کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک فکری برای سریال حضرت موسی
۹:۴۱, ۱/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱/بهمن/۹۶ ۹:۵۵ توسط سید ابراهیم.)
شماره ارسال: #1
آواتار
با عرض سلام و ادب خدمت بزرگواران

بی مقدمه عرض کنم. تا چند روز دیگر احتمالاً جلسه ای با اقا جمال شورجه کارگردان سریال حضرت موسی خواهم داشت.

ایشان گفتند هرچی نکته قرانی و تاریخی جدید به ذهنتان می رسد بگید...

خب خودتون بهتر میدونید که یه اشتباه تو این سریال ها چقدر نتایج ناامید کننده به بار می آره مثل اشتباهات فاحش حضرت یوسف.

نکته ها خیلی زیاده. مثلاً با توجه به اینکه احتمالاً میخواد سریال را از رحلت حضرت یوسف آغاز کنه، بحث انتظار و زود تر افتادن موعد ظهور حضرت موسی را باید حتماً نشان دهد و الی آخر.
خلاصه، ای ذهن های خلاق و خوش فکر گروه. منتظرم تا پیشنهاد دهید ممنون.Heart

امضای سید ابراهیم
[تصویر: 70398176744835468767.png]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 6 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۰:۳۸, ۳/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #51
آواتار
من شدیدا با دومین کامنت این تاپیک موافقم. بجای پرداختن به پیامبران بنی اسراییل برای امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) فیلم بسازید. شبکه مخفی و حضورشون رو به تصویر بکشید.

امام زمان تو مملکت شیعه هم غریبه ...
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۴:۳۳, ۳/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #52

(۲/بهمن/۹۶ ۲۳:۳۴)MohammadSadra نوشته است:  اشکالاتی داشت. من در مورد اشکالاتش با جناب سید ابراهیم بحث کردم اما فکر نمی کنم آش به این شوری که شما فرمودید باشه.

من حداقل دو بار این سریال رو به شکل کامل دیدم.

آیه 42:

[يوسف] به آن كس از آن دو كه گمان مى‏كرد خلاص مى‏شود گفت مرا نزد آقاى خود به ياد آور و[لى] شيطان يادآورى به آقايش را از ياد او برد در نتيجه چند سالى در زندان ماند (42)

در سریال حضرت یوسف (علیه السلام) این گونه نبود.
۱۵:۱۹, ۳/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #53
آواتار
(۳/بهمن/۹۶ ۱۰:۳۸)سدرة المنتهی نوشته است:  من شدیدا با دومین کامنت این تاپیک موافقم. بجای پرداختن به پیامبران بنی اسراییل برای امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) فیلم بسازید. شبکه مخفی و حضورشون رو به تصویر بکشید.

سلام سدرة المنتهی گرامی ،
کسی اگه خوب تو تاریخ بنی اسرائیل تحقیق و مطاللعه کنه خیلی قشنگ شیعه و عاشق حکومت الهی میشه . شک نکن داداشم . اگه خوب روی متن ها و دیالوگها و زبان بدن و ... کار بشه اثرگذاری بالایی خواهد داشت . از طرفی شما اینطئری نگاه کن ، جامعه و مردمی که گوششون به دنبال بوغ هست هرچقدر مذهبی و ... بسازی دادشون در میاد سر فیلم محمد رسوالله (ص ) مجیدی چقدر گفتن بجاش برای اساطیر و کوروش و .... فیلم بسازین ؟ نمیدونم برخورد داشتین یا نه ولی من خیلی دیدم /
درباره انبیای بنی اسرائیل مخصوصا موسی کلیم الله شما ببین چقدر فذهنگ شیطانی کار کرده اخرینشون هم با " خروج : خدایان و پادشاهان " بود که ببین چقدر تحریف توش بود . اون فیلم من چند بار دیدم و هربار تناقض با مفردات کتاب مقدس برمیخوردم . حالا همین فیلم حضرت یوسف و یا اصحاب کهف و مریم مقدس و ابراهیم خلیل الرحمن ... ببین چقدر تو شناخت تاریخ کمک کرد . نمیگم همش درست و صحیح بود جاهایی اشکالاتی داشت . و یا سریالهایی که برای بزرگان شعر و ادب و هنر و فلاسفه و .... ساخته شد چقدر بازخورد داشت ؟ یا سریالهایی مثل سریال امام حسن و امام رضا و امام علی و روز واقعه و ... . باور کن طرف شمر رواونجا شناخت کی بود .
خوب اینها همه یک طرف و شما شمایلی از حکومت مهدوی رو تو کدوم داستان میتونی نشون بدی ؟ فیلم محمد رسوالله ( خوب بعدش ثمرانی داره و اختلافاتی ) اما اگه حکومت های بنی اسرائیلی رو بتونی روش کار کنی چند جنبه داره ( چند نمونه میگم فقط ) 1 - فرهنگ انتظار ( واقعینت همینه ) 2 - سامری ها رو میتونیم قشنگ نشون بدیم تا افرادی با خلط مباحث موجب انحراف نشن . 3 - فرهنگ مبارزه با نفس و اینکه در اوج قدرت باشی ولی قدرت اگه قدرت خدایی نباشه پشیزی ارزش نداره _ داستان پشه و نمرود رو کسی میدونه ؟_4 - خیلی از اسرائیلیات میتونه اینجا بیان و حذف بشه باور کنین خیلی از مواردی که تو تفکرات دینی ( الهی و غیر الهی هست _ از اسرائیلیات هست برید تفاسیر مسیحی و اسلامی و ... رو بخونین متوجه میشید . به عنوان کسی که چندین ساله با این کتب سرو کار دارم اینها رو میگم . برید بینیند دستورات حضرت موسی چیبود چرا الان رعایت نمیشه . خمر و خون ریزی حرام بود ولی چرا الان سر حرف مذاهب بشینیم ( انحرافی ها ) میگن خیر چون تحریف شد چه لفظی چه معنوی . خیلی نوشتم ببخشید //
Blush
سید نشد همه پستها رو بخونم . این پست سدرة المنتهی باعث شد بنویسم و البته هیچ قصد نقد کلام ایشون رو ندارم و نداشتم فقط خواستم بگم اینها اثراتی داره که ممکنه از زاویه دید ما پیدا نباشه . اگه سدرة المنتهی از حرفام ناراحت شد ببخشید Blush

امضای mahdy30na
بسم الله الرحمن الرحیم
ادع إلى سبيل ربك بالحكمة والموعظة الحسنة وجادلهم بالتي هي أحسن إن ربك هو أعلم بمن ضل عن سبيله وهو أعلم بالمهتدين

با حکمت و اندرز نيکو، به راه پروردگارت دعوت نما! و با آنها به روشى که نيکوتر است، استدلال و مناظره کن! پروردگارت، از هر کسى بهتر می‏داند چه کسى از راه او گمراه شده است؛ و او به هدايت‏يافتگان داناتر است

Invite to the way of your Lord with wisdom and good instruction, and argue with them in a way that is best. Indeed, your Lord is most knowing of who has strayed from His way, and He is most knowing of who is [rightly] guided.
نحل 125
۱۵:۴۲, ۳/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/بهمن/۹۶ ۱۵:۴۵ توسط سدرة المنتهی.)
شماره ارسال: #54
آواتار
سلام نه هیچ ناراحت نشدم عزیزم

ما درباره حضرت سلیمان ، یوسف ، عیسی بن مریم و حالا موسی (علیه السلام) فیلم ساختیم. تمام اینها پیامبران بنی اسراییل بودن.
فیلمی که برای حضرت محمد (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) ساختیم از جهاتی عالی بود از جهاتی هم مخالف حضور برخی بازیگرانی بودم که هیچ اعتقادی به اسلام ندارن و قبلا نقش های مبتذل و منفی بازی کردن.

ما هیچ فیلم درست حسابی ای از امامانمون نداریم الان میخوام مصور کنیم باید تیکه فیلم های امام رضا رو با کیفیت ساخت پایین اون زمان ببریم و برای مردم بذاریم.

غرب برای نمایش اسطوره های خودش نمیاد فقط گذشته رو به تصویر بکشه اونها رو از گذشته میاره به حال میگه اساطیر ما تو کل تاریخ نقش داشتن الانم نقش دارن.

بعد امام حی و حاضر و زنده ی ما که واقعیت و عینیت داره اگه دربارش ساخته بشه میدونید چقدر تاثیر میذاره تو حال و هوای این جامعه؟

ما همش تو فکر هدایت و بیدار کردن دیگرانیم بجاش داریم داخل رو از دست میدیم. هوای فرهنگی کشور بدجوری کثیفه کار بجایی رسیده که رییس جمهور این مملکت به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) پوزخند میزنه.

یکی از دوستان فیلم نامه ای برای امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به نام "رونوشتی از بهشت" داره اگه سرمایه گذار پیدا کنه کارش راه میفته اگه کسی پیدا بشه عالیه.
۱۲:۲۶, ۴/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #55
آواتار
(۳/بهمن/۹۶ ۱۰:۳۸)سدرة المنتهی نوشته است:  من شدیدا با دومین کامنت این تاپیک موافقم. بجای پرداختن به پیامبران بنی اسراییل برای امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) فیلم بسازید. شبکه مخفی و حضورشون رو به تصویر بکشید.

منظورت از دومین کامنت اینه!!!؟

نقل قول:درود برشما
با پوزش ازاینکه عرض من ممکن است خوش آیند نباشد وبا اینکه بسیار فیلم های تاریخی را دوست دارم بنظر بنده هیچ دلیلی ندارد ما هزینه کنیم وبرای پیامبران اهل دین یهود فیلم بسازیم آیا ازساختن فیلم محمدرسول الله که قبلا بهتر ازآن ساخته شده بود نتیجه ای گرفتیم؟ تابرسد به موسای کلیم .آیا هزینه آنرا آقای شورجه میدهند یا ازجیب ملت گرسنه وبی خانمان؟ ممنونم

بنظر بنده ساخت این فیلم بسیار بسیار بسیار مهمه مخصوصاً اگر همون کنایه ها توش گنجونده بشه

حالا اسم یهود بزارید روش یا هر چی

نظرت در مورد این کثرت آیات قرآن در مورد حضرت موسی چیه؟

بیشترین آیات در قرآن در مورد ایشونه

قطعاً یه دلیلی داشته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! .....!!!!!

خدا نمیتونست از 14 معصوم داستان بزاره؟ (که هست و بصورت مخفی هم هست)

منظورم اینه باید بگیریم منظور رو

اون کامنت دومی در مورد فیلم محمد رسول الله صحبت کرده و گفته اون بهتر بود

چیش بهتر بود؟ آهنگش؟

یا نشون ندادن جنگ های خیبر و خندق یا بنی‌قریظه که تو قرآن هم هست! و ما هم هالو بودیم نفهمیدیم فیلمش عملاً صهیونیستی بود

بگذریم

در امام زمان و شبکه مخفی شون فرمودید

خداروشکر سیستم حفاظت ایشون رو احدی خبر نداره به چه صورته و به قولی "کسی نمیتونه در مورد امام زمان خیانت کنه(ینی لو بده) فقط میتونه دروغ بگه(ینی چیزی که نمیدونه رو بگه میدونم) "

من نشون دادن جزئیات رو موافق نیستم چون وقتی کسی نمیدونه یجور دروغ میشه

ولی با نشون دادن اینکه ایشان بین مردم و نه در آسمان زندگی میکنند، با هر زبانی میتونن صحبت کنن ، امام هر شخصی بصورت خاص یا عام هستند و .... موافقم و باید باشه

قبلاً حدود بیست سال پیش یه فیلم هایی ساخته شد که چادر و صحرا و اسب نشون داده بود که فیلم کوتاه بود

باید افراد عالمِ دهن قرص در موردش نظر بدن
۲۳:۰۶, ۴/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #56
آواتار
بعد از مدت ها سلام خدمت آقای ابراهیم.
انشاءا... که همسر محترم خوب هستن؟
سلام منو برسونین.
من یه نظری دارم که فکر میکنم خیلی نقدش کنن، اما فکر کنم بد نیست توی فیلم مطرح بشه.
توصیه میکنم قبل از هر چیزی فیلم 10 فرمان رو ببینین.
نه به خاطر اون که مثل اون فیلم بسازین.
به خاطر مساله ای که میگم:
حضرت موسی (علیه السلام) در سن 40 سالگی به نبوت رسیدن و تا قبل از اون هیچ اطلاع خاصی از نگرشش در اسلام مطرح نشده.
اما عقل سلیم میگه کسی که در دربار فرعون زندگی میکرده، قطعا لباس کهنه نمیپوشیده و قطعا شبها نماز شب و دعا نداشته.
موسی (علیه السلام) باید یه نازپرورده که سفره گناه براش بازه نشون داده بشه که بسیار فکر میکنه و سوال های مهمی تو ذهنش پدید میاد.
اجازه بدین جوونای ما با موسی (علیه السلام) همذات پنداری کنن.
میتونن تهذیب نفس کنن و پاک شن.
من نمیگم موسی (علیه السلام) رو نعوذبالله عیاش نشون بدین.
اما تا قبل از 40 سالگی پیغمبرش نکنین.
اونم یه آدم معمولی بوده با فطرتی پاک که با عنایت خدا پیامبر میشه.
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.

فیلمهایی مثل یوسف پیامبر بسیار خوش ساخت و قابل هضمه.
اما فیلم حضرت ابراهیم و مردان آنجلس بسیار ثقیله.
من بعد از دیدن 20 باره فیلم یوسف هنوزم وقتی صحنه ملاقات یوسف با پدرش یا زلیخا رو میبینم، مثل ابر بهار گریه میکنم.
من فکر میکنم داستان زلیخا میگه عمری که در راه معشوق به انتظار بگذره، جزو عمر آدم محسوب نمیشه و خدا دوباره بهت برش میگردونه.
ضمن این که گریم و انتخاب بازیگر یوسف و زلیخا و یعقوب نبی عالی بود.
لطفا این مسائل رو توی این فیلم ها در نظر بگیرن.
یهو فریبرز عرب نیا نشه موسی که هیشکی باور نمیکنه.
۰:۲۴, ۵/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/بهمن/۹۶ ۱:۰۷ توسط El-Yasin.)
شماره ارسال: #57
آواتار
(۲/بهمن/۹۶ ۱:۱۴)سرباز منتظر نوشته است:  سلام و عرض ادب

به نظر بنده سریال باید با خلاصه ای از مهاجرت بنی اسراییل به همراه حضرت اسحاق علیه السلام به طرف مصر شروع بشود ، نکته ی مهم این است که سریال باید راوی داشته باشد ( در این جا می شود عینا از آیات قرآن کریم استفاده کرد) و هر از چند گاهی بر روی نقشه ماجرا را روایت کند که کنعان کجا بود و کدام شهر مصر شهر حضرت موسی علیه السلام است و محل نیل و دریای سرخ را برای مخاطب جا بیاندازد(متاسفانه در سریال یوسف پیامبر علیه السلام این نقطه ضعف وجود داشت که به مخاطب اطلاعی درباره ی مختصات جغرافیایی کنعان و شهر های مصر داده نمی شود)
محل زمینی که فرعون زمان حضرت یوسف علیه السلام به بنی اسرییل داد را باید دقیق نمایش داد و بعد باید به ماجرای عوض شدن دودمان فرعون ها و بازگشت بت پرستی به مصر به صورت دقیق پرداخته شود .
فرق بین نیل و دریای سرخ باید در سریال مشخص باشد که مکانی که حضرت موسی علیه السلام را دختر فرعون از آب خارج می کند نیل است و محل معجزه ی عبور بنی اسراییل از دریای سرخ است.
به شباهت حضرت خاتم الانبیا و امام علی صلوات الله علیهم به حضرت موسی و حضرت هارون علیهم السلام باید توجه ی ویژه ای بشود.
مسائل مهمی مثل قارون و ماجرای حضرت موسی و حضرت خضر علیه السلام نباید از قلم افتاده شود.
به ریشه های مواردی که باعث به وجود آمدن شخصیت هایی مثل سامری و قارون از دل امت حضرت موسی علیه السلام شدند باید ویژه پرداخته شود.
با توجه به معجزات زیاد حضرت موسی علیه السلام باید توجه زیادی به جلوه های ویژه داشت چون این بخش بسیار بسیار مهم است.
باید به نقش های قبلی بازیگران سریال در فیلم ها و سریال های دیگر توجه شود و به حافظه ی تصویری مخاطب از بازیگر دقت شود.
در خصوص عبور بنی اسراییل از دریای سرخ به معجزه بودن این امر تاکید شود و در سریال دلایل غیر الهی بودن این عمل به طور واضح و منطقی مردود اعلام شود.

به عهد شکنی بنی اسراییل باید خیلی توجه داشت و مفهوم شکستن عهد و میثاق بنی اسراییل با خداوند باید کامل به مخاطب
رسانده شود.
مبحث ارض موعود و مکان دقیق ارض موعود باید مورد بررسی کامل قرار گیرد.

به حضرت هارون علیه السلام باید توجه ویژه ای داشت ، مثلا به توانایی سخنوری ایشان و همچنین مظلومیت ایشان در ماجرای گوساله پرستی بنی اسراییل باید توجه ویژه کرد.

به ریشه های مصر زدگی و داشتن علاقه به بت پرستی و ثروت در بنی اسراییل پرداخته شود.

ببخشید اگه زیاد شد
اگه چیزی به ذهنم برسه میگم

سلام علیکم
برادر عزیز نکته بینی ها و دقت نظر شما بسیار زیباست... حقیقتا چه کارهای بزرگی میشود در ساخت این سریال به سرانجام رساند. ان شاءالله به نحو احسن ساخته بشه. و در اینصورت کار بزرگی برای مردمان قرن 21 و خصوصا مسلمانان صورت گرفته و یکدوره ی کامل حجت شناسی و امام شناسی و یهودشناسی قرآنی و روایی خواهد بود. و کلی معارف دیگر که بر اهلش پوشیده نیست...
از سایر دوستان هم بابت مطالب خوبشان سپاسگزارم... خصوصا جناب سید ابراهیم و راوی110 و ...

سلام علیکم

برادر عزیز، همانگونه که مستحضرید
شیعیان با توجه به اشارات موجود در قرآن و احادیث ائمه معصومین (علیهم السلام) ، عقیده دارند که ادیان گذشته اوصیا و جانشین های پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) را نیز معرفی کرده اند.
احادیثی در منابع شیعی وارد شده است که می فرماید: خداوند از پیامبران گذشته درباره ولایت امیر المؤمنین و سایر ائمه
(علیهم السلام)
پیمان گرفته است که برخی از این احادیث دارای سند صحیحی هستند.
بر اساس آنچه در روایات معتبر ما آمده است شیعه اعتقاد دارد که همه انبیای گذشته به آمدن و ولایت اوصیای پیامبر اکرم
(صلی الله علیه و آله و سلم)
(که همان ائمه طاهرین
(علیهم السلام)
هستند)خبر داده اند.
علامه مجلسی با توجه به روایات می نویسد: " همه پیامبران می دانستند که پس از آنها پیامبری خواهد آمد که خاتم پیامبران است و شریعت آنها را نسخ خواهد کرد؛ همان گونه که می دانستند که پیامبر آخرالزمان بر همه پیامبران برتری و فضیلت دارد و نیز یقین داشتند که او اوصیا و جانشین هایی خواهد داشت که حافظ شریعت او و نگهدار دین او خواهند بود؛ از این رو بر آنها واجب بود که به آخرین پیامبر و جانشین های او باور داشته باشند و اعتراف کنند.
در ذیل آیه شریفه 115 سوره طه که می فرماید: " و ما با آدم عهدی بستیم او آن را فراموش کرد و او را در آن عهد استوار و ثابت قدم نیافتیم " در تفسیر این عهد روایاتی -که برخی از جهت سند صحیح هستند - در کتاب های حدیثی و تفسیری و کلامی شیعه نقل شده است. در برخی از این روایات آمده است که : "با آدم عهد بستیم درباره محمد
(صلی الله علیه و آله و سلم)
و امامان پس از وی و او در این عهد ثابت قدم نبود و همانا پیامبران اولوا العزم به این نام نامیده شدند؛ چون درباره محمد و اوصیاء او به خصوص درباره مهدی و روش او با آنها عهد بستیم و آنان در این عهد استوار بودند و به آن گواهی دادند".
امام صادق (علیه السلام) می فرماید: ولایت ما ولایت خداست که هیچ پیغمبری جز برای آن مبعوث نشد.
هم چنین در روایتی دیگر می خوانیم: "ولایت علی (علیه السلام) در صحف همه پیامبران نوشته شده است و خدا هیچ پیغمبری را مبعوث نکرد مگر با عقیده به نبوت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) و امامت علی (علیه السلام)".
با توجه به روایات یاد شده می توان اصل عهد و پیمان گرفتن خداوند از انبیاء گذشته نسبت به ولایت و امامت ائمه(علیهم السلام)، را اثبات کرد ...
حال که تمام انبیای الهی برای اعلام ولایت حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم و اءمه ی معصومین علیهم السلام برانگیخته شده اند و بیشترین پیامبرانی که در قرآن ذکر شده اند پیامبران بنی اسراییل هستند و همانگونه که میدانیم سرگذشت این پیامبران و قوم بنی اسراییل سرشار از عبرتها و معرفتهایی است که در کنار تفسیر معصومین علیهم السلام ما را به معارفی گرانبها در شناخت حجتهای الهی و تبعیت از آنها رهنمون می کند و ... و با توجه به صفات و ویژگیهای قوم یهود که به تفصیل در قرآن و کلام اهل بیت علیهم السلام مطرح گردیده است و شدت دشمنی آنها با مومنین (مصداق اصلی مومنین قطعا امامان اهل بیت و حضرت مهدی عج هستند) و با توجه به پروژه های جهانی و سری و مخوف یهود در جهان و سیطره ی آنها بر شئون مختلف جوامع بشری در عصر حاضر و فساد عظیم و گسترده ی آنها در زمین و جنگ فراگیر رسانه ای و تبلیغاتی و نرم و تمرد آنها در برابر خداوند و لزوم شناخت آنها برای جوامع اسلامی و چاره اندیشی در برابر آنها و اتحاد حول محور دشمنی با آنها و ... بنابراین ساخت فیلمی با این موضوع بسیار ضروری می نماید.
عناوین را بسیار کلی گفتم چون میدانم تمام دوستان شناخت و بصیرت کافی در این موضوعات دارند.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]