کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 2 رای - 3.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هشدار به کاربران درباره جاسوسی منافقین در شبکه‌های مجازی+سند
۱۹:۲۴, ۱۶/دی/۹۱
شماره ارسال: #1
آواتار
چندی است که اعضای گروهک تروریستی منافقین از طریق ارتباط‌گیری با کاربران اینترنتی در داخل کشور سعی می‌کنند تا ضمن جذب افراد، به جاسوسی و تخلیه اطلاعاتی و دریافت اخبار و تصاویری برای رسانه‌های معاند با نظام جمهوری اسلامی ایران بپردازند.
به گزارش حوزه سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران به نقل از مؤسسه راهبردی دیده‌بان (مرکز مقابله با جبهه معارض انقلاب اسلامی)، عضو‌گیری گروهک تروریستی منافقین و برقراری ارتباط با داخل کشور که عموماً با هدف جاسوسی و تخلیه اطلاعاتی صورت می‌گیرد موضوع جدیدی نیست، اما مجموعه این اقدامات منافقین که در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی پیوسته در دستور کار عوامل این گروهک تروریستی بوده است، در اکثر مواقع با یک وجه اشتراک یعنی مخفی‌سازی ماهیت منافقین، همراه بوده است.

به عبارت دقیق‌تر نفرت ایرانی‌ها از گروهک تروریستی منافقین که به دلیل آشنایی با سابقه خیانت‌ها و جنایت‌های این گروهک تروریستی حاصل شده است، عوامل این گروهک جنایتکار را برآن داشته تا در ارتباط‌گیری‌های خود با رعایت پوشش‌های مختلف از نشان دادن آرم و نام سازمان منافقین خودداری نمایند.

نگاهی به سوابق گروهک تروریستی منافقین در مبادرت به تخلیه تلفنی که اوج آن در دوران دفاع مقدس صورت می‌گرفت، یا بررسی اقدامات این گروهک تروریستی در مبادرت به قاچاق انسان از ایران به عراق و انتقال افراد به پادگان اشرف که اوج آن در دهه 60 و 70 بوده و عموماً توسط عوامل این گروهک در ترکیه و با ارائه وعده کار و زندگی در اروپا صورت می‌گرفته است، شاهدی بر این ادعاست.

هرچند سعی عوامل منافقین برای ارتباط با داخل کشور به منظور عضوگیری یا تخلیه اطلاعاتی هیچ‌گاه از شرح وظایف تشکیلاتی اعضای این گروهک تروریستی حذف نشده، اما بنا به مقتضیات زمان و فعل و انفعالات سیاسی در داخل یا خارج کشور، شدت و ضعف پیدا کرده است.

بر همین اساس در مقطع زمانی سال 88، منافقین برای جذب افراد و دسترسی به اطلاعات به‌ روز از داخل کشور، اقدام به راه‌اندازی یک وب‌سایت خبری با نام «آژانس ایران خبر» کرده و هم‌چنین با ورود گسترده به فضای مجازی و بهره‌گیری هدفمند از درگاه‌های الکترونیکی سعی کردند تا از فضای اغتشاشات نهایت بهره‌ را ببرند.

البته با توجه به افشاگری‌های رسانه‌های داخلی در خصوص این آژانس خبری، فعالیت این سایت تا حد زیادی کمرنگ و بعداً در مقطعی متوقف شد.

با این حال در چند ماه اخیر به دلیل نزدیکی به انتخابات ریاست جمهوری و همچنین حواشی مربوط به این انفاق، دوباره سایت آژانس ایران خبر فعالیت خود را آغاز کرده و هم‌زمان با این سایت فعالیت‌های منافقین در شبکه‌های مجازی خصوصاً فیس‌بوک و ارسال ایمیل برای ارتباط گیری به شدت افزایش یافته است.

این فعالیت‌ها متاسفانه بیشتر قشر جوان، دانشجویان و البته کاربران فعال شبکه‌های مجازی را هدف قرار داده است، این افراد که عموماً با روش‌های تخلیه اطلاعاتی، جاسوسی و جذب گروه‌های ضدانقلاب آشنایی ندارند، در برابر پیغام‌های ارسال شده از سوی عوامل گروهک تروریستی منافقین با پوشش پیشنهاد کار به عنوان یک خبرنگار آزاد و با رویکرد حمایت از حقوق بشر ظرفیتی بالقوه برای به دام افتادن محسوب می‌شوند.

هر چند در انتهای این گزارش به معرفی دو نمونه از صفحات فیس‌بوک و البته یک نمونه از پیغام‌های ارسال شده از سوی عوامل منافقین برای آغاز ارتباط اشاره شده است، امابا توجه به کثرت این صفحات به معرفی نوع اطلاعات درخواست شده از سوی عوامل منافقین می‌پردازیم تا قشر مستعد این نوع آسیب در صورت برخورد با اینگونه درخواست‌ها برای برقراری ارتباط، هوشیار بوده و با شناخت کافی از افتادن به دام منافقین در امان باشند.

همان‌طور که گفته شد عوامل گروهک منافقین از طریق شبکه‌های اجتماعی با نام‌های مستعار یا از طریق ارسال ایمیل به صورت تصادفی اقدام به برقراری ارتباط با کاربران اینترنت در ایران می‌نمایند.

عوامل این گروهک تروریستی فعالیت خود را با عناوینی هم‌چون خبرنگار یا فعال حقوق بشر معرفی کرده و درخصوص مشکلات اقتصادی، تجمعات اعتراضی، حضور فیزیکی نیروهای انتظامی و نظامی در خیابان‌ها، مجازات و برخورد با مجرمین (مانند اعدام در ملاء عام) تقاضای خبر و عکس و فیلم می‌نمایند.

چند نمونه از درخواست‌های عوامل منافقین برای ارسال اخبار و تصاویر به شرح ذیل است:

1. تاثیرات تحریم‌ها بر زندگی مردم و کارخانجات

2. مشکلات معیشتی مردم ناشی از تورم و گرانی و اخبار دستگیری‌ها

3. تعطیلی کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی

4. هرگونه تجمع و تحصن در خیابان و حتی تصادف یا نزاع‌ خیابانی

5. نارضایتی مردم از وضعیت اقتصادی و...

6. هرگونه برخورد نیروهای انتظامی با مجرمین

7. حضور کودکان کار، زنان خیابانی یا متکدیان در معابر عمومی

8. هرگونه خرابی یا معضلات و مشکلات شهری

9. هرگونه شعارنویسی سیاسی یا اعتراضی

شایان ذکر است که عوامل این گروهک بابت موارد فوق با توجه به نوع اطلاعات اعم از خبر، عکس یا فیلم وعده پرداخت مبالغی را نیز ارائه می‌کنند.

[تصویر: 689457_277.jpg]
این سایت دارای یک سرور اختصاصی در آمریکاست که نشان دهنده سرمایه‌گذاری کلان برای آن با هدف تامین امنیت بیشتر است. شخصی به نام Adam farrar به آدرس آمریکا، ایالت تگزاس، شهر هوستون،... این سایت را ثبت کرده و نکته جالب توجه آن است که شرکت ثبت کننده هاستینگ این سایت همان شرکتی است که هاستینگ سایت «ایران افشاگر» یکی از سایت‌های رسمی سازمان منافقین را به ثبت رسانده است!

یکی از صفحات گروهک تروریستی منافقین در فیس‌بوک به نام saeed hadad است که تحت پوشش خبرنگار آژانس ایران خبر اقدام به جذب نیرو و جمع‌آوری اخبار برای این گروهک می‌نماید.[تصویر: 689458_626.jpg]

گرداننده یا گردانندگان این صفحه خود را با نام‌های «مراد» یا «سعید حداد» و ساکن اسکاندیناوی معرفی کرده و در مراحل اولیه برقراری ارتباط با افراد بیشتر پیگیر جمع‌آوری اخبار و اطلاعات در زمینه مشکلات صنفی دانشجویان از قبیل نارضایتی‌ها از وضعیت سلف سرویس، قیمت غذا، نارضایتی از وضعیت خوابگاه‌ها، تفکیک جنسیتی، محدودیت‌های حراست برای دانشجویان و... است.

در مراحل بعدی از افراد جدیدالوصل درخواست می‌شود که در صورت نقض قوانین حقوق بشر، سرکوب‌های اجتماعی، اقدامات اعتراضی کارگران و سایر اقشار، تعطیلی کارخانه‌ها، تاثیرات تحریم‌ها بر کار شرکت‌ها وضعیت مایحتاج مردم، گرانی و بیکاری، اعدام در ملاء عام و... اخبار و فیلم و عکس تهیه کنند.
صفحه davood sharifi نیز یکی دیگر از صفحات مربوط به منافقین است که تحت پوشش آژانس ایران خبر برای جذب نیرو و جاسوسی فعالیت می‌کند.
[تصویر: 689459_379.jpg]

کاربر یا کاربران این صفحه در اولین ارتباط با کاربران شبکه مجازی فیس‌بوک در ایران پیامی با محتوای ذیل را ارسال می‌کنند:
[تصویر: 689460_207.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۵۱, ۱۴/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/بهمن/۹۶ ۱۳:۵۲ توسط فنا.)
شماره ارسال: #2
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم


تاپیک بهتری برای ارائهء مطلبم نیافتم.
به دوستان مکرم و عزیز، کاربران مؤمن و دلسوز بیداری اندیشه:

دوستان، لطفاً در زمین بازی ای که برای تفرقه و اختلاف و فراموشی مشکلات کلیدی و اصلی کشور طراحی شده، وارد نشوید، هدف اینه که افراد ارزشی رو با گرفتن 1 آتو به جون هم بیندازند و تفرقه ایجاد کنند. همین طور اهمیت حرف خودشون رو به اثبات برسونند و این رو نشون بدهند که مرتب تاپیکشون بالا می یاد.
تاپیکی که کاربر دختر انقلاب ایجاد فرموده اند، دقیقاً با هدف جدال بیهوده و در نهایت به کرسی نشاندن حرف خودشون ایجاد شده.
لطفاً وارد زمین بازی طراحی شده توسط دشمن نشوید (در خصوص حجاب، مباحث بسیاری وجود دارد که علاقه مندان، می توانند به آنها مراجعه نموده و استفاده کنند).
وقت و انرژی تون رو در جدال بیهوده هدر ندهید.

مردی به امام حسین - علیه السّلام - گفت: بنشین تا با یکدیگر پیرامون مسائل دینی مناظره کنیم! امام فرمود: من به مسائل دینی بصیر و آگاهم و راه هدایت برایم روشن است و اگر تو جاهل و ناآگاهی برو و یاد بگیر. من کجا و جدل؟

و سپس افزود: شیطان است که آدمی را وسوسه می کند و می گوید، با مردم مباحثه و مناظره راه بینداز تا دیگران نپندارند که تو نادان و ضعیف هستی.


«بحار الأنوار، ج 2، ص 135»
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۱۶, ۱۴/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/بهمن/۹۶ ۲۳:۲۸ توسط yektasepas.)
شماره ارسال: #3
آواتار
(۱۴/بهمن/۹۶ ۱۳:۵۱)فنا نوشته است:  بسم الله الرحمن الرحیمتاپیکی که کاربر دختر انقلاب ایجاد فرموده اند، دقیقاً با هدف جدال بیهوده و در نهایت به کرسی نشاندن حرف خودشون ایجاد شده.
این مطلب دقیقا درست است کاش مدیران تالار توجه می کردند نفوذ منافقین در تالار رو در نطفه خفه می کردند
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۲۹, ۱۴/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #4
آواتار
(۱۴/بهمن/۹۶ ۲۳:۱۶)yektasepas نوشته است:  این مطلب دقیقا درست است کاش مدیران تالار توجه می کردند نفوذ منافقین در تالار رو خفه می کردند

یکی از کارکرد های پست جناب فنا میتونه همین باشه که اصولا وقتی جایی به اصول توجه نمیشه ، خودش مشکل هست و نباید به عنوان مرجعی برای حل مشکل بهش نگاه کرد !

مثلا ببینید من مطمئن هستم همین آقای کدیور که قائل به قرائت های جدیدی از دین هستند نماز اول وقتشون رو میخونند ، محاسن و ظاهر اسلامی دارند و به معنی کلمه در ظاهر روحانی هستند . منتها وقتی نظراتشون مطالعه میشه میفهمیم که چه زاویه ی اساسی پیدا کردند .

البته این وضع به نوعی حسن هم محسوب میشه ، به هر حال ماها باید چیزهای بیشتری نسبت به گذشتگان بدونیم و اصولا مواجهه با چنین فضاهایی که ذاتن بد نیستند منتها دچار اشتباه فاحش شدند یه کلاس اموزشی خوب هست .
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
Lightbulb جملات پیشنهادی برای شبکه های مجازی عبدالرحمن 142 40,215 ۱۹/شهریور/۹۶ ۲:۲۵
آخرین ارسال: فاطمه خانم
Question هشدار پليس فتا به کاربران در رابطه با هک شدن mahdy30na 0 608 ۲/دی/۹۴ ۱۱:۵۶
آخرین ارسال: mahdy30na
Information جاسوسی های مدرن"تاریخچه جاسوسی دیجیتال" mahdy30na 23 8,345 ۱۰/تیر/۹۲ ۱۲:۳۷
آخرین ارسال: mahdy30na
Lightbulb برای اولین بار : وظایف کاربران ارزشی در شبکه های اجتماعی padeshah_2009 1 1,907 ۸/فروردین/۹۲ ۱۹:۰۴
آخرین ارسال: غربت تشیع
Lightbulb گوگل پلاس، شبکه ای اجتماعی یا شبکه ای جاسوسی؟ Hadith 3 2,931 ۳۰/مهر/۹۰ ۰:۴۹
آخرین ارسال: Hadith

پرش در بین بخشها:


بالا