کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

موضوع بسته شده  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دختر خیابان انقلاب
۳:۴۴, ۱۰/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #1
آواتار
احتمالا خبر دختر خیابان انقلاب را شنیدین. شاید موافقش نباشیم اما مطمئنا این کار شجاعت میخواد.
بعضیا میگن این افراد باید از ایران برن بیرون و جایی که حجاب اجباری نباشه. اما اگر سبک زندگی تغییر کرده باشه و دیگه نسل جدید خواهان حجاب اجباری نباشه چی؟

[تصویر: w479023_photo.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر

آغاز صفحه 24 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۹:۱۲, ۱۹/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #231
آواتار
درودگر نوشته است:
درود برشما

فرقی نمیکند نهی ازمنکر هم واجب است اما نه با زور اگر طرف نپذیرفت شما تکلیفی ندارید

آها؛ اینجا دقیقا همونجایی که اون میوه مقوی برای کاهش فشار خون مورد استفاده پیدا میکنه ...
سوال:
با توجه با نظر شاذی که افاضه فرمودید فلسفه قیام عاشورا را توضیح دهید؟(۲۰نمره)

در انتها.... با تشکر
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۲:۴۰, ۱۹/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/بهمن/۹۶ ۲۲:۴۱ توسط دختر انقلاب1.)
شماره ارسال: #232
آواتار
mahdy30na نوشته است:1- اماری که فقط سعی شد گزینشی و دلخواه ارائه بشه و با عدم دقت

2- چرا با بله یا خیر صورت ندادن ؟

3- هرچقدر سواد بره بالا اجبار به اختیار تبدیل میشه
1- چقدر خوب، این‌بار با انواع "متلک"ها شروع نکردید که بعد از خوندنش احساس کنیم، گویا اجبارا با پسرهای دبیرستانی در یک مسیر قرار گرفته‌ایم و باید خودمونو بزنیم به نشنیدن، یا اگه مسیرمون زیاد به هم میخوره باید مقابله کنیم : )

2- سوالات دقیق طراحی شده تا حد ممکن پاسخی "فرهنگی" دریافت شود، نه "سیاسی". برعکس نظرسنجی من که اینجا بار "سیاسی" به خود گرفته است و نه "فرهنگی".

3- نظرسنجی که شما آوردید (آی‌پُز) طی روزهای 17 تا 19 خرداد 93 انجام شده (نه 94!) و به سفارش یک تشکیلات فمینیستی (زنان تی‌وی) است. در همانجا هم به این نکته اشاره می‌شود که "افراد با تحصیلات دانشگاهی، بیش از افراد فاقد تحصیلات دانشگاهی به حجاب اختیاری باور دارند.

[تصویر: s940_Opera_Snapshot_2018-02-08_165817_www_ipos.me.png]
۰:۱۱, ۲۰/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/بهمن/۹۶ ۰:۱۲ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #233
آواتار
دوستان این فیلم برای ماها کلی حرف داره اما برای این کاربر هوچی و معدن علم و فضیلت، جوابی دندان شکن محسوب میشه. مخصوصاً هم اینکه خیلی به نظر سنجی و اکثریت نمایی علاقه داره، به همین دلیل، به شدت برای ایشون، آبی روی آتیش سوختم برشتمشون محسوب میشه.

تقدیم به اسکای عزیز

لینک فیلم
۱:۰۳, ۲۰/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #234
آواتار
(۱۸/بهمن/۹۶ ۱۵:۱۸)عمار94 نوشته است:  خیلی خوب Smile

میشه نتیجه گرفت در یک جا یه آدم با عرضه ی خودش سر کار رفته و شخص پارتی دار نتونسته جاش رو بگیره

پس نمیشه گفت همه جا مشکل هست
یک در میلیون...ولی دست آخر بازم برضد من پارتی بازی کردن ولی خب به هرحال رفتم سرکار
(۱۸/بهمن/۹۶ ۱۶:۳۲)صبح صادق نوشته است:  آقا خدا وکیلی(با رعایت ادب و بدون هیچ منظور بدی)دارین با ما حال میکینین یا واقعا ...؟؟؟
عزیز من از کی تا حالا رای اکثریت مردم شده مبنای اجرای حدود الهی ...
بابا دیگه یه چیزایی نگین آدم فکر کنه کلا داره وقتشو با پاسخ دادن به فنا میده
حدود الهی باید در حکومت اسلامی اجرا بشه دیگه! و حکومت اسلامی ام باید در کشور مسلمین باشه
الان ایا کشور یا حکومت ما اسلامی؟!
مملکت ما فقط یک نقاب زشت از اسلام داره یک چیز از اسلام درک کردن اونم عزاداری از وقتی یاد دارم تو ایران همش عزاداری
(۱۸/بهمن/۹۶ ۲۳:۲۲)عمار94 نوشته است:  اولا خوب این ، این ها کی ها هستند دقیقا ؟

دوما ، نظریه ولایت فقیه سالها قبل از انقلاب توسط امام تدوین شده بود و مردمی که با امام بودن قطعا میدونستن که جنس حکومتی که یک مرجع پایه گذاری میکنه اسلامی خواهد بود .

سوما فرضا یک چیزهایی بوده که در موردش گفتگو بوده و بعدا امکان اجرا پیدا کرده , الان باید به خاطر اینکه اعلام نشده همین جوری بمونه ؟ یا درستش اینه که رو اصلش گفتگو بشه ، اگر درسته اجرا بشه و اگر درست نیست معلق بشه .

اصلا با این استدلال یکی بگه سال 57 حرفی از این نبود که کمربند ایمنی خودرو اجباری بشه ، الان حق داره فرضا کمربند ماشین رو به یه چوب ببنده و بلند کنه ! یا درستش اینه کسی که این کار رو میکنه به جرم هوچی گری و تحریک آدمهایی که ذاتن با بستند کمربند مشکل دارن یا شوفر قدیم هستند و به آزادی ! عادت کردند تنبیه بشه .
شما درک درستی از آزادی فردی و قوانین راهنمایی و رانندگی ندارید!!
قوانین راهنمایی و رانندگی هدفش بالا بردن امنیت و کاهش تصادف و تلفات و نظم بخشیدن به حرکت ماشینهاس
و قابل اصلاح و میتونه به مرور اصلاح بشه و آپدیت میشه
ولی قوانین اسلامی در ایران اصلا و ابدا آپدیت نمیشن یک برچسب حدود الهی میزنن و تا ابد همین قانون هست
با اجباری شدن بستن کمربند ایمنی آزادی فردی کسی گرفته نمیشه،ولی با اجباری کردن حجاب و حتی پوشش خاصی شما آزادی فرد در انتخاب پوشش از اون میگیرید

قوانین خود مردم مینویسن قوانین خودمون مینویسم،ما انسانها قوانین برای زندگی راحت تر طراحی میکنیم و هروقت به مرور زمان متوجه شدیم قانونی دیگه درست جواب نمیده و یا بازده کافی نداره و کلا غلط عوضش میکنیم یا اصلاحش میکنیم
مشکل افرادی مثل شما این که میگید این قانون خداس و باید اجرا بشه! خود خدا به زور خودش به کسی تحمیل نمیکنه حتی امام علی (علیه السلام) خودش به کسی تحمیل نکرد و میگفت باید مردم خودشون منو بخواهند
ولی ظاهرا شما کلا کاری به خواسته مردم ندارید و هرجا لازم باشه میگید حق با اکثریت و هرجا لازم باشه میگید نه حق با اکثریت نیست آخرش؟؟تکلیف مشخص کنید بدونیم چی به چیه...
این حجاب اجباری صد در صد برچیده میشه این نسل موفق نشه نسل بعدی میشهWink ظلم و زور هیچ وقت دائمی نبوده

همین الانش کسی زیاد تو خیابون حجاب نداره،یعنی این پوششی که افراد امروزه تو خیابون دارن اصلا شبیه حجاب نیست کلا این قانون بردارن تا معلوم بشه واقعا کی حجاب داره و کی نداره
۳:۰۴, ۲۰/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #235
آواتار
(۲۰/بهمن/۹۶ ۱:۰۳)A L I نوشته است:  یک در میلیون...ولی دست آخر بازم برضد من پارتی بازی کردن ولی خب به هرحال رفتم سرکار

برای منم خیلی موقعیت ها پیش اومده که عرضه ی خودم بوده ! فعلا بگیریم 2 در میلیون !

(۲۰/بهمن/۹۶ ۱:۰۳)A L I نوشته است:  شما درک درستی از آزادی فردی و قوانین راهنمایی و رانندگی ندارید!!
Smile

(۲۰/بهمن/۹۶ ۱:۰۳)A L I نوشته است:  با اجباری شدن بستن کمربند ایمنی آزادی فردی کسی گرفته نمیشه،

آزادی خیلی ها گرفته شده ، خیلی ها واقعا دوست ندارن (احتمالا به اشتباه) همه جا الزامی کمربند ببندند !
الان با استدلال شما من(یا هرکی) باید بتونم هر موقع احساس کردم لازمه خودم ببندمش !

(۲۰/بهمن/۹۶ ۱:۰۳)A L I نوشته است:  ولی با اجباری کردن حجاب و حتی پوشش خاصی شما آزادی فرد در انتخاب پوشش از اون میگیرید
شاید یکی بگه من هم دوست ندارم ادم ها رو لخت تو خیابون ببینم ! شاید بگی دوست نداره نگاه نکنه ! که با این استدلال میشه گفت همه چی مجازه و هر کی دوست نداشت ماسک مخصوصشو بزنه !

(۲۰/بهمن/۹۶ ۱:۰۳)A L I نوشته است:  قوانین خود مردم مینویسن قوانین خودمون مینویسم،ما انسانها قوانین برای زندگی راحت تر طراحی میکنیم و هروقت به مرور زمان متوجه شدیم قانونی دیگه درست جواب نمیده و یا بازده کافی نداره و کلا غلط عوضش میکنیم یا اصلاحش میکنیم
اصلا شما آدم یا مردم اونم از نوع قانون نویسش ! مقدار پوشش رو چه قدر تعیین میکنی قانون نویس جان Huh
جدی پرسیدم ، بعضا یه سوال جدی باعث میشه بفهمیم بدون وحی کلا قانون گذاری معنی نداره .
میدونستی یه زمان تو امریکا لب ساحلا یکی رو با متر میزاشتن تا لباس مردمو سانت بزنه کوتاه نباشه Smile الان همونا رسیدن به برهنگی کامل Sad یعنی یه اقلیتی (که میدونیم کی بودن !) خواسته شون رو به اکثریت تحمیل کردن ! اونم سانت به سانت .

(۲۰/بهمن/۹۶ ۱:۰۳)A L I نوشته است:  مشکل افرادی مثل شما این که میگید این قانون خداس و باید اجرا بشه! خود خدا به زور خودش به کسی تحمیل نمیکنه حتی امام علی (علیه السلام) خودش به کسی تحمیل نکرد و میگفت باید مردم خودشون منو بخواهند
الان با چه استدلالی میگی مردم نمیخوان Dodgy
اصلا خودت چی ؟ شاید واقعا خودت هم معتقد به قانون خدا هستی ولی مغزت رو افکار روشنفکریConfused استحاله کرده

(۲۰/بهمن/۹۶ ۱:۰۳)A L I نوشته است:  ولی ظاهرا شما کلا کاری به خواسته مردم ندارید و هرجا لازم باشه میگید حق با اکثریت و هرجا لازم باشه میگید نه حق با اکثریت نیست آخرش؟؟تکلیف مشخص کنید بدونیم چی به چیه...
قضیه اش مفصله ، اما به طور خلاصه اکثریت میخوان قانونی اجرا بشه که خودش وابسته به اکثریت یا اقلیت نیست .

(۲۰/بهمن/۹۶ ۱:۰۳)A L I نوشته است:  همین الانش کسی زیاد تو خیابون حجاب نداره،یعنی این پوششی که افراد امروزه تو خیابون دارن اصلا شبیه حجاب نیست
تو کدوم خیابون کدوم شهر تو چه ساعتی از روز Huh
یه درسی بود به اسم امار Smile شما که بدون پارتی اومدی جلو که باید حفظ باشی این چیزا رو

(۲۰/بهمن/۹۶ ۱:۰۳)A L I نوشته است:  کلا این قانون بردارن تا معلوم بشه واقعا کی حجاب داره و کی نداره
بعدش چی رو بردارن Huh شاید یکی دیگه خواست الکل ازاد بشه ؟ یکی دیگه حواست کثافت کاری ازاد بشه ؟ یکی خواست اسلحه ازاد بشه ؟ یکی خواست دوا ازاد بشهWink اونا رو هم تست بزنیمHuh
۱۲:۳۶, ۲۰/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #236
آواتار
(۲۰/بهمن/۹۶ ۳:۰۴)عمار94 نوشته است:  برای منم خیلی موقعیت ها پیش اومده که عرضه ی خودم بوده ! فعلا بگیریم 2 در میلیون !

Smile

آزادی خیلی ها گرفته شده ، خیلی ها واقعا دوست ندارن (احتمالا به اشتباه) همه جا الزامی کمربند ببندند !
الان با استدلال شما من(یا هرکی) باید بتونم هر موقع احساس کردم لازمه خودم ببندمش !

شاید یکی بگه من هم دوست ندارم ادم ها رو لخت تو خیابون ببینم ! شاید بگی دوست نداره نگاه نکنه ! که با این استدلال میشه گفت همه چی مجازه و هر کی دوست نداشت ماسک مخصوصشو بزنه !

اصلا شما آدم یا مردم اونم از نوع قانون نویسش ! مقدار پوشش رو چه قدر تعیین میکنی قانون نویس جان Huh
جدی پرسیدم ، بعضا یه سوال جدی باعث میشه بفهمیم بدون وحی کلا قانون گذاری معنی نداره .
میدونستی یه زمان تو امریکا لب ساحلا یکی رو با متر میزاشتن تا لباس مردمو سانت بزنه کوتاه نباشه Smile الان همونا رسیدن به برهنگی کامل Sad یعنی یه اقلیتی (که میدونیم کی بودن !) خواسته شون رو به اکثریت تحمیل کردن ! اونم سانت به سانت .

الان با چه استدلالی میگی مردم نمیخوان Dodgy
اصلا خودت چی ؟ شاید واقعا خودت هم معتقد به قانون خدا هستی ولی مغزت رو افکار روشنفکریConfused استحاله کرده

قضیه اش مفصله ، اما به طور خلاصه اکثریت میخوان قانونی اجرا بشه که خودش وابسته به اکثریت یا اقلیت نیست .

تو کدوم خیابون کدوم شهر تو چه ساعتی از روز Huh
یه درسی بود به اسم امار Smile شما که بدون پارتی اومدی جلو که باید حفظ باشی این چیزا رو

بعدش چی رو بردارن Huh شاید یکی دیگه خواست الکل ازاد بشه ؟ یکی دیگه حواست کثافت کاری ازاد بشه ؟ یکی خواست اسلحه ازاد بشه ؟ یکی خواست دوا ازاد بشهWink اونا رو هم تست بزنیمHuh
نقل قول:آزادی خیلی ها گرفته شده ، خیلی ها واقعا دوست ندارن (احتمالا به اشتباه) همه جا الزامی کمربند ببندند !
میگم که شما درک درستی از آزادی فردی ندارید! شاید الان منم دلم بخواد آدم بکشم،الان قانون اعدام آزادی منو گرفته؟Big Grin

نقل قول:میدونستی یه زمان تو امریکا لب ساحلا یکی رو با متر میزاشتن تا لباس مردمو سانت بزنه کوتاه نباشه
اره الان اونا قوانین اصلاح کردن و کسی با آزادی کسی کاری نداره

شما فک میکنید آزادی پوشش مساوی با برهنگی،در صورتیکه در همین آمریکا که مثالش زدید همه نوع پوشش مناسب در محل مناسب بلدن و مثلا کسی سر کارش با شلوارک نمیره!!!
شلوارک برای لب ساحلWink

بازم میگم مشکل این شما به همه چی برچسب کلام خدا و قانون خدا میزنید و اون به مردم تحمیل میکنید
که در طول تاریخ افراد زیادی مثل شماها بودن، مغ های دوره باستان،کلیسا در دوره تاریک اروپا و الانم نوبت شما رسیده
همه نوبتی به تاریخ و فراموشی سپرده شدنWink شمام بعدی هستید که در یکی از صفحات تاریخ گم خواهید شد
۱۳:۳۶, ۲۰/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #237
آواتار
(۱۹/بهمن/۹۶ ۲۲:۴۰)دختر انقلاب1 نوشته است:  1- چقدر خوب، این‌بار با انواع "متلک"ها شروع نکردید که بعد از خوندنش احساس کنیم، گویا اجبارا با پسرهای دبیرستانی در یک مسیر قرار گرفته‌ایم و باید خودمونو بزنیم به نشنیدن، یا اگه مسیرمون زیاد به هم میخوره باید مقابله کنیم : )

2- سوالات دقیق طراحی شده تا حد ممکن پاسخی "فرهنگی" دریافت شود، نه "سیاسی". برعکس نظرسنجی من که اینجا بار "سیاسی" به خود گرفته است و نه "فرهنگی".

3- نظرسنجی که شما آوردید (آی‌پُز) طی روزهای 17 تا 19 خرداد 93 انجام شده (نه 94!) و به سفارش یک تشکیلات فمینیستی (زنان تی‌وی) است. در همانجا هم به این نکته اشاره می‌شود که "افراد با تحصیلات دانشگاهی، بیش از افراد فاقد تحصیلات دانشگاهی به حجاب اختیاری باور دارند.

[تصویر: s940_Opera_Snapshot_2018-02-08_165817_www_ipos.me.png]

خانم محترم ، کسی که خودش متلک و تیکه میندازه کار خودش رو به دیگران نسبت نمیده .
چند نکته توی ارسال شما وجود داره که مطلب شما رو خدشه دار میکنه البته اینم به نفع شما نیست و بلکه خودتون زیر سوال قرار میگیرید . توسط یک بکه فمنیستی ، چه بهتر برای شما که خواستار ازادی هستید و خوبه این شبکه ربطی به مردان نداره Smile حالا این شبکه وابستکیش به کجا هست هم بماند Cool چون ماهیتش معلوم میشه و متاسفانه سفارشش با خاک یکی شده . . . . .
2- سوال دقیق طرح شد ! خوب خوبه که توی چند برنامه امارگیری که توی همیم محدوده زمانی مطرح شده امارهای نمیگم متضاد ولی ، خدتون ببنین چی ارایه شده
تیتری که دیدید باز شما رو فریب داد از ipos
از طرفی تاریخ رو خواستید ایراد بگیرید ، دقت کنید
نقل قول:[تصویر: do.php?img=4645]
سال 93 یا 94 بودن یت نبودن ، مسئله این نیست Blush
[تصویر: do.php?img=4647]
احتمالا سال 2015 اونم زمان امار گیری :
[تصویر: do.php?img=4646]
امیدوارم همه اشتباه کرده باشن و سال 93 باشه ، چون دو چوله سال 2015- 3-12 گزارش رو ثبت کرده Smileقبل خود ipos

18 March 2015 ثبت کرد . ولی چطور امار توی جون 2015 گرفته شده ولی مارچ ثبت شده Huh خودش جای بسی تامل نداره

تیتری که برای شما جالب هست اینه

برای نمونه از dw نقل کردم وگرنه منابع خبری و ... دیگه هم هست
نقل قول:[تصویر: do.php?img=4648]
حالا یسری توضیح هم برای ماست مالی توی توضیحات دادن که چطور از 600 زن و مرد میشه امار رو بر 80 میلیون تعمیم داد ولی شما باور کنین Smile

بگذریم که اصلا این امارها میتونه درست باشه یا نه تاریخ و ...
شما بفرما که این امار رو هرسال بنظرتون بگیرن و یا ماهی یکبار توسط چند موسسه و ایکنه توی هرباز افراد تکرار نشن بنظرتون وضعیت امارها چطور میتونه باشه ؟
شما به اماری که مردم میدن میتونی اعتماد کنی ؟ اونم ایرانی جماعت ! Smile همینجا بقول خودت اللهه فیک داریم چطور میشه توی جامعه اماری ایران اعتماد کرد ؟ نمیدونم رشته تحصیلیتون چیه ولی اگه با امار ارتباط داشته باشین و بدونین جهت دار بودن حتی یک سوال در یک منطقه اشتباه چه نتیجه میده به امار گیری اعتنادی چندین برابر پیدا میکنین ( کلام رو عمدا برعکس نوشتم )
امیدوارم منطقی نگاه کنید .
حجاب اجباری یا احتیاری ، نمیدونم کدوم شهر هستید ولی اگه نگاه کنید چه در تهران و چه شهر های دیگه و استان های دیگه تشریف ببرید نحوه پوشش رو مشاهده کنین خودش نشون میده که پشت این ذوات اعلام چیز دیگه ای بدود نه بحث اجبار در حجاب .
فعلا که خبرهایی میاد که این گرامیان در حالت طبیعی نبودن و یا وابستگی داشتن ، امیدوارم بقول جناب درودگر مجلس و نمایندگان طبق مسئولیتی که دارن به این افراد رسیدگی کنن Smile

یک سوال ، حجاب اختیاری بشه ، شما با چه تیپی بیرون تشریف میبری ؟؟؟؟ میشه این رو پاسخ بدید ؟؟؟؟!!!!
۱۵:۴۲, ۲۰/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/بهمن/۹۶ ۱۵:۵۳ توسط قلب.)
شماره ارسال: #238
آواتار
(۲۰/بهمن/۹۶ ۳:۳۴)دختر انقلاب1 نوشته است:  
آخرین تغییرات اعمال شده باتوجه به اضافه شدن نظرات جدید. موافقت آقای herman از طریق پیام خصوصی برای ثبت نظرشون.

موافقان حجاب اجباری:

01-قبیله منتظر
02-mahdy30na
03-سدرة المنتهی
04-عمار94
05-قلب
06-MOHSEN-Z
07-علی املشی
08-fazel
09-Woodi2020
10-
مخالفان حجاب اجباری:

01-دختر انقلاب
02-زینب خانوم
03-پارمیس1
04-del@
05-Mohammad Trust
06-صلاح
07-mdroudgar
08-آیدا77
09-آتئیسمو
10-A L I
11-amirak
12-برف
13-Eve
14-herman

پی نوشت: این لیست کامل نیست و طبق آنچه از نظرات به نظر میرسه، دسته بندی شده. اگر کسی در موافقان هست اما مخالفه یا جزو مخالفان هست اما موافقه، همینجا اعلام کنن تا تصحیح بشه.
سلام

اول اینکه زینب خانوم گفتن اسمشون رو حذف کنید

دوم اینکه چنانچه بحث نظرسنجی از کاربران باشه باید فقط کاربران قدیمی بررسی بشه و اونایی که در این چندروز ثبت نام کردن حساب نميشه چون ممکنه فیک باشه

سوم اینکه من اسم بعضی از کاربران قدیمی رو که موافق حجاب اجباری بودن رو نمی بینم که انگار با جو سازی اونارو فیک حساب کردید اما چند کاربر جدید رو که احتمال فیک بودنشون هست در لیست مخالفان حجاب اجباری قرار دادید که اینم درست نیست

اینارو صرفاً برای این گفتم که هر نتیجه ای که از این نظرسنجی می خواید بگیرید یکم درست تر باشه

در نهایت این لیست های شما چيزه خاصی رو اثبات نمی کنه پس بهتره زیاد روش تاکید نکنید

اون عکس مسخره عروسکی با اون حرفهای مسخره تری که زیرش پست می کنید دقيقآ روی اعصابه و چنانچه توقع احترام دارید به ناچار باید احترام بگذارید

تکه های کلامی خودتون هم که اصلا درست نیست پس یکی از علل بی احترامی به شما پست های پر تمسخر و تیکه خودتونه
واقعاً این تاپیک شده مثل بازار شام درباره همه چیز صحبت شده!!

در ضمن در صورتی که می خواید بحثتون بهتر پیش بره باید چندتا موضوع رو از هم جدا کنید

بحث دینی و فقهی يه چيزه و بحث نظر مردم و نظرسنجی و میزان صحت نظرسنجی هم بحث ديگريست

در نهایت به نظرم به اندازه کافی در اين مورد بحث شده و ادامه بحث چیزی جز لجبازی نیست
۱۵:۵۶, ۲۰/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #239
آواتار
(۲۰/بهمن/۹۶ ۱۲:۳۶)A L I نوشته است:  میگم که شما درک درستی از آزادی فردی ندارید! شاید الان منم دلم بخواد آدم بکشم،الان قانون اعدام آزادی منو گرفته؟Big Grin
دقیقا با چه استدلالی میگی من درک درستی ندارم و خودت این درک رو داری Smile

یعنی تو داری تعیین میکنی ازادی جزو ازادی هست
کمربند بستن جزو ازادی نیست

از کجا به این نتایج رسیدی ؟ اگه یکی پیداشد نظرش با تو مخالف بود با چه قیاسی بفهمیم کدومش درسته Huh

به نظرم داری این اشتباه رو میکنی که حس میکنی هر چی که برات بدیهیه بری دیگران هم باید دقیقا به همون شکل بدهی باشه Smile

(۲۰/بهمن/۹۶ ۱۲:۳۶)A L I نوشته است:  اره الان اونا قوانین اصلاح کردن و کسی با آزادی کسی کاری نداره

فرض کن یکی حاضر شده ما رو مفتی ببره خارجه یه برنامه ساحل هم گذاشته ! فرضا یکی از ما دوست نداره تو محیطی باشه که چشمش به ادم های لختی بخوره ، و این رو از بین بردن آزادی خودش میدونه ، برنامه شون برای همچین افرادی چیه ؟

(۲۰/بهمن/۹۶ ۱۲:۳۶)A L I نوشته است:  شما فک میکنید آزادی پوشش مساوی با برهنگی،در صورتیکه در همین آمریکا که مثالش زدید همه نوع پوشش مناسب در محل مناسب بلدن و مثلا کسی سر کارش با شلوارک نمیره!!!
شلوارک برای لب ساحلWink

حالا یکی دوست داشت سر کار هم با همون شلوارک بره ! اصلا برهنه بره اون موقع چیکار میکنن Huh

شایدم زنگ بزنن به کار بر محدوده ی ازادی تعیین کن ما و ازش مسئله رو بپرسن Huh

(۲۰/بهمن/۹۶ ۱۲:۳۶)A L I نوشته است:  بازم میگم مشکل این شما به همه چی برچسب کلام خدا و قانون خدا میزنید و اون به مردم تحمیل میکنید
که در طول تاریخ افراد زیادی مثل شماها بودن، مغ های دوره باستان،کلیسا در دوره تاریک اروپا و الانم نوبت شما رسیده
همه نوبتی به تاریخ و فراموشی سپرده شدنWink شمام بعدی هستید که در یکی از صفحات تاریخ گم خواهید شد

واقعیتش تو همه ی جای دنیا داره قانون اجرا میشه

منتها ما داریم قانون خدا رو اجرا میکنیم
یه جا هم دارن قانون اکثریت رو اجرا میکنن (که حقوق اقلیت پایمال میشه )
یه جا هم دارن قانون اقلیت رو اجرا میکنن (که اصلا فاجعه است !)

به نظرم در اینده ی تاریخ انچه که گم میشه پایمال شدن حق است ولو اینکه اون حق فقط متعلق به یک نفر باشد .

در موردت یه سوال خاص به ذهنم رسید اگه دوست داشتی جواب بده Smile

شما گفتی که بدون پارتی رشد کردی و من هم به فرض راستگو بودن شما قبولش کردم . منتها با این ذهنیتی که شما دارید بعید میدونم تونسته باشید با راست گویی از مرحله ی گزینش عبور کرده باشد ، چون آدم راست گو همون جا هم حرف دلش رو میزنه ولو به قیمت از دست دادن شغل باشه . متاسفانه الان به نظر میرسه کل موجودیت شما زیر سوال باشه (چون ظاهر هرجا دوست دارید راست میگید و هر جا دوست دارید خلافش رو Confused ) . این رو هم توضیح بدید خیلی خوبه ، چون خیلی مهمه وقتی داریم با یکی درمورد مسئله ای بحث میکنیم حداقل یه رو بودنش برامون ثابت بشه .
۱:۱۵, ۲۱/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #240
آواتار
کد قالب بندی شده:
[font=Tahoma][align=RIGHT]فعلا که خبرهایی میاد که این گرامیان در حالت طبیعی نبودن و یا وابستگی داشتن ،[/align][/font]

حالت طبیعی نداشتن !
وابسته بودن !

یعنی خدا این دو تا واژه رو از ما نگیره
کلا مردم ایران خودشون عقل و شعور ندارن! هر وقت اتفاقی میفته مثل اعتراض یا اعتصاب یا غیره اینا یا کاره خارج هست یا به دلیل نداشتن حالت طبیعی !

بعد میشه سه تا سوال رو جواب بدید !?
۱) کسی که حالت طبیعی نداره چطور میتونه ۲ ساعت بالای سکوی پست بی حرکت بایسته???
۲) از کی تا حالا قبل از اعتراض یا هر چی ، چیزی مصرف میکنن که حالت طبیعی نداشته باشن ? یعنی به جه دلیل باید این کارو انجام بدن ? چه سودی داره ??
۳) مدرک حرفتون چیه ??
شما که خودت حقوق خوندی خوب میدونی با استناد به جمله ی : "فعلا که خبرهایی میاد" .... نمیشه بخاطر کسی اتهام زد ! فعلا از کجا خبرهایی میاد ?
موضوع بسته شده  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]