کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیل گیتس، واکسن و کاهش رشد جمعیت: از شایعه تا واقعیت
۱۶:۵۶, ۶/آذر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۶/آذر/۹۶ ۲۳:۲۰ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #1

سلام به همه
بیل گیتس در یکی از سخنرانیهاش، به واکسیناسیون و بهداشت به عنوان راهکارهایی برای کاهش رشد جمعیت اشاره کرده. اما بهداشت چطور می تونه باعث کاهش رشد جمعیت بشه؟

مسئله اینه که در مناطق محروم، احتمال فوت فرزندان وجود داره و مردم برای اینکه از باقی موندن نسلشون مطمئن بشن، مجبورند تعداد فرزندان بیشتری بیارند. همچنین هر چه افراد در سنین پیری مشکلات بیشتری داشته باشند، نیاز به فرزندان بیشتری دارند تا از اونها مراقبت کنه که نتیجه اش میشه افزایش جمعیت. این موضوع را در عمل هم میشه دید که هر جا کیفیت زندگی افزایش پیدا کرده، رشد جمعیت کاهش یافته.

این ایده ای است که بیل گیتس خیلی روش مانور میده و از این طریق می خواد توجهات بیشتری رو به لزوم بهبود وضعیت زندگی مناطق توسعه نیافته معطوف کنه. یه مقاله مفصل توی سایتشون در این مورد هست:
https://www.gatesfoundation.org/who-we-a...etter-2009
نقل قول:A surprising but critical fact we learned was that reducing the number of deaths actually reduces population growth. Chart 3 shows the strong connection between infant mortality rates and fertility rates. Contrary to the Malthusian view that population will grow to the limit of however many kids can be fed, in fact parents choose to have enough kids to give them a high chance that several will survive to support them as they grow old. As the number of kids who survive to adulthood goes up, parents can achieve this goal without having as many children.

This means that improved health is critical to getting a country into the positive cycle of increasing education, stability, and wealth. When health improves, people have smaller families and the government has more resources per person, so improving nutrition and education becomes much easier. These investments also improve health, and a virtuous cycle begins that takes a country out of poverty. This was a huge revelation for Melinda and me. It is why we expanded our focus from reproductive health to all of the major infectious diseases. Today the foundation’s Global Health Program, which accounts for about 50 percent of our total spending, focuses on 20 diseases. The top five are: diarrheal diseases (including rotavirus), pneumonia, and malaria—which mostly kill kids—and AIDS and TB, which mostly kill adults.
خلاصه این قسمت، همون چیزیه که بهتون گفتم.

غیر از آقای گیتس، محققان دیگری هم به این رابطه معکوس اشاره کرده اند. مثل مقاله زیر که کمک به تحصیلات خانمها رو به عنوان راهکار کنترل جمعیت در کشورهای توسعه نیافته معرفی کرده:
http://science.sciencemag.org/content/ea...57469.full
نقل قول:Among the most robust empirical findings in the literature on fertility transitions are that higher contraceptive use and higher female education are associated with faster fertility decline. These suggest that the projected rapid population growth could be moderated by greater investments in family planning programs to satisfy the unmet need for contraception and in girls’ education.

به این صورت میشه گفت که فقر توی این کشورها داره یه چرخه معیوب ایجاد می کنه: فقر باعث افزایش رشد جمعیت میشه و رشد بی رویه جمعیت، اون کشورها رو فقیرتر می کنه.

خبرگذاری تسنیم در اینجا یه کار غیر اخلاقی انجام داده. یه قسمت بریده شده از یه سخنرانی رو آورده بدون اینکه ایده های پشت اون رو منعکس کنه. امکان درج نظر رو هم نگذاشته.
https://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/07/17/1205202/

عمداً لینکش رو ابتدای مطلب قرار ندادم، چون می خواستم اول توضیحات رو ببینید و بعد با متن شایعه روبرو بشید.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۵:۰۸, ۸/آذر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/آذر/۹۶ ۱۸:۰۵ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #11

جناب یحیی گرامی

حتی اگر مطمئن بشیم که این مطالب برای نفی کلی داروها مورد استفاده قرار نمی گیرند، باز هم لازمه برای هر ادعایی دلیل بخوایم.

(تفاوت نقل قول در پست بعد به خاطر ویرایش این پست است)
۱۵:۳۱, ۸/آذر/۹۶
شماره ارسال: #12

(۸/آذر/۹۶ ۱۵:۰۸)سعدی نوشته است:  جناب یحیی گرامی
اگر بحثهای اخیر درباره آقای تبریزیان رو دنبال کرده باشید، احتمالاً دیدید که طرفداران ایشون به راحتی حاضر میشن زشت ترین تهمتها رو به کار ببرند فقط برای اینکه مانع از وارد شدن انتقاد به یه ادعای بی اساس بشن.

اما آیا فکر می کنید چنین افراد بی اخلاقی فقط توی ایران پیدا میشن؟ آیا در کشورهای دیگه کسانی وجود ندارند که با انگیزه های مشابه به تهمت زدن و شایعه پراکنی روی بیارند؟

به خاطر وجود چنین افرادی، نمیشه به چنین متنهایی خیلی اعتماد کرد. آدرسی ه ارائه فرمودید هم یک وبلاگه که خیلی نمیشه بهش استناد کرد.

اما حتی اگر مطمئن بشیم که این مطالب برای نفی کلی داروها مورد استفاده قرار نمی گیرند، باز هم لازمه برای هر ادعایی دلیل بخوایم.
جناب سعدی عزیز،اگر بخواهیم وارد بحث درست بودن و یا نبودن این ادعاها بشویم،حوصله ی زیادی میطلبد و بحث به درازا میکشد.
فقط همین بس که تحقیقات خودتان را بیشتر کنید.
به هیچ وجه نظام سلامت جهانی ان امامزاده ای نیست که شما تصور میکنید.
برای بهتر اشنا شدن با این سازمانها به شما پیشنهاد میکنم کتاب جنگ علیه خانواده جناب ویلیام گاردنر را مطالعه کنید.
یا علی
۱۵:۴۵, ۸/آذر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/آذر/۹۶ ۱۵:۴۷ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #13

سلام
شما یکی از مطالب این کتاب رو به همراه دلایل ذکر شده بیاورید. دلیلی که معتقدید محکمتر از بقیه هست. ممنون
۱۶:۵۰, ۸/آذر/۹۶
شماره ارسال: #14
آواتار
(۸/آذر/۹۶ ۱۲:۴۸)فاطمه خانم نوشته است:  سلام تشکر از توضیحات شما
خوب علم هورمون شناسی خیلی پیچیده است و تا حدود زیادی هم ناشناخته ...
اما وقتی هورمونی رو شما توضیح میدید که همچین عملکردی داره اما روی مردم طور دیگری عمل کرده معلومه کاسه ای زیر نیم کاسه هست !
واقعا زنان زیادی عقیم شدن . پزشکان این کشورها تایید کرده و شکایت کردن
این مطلب رو هم بخونید :

نمونه شفاف و مستند آن کشف عامل عقيم سازي زنان در واکسن هاي کزازي بود که سازمان بهداشت جهاني براي فيليپين فرستاده بود و انجمن پزشکي فيليپين پس از تحقيق و آزمايش به اين موضوع پي برده بود. نمونه جديد ديگر هم واکسن هاي فلج اطفال بود که از سوي يونيسف به کشور اسلامي نيجريه ارسال شد و حاوي عامل عقيم ساز بود.
اين واکسن ها شامل اين عوامل هستند:
هورمون انساني HCG (که وظيفه آن ضربه زدن به دستگاه جنسي فرد است)
فلز جيوه !!
هيدروکربن روغني
فلز آلومينيوم (موجب جنون مي شود.)
ماده شيميايي فرمالدئيد
ويروس هاي زنده
سلول هاي سرطاني
"پاس" يا همان چرک گلبول هاي سفيد
عناصر تخم مرغ فاسد
سلول هاي کبد شمپانزه
ويروس H5N1 (از نسل آنفلونزاهاي نوين)
فلورايد (سم موش)
پروزاک (داروي ضد افسردگي)
تنباکو
آسپارتام (محتوي کالري کم که از ترکيب اسيد آسپارتيک و فنيلالانين به دست آمده که اين ماده خطرناک، هديه دونالد رامسفلد، وزير جنگ اسبق آمريکا به بشريت است.)

https://www.mashreghnews.ir/news/71135/گ...خرد-تصاویر

پ.ن
میشه گفت راجع به لینک دادن تالار من رو به جنون میکشه! باید هزار بار سعی کنم تا بشه لینک درست و حسابی داد

مثل آقای وزیر صحبت کردیدSmile من نظام سلامت کشور رو کار ندارم!
دارم راجع به بیل گیتس و واکسنی که برای کشورهای x.y فرستاده صحبت میکنم نه نظام سلامت کشور!

سلام ، خواهش میکنم
اولا که اصل خبر باید تایید بشه و حتی در صورت تایید چی رو ثابت میکنه ؟!!! اینکه تعدادی از واکسن هایی که در فلان کشور استفاده شدند غیر استاندارد بودند ؟!!! خب فرض کنیم غیر استاندارد بودند، این چی رو ثابت میکنه ؟!!! اشتباه مسئولین فنی تولید واکسن یا رد واکسیناسیون یا توطئه جهانی ؟!!!
اتفاقا ما نظام سلامت کشور خودمون رو کار داریم که مستقل است ولی مثل سایر سازمان های بهداشتی با WHO همکاری میکنه و خطر توطئه احساس نمیکنیم.

در مورد ترکیبات واکسن که از جایی کپی کردید. در واقع گفتن بخشی از حقیقت و کتمان بخش دیگر حقیقت است.
توضیحاتی که داخل پرانتز برای HCG و آلمینیوم و ... آورده ناقص و مغرضانه است.
برای مثال آلمینیوم رو عامل جنون معرفی کرده، این درسته که دوز بالای آلمینیوم در صورت نارسا بودن کلیه داخل مغز رسوب میکنه اما دوز پایین فرآورده های آلمینیومی با کلیه سالم هیچ مشکلی به وجود نمیاره و خیلی از مواد غذایی و دارو ها حتی شربتی که برای معده میخورند آلمینیوم دارد... هر چه بیشتر این شایعات رو میخونم بیشتر یقین پیدا میکنم که یک عده مغرضانه دارند طب نوین رو تخریب میکنند تا بازار طب خود شون گرم بشه !!!
۱۷:۲۷, ۸/آذر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/آذر/۹۶ ۱۷:۳۷ توسط -Ali-.)
شماره ارسال: #15
آواتار
فاطمه خانم نوشته است:انجمن پزشکان کنیایی برای اثبات گفته‌های خود شش نمونه از واکسن‌های کزاز از نقاط مختلف کشور کنیا را جمع‌آوری کردند و آن‌ها را به یک آزمایشگاه بی‌طرف در آفریقای جنوبی فرستادند.
نتایج آزمایش ادعاهای پزشکان را تأیید کرد و در هر شش نمونه، وجود آنتی‌ژن اچ‌سی‌جی (گنادوتروپین کوریونی انسانی) مثبت نشان داده شد.
اصلاً چرا باید در واکسن کزار از hCG استفاده شود؟ سوال بعد اینکه تکلیف آنتی‌بادی هایی که سیستم ایمنی بر علیه آنتی‌ژن hCG می سازد، چه می شود؟

فاطمه خانم نوشته است:میشه گفت راجع به لینک دادن تالار من رو به جنون میکشه! باید هزار بار سعی کنم تا بشه لینک درست و حسابی داد

هنگام درج لینک، حرف s را از انتهای https حذف کنید.
۱۹:۲۸, ۸/آذر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/آذر/۹۶ ۲۱:۵۵ توسط فاطمه خانم.)
شماره ارسال: #16
آواتار
سلام دوباره
تشکر از دوستان بابت وقتی که میگذارند .
این ماجرا مدتها بود برای من سوال بود .حتی در حد شبهه دوست دارم جوابش رو حتماً بدونم .
منتها فرصت این رو ندارم که تندتند جوابهای گرامیان رو بگذارم .عذر میخواهم .
و اما بعد ...
  • یکی نگاه صفر و صدی به موضوع طب سنتی و نظام سلامت هست .
نمی‌دونم چرا باب شده در جامعه ما تا بخواهیم از ماجرایی نقدی داشته باشیم برچسب های بدی میخوریم ! نه کسی جرات می‌کنه از این طب ایراد بگیره ! میشه جاسوس .. از اون یکی طب ایراد بگیره میشه مغرض! عجیبه!

این برچسب ها خلا هایی که هست رو آیا پر می‌کنه ؟؟؟
من خودم وقتی سرم درد میگیره مسکن شیمیایی استفاده میکنم اما وقتی معده درد دارم از عرقیات استفاده میکنم !
اما حاضر نیستم بابت مصرف داروی اشتباهی یا عوارضش بمیرم !
  • دوم فی*ل*تر های ذهنی هست که آزار میده جامعه رو !!
فی*ل*تر ذهنی حمایت از این طب و آن طب
شما از تمام داروها یا دستاوردهای طب یا شخصی ا حمایت میکنید !
مثلاً من جناب دیدگاه نوین رو دعوت میکنم به این چالش که فی*ل*تر ذهنی خودشون رو مرور کنند !
عجیبه که ایشون عوارض مرگ‌آور یک واکسن رو دارند طبیعی تلقی میکنند ! خوب این فی*ل*تر ذهنیه!
اگر شخصی واکسن بزنه و خوابش بگیره یا موهاش بریزه یا کهیر بزنه بله! این عارضه است و زود گذر اما مرگ یا عقیم شدن چطور؟!
یا وجود داروهای عقیم کننده که توسط شرکت های داروسازی حتی پذیرفته شده این چه دفاعی داره؟
یا به قول برادرمون چرا باید در واکسن کزاز ...

نقل قول:در مورد اصل مطلب هم جای بحث وجود داره. عده ای گفته اند که داروها را در آزمایشگاههای کنیا بررسی کرده اند در حالی که گویا یونیسف اعلام کرده که هیچ کدام از آزمایشگاه های کنیا قادر به انجام این آزمایش با دقت کافی بر روی نمونه های غیر انسانی (مثل واکسن) نیستند. پس ممکنه آزمایشها خطا داشته باشند
این حرف شما درست نیست! ذهنیت شما و °پس ممکنه° شما اشتباهه!
شاید در کشور ثانویه تست شده ! شایدم یونیسف جهتگیری سیاسی داره و از قصد نتایج کنیایی ها رو رد کرده ؟!
تازه داشتم بررسی میکردم دیدم گویا دست راکفلر هم در این ماجرا در کاره !!
به محض داشتن فرصت بررسی دقیق میکنیم ان شاء الله ...

امضای فاطمه خانم
[تصویر: 793255_714.jpg]
۲۲:۴۳, ۸/آذر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/آذر/۹۶ ۲۳:۲۳ توسط دیدگاه نوین.)
شماره ارسال: #17
آواتار
(۸/آذر/۹۶ ۱۹:۲۸)فاطمه خانم نوشته است:  سلام دوباره
تشکر از دوستان بابت وقتی که میگذارند .
این ماجرا مدتها بود برای من سوال بود .حتی در حد شبهه دوست دارم جوابش رو حتماً بدونم .
منتها فرصت این رو ندارم که تندتند جوابهای گرامیان رو بگذارم .عذر میخواهم .
و اما بعد ...
  • یکی نگاه صفر و صدی به موضوع طب سنتی و نظام سلامت هست .
نمی‌دونم چرا باب شده در جامعه ما تا بخواهیم از ماجرایی نقدی داشته باشیم برچسب های بدی میخوریم ! نه کسی جرات می‌کنه از این طب ایراد بگیره ! میشه جاسوس .. از اون یکی طب ایراد بگیره میشه مغرض! عجیبه!

این برچسب ها خلا هایی که هست رو آیا پر می‌کنه ؟؟؟
من خودم وقتی سرم درد میگیره مسکن شیمیایی استفاده میکنم اما وقتی معده درد دارم از عرقیات استفاده میکنم !
اما حاضر نیستم بابت مصرف داروی اشتباهی یا عوارضش بمیرم !
  • دوم فی*ل*تر های ذهنی هست که آزار میده جامعه رو !!
فی*ل*تر ذهنی حمایت از این طب و آن طب
شما از تمام داروها یا دستاوردهای طب یا شخصی ا حمایت میکنید !
مثلاً من جناب دیدگاه نوین رو دعوت میکنم به این چالش که فی*ل*تر ذهنی خودشون رو مرور کنند !
عجیبه که ایشون عوارض مرگ‌آور یک واکسن رو دارند طبیعی تلقی میکنند ! خوب این فی*ل*تر ذهنیه!
اگر شخصی واکسن بزنه و خوابش بگیره یا موهاش بریزه یا کهیر بزنه بله! این عارضه است و زود گذر اما مرگ یا عقیم شدن چطور؟!
یا وجود داروهای عقیم کننده که توسط شرکت های داروسازی حتی پذیرفته شده این چه دفاعی داره؟
یا به قول برادرمون چرا باید در واکسن کزاز ...

این حرف شما درست نیست! ذهنیت شما و °پس ممکنه° شما اشتباهه!
شاید در کشور ثانویه تست شده ! شایدم یونیسف جهتگیری سیاسی داره و از قصد نتایج کنیایی ها رو رد کرده ؟!
تازه داشتم بررسی میکردم دیدم گویا دست راکفلر هم در این ماجرا در کاره !!
به محض داشتن فرصت بررسی دقیق میکنیم ان شاء الله ...

به شما نگفتم مغرض فاطمه خانم بلکه به ذهن هایی که این شایعات و متن ها رو میسازند و شما از اونها کپی میکنید گفتم مغرض .
عوارض هیچ واکسن تایید شده ای مرگ نیست ... عرض کردم این متن برای منفی نشون دادن واکسن موادی مثل المینیوم رو جنون آور توضیح میده که این تحریف حقیقت است.
هیچ واکسن استانداردی نه عقیم میکنه و نه کسی رو میکشه و ادعای شما در مورد اون کشور آفریقایی هم به فرض اثبات، نحوه تولید و مسئولیت فنی تولید اون تعداد واکسن خاص رو زیر سوال میبره ... فقط همین !!!

و خواهشم اینه که فی*ل*تر ها و پس زمینه های ذهنی رو برای خودتون هم در نظر بگیرید ... اینکه تیتر "واکسن های عقیم کننده" برای شما جذاب است اما جواب علمی به این دروغ ها و شایعات باعث میشه که نسبت بهش گارد بگیرید هم خودش نوعی فی*ل*تر ذهنی رو نشون میده.

(۸/آذر/۹۶ ۱۷:۲۷)-Ali- نوشته است:  اصلاً چرا باید در واکسن کزار از hCG استفاده شود؟ سوال بعد اینکه تکلیف آنتی‌بادی هایی که سیستم ایمنی بر علیه آنتی‌ژن hCG می سازد، چه می شود؟

hCG اسمش روشه : human chorionic gonadotropin ... چون انسانی است و هورمون طبیعی بدن ، واکنش ایمنی نداریم. مثل انسولین که تزریق میشه.

اما اینکه چرا ادعا میشه که در واکسن کزاز hCG بوده رو باید از خود شایعه سازان محترم پرسید... استادمون تعریف میکرد که یک کارخونه داروسازی تخلف کرده بود داخل آمپول های بتامتازون ماده دیگه ای ریخته بود. غذا دارو احضار میکنه رئیس کارخونه رو توضیح میخواد. توضیح میده که اشتباهی به جای بتا متازون ب کمپلکس ریختند ( میخواسته یک دارو کم عارضه و ایمن اسم بیاره گفته ب کمپلکس که خیلی بهش گیر ندند) استادمون بهش گفت ـ آقای دکتر شما مردم رو بی سواد فرض میکنی هیچی ولی ما رو که دیگه بی سواد نمیتونی فرض کنی ... گفت چرا ؟ گفت: ب کمپلکس رزنگش زرده ، بوی گند میده اینی که شما درست کردی کجاش ب کمپلکسه ؟!!!

رئیس کارخونه یکم فکر کرد و گفت : باشه از این به بعد دقت میکنیم ConfusedConfused
۰:۳۱, ۹/آذر/۹۶
شماره ارسال: #18
آواتار
(۸/آذر/۹۶ ۲۲:۴۳)دیدگاه نوین نوشته است:  

به شما نگفتم مغرض فاطمه خانم بلکه به ذهن هایی که این شایعات و متن ها رو میسازند و شما از اونها کپی میکنید گفتم مغرض .
عوارض هیچ واکسن تایید شده ای مرگ نیست ... عرض کردم این متن برای منفی نشون دادن واکسن موادی مثل المینیوم رو جنون آور توضیح میده که این تحریف حقیقت است.
هیچ واکسن استانداردی نه عقیم میکنه و نه کسی رو میکشه و ادعای شما در مورد اون کشور آفریقایی هم به فرض اثبات، نحوه تولید و مسئولیت فنی تولید اون تعداد واکسن خاص رو زیر سوال میبره ... فقط همین !!!

و خواهشم اینه که فی*ل*تر ها و پس زمینه های ذهنی رو برای خودتون هم در نظر بگیرید ... اینکه تیتر "واکسن های عقیم کننده" برای شما جذاب است اما جواب علمی به این دروغ ها و شایعات باعث میشه که نسبت بهش گارد بگیرید هم خودش نوعی فی*ل*تر ذهنی رو نشون میده.

hCG اسمش روشه : human chorionic gonadotropin ... چون انسانی است و هورمون طبیعی بدن ، واکنش ایمنی نداریم. مثل انسولین که تزریق میشه.

اما اینکه چرا ادعا میشه که در واکسن کزاز hCG بوده رو باید از خود شایعه سازان محترم پرسید... استادمون تعریف میکرد که یک کارخونه داروسازی تخلف کرده بود داخل آمپول های بتامتازون ماده دیگه ای ریخته بود. غذا دارو احضار میکنه رئیس کارخونه رو توضیح میخواد. توضیح میده که اشتباهی به جای بتا متازون ب کمپلکس ریختند ( میخواسته یک دارو کم عارضه و ایمن اسم بیاره گفته ب کمپلکس که خیلی بهش گیر ندند) استادمون بهش گفت ـ آقای دکتر شما مردم رو بی سواد فرض میکنی هیچی ولی ما رو که دیگه بی سواد نمیتونی فرض کنی ... گفت چرا ؟ گفت: ب کمپلکس رزنگش زرده ، بوی گند میده اینی که شما درست کردی کجاش ب کمپلکسه ؟!!!

نه واقعا برای من سوال بود ،دوست داشتم بررسی بشه .
بله در مورد آلومینیوم هم نظر شما رو قبول دارم و دوز مصرفی ملاک هست .
حتی هورمون ها.البته هورمون ها میدونم تا حد زیادی ناشناخته هستند ...
یک سوال انسولین زیاد ترشح یا تزریق بشه فرد به کما میره ! یعنی اگه هورمون مزبور زیاد تزریق بشه چطور میشه ؟! هیچی؟! بر فرض اینکه در این واکسن موجود بوده باشه . فرض محال!
دوم اینکه خوب پس تا اینجا به این نتیجه رسیدیم که واکسن ها در کل مفید هستند اما بسته به تولید یا شرکت سازنده . خوب حرفهای شما رو قبول دارم اما با توضیحات که شما فرمودید ( کمی میترسم سوالاتم رو بپرسم Confused )
امکان سوء استفاده از واکسن ها از بین نمیره ؟!
۸:۴۸, ۹/آذر/۹۶
شماره ارسال: #19
آواتار
(۸/آذر/۹۶ ۲۲:۴۳)دیدگاه نوین نوشته است:  hCG اسمش روشه : human chorionic gonadotropin ... چون انسانی است و هورمون طبیعی بدن ، واکنش ایمنی نداریم. مثل انسولین که تزریق میشه.
اما اینکه چرا ادعا میشه که در واکسن کزاز hCG بوده رو باید از خود شایعه سازان محترم پرسید...

به منظور ایجاد پاسخ قویتر سیستم ایمنی است که در واکسن کزاز از hCG استفاده شده است. به عبارت دیگر، اتصال یک آنتی ژن ضعیف (Tetanus Toxoid) به یک پروتئین حامل (Beta hCG)، موجب واکنش قویتر سیستم ایمنی به آنتی ژن ضعیف می شود.

بله، حق باشماست، تزریق هورمون hCG به تنهایی مشکلی ایجاد نمی کند اما هنگامی که با آنتی ژن کزاز ترکیب می شود، سیستم ایمنی به اشتباه بر علیه hCG نیز آنتی بادی تولید می کند که در حاملگی های بعدی باعث سقط جنین می شود. یکی از علل ایمنولوژیک سقط های مکرر در زنان، همین تولید آنتی بادی برعلیه یک سری از هورمون ها مثل استرادیول، پروژسترون، hCG، هورمونهای تیروئید و غیره است.
از طرفی دیگر، اثربخشی hCG به عنوان یک واکسن ضدبارداری، مدت هاست که شناخته شده است و مقالات زیاد در این زمینه وجود دارد.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2665354
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2806615
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7683889
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7945771
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8078917

سند قدیمی زیر، از وب سایت سازمان بهداشت جهانی، نیز به همین موضوع اشاره دارد!

http://apps.who.int/iris/bitstream/10665...O_93.1.pdf
۹:۲۶, ۹/آذر/۹۶
شماره ارسال: #20

(۸/آذر/۹۶ ۲۲:۴۳)دیدگاه نوین نوشته است:  

سلام
جناب دیدگاه نوین
همانطور که خودتان نیز اشاره کردید،افرادی هستند که برای منافع شخصی و یا پیش بردن ایدولوژی خودشان،دست به کارهای وحشتناکی میزنند.
ادعای دوستان همین ست.
کسی منکر مفید بودن واکسن نشده.بلکه ادعا در مورد سوء استفاده کنندگان از این علم هست.
بنده نه طرفدار شخص خاصی هستم و نه کار ان جنابان را که با احساسات مذهبی مردم بازی میکنند را تایید میکنم.
اما بر عکس بعضی از دوستان چشمم را روی واقعیات این جهان نمیبندم.
اینکه دوستان ادعا میکنند سوء استفاده از این واکسنها در دنیایی که ما درونش زندگی میکنیم خلاف واقع هست،واقعا جای تعجب دارد!
هستند شرکتها و کشورها و سازمانهای بین المللی که در راستای اهداف خودشان دست به جنایتهای وحشتناکی میزنند.
همانطور که عرض کردم گوشه ی کوچکی از این جنایتها در کتاب جناب ویلیام گاردنر به رشته ی تحریر در امده است.البته صد در صد با سند.یکی از این موارد شرایطیست که بانک جهانی برای وام دادن به دادن به کشورها تحمیل میکند که البته در دوره ای این شرایط بر کشور ما نیز تحمیل شد.(اقای گاردنر به این مورد در کتابشان اشاره کردند)

در مورد صحبتها و دلایل خنده اور جناب گیتس که ادعا کردند با بهداشت میتوان جمعیت را کاهش داد و عده ای از دوستان نیز صحبتهای ایشان را تایید میکنند،همین بس که به ادعای خود جنابان با پیشرفت علم پزشکی در قرن های اخیر نه تنها جمعیت انسانها کاسته نشد بلکه رو به فزونی گذاشته است.
این مسئله ای نیست که بحث پذیر باشد،این ادعای همان افرادیست که عده ای اینجا سنگشان را به سینه میزنند.
من الله توفیقRoseRoseRose
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]