کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دختربچه‌های آمریکایی چگونه به مردان بزرگسال فروخته می‌شوند
۷:۰۵, ۲۴/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/تیر/۹۶ ۷:۱۲ توسط vahrakan.)
شماره ارسال: #1
آواتار
[تصویر: 1984254.jpg]
در دنیای مدرن در کشوری که داعیه دموکراسی و فرهنگ‌اش گوش فلک را دریده، ظلم و شناعت اخلاقی تا این حد زیاد است که دختربچه‌های آمریکایی مجبور به ازدواج با مردانی بسیار بزرگ‌تر از خود می‌شوند.

سرویس جهان مشرق- آمریکا یکی از پیشروترین کشورها در ازدواج اجباری کودکان است. دختربچه‌ و نوجوانی که تازه می‌خواهد بهار پاک زندگی را ببیند و در دشت رویاهای ناب نوجوانی‌اش پا بگذارد، به اجبار و در کمال نارضایتی قدم به خانه مردی چندین برابر بزرگسال‌تر از خودش که بسان پدر یا پدربزرگ‌اش است می‌گذارد و در بهترین حالت ممکن اگر خوش‌شانس باشد، در ۱۸ سالگی طلاق می‌گیرد و تا سال‌ها با امیدهای نابود شده و روح پوسیده زندگی خواهد کرد. اگر هم شانس اینچنینی نداشته باشد، همان مردی که با او ازدواج کرده، او را تبدیل به کارگر جنسی می‌کند و سر از فاحشه‌خانه‌ها درمی‌آورد. شاید باورتان نشود که در دنیای مدرن در کشوری که داعیه دموکراسی و فرهنگ‌اش گوش فلک را دریده، ظلم و شناعت اخلاقی تا این حد زیاد باشد. دختران کم سن و سال آمریکایی به اجبار خانواده‌ها مجبور به ازدواج با مردانی بسیار بزرگ‌تر از خودشان می‌شوند و قانون عملا هیچ حمایتی از آنها ندارد و به رغم تلاش فعالان مدنی، مسئولان آمریکایی از همراهی با آنها اجتناب می‌کنند.
دهه‌ها بود که طبق قانون، سن مجاز دختران برای ازدواج در ایالت نیویورک، ۱۴ سال بود. امروز، با تغییر اندکی، این سن به ۱۷ سال رسیده است. آن هم فقط با رضایت دادگاه و والدین.
[تصویر: 1984253.jpg]
اما نیویورک از ایالات نادری است که موفق شده در ماه ژوئن ۲۰۱۷ گامی کوچک در این مسیر بردارد. تقریبا تمامی آمریکا، حق طبیعی انتخاب را برای زن نادیده گرفته است. طبق گزارش نیویورک تایمز، در غالب ایالت‌ها اصلا حداقل سن ازدواج وجود ندارد و در برخی ایالات دیگر حداقل سن ازدواج ۱۶ و ۱۷ است.
روزنامه نیویورک تایمز در این باره نوشت: فقط بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰، شاهد ۳۹۰۰ فقره ازدواج دختران و پسران کم سن و سال بودیم. این فاجعه است. نوجوانان ۱۴ و ۱۵ ساله ما را مجبور به ازدواج میکنند. هنوز خانواده منافع مالی خود را در نظر می‌گیرند و به خاطر بحث‌هایی چون صدور گرین کارت برای یک خارجی سن‌بالای ثروتمند، دختران کم سن و سال خود را مجبور به ازدواج با او می‌کنند.
آمارهای سال ۲۰۱۱ نیویورک نشان می‌دهد که دختران ۱۴ و ۱۵ ساله بسیاری با مردان ۲۵ تا ۳۹ ساله به اجبار ازدواج کرده‌اند و در این میان سهم مردان بالاتر از ۳۹ سال هم کم نبوده است.
[تصویر: 1984254.jpg]
در سال ۲۰۱۰، ۵۰ دختر و ۶ پسر ۱۶ ساله در نیویورک ازدواج کردند. «ایمی پالین» حقوقدان در گفتگو با روزنامه نیویورکی ابراز داشت: «مشکلات دیگری نیز برای این دختران نوجوان تازه عروس وجود دارد. آنها در ۱۴ سالگی ازدواج می‌کنند و تا ۱۸ سالگی همسری را که دوست ندارند تحمل می‌کنند و تازه در ۱۸ سالگی می‌توانند طلاق بگیرند. براستی این چه وضعی است دیگر؟ هم زندگی و امیدهای یک دختر نوجوان نابود می‌شود. هم دخترانگی خود را از دست می‌دهد. هم نام بد بر روی او می‌ماند. هم شناسنامه‌اش خراب می‌شود. و هم عوارض پس از طلاق آن هم در ۱۸ سالگی و آغاز راه زندگی به سختی گریبانگیرش می‌شود. خشونت اجتماعی، دیگر به چه شکل می‌تواند باشد؟».
[تصویر: 1984255.jpg]
در واقع می‌توان نیویورک را سمبل تخلف از حقوق بشر نسبت به دختران نوجوان در آمریکا دانست. بسیاری از فعالان مدنی آمریکا، ازدواج دختران زیر ۱۷ سال را لکه ننگی بر چهره نیویورک و دیگر ایالت‌های آمریکا می‌دانند. به اعتقاد کارشناسان، این اقدام کاملا متناقض با طبیعت دموکراسی و حقوق بشر، سبک زندگی آمریکایی را بیش از پیش دچار خدشه و آبروریزی جهانی کرده است. هم‌اکنون فعالان مدنی در کنار برخی قانونگذاران در تلاش‌اند تا لوایحی را جهت اصلاح قوانین ازدواج به مجالس ایالتی برسانند.

[تصویر: 1984257.jpg]
آرم کمپین مقابله با ازدواج دختربچه‌ها در آمریکا
در گزارش پایگاه «گلوبال سیتیزن» آمده که بین‌ سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰، بطور متوسط ۱۷۰ هزار دختر نوجوان زیر سن قانونی با مردان میانسال در سرتاسر آمریکا ازدواج کرده‌اند. آمار تکان دهنده دیگری از این پایگاه به ما می‌گوید که سه چهارم عروسان اجباری نوجوان در ایالت نیویورک، دخترانی هستند که بعد از ازدواج تبدیل به قربانیان قاچاق جنسی می‌شوند.
طبق گزارش مذکور، ازدواج کودکان و نوجوانان زیر ۱۶ سال، در صورت صدور رضایتنامه والدین و حکم قاضی -که بطور معمول رای مثبت دارد- در تقریبا تمامی ایالت‌های آمریکا مجاز است و تلخ‌تر آنکه، ۲۷ ایالت حداقل سن ازدواج برای دختران تعیین نکرده‌اند.
[تصویر: 1984258.jpg]
هشتگ «زندگی من در ۱۵ سالگی» جهت مقابله با ازدواج اجباری دختربچه‌های آمریکایی
روزنامه نیویورک تایمز در گزارش خود به شدت نسبت به پیامدهای ازدواج اجباری کودکان و نوجوانان آمریکایی اخطار داده و از دست رفتن فرصت‌های تحصیلی و اقتصادی، به خطر افتادن سلامتی روانی و جسمی، و گرایش شدید اینگونه افراد به خشونت را محتمل‌ترین تبعات این ظلمی که در حق دختربچه‌ها می‌شود دانسته است.
[تصویر: 1984256.jpg]
طبق اعلام صندوق کودکان سازمان ملل، ۹۰ درصد کشورهای جهان هم‌اکنون ازدواج دختران زیر ۱۸ سال را منع کرده‌اند اما نیمی از آنها، استثنائاتی را در بند قانون مربوط گنجانده‌اند. هم‌اکنون، ۷۰۰ میلیون زن در سرتاسر جهان وجود دارند که در سنین زیر۱۸ سال ازدواج کرده‌اند و ۲۵۰ میلیون نفر از آنها، قبل از ۱۵ سالگی به خانه شوهران سن‌بالای خود رفته‌اند. آمریکا به عنوان یکی از پیشروترین کشورهای جهان در امر ازدواج اجباری کودکان شناخته شده است.

منابع:
https://www.nytimes.com/2017/06/08/nyregion/child-marriage-is-sharply-curtailed-by-new-york-legislature.html
https://www.globalcitizen.org/en/content...blocked-by
https://www.nytimes.com/2015/10/14/opini...oblem.html
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۳:۰۱, ۲۴/تیر/۹۶
شماره ارسال: #11
آواتار
اصولا کسی که زیاد ادعا میکنه وضعش خراب تره

نمونه ش همین شیرین عبادی که گفتم

از این جور موجودات زیادن

سرتاسر ریا و دروغ و حمله به دین
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۴۷, ۲۴/تیر/۹۶
شماره ارسال: #12
آواتار
(۲۴/تیر/۹۶ ۹:۳۰)سعدی نوشته است:  سلام
نقد به جایی رو مطرح می کنه. یک بچه 15 ساله معمولاً قدرت تصمیم گیری مستقل نداره. به همین خاطر باید اجازه داده بشه که به سن بالاتری برسه تا بتونه برای آینده خودش تصمیم بگیره.
این مشکلیه که متاسفانه در ایران هم داریم. ازدواجهایی که در سنین خیلی پایین مثل 10 سالگی شکل میگیرند خیلی اوقات دوام ندارند و این باعث شده که در سال 89 ، 37 هزار کودک بیوه در کشور داشته باشیم:
http://jahanesanat.ir/1564-%D8%A2%D9%85%...D8%AA.html
این ازدواجها گاهی با اختلاف سنی خیلی زیاد و با اهداف مالی انجام میشه. به همین خاطر گروههای مدافع حقوق بشر دنبال رساندن حداقل سن ازدواج به 18 سال اند. خوبه این کار فرهنگی از طرف قشر مذهبی جامعه هم انجام بشه. اگر یک خواست عمومی وجود داشته باشه، میشه سن ازدواج رو در ایران به 18 سال رسوند و بعد این رو به عنوان الگویی برای سایر کشورها معرفی کرد.

مؤسس جمعيت امام‌علي(علیه السلام) شارمين ميمندي‌نژاد گفت: ما گاهي وقتي وارد خانه مددجو مي‌شويم، مي‌بينيم کودکمان ديگر نيست و پدري که اعتياد دارد او را با قيمتي خيلي ارزان فروخته است. متأسفانه در جامعه ما فقر و فحشاگويي پذيرفته شده و آن‌طور که بايد باشد، نه از اين مسئله سؤالي مي‌شود و نه پاسخي شنيده مي‌شود.

به گزارش روزنامه وقایع اتفاقیه از صبح منتظر بودم تا نرگس بیاید؛ دخترک هشت ساله‌ای که در یکی از خانه‌های علم جمعیت امام‌علی(علیه السلام) درس می‌خواند. آن روز نرگس نیامد فرداش هم نیامد به خانه‌شان رفتم؛ مادرش گفت: پریشب به خانه شوهر رفته و دیگر خانه علم نمی‌آید!

زهرا کهرام، دبير سمينار ازدواج اجباري کودکان در محلات حاشيه که در تاريخ 22/2/96 برگزار شد، گفت: در ابتداي امر، شاهد ازدواج کودکان در خانه‌هاي ايراني جمعيت امام‌علي(علیه السلام) بوديم و اساسا دستمان به هيچ‌جا بند نبود؛ نه قانوني که جلوگيري کند و نه خانواده‌ها پذيرش تغيير فرهنگ را داشتند. هنوز هم گاهي هيچ جواب و کمکي براي کودکاني که جلوي چشممان به خانه شوهر مي‌روند که بايد گفت درواقع فروخته مي‌شوند بلکه ازدواج نمي‌کنند، نداريم. اصلا بي‌شناسنامه‌بودن تعداد زيادي از کودکان که حتي از اين تعداد کودکان قابل‌توجهي ايراني بي‌شناسنامه و فاقد هويت هستند، معضل بزرگي شده است. آنها نه‌تنها به اجبار ازدواج مي‌کنند حتی در هيچ نهادي، ازدواجشان ثبت هم نمي‌شود.

قوانيني چون ماده «1041» قانون مدني اشاره دارد به سن عقد نکاح که براي دختران 13 سال شمسي و براي پسران 15 سال در نظر گرفته شده و براي کودکان قبل از اين سن منوط است به اذن ولي و شرط رعايت مصلحت با تشخيص دادگاه صالح و دقيقا مشکل از همين‌جا شروع مي‌شود؛ پدري که سوءمصرف‌کننده باشد فرزند خود را مي‌فروشد پس اجازه ازدواج او را مي‌دهد و براي فرار از تشخيص دادگاه صبر مي‌کند تا فرزند به سن قانوني برسد و بعد براي ثبت ازدواج آنها اقدام مي‌کند. در کنار اين معضل، دردي که ميان مددکاران اجتماعي مشترک شده، نبود تعريف دقيق از کودکي است و امروز در اين سمينار صراحتی درخواست داريم تا هرچه زودتر در قوانين کشورمان، تعريف دقيقي از کودکي وضع شود. خط مرز کودک با بزرگسال چيست؟ وقتي فرزند ما را در بلوچستان در پنج سالگي شوهر مي‌دهند، آيا او کودک است يا شرايطش شامل حال قوانين بزرگسال مي‌شود؟

http://donya-e-eqtesad.com/SiteKhan/1209288

من فقط میخوام بدونم اونی که اینو نشوته اصلا سر رشته در حقوق داشته یا اینکه فقط 2 تا موضوع رو یه سرچ زده و اولین چیز رو دیده و ... ؟
واقعا متاسفم .
زهرا کهرام ، ایشون خانم دکتر هستن ولی ...
یه نکته هم تقدیم کنم به دوستانی که اسلام رو خشن میدونن و میگن برای دختران 9 سال به بالا که رفتاری مجرمانه انجام بدن با حدود و مجازات های سنگین برش بار میکنه . یه سری مختصر بزنیم به برخی کشورهایی که مثلا مدرن هستن ( البته این بین همه جور داریم مدرن نیمه مدرن متمدن و ... )
تا اینو ندونی تعیین تکلیف کودک و ... معین نمیشه _ چون کودک هیچ مسئولیتی نداره _ ، لازم به ذکر هستش که بدونین قوانین گویا هستن اما کسی که میخواد استفاده کنه باید بدونه نه اینکه فقط .... .
کشورهایی که سنین مسئولیت کیفری که برای افراد قائل هستن رو ببنین توی موارد پایین
قبرس، ایرلند، لیختنشتاین و کشور سوئیس 7 سال
اسکاتلند و ایرلند شمالی 8 سال؛
جزیره مالت 9 سال
در یونان، فلسطین اشغالی، هلند، سان مارینو و ترکیه 12 سال
فرانسه 13 سال
در اتریش، بلغارستان، آلمان، مجارستان، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، رومانی و اسلوونی 14 سال
جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، ایسلند، نروژ، اسلوواکی و سوئد 15 سال
آندورا، لهستان، پرتقال و اسپانیا 16 سال
بلژیک و لوکزامبورگ 18 سال.
الان باید بگیم مثلا بلژیک و لوکزامبورگ چقدر عاقل هستن و این وسط ایتالیا و فرانسه ( مهد قوانین در اروپا ) هلند ( کشوری که معروف به ... ) پست و عقب مونده ؟
میتونم بپرسم چرا اینها طبق نظر کنوانسون حقوق کودک رفتار نمیکنن ؟
متن ماده 1و 2 کنوانسیون حقوق کودک هست که کسورهای بالا هم اونو امضا کردن .
نقل قول:بخش‌ 1
ماده‌ 1
از نظر اين‌ كنوانسيون‌ منظور از كودك‌ افراد انساني‌ زير سن‌ 18 سال‌ است‌ مگر اين‌ كه‌ طبق‌ قانون‌ قابل‌ اجرا در مورد كودك‌، سن‌ بلوغ‌ كمتر تشخيص‌ داده‌ شود.
ماده‌ 2
1. كشورهاي‌ طرف‌ كنوانسيون‌، حقوقي‌ را كه‌ در اين‌ كنوانسيون‌ در نظر گرفته‌ شده‌، براي‌ تمام‌ كودكاني‌ كه‌ در حوزه‌ قضائي‌ آنها زندگي‌ مي‌كنند بدون‌ هيچگونه‌ تبعيضي‌ از جهت‌ نژاد، رنگ‌، جنسیت، زبان، مذهب‌، عقايد سياسي‌، مليت‌، جايگاه‌ قومي‌و اجتماعي‌، مال‌، عدم‌ توانايي‌، تولد و يا ساير احوال‌ شخصيه‌ والدين‌ و يا قيم‌ قانوني‌ محترم‌ شمرده‌ و تضمين‌ خواهند نمود.
2. كشورهاي‌ طرف‌ كنوانسيون‌ تمام‌ اقدامات‌ لازم‌ را جهت‌ تضمين‌ حمايت‌ از كودك‌ در مقابل‌ تمام‌ اشكال‌ تبعيض‌، مجازات‌ بر اساس‌ موقعيت‌، فعاليتها، ابراز عقيده‌ و يا عقايد والدين‌، قيم‌ قانوني‌ و يا اعضاي‌ خانواده‌ كودك‌ به‌ عمل‌ خواهند آورد.
اون خانم دکتری که بیان میکمن موادی ماننده 1041 لطف کنن سوابق تقنینی رو هم نگاه بندازن بعد و همینطرو قوانینی که در عرض این قوانین کاربرد دارن .
ماده 1041 - نکاح قبل از بلوغ ممنوع است . تبصره - عقد نکاح قبل از بلوغ با اجازه ولی صحیح است به شرط رعایت مصلحت مولی علیه . ( اصلاحی 8/10/61 )
ماده 1041- عقد نکاح دختر قبل از رسیدن به سن 13 سال تمام شمسی و پسر قبل از رسیدن به سن 15 سال تمام شمسی منوط است به اذن ولی به شرط مصلحت با تشخیص دادگاه صالح . ( مصوب 27/9/1379 )
(۲۴/تیر/۹۶ ۹:۳۰)سعدی نوشته است:  قوانيني چون ماده «1041» قانون مدني اشاره دارد به سن عقد نکاح که براي دختران 13 سال شمسي و براي پسران 15 سال در نظر گرفته شده و براي کودکان قبل از اين سن منوط است به اذن ولي و شرط رعايت مصلحت با تشخيص دادگاه صالح و دقيقا مشکل از همين‌جا شروع مي‌شود؛ پدري که سوءمصرف‌کننده باشد فرزند خود را مي‌فروشد پس اجازه ازدواج او را مي‌دهد و براي فرار از تشخيص دادگاه صبر مي‌کند تا فرزند به سن قانوني برسد و بعد براي ثبت ازدواج آنها اقدام مي‌کند.
ببخشید این مشکلات از کجا و چطور هست ؟ صغرا و کبرای این بحثی که مطرح شده مشکل داره . خانم دکتر وقتی دادگاه اجازه نداده چطور ثبت میشه ؟ اگه ثبت بشه ایا قانونی هست ؟ اگه قانونی نیست پس هیچ عقدی صورت نگرفته و این خودش یعنی باید بمونی بعد از سن قانونی و بعد از سن قانونی وقتی دختر رضایت نداشته باشه و قصد انشایی نداشته باشه خود به خود عقدی صورت نمیگیره و اگه بخواییم بگیم که اون دختر زیر سن قانونی بره خونه طرف این رو ببخشین اسمش یچیز دیگه .
نمیدونم خانم دکتر چطور اون به شرط مصلحت با تشخیص دادگاه صالح رو چطور توضیح دادن . شاید من بد متوجه شدم ، امیدوارم توضیح بدن جناب سعدی .
متاسفانه واژگان حقوقی و فقهی رو وقتی نشناسی و بجای هم بکار ببری نتیجش میشه سو برداشت .
هرکی فهمید تشریف ببره واژه شناسی کنه ببینه فرق بین نکاح با ازدواج و ... چیه .

راسی شرط بلوغ رو مراجع از شرع بیان کردن حالا ممکنه یکی توی 18 سالگی بالغ بشه ( میتونه باشه و میوتونه توی 7 سالگی بشه ولی برای اینکه ولنگاری پیش نیاز قوانین معین هستن و از طرفی دستکاه های مربوط هم هستن که بیان میکنن برای تشخیص ایا اون دختر 16 -17 ساله بالغ شده یا نه .
بلوغ شرعی رو خیلیا با .... اشتباه نگیرن .
کسی حرفی داشت صحیح بزنه نه ذوقی و احساسی . البته با کمال احترام به بانوان در تالار از معاونت تا ... ، دید احساسیشون برای این مباحث ، مغلوب میکنه قوه تحلیلشون رو . البته گفتم با کمال پوزش . Blush
جالبه اسم شخصی رو که عبدالرحمن اوردن از حامیان فرقه ضاله هستن که خود ااون فرقه برای زن جماعت ( اسما و رسما ) نه جایگاهی قائل هست نه ارزشی. نمونش رو برید توی احکام و سمت ها اعلای اون _ مثل عضویت در بیت العدل _ ببینین .
یهو یاد خانم مهر انگیز کار افتادم که چند مدت پیش سخنرانی داشتن توی یکی از این همایشهاشون و چنان حرفی زد که کلا همه جامعه این فرقه _ بهایی های بیت العدلی _ ایشون رو مورد عنایت قرار دادن . فقط ایشون یک عبارت گفتن که اگه امروز خانم طاهره بیان و بخوان عضو بیت العدل بشن ایا شما اجازه میدید ؟ _ طاهره قرة العین رو هرکی نمیشناسه بره ببینه کی بوده - اینها ادعا میکنن ایشون از مدعیان و بزرگان ازادی زن بودن ولی وقتی تاریخش رو از منابع بابی و بهایی نگاه میکنی _ مثل کتاب طاهره جناب دکتر نصرت الله محمد حسینی میبینی که داستان چیز دیگه ای هست اونم با روتوش Big Grin
خوب بریم تا مارو محکوم به زیاده گویی نکردن .Sad
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۵۹, ۲۴/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/تیر/۹۶ ۱۴:۰۲ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #13

(۲۴/تیر/۹۶ ۱۳:۴۷)mahdy30na نوشته است:  ماده 1041 - نکاح قبل از بلوغ ممنوع است . تبصره - عقد نکاح قبل از بلوغ با اجازه ولی صحیح است به شرط رعایت مصلحت مولی علیه . ( اصلاحی 8/10/61 )
ماده 1041- عقد نکاح دختر قبل از رسیدن به سن 13 سال تمام شمسی و پسر قبل از رسیدن به سن 15 سال تمام شمسی منوط است به اذن ولی به شرط مصلحت با تشخیص دادگاه صالح . ( مصوب 27/9/1379 )
این یعنی ازدواج دختر بالای 13 سال نیاز به اجازه از دادگاه نداره. اگر اشتباه متوجه شدم بفرمایید.

مگر در پست اول انتقاد نکردیم از اینکه برخی ایالتهای آمریکا این سن رو 15 یا 17 سال گذاشته اند؟

(۲۴/تیر/۹۶ ۱۳:۰۱)عبدالرحمن نوشته است:  اصولا کسی که زیاد ادعا میکنه وضعش خراب تره
نمونه ش همین شیرین عبادی که گفتم
از این جور موجودات زیادن
سرتاسر ریا و دروغ و حمله به دین
اگر شما و سایر افراد مذهبی پیشقدم بشن و برای حل معضل فروش کودکان راهکار بدن، دیگه فضایی برای مخالفت با دین در این مسئله ایجاد نمیشه.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۲۸, ۲۴/تیر/۹۶
شماره ارسال: #14
آواتار
من کسی نیستم راهکار بدم

هرچیزی که شرع گفته همون درسته

حالا شما یا هر کس دیگه بهانه جور کنن برای مخالفت مهم نیست

دین همونی که واقعا هست اگر از طرف افراد صالح بیان بشه نه از طرف رسانه های دروغگو کسی مخالفت نمیکنه جز معدود افراد بدبخت

و این کلید واژه فروش کودکان هم چیز جالبیه
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۴۸, ۲۴/تیر/۹۶
شماره ارسال: #15
آواتار
(۲۴/تیر/۹۶ ۱۳:۵۹)سعدی نوشته است:  این یعنی ازدواج دختر بالای 13 سال نیاز به اجازه از دادگاه نداره. اگر اشتباه متوجه شدم بفرمایید.

مگر در پست اول انتقاد نکردیم از اینکه برخی ایالتهای آمریکا این سن رو 15 یا 17 سال گذاشته اند؟

اگر شما و سایر افراد مذهبی پیشقدم بشن و برای حل معضل فروش کودکان راهکار بدن، دیگه فضایی برای مخالفت با دین در این مسئله ایجاد نمیشه.

دادا ، ازدواج دختر بکر تا 100000000000000 سالگی هم نیاز به اجازه ولی داره . _ بحثش شده و تکرارش بی دلیلیه .
داداشم سعدی ، سر کلاف رو دادم دستت نه اینکه کل کلاف رو . Big Grin
یکم از اون منطق کمک بگیر .
تامل کن روی واژگانی ک میگم ، رشد ، رشید ، مجنون ، صغیر _ ممیز و غیر ممیز _ حق استیفا ، مسئولیت مدنی - کیفری و حقوق مالی . ببین اینها رو _ البته معانی حقوقی نه عامه _ بعد پاسخ دست میاد .

امضای mahdy30na
بسم الله الرحمن الرحیم
ادع إلى سبيل ربك بالحكمة والموعظة الحسنة وجادلهم بالتي هي أحسن إن ربك هو أعلم بمن ضل عن سبيله وهو أعلم بالمهتدين

با حکمت و اندرز نيکو، به راه پروردگارت دعوت نما! و با آنها به روشى که نيکوتر است، استدلال و مناظره کن! پروردگارت، از هر کسى بهتر می‏داند چه کسى از راه او گمراه شده است؛ و او به هدايت‏يافتگان داناتر است

Invite to the way of your Lord with wisdom and good instruction, and argue with them in a way that is best. Indeed, your Lord is most knowing of who has strayed from His way, and He is most knowing of who is [rightly] guided.
نحل 125
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۰۱, ۲۴/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/تیر/۹۶ ۱۵:۰۶ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #16

(۲۴/تیر/۹۶ ۱۴:۴۸)mahdy30na نوشته است:  دادا ، ازدواج دختر بکر تا 100000000000000 سالگی هم نیاز به اجازه ولی داره . _ بحثش شده و تکرارش بی دلیلیه .
مشکل اینه که یک ولی معتاد، می تونه در قبال پول این اجازه رو بده. در واقع بچه اش رو بفروشه.

برای همین میان همون ولی رو هم محدود می کنند. یعنی میگن اگر قبل از یک سنی می خواد بچه رو به عقد کس دیگه در بیاره، باید یک دادگاه صالح مصلحت کودک رو تایید کنه.

(۲۴/تیر/۹۶ ۱۴:۲۸)عبدالرحمن نوشته است:  و این کلید واژه فروش کودکان هم چیز جالبیه
تاپیک در مورد همین مسئله هست.

(۲۴/تیر/۹۶ ۱۴:۲۸)عبدالرحمن نوشته است:  هرچیزی که شرع گفته همون درسته
آیا نیاز به تایید دادگاه صالح برای ازدواج کودکان، منافاتی با شرع داره؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۱۸, ۲۴/تیر/۹۶
شماره ارسال: #17
آواتار
(۲۴/تیر/۹۶ ۱۵:۰۱)سعدی نوشته است:  مشکل اینه که یک ولی معتاد، می تونه در قبال پول این اجازه رو بده. در واقع بچه اش رو بفروشه.

برای همین میان همون ولی رو هم محدود می کنند. یعنی میگن اگر قبل از یک سنی می خواد بچه رو به عقد کس دیگه در بیاره، باید یک دادگاه صالح مصلحت کودک رو تایید کنه.
من میگم یک ولی ثروتمند برای اینکه ثروت روی ثروت بیاد Big GrinBig Grin اجازه فروشش دخترش رو میده . ایا اینجا هم میتونن بگین مصلحت ؟ ایا فروش نیست ؟ پس همیشه این واژه رو نمیتونین بار کنین .
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۶:۵۵, ۲۴/تیر/۹۶
شماره ارسال: #18
آواتار
دانشمند ریاضی ایران و جهان فوت کرده اون وقت پست های این تالار در مورد چه چیزهایی هست !!!
روحش شاد Heart
خدایا چه حکمتی داره کارهات هر چی آدم مفید و بدردبخور برای دنیا هست تو جوونی میبری
اونوقت بعضیها با سن دایناسور و بیهوده و مضر بودن برای جهان اطرافشون همینطور عمر میکنن!!!!!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۲۵, ۲۴/تیر/۹۶
شماره ارسال: #19
آواتار
(۲۴/تیر/۹۶ ۱۶:۵۵)پارمیس نوشته است:  دانشمند ریاضی ایران و جهان فوت کرده اون وقت پست های این تالار در مورد چه چیزهایی هست !!!
روحش شاد Heart
خدایا چه حکمتی داره کارهات هر چی آدم مفید و بدردبخور برای دنیا هست تو جوونی میبری
اونوقت بعضیها با سن دایناسور و بیهوده و مضر بودن برای جهان اطرافشون همینطور عمر میکنن!!!!!

اگر این بنده خدا روسری سرش میکرد بازم شما لیبرال ها براش عزاداری می کردید؟

نگران نباش یکیشون پارسال مانند قارون بدرک واصل شد بقیه شون هم بزودی

آب انبه یه جایی اثر عکس میده Cool
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۸:۵۶, ۲۴/تیر/۹۶
شماره ارسال: #20
آواتار
به به به پارمیس گرامی ، مشتاق پست جدید Blush
(۲۴/تیر/۹۶ ۱۶:۵۵)پارمیس نوشته است:  دانشمند ریاضی ایران و جهان فوت کرده اون وقت پست های این تالار در مورد چه چیزهایی هست !!!
روحش شاد Heart
خدایا چه حکمتی داره کارهات هر چی آدم مفید و بدردبخور برای دنیا هست تو جوونی میبری
اونوقت بعضیها با سن دایناسور و بیهوده و مضر بودن برای جهان اطرافشون همینطور عمر میکنن!!!!!

روحشون شاد ، بله هر انسانی فوت میشه روحش شاد البته ما میگیم روحش شاد . Blush
اون بعضا کی هستن بعد ؟ ما با سن دای ناصر اینا خیلیا رو داریم که توی الحاد به سر میبرن و جز پرت و پلا گویی کاری ازشون بیشتر برنمیاد .
ببخشین ، خدا نمیدونست که باید یه سنی بزاره برای مضرین و مفیدها .
اگه شد یه صحبت کنین که عمر فلامی 60 بهلا نرسه عمر اونیکی 90 و شما هم که چون مفید هستید فعلا حالا حالا ها باشین تا سایتون بالا سرمون باشه ..... .
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا