجام که تمامش به حق بود بد و بیراه گفت. بالا که نوشته بخون اصلا نصف بیشتر عصبانیت ها ربطی به منتقدین دولت نداشته. انتقادهای هستهدای امروز برای همه روشن شد حق بوده و عصبانیت ها بیجا... انصاف خیلی خوبه اگر....

امضای بیداری اندیشه
[تصویر: signature.jpg]

والذین جاهدوا فینا، لنهدینهم سبلنا
به یقین کسانی که در راه ما تلاش کنند را به راه های خود هدایت خواهیم نمود.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۱:۵۴, ۶/اردیبهشت/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۶/اردیبهشت/۹۶ ۱۲:۵۶ توسط AMINI.)
شماره ارسال: #5
آواتار
(۵/اردیبهشت/۹۶ ۱۱:۳۰)Ali#59 نوشته است:  وقتی دشمنان این دولت در دروغ گویی و یاوه سرایی و تهمت بستن گوی سبقت رو از دشمنان دولت خاتمی هم ربودند طبیعیه که این دولت هم گوی سبقت رو در عصبانیت از دیگر دولت ها ربایش کنه!
بی انصافیه
ضمنا در رابطه با دروغ که اون رو به دشمنان دولت نسبت دادی یکم یشتر دقت میکردی متوجه میشدی که بنیان این دولت با دروغ شروع شد و همچنان ادامه داره

اگر صحبت از دروغه که این دولت طلایه دار این موضوعه

(۵/اردیبهشت/۹۶ ۱۱:۳۰)Ali#59 نوشته است:  وقتی دشمنان این دولت در دروغ گویی و یاوه سرایی و تهمت بستن گوی سبقت رو از دشمنان دولت خاتمی هم ربودند طبیعیه که این دولت هم گوی سبقت رو در عصبانیت از دیگر دولت ها ربایش کنه!
اینم نمونه جدید
این که کسی بهش توهین نکرده بود

اما یه چیز رو بدون دوست عزیز:
این دولت بسیار دروغ گو و ضد انتقاده
اینو بپذیر.
نقل قول:
سام‌الدین آشنا مشاور حسن روحانی که طی اظهاراتی توهین آمیز گفته بود نامزدهای انتخابات باید "مثل سگ" از مجری بترسند، بسیاری از ناظران و کارشناسان این اظهارات را توهین آمیز و مغایر با فرهنگ ملی و دینی ملت ایران توصف کرده و خواستار عذرخواهی رسمی وی یا شخص رئیس‌جمهور شدند.

واکنش‌ها به توهین مشاور روحانی محدود به جناح خاصی نشد و حتی به نزدیکان و حامیان وی نیز سرایت کرد به طوری که، حسین دهباشی سازنده مستند تبلیغاتی حسن روحانی در واکنش به این توهین گفت که به گفته او، حتی در آمریکا نیز چنین ادبیاتی استفاده نمی‌شود. او گفت: "سگ خواندن یک خبرنگار یا نامزد انتخابات، حتی در جمع مشاوران رئیس‌جمهور نابردباری چون جناب آقای ترامپ بی‌سابقه است و سخت شرم‌آور".
اما گسترش این اظهارات موجب شد تمام نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری به غیر از نامزد پوششی روحانی به این توهین پاسخ دهند؛ رؤسای ستادهای انتخاباتی آقایان رئیسی، قالیباف و میرسلیم و شخص آقای هاشمی طبا به توهین آشنا واکنش نشان دادند اما از آنجا که آقای جهانگیری به گفته برخی حامیان دولت نامزد پوششی است، ستاد و رئیس‌ ستادی هم ندارد، هیچ واکنشی از سوی ایشان به این توهین منعکس نشد.
محمد دهقان رئیس ستاد انتخابات قالیباف در واکنش به این توهین گفت: دسته گلی که اخیراً حسام الدین آشنا مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور به آب دادند و به کاندیداها اهانت کردند شامل آقای روحانی نیز می‌شود؛ اینگونه اهانت‌های رئیس جمهور و مشاورش ناشی از سیستم بسته امنیتی است که متاسفانه در کشور حاکم شده و به هیچ وجه طاقت آزادی بیان را ندارند و ادعاهای بالا از خود صادر می‌کنند اما 180 درجه عکس ادعاهای خود برخورد می‌کنند.
علی امانی رئیس ستاد انتخابات میرسلیم در همین زمینه گفت: استفاده از تعابیر موهن توسط «حسام‌الدین آشنا» درباره کاندیداها روشی نادرست است و نامزدهای انتخاباتی و نمایندگانشان به مردم احترام بگذارند.
علی نیکزاد رئیس ستاد انتخابات سید ابراهیم رئیسی در واکنش به آشنا گفت: هرکس از هرکه می‌خواهد بترسد، ما فقط از خدا می‌ترسم؛ می‌خواهیم خدمت کنیم و اهل خدمت به حاشیه بی‌توجه است.

سید مصطفی هاشمی‌طبا نامزد اصلاح‌طلب انتخابات ریاست‌جمهوری نیز گفت که آشنا حرف اضافه زده و ارزش پاسخ ندارد.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
Rainbow صدمات سیاست نئولیبرال دولت روحانی بر مردم ایران از جنگ و تحر قلب 0 513 ۱۲/خرداد/۹۵ ۱۱:۲۷
آخرین ارسال: قلب
  عصبانیت نتانیاهو از ورزشکاران آمریکایی ام ابیها 0 617 ۳/تیر/۹۴ ۲۱:۱۵
آخرین ارسال: ام ابیها

پرش در بین بخشها:


بالا