کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 8 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دغدغه های سیاسی و ....روزانهء انقلابیون ،دلواپس و بیسواد ..
۹:۴۷, ۶/مهر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/مهر/۹۵ ۱۴:۲۶ توسط vahrakan.)
شماره ارسال: #1
آواتار
[تصویر: photo293057060855198907.jpg]
زندگی به دو سبک!
به سبک ضرب المثل؛ چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است؛

بیشتر کسایی که این ضرب المثل دستاویزشون شده تمامیت خواه شدن
طوری عمل میکنن که گویا کل چراغ های عالم باید در خونه ایشون روشن باشه!
با درآمد میلیاردی یارانه چهل هزاری میگیره هنوز چون معتقده چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است!
تو آپارتمانش چون کنتور آب مشترک دارن تا دلت بخواد آب اسراف میکنه و با افتخار به اهل خانوادش میگه ما استفاده نکنیم بقیه استفاده کنن؟
چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است!
.
دو تا خونه داره ولی به اسم بچه هاشم مسکن مهر ثبت نام کرده! ازش میپرسی تو که شانت اجازه نمیده مسکن مهر بری چرا میخوای بگیری؟
میگه من نگیرم بقیه بگیرن؟؟؟ چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است!
.
هفت تا مغازه داره ولی به یه پسرش گفته بره وام بنگاه های زود بازده تولیدی بگیره و بزنه تو دلالی! نکنه یه وقت بقیه بگیرن بهش نرسه!
واسه اون یکی پسرش هم با پول و پارتی یه کار دولتی جور کرده! درسته حقوقش یک سوم وقتی نیست که کنار خودش تو مغازه کار میکرد ولی خوب چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است!
پسر اون کار دولتی نداشته باشه همسایه بدبخت و باسواد و بیکارش بره سر کار؟؟؟؟
.
این دوستان وقتی کمک های نظامی از بودجه دفاعی رو به کشورهای خط مقدم در برابر دشمن میبینن باز یاد همین ضرب المثل میفتن!
.
چون اینا پولدارن و کلی خرج بیخود دارن و طبق منطق و دین باید اینا به فقرا کمک کنن ولی خوب اینا دوس ندارن از چراغ های خونه شون کم شه!!! حتی حاضرن چراغ خونه مرز نشین ها توسط داعش بترکه ولی کسی کاری به کار چراغ خونه اینها نداشته باشه!
سبک دوم زندگی؛
حضرت زهرا(سلام الله علیها) فرمود: ای فرزندم اول همسایه بعد اهل خانه؛
وقتی این سبک زندگی تو جامعه جاری شد نتیجش میشه اون پیر زن روستایی که کل داراییش یعنی یه مرغ رو آورده بود تقدیم جبهه ها کنه!
نتیجش میشه مردم اروپا که وقتی کمبود پنیر اومد،پنیرهای اضافه شونو میبردن پس بدن تا به بقیه هم برسه!
نتیجش میشه ترکیه که مردم وقتی دلار گرون میشه میبرن دلاراشونو میفروشن تا قیمتش بیاد پایین نه اینکه زن و بچه و پیر و جوون تو سرو کله هم بزنن و خونشونو بفروشن تا دلار بخرن!

سال دوهزارو دوازده تو ژاپن بیماری همه گیر پرندگان گوشتی شایع شد و کمبود شدید گوشت مرغ اومد!
اکثر مردم ژاپن یا مرغ سهمیه را یک در میان میگرفتن ویا انها که روزانه گرفتند نیمی از انرا به همسایه دادند!
پ.ن؛
اسلام عیبی نداره! ایراد از خودخواهی افراطی ماست!
.
معین_ثائر

[تصویر: photo293057060855198899.jpg]
سید_علی

خودمو جای شخص اول مملکت میذارم...

با این همه قدرت و اختیار پاپوش وصله دار میپوشیدم؟؟؟

پسرام با حقوق طلبگیشون زندگی میکردن؟؟؟

بابا یه شغل مناسب واسه بچه هام پیدا کردن که به جایی برنمیخوره!

با دشمنای دوست نمای منافقم چه برخوردی داشتم؟؟؟
یعنی پشت تریبون خودشونو و خانواده شونو رسوا نمیکردم؟؟؟

اصلا مگه ممکنه بیست و هفت سال تمام مسولیت و فشار مملکت روی دوشت باشه
بیست و هفت سال تمام شیاطین دنیا و جونورای ریز و درشتش آرزوی زمین زدنتو داشته باشن بعد وضع زندگیت با دوران طلبگیت فرقی نکنه؟؟؟
.
اصلا مگه ممکنه عده ای شعار مرگ بر تو رو سر بدن، مملکتو به بازی بگیرن بعد مورد لطفت قرار بگیرن و بهشون فرصت نفس کشیدن بدی، تازه روز به روز طلبکارتر شن که چرا محاکمه نمیشن؟؟؟
.
مگه ممکنه هر ننه قمری یه گوشی بگیره دستش ازت کاریکاتور بکشه، بهت توهین کنه ، به اصول مملکت توهین کنه و صد ها هزار ساده لوح تاییدش کنن ولی اتفاقی براشون نیفته؟؟؟
.
اصلا مگه ممکنه بیست و هفت سال استدلال های کودکانه یه عده خوشحال رو تحمل کنی که صب میگن چرا رهبری جلوی فسادو نمیگیره؟ چرا اقتصاد مملکتو درست نمیکنه؟ چرا جلوی فلانی و خانوادشو نمیگیره؟
و شب قبل خواب میگن که چرا رهبری دیکتاتوره و تو کار مسولا و دولت دخالت میکنه؟
.
واقعا چطور ممکنه اونقدر پاک زندگی کرد که آمریکایی ها بگن افشاگری دارایی های رهبران ایران فایده ای جز بی آبرویی دوستان آمریکا و محبوبیت رهبرش نداره؟؟؟

پ.ن؛
ترجیح میدم خودمو جای همچین شخصی ابدا نذارم
و تنها براش دعا کنم که سایه اش از سرمون کم نشه...
الحق که سید علی هستی
.
معین_ثائر
.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 84 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۰:۳۰, ۲۷/مرداد/۹۶
شماره ارسال: #831
آواتار
(۲۶/مرداد/۹۶ ۲۳:۳۷)سعدی نوشته است:  ادعایی هم نمی تونه داشته باشه Smile
همچنین شما و بزرگتر از شما هم نمیتونه ادعایی علیه ش داشته باشه
گوی تو پر صدایی ازش درنمیاد,اما توپ تو خالی,خالیه ولی صداش زیاده
فعلا که فرمون دست کسیه که صدای دادار دودورش گوش مردم کر کرده اما چیزی هم نیست
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۳:۵۶, ۲۷/مرداد/۹۶
شماره ارسال: #832

می‌توانید در این نظام رد صلاحیت شوید، روز انتخابات رای باطله بدهید و کل انتخابات را به سخره بگیرید اما‌ مصلحت همان نظام را تشخیص‌ دهید. DodgyHuh

جملات قصار
۱۰:۲۴, ۲۷/مرداد/۹۶
شماره ارسال: #833
آواتار
(۲۷/مرداد/۹۶ ۳:۵۶)Nadia نوشته است:  می‌توانید در این نظام رد صلاحیت شوید، روز انتخابات رای باطله بدهید و کل انتخابات را به سخره بگیرید اما‌ مصلحت همان نظام را تشخیص‌ دهید. DodgyHuh

جملات قصار

تازه این که خوبه
شما میتونید در این نظام با ضد انقلاب همکاری کنید ، 8 ماه تمام کشور را درگیر فتنه و هرج و مرج کنید و تازه رییس مجمع تشخیص مصلحت و عضو مجلس خبرگان همون نظام هم باشید. Smile
۱۱:۴۲, ۲۷/مرداد/۹۶
شماره ارسال: #834
آواتار
(۲۷/مرداد/۹۶ ۳:۵۶)Nadia نوشته است:  می‌توانید در این نظام رد صلاحیت شوید، روز انتخابات رای باطله بدهید و کل انتخابات را به سخره بگیرید اما‌ مصلحت همان نظام را تشخیص‌ دهید. DodgyHuh

جملات قصار

رد صلاحیت شدن در انتخابات به این معنی نیست که ایشون از کل مبانی عقیدتی و سیاسی و اجتماعی رد شدن...نخیر....بلکه صلاحیت شرکت در اون انتخابات...یا شرایط لازم برای شرکت در انتخابات رو نداشتن...واین هیچ ربطی بهم نداره که ایشون عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام باشه و رد صلاحیت شده باشه.....
۹:۰۸, ۲۸/مرداد/۹۶
شماره ارسال: #835
آواتار
امروز کتاب "پرندگان آهنین" رو میخوندم کتابی درمورد موشک ها،ماهواره ها و ...
یک موضوع قابل توجه است:
1-ماهواره سینا سال 84
2-ماهواره امیرکبیر سال 86
3-ماهواره امید سال 87
4-ماهواره نویدعلم وصنعت سال 88
5-ماهواره طلوع سال88
6-ماهواره مصباح سال88
7-ماهواره فجر سال 89
8-ماهواره سیمرغ سال 89
9-ماهواره ظفر سال 89
10-ماهواه رصد سال سال 90
11- ارسال موجود زنده (میمون) سال 91 ??خوب این عملکرد دولت اقای احمدی نژاد در صنعت هوافضاست حالا عملکرد دولت اقای روحانی رو در این زمینه پیدا کنید؟ "سازمان فضایی" به چه سرنوشتی دچار شده؟؟
چرا هشدارهای رهبری رو در این زمینه نادیده میگیرند؟؟
۹:۳۳, ۲۸/مرداد/۹۶
شماره ارسال: #836
آواتار

جملات قصار
دلیلش اینه که احمدی نژاد از همه ( از همههه) آتو داره از همه آقایون و آقازاده هاشون برا همین واسه اینکه راضی ش کنن یه وقت چیزی نگه گذاشتنش مصلحت نظام ، لازم بشه پست بالاتر از این هم بهش میدن فقط برای اینکه ساکت بمونه !
البته بالاخره یه روزی میگه ولی خب فعلا ساکته!!
۱۲:۰۱, ۲۸/مرداد/۹۶
شماره ارسال: #837
آواتار
(۲۸/مرداد/۹۶ ۹:۳۳)پارمیس نوشته است:  دلیلش اینه که احمدی نژاد از همه ( از همههه) آتو داره از همه آقایون و آقازاده هاشون برا همین واسه اینکه راضی ش کنن یه وقت چیزی نگه گذاشتنش مصلحت نظام ، لازم بشه پست بالاتر از این هم بهش میدن فقط برای اینکه ساکت بمونه !
البته بالاخره یه روزی میگه ولی خب فعلا ساکته!!
انصافا دلایل شما برای پدیده ها واقعا محیرالعقول ه .

امضای فاطمه خانم
[تصویر: 793255_714.jpg]
۱۳:۱۴, ۲۸/مرداد/۹۶
شماره ارسال: #838
آواتار
(۲۸/مرداد/۹۶ ۱۲:۰۱)فاطمه خانم نوشته است:  انصافا دلایل شما برای پدیده ها واقعا محیرالعقول ه .
خب برا منم این همه مقاومت در برابر فهمیدن و تلاش برای کتمان حقیقت محیر العقوله
یادتون رفته یه سری احمدی نژاد واژه ی " برادران قاچاقچی خودمان " رو بکار برد بعد صدای بعضی برادرها دراومد که چرا به ما توهین میکنی '!!!Big Grin
یعنی قشنگ حرف احمدی نژاد رو به خودشون گرفته بودن !!
یه سری دیگه هم درمورد یکی از آقازاده های خیلی بالا بالا به کنایه پشت تریبون حرف زد !!
الانم که جدیدا میگن آیت الله مکارم و پسر بزرگوارشون رو مورد مرحمت قرار دادن Big Grin
خب چکار کنه دیگه دست خودش نیست !!! میگه همینطوری !! یه ذره ملاحظه نمیکنه !!! آدم بی ملاحظه Smile
۸:۲۹, ۲۹/مرداد/۹۶
شماره ارسال: #839
آواتار
مصدق در جلسهٔ هفدهم دادگاه بدوی اش، در تاریخ شنبه ۷ آذر ۱۳۳۲ می‌گوید:

قبل از اینکه به جواب تیمسار محترم مبادرت کنم باید عرض کنم: اشهد ان لا اله الا الله، اشهد ان محمدا رسول‌الله. [در این موقع مصدق از جای خود بلند شد] این شهادتین است که تمام مذاهب اسلام باید بگویند، یعنی حنفی و شافعی و حنبلی و مالکی. این چهار مذهب تسنن و همچنین هر کس که مسلمان است این شهادتین را باید بگوید.

یک شهادت هم مال مذهب شیعه است: اشهد ان علیا ولی‌الله! من در این دادگاه اقرار می‌کنم که مسلمان و شیعه اثنی عشری هستم. مسلک من مسلک حضرت سید الشهدا است. یعنی آنجایی که حق در کار باشد، با هر قوه‌ای مخالفت می‌کنم؛ از همه چیزم می‌گذرم. نه زن دارم، نه پسر دارم، نه دختر دارم؛ هیچ چیز ندارم مگر وطنم را در جلو چشمم دارم.

[در این موقع مصدق به گریه افتاد] رسول اکرم فرموده است: «قُم فَاستَقِم» ــ بایست و مقاومت کن. البته نفرموده است: «بدون مطالعه مقاومت کن. وقتی دیدی موضوعی بحق است بایست و مقاومت کن.» حالا من پیروی از مولای خودم را که در یک عمر کرده می‌کنم؛ و تا نفس دارم، دنبال عقیده صحیح خود هستم...

@maktubat
۹:۲۸, ۲۹/مرداد/۹۶
شماره ارسال: #840
آواتار
اعتماد مصدق به آمریکا اشتباه بزرگی بود. میشه مثل گاو نه من شیر ده. همه زحماتش رو به باد داد و مملکت رو به بدبختی کشوند.

باز صد رحمت به مصدق اشتباه کرد، شیوخ دیپلمات خائن هستند، از روی خیانت به آمریکا اعتماد می کنند نه غفلت.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا