کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پشت‌پرده‌ مخالفت دولت با مسکن مهر / پای سند ۲۰۳۰ در میان است
۲۲:۰۷, ۱۳/مرداد/۹۶
شماره ارسال: #1
آواتار
در حالی سال ۹۲ دولتی‌ها به‌ صراحت مخالفت خود را با طرح مسکن مهر علنی کردند که پس از چهار سال مشخص شده سند ۲۰۳۰ و توافق با صندوق بین‌المللی پول عامل اصلی پشت‌کردن دولتی‌ها به بزرگترین طرح مسکن‌سازی کشور بوده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، نیمه‌های خردادماه امسال که تب‌وتاب انتخابات فروکش کرده بود، وزیر راه و شهرسازی دست به قلم شد و در کانال تلگرامی‌اش منتقدان سند 2030 را با شدت هرچه تمام‌ مورد انتقاد و هجمه قرار داد.

آخوندی دراین‌باره نوشته بود؛ «به تصویری که مخالفان از دولت در جریانِ سند 2030 ساختند توجه کنید؛ دولت اباحه‌گرا، طرفدار آموزش‌های جنسی به جوانان و حتی هم‌جنس‌بازی! درست است که این کار بسیار بی‌شرمانه و خلاف تمام اصول اخلاقی و دینی بود و تصورِ آن هم برای دولت غیرممکن می‎نمود ولی، واقعیت نشان داد که در محیط جنگ روانی به‌سر می‎بریم و مخالفان از هیچ اقدام ناجوانمردانه‌ای فروگذار نمی‌کنند.

دولتی که توجه جدی به آموزش و پرورش نموده، به آموزش‌های بنیادین پرداخته و تربیت نسل انسان‌های پاک را در دستور کار خود قرار داده بود، به‌دلیل عدم عرضه تصویر واقعی از خود، دیگران از وی چنین تصویرِ پلشتی ساختند، تصویری که هیچ ارتباطی با واقعیت نداشت و توهین مستقیم به یک ملت و به بیش از یک‌میلیون معلم متدین و متعهد و نیروی انسانی آموزش و پرورش بود. تو گویی معلمان مهره‌ای بیش نیستند که به‌یک‌باره تغییر سیرت می‌دهند و تبدیل به آموزگاران جنسی می‌شوند، ولی دیدیم که مخالفان این‌کار را کردند و توسط ضدرسانه‌ خود تخم تردید را در دل‌ها کاشتند.

در مورد ثابت نبودن تصویر نیز می‌توان به موفقیت‌های بزرگ دولت چون برجام، کنترل تورم، بازپس‌گیری سهم ایران از بازار نفت، ارتقای نظام سلامت، اصلاح نظام کشت و بهره‌وری از زمین، توجه به محیط زیست، توسعه زیرساخت‌های آب و برق، نوسازی صنعت هوانوردی و یا حمل‌ونقل دریایی و ریلی و نمونه‌هایی از این دست اشاره نمود، که در این جنگ روانی توسط ضدرسانه‌ها تصویر هریک به‌نحوی مورد دستکاری قرار ‌گرفت. دولت در تصحیحِ تصویرهای دستکاری‌شده گاهی موفق و گاهی نه و یا کمتر موفق بود».

در حالی حدود 2 ماه از یادداشت وزیر می‌گذرد که پشت‌پرده‌های جدیدی از سند 2030 یونسکو رونمایی می‌شود. بررسی‌های صورت‌گرفته در این باره‌ نشان می‌دهد دلیل مخالفت دولت با طرح مسکن مهر چه بوده است. ماجرا از این قرار است که دولت پس از روی کار آمدن با صندوق بین‌الملی پول توافق کرده تا تأمین مالی مسکن مهر را متوقف کند.

مارتین سریسولا معاون بخش خاورمیانه صندوق بین المللی پول فروردین سال 93 در همایش سالانه سیا‌ست‌های پولی و ارزی به توافق مذکور اشاره کرده است. در همان زمان رییس کل بانک مرکزی نیز در دیدار با رییس صندوق بین المللی پول خبر از اجرایی شدن این توافق داده است.

از سوی دیگر در سند 2030 و در بندهای 43 و 44 از طرف کشورهای توسعه‌یافته وعده داده شده که برای پیشبرد اهداف سند منابع بین المللی عمومی اختصاص دهند. به‌گفته یکی از اقتصاددانان ارشد صندوق بین المللی پول، با وام‌دهی مبتنی بر سیاست، کشورها زمانی که در شرایط سخت قرار می‌گیرند سیاست کلان خود را تغییر می‌دهند.

طرح مسکن مهر نیز یکی از سیاست‌های کلان کشور بود که به‌دلیل سند 2030 و توافق با صندوق بین المللی پول متوقف شد و دولت با آن مخالفت کرد.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۰:۱۲, ۲۰/مرداد/۹۶
شماره ارسال: #2
آواتار
آخوندی: مسکن مهر را در دولت دوازدهم هم تمام نمی‌کنم!

پایگاه خبری تریبون مستضعفین - عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم بار دیگر از سوی حسن روحانی برای کابینه دوازدهم انتخاب شد.

شنیده‌ها نشان می‌دهد وی در برنامه اعلامی خود به صحن علنی مجلس برای وزارتخانه راه و شهرسازی بار دیگر تاکید کرده که اتمام مسکن مهر جز الویت‌های او نبوده چرا که به این طرح از ابتدا هم اعتقاد نداشته است. بنابراین در برنامه خود برای ارائه به مجلسی‌ها "اتمام مسکن مهر" را جز الویت‌هایش قرار نخواهد داد.

برخی از مشاوران وی به او گفته‌اند در صورتی که چنین کاری را انجام دهد برای رای اعتماد در صحن مجلس با مشکل مواجه خواهد شد. او گفته "کسانی که این ایده برای آنهاست باید مسکن مهر را تمام کنند نه من"
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۱۲, ۲۷/آبان/۹۶
شماره ارسال: #3
آواتار
توافق بر سر توقف مسکن‌مهر

د‌ر نخستین ماه‌های آغاز به کار د‌ولت یازد‌هم، د‌ولت با صند‌وق بین‌المللی پول توافق می‌کند‌ تامین مالی طرح مسکن‌مهر را متوقف کند‌. «مارتین سری‌سولا» (Martin Cerisola) معاون بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صند‌وق بین‌المللی پول د‌ر د‌ومین گزارش بررسی سالانه سلامت اقتصاد‌ ایران که د‌ر تاریخ 1393/1/15 روی سایت صند‌وق قرار گرفته، به این مساله اشاره کرد‌ه و نوشته است: بانک مرکزی ایران برای کاهش و تثبیت نرخ تورم د‌ر 7 ماه گذشته، پایه پولی را بشد‌ت د‌ر کنترل گرفته است. این تلاش با «توافق برای حذف تامین مالی طرح مسکن‌مهر» از ترازنامه بانک مرکزی، پشتیبانی می‌شود‌. رئیس کل بانک مرکزی نیز د‌ر همان فرورد‌ین 1393 و د‌ر د‌ید‌ار خود‌ با «کریستین لاگارد‌» رئیس صند‌وق بین‌المللی پول د‌ر زمینه طرح مسکن‌مهر به وی گزارش می‌د‌هد‌. حال این سوال پیش می‌آید‌ که اگر بنا بود‌ از طریق توقف طرح مسکن‌مهر، تورم کنترل شود‌، چه احتیاجی به توافق با این نهاد‌ بین‌المللی بود‌ه و چرا د‌ولت مستقلا به این امر اقد‌ام نکرد‌ه است؟!

روزنامه وطن امروز
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  مخالفت یک سایت تحلیلی اسرائیل با سرکوب داعش! aliabad 0 466 ۹/شهریور/۹۵ ۲۲:۰۰
آخرین ارسال: aliabad

پرش در بین بخشها:


بالا