کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

موضوع بسته شده  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دختر خیابان انقلاب
۳:۴۴, ۱۰/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #1
آواتار
احتمالا خبر دختر خیابان انقلاب را شنیدین. شاید موافقش نباشیم اما مطمئنا این کار شجاعت میخواد.
بعضیا میگن این افراد باید از ایران برن بیرون و جایی که حجاب اجباری نباشه. اما اگر سبک زندگی تغییر کرده باشه و دیگه نسل جدید خواهان حجاب اجباری نباشه چی؟

[تصویر: w479023_photo.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر

آغاز صفحه 27 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۳:۴۸, ۲۳/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/بهمن/۹۶ ۱۴:۰۰ توسط صبح صادق.)
شماره ارسال: #261
آواتار
یعنی دیگه شما ها ته ته ته اعتماد به نفس و سفسطه هستید ...
بعد حرفای خودمونو به خودمون تحویل میدید و از هم تشکر هم می کنید ...
عجب بابا شما گونه جذابی هستید ...
خودم در پست شماره ۲۷۵ نوشته است:
الانم که در خدمت شما هستیم و فکر میکنم دیگه بعد از این همه وقت گذاشتن صرف وقت بیشتر بیهوده می باشد.

چون:نرود میخ آهنین در سنگ ...

AL نوشته است:
نرود میخ آهنین در سنگ...

بیشتر از این نوشتن و جواب دادن وقت تلف کردن البته این از روی سابقه چندین و چند ساله خودم در این سایت میگم

اصلا شما فرض کن(اگه فرض کردن بلدی) ما در شرع هیچ اجباری برای رعایت حرمت حجاب نداریم اگه واقعا مغزتون کار میکنه باید بفهمی که قانون کشور همینو میگه و اجرای قانون اوجب هر واجبی هست:
خودم نوشته است:
یا شما متشرع هستی که پس دیگه چون چرا نداره و یا نیستی و به مقرارت و قانون اساسی کشور التزام داری که باز دیگه چون و چرا نداره و یا کلا بیخیال دین و مذهب و قانون رسمی کشور هستی که پس دیگه خوش اومدی(سفر خوشی را برای شما آرزومندیم.

دختران سرزمین شما(؟) اگه زیادی بهشون سخت میگذره میتونن تشریف ببرن در سایه برج ایفل ؛اونجا دیگه بی حجاب رفتن به مدرسه و محل کار برای زن(؟)اجباری هست.شما هم که فقط با قانون حجاب اجباری اینجا مشکل دارین اونا که کلا متمدن هستن و رعایت قانوناشون شرط تمدن ..‌.

دختر انقلاب نوشته است:
اگر یک مرد واقعی (باوجود مشغله کاری) در تاپیکم شرکت کرده باشه که از حق خانم‌ها دفاع کرده، جناب A L I بودن

خوب خدا رو شکر با افاضات جدید شما ما معنی مرد بودن رو هم فهمیدیم ...
:D:D:D
دوستان بدونن:یعنی اگه یه نفر با شما هم عقیده باشه و بیاد از موضع(بخوانید خزعبلات) شما دفاع کنه و اون خزعبلات رو تکرار کنه میشه مرد(؟)واقعی ...:cool:
بقیه هم چون با شما مخالفن میشن نامرد واقعی ...:D
هر کی هم که حرف حساب بزنه و تو براش جوابی نداشته باشی میشه کاربر فیک ...
یعنی این استدلالات این اساتید منو ترکونده ها ...
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۵:۱۳, ۲۳/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #262
آواتار
(۲۳/بهمن/۹۶ ۱۳:۴۸)صبح صادق نوشته است:  دوستان بدونن:یعنی اگه یه نفر با شما هم عقیده باشه و بیاد از موضع(بخوانید خزعبلات) شما دفاع کنه و اون خزعبلات رو تکرار کنه میشه مرد(؟)واقعی ...Cool
بقیه هم چون با شما مخالفن میشن نامرد واقعی ...Big Grin
هر کی هم که حرف حساب بزنه و تو براش جوابی نداشته باشی میشه کاربر فیک ...
یعنی این استدلالات این اساتید منو ترکونده ها ...
خودشون رو حق میدونن بقیه رو باطل..هر کی طرف اینا نباشه میشه کاربر فیک
به خاطر این پوچی استدلال و مواضع هیچ ارزشی برا حرفاشون قائل نیستم...چون اصولا همه حرفاشون از همین جنسه...چیزی ندارن که بتونه یه فرد بی طرف رو قانع کنه
موفق باشین
۲۰:۴۷, ۲۳/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #263
آواتار
دوستان و همکاران گرامی ، دقت کنین
به خبری که هم اکنون به دستم رسید توجه بفرمایید

دولت دانمارک نقاب زدن یا ‍پوشیدن برقع را که از سوی برخی زنان مسلمان مورد استفاده قرار می‌گیرد، ممنوع اعلام کرد.

وزیر دادگستری دانمارک دلیل این ممنوعیت را همخوانی نداشتن پوشیدن صورت با ارزش‌های جامعه دانمارک عنوان کرده است. وی گفته است که پوشاندن صورت در هنگام ملاقات با دیگران در فضای عمومی نوعی بی احترامی محسوب می‌شود.

وزیر دادگستری دانمارک همچنین افزوده است: «با این ممنوعیت ما مرزی مشخص می‌کنیم که بگوییم اینجا دانمارک است. ما می‌خواهیم نشان دهیم که اینجا ما به همدیگر اعتماد داریم و به یکدیگر احترام می‌گذاریم.»
با تصویب این قانون، دانمارک به جمع کشورهایی در اروپا می‌پیوندد که نقاب زدن و برقع پوشیدن زنان مسلمان را ممنوع اعلام کرده‌اند.
دلیلشون رو اگه تو ایران بگن بهشون چی میگن ؟
سرکار دختر انقلاب 1 ، من اگه بگم مجلس حجاب رو اجبار کرد چون ، با ارزشهای حامعه ایران ، شما چه پاسخ میدی ؟
جالب اینجاست که علاوه بر دانمارک کشورهایی همچون اتریش ، کانادا ، نروژ ، فرانسه، هلند، بلژیک، بلغارستان و ... هم چنین قانونی رو اعمال کردن ، اونجا حقوق کسی پایمال نشده ، فقط تو ایران پایمال شده Big Grin
وزیر خارجۀ اتریش در این باره می گوید: «نشانه های ضد جامعه مانند حجاب کامل از جمله نقاب و برقع و توزیع قرآن توسط اسلامگرایان در سطح جامعه باید ممنوع شود

وزیر مهاجرت و ادغام نروژ می گوید: «پوششی که صورت را بپوشاند، مانند نقاب و برقع، به مدارس نروژ تعلق ندارد و ارزش اساسی در این مدارس توانایی برای برقراری ارتباط است.» او اضافه کرد: «کارمندانی که بر استفاده از چنین پوششی اصرار داشته باشند شغل خود را از دست خواهند داد و دانشجویان با خطر اخراج از دانشگاه روبرو خواهند شد

میشه یکی بفرماد توی این کشورها که ادعای ازادی هست چرا این دلایل مورد پذیرش هست ؟ اعا اونها متمدن هستن و میفهمن ولی ماها بقول جناب درودگر متحجر هستیم . Confused
لطفا بحث رو با دقت مطالعه بفرمایید

امضای mahdy30na
بسم الله الرحمن الرحیم
ادع إلى سبيل ربك بالحكمة والموعظة الحسنة وجادلهم بالتي هي أحسن إن ربك هو أعلم بمن ضل عن سبيله وهو أعلم بالمهتدين

با حکمت و اندرز نيکو، به راه پروردگارت دعوت نما! و با آنها به روشى که نيکوتر است، استدلال و مناظره کن! پروردگارت، از هر کسى بهتر می‏داند چه کسى از راه او گمراه شده است؛ و او به هدايت‏يافتگان داناتر است

Invite to the way of your Lord with wisdom and good instruction, and argue with them in a way that is best. Indeed, your Lord is most knowing of who has strayed from His way, and He is most knowing of who is [rightly] guided.
نحل 125
۲۱:۴۲, ۲۳/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #264
آواتار
(۲۳/بهمن/۹۶ ۱۳:۳۵)پارمیس1 نوشته است:  الان میان میگن این بچه 12 ساله هم از آمریکا و اسراییل دستور گرفته که روسری شو برداره.
ای کاش حداقل همینو میگفتن! تاپیک زدن و میگن فرزندان هند جگرخوار! مادر معاویه و هزار جور توهین!
بعد سایت خبرگزاری وابسته به سپاه، مشابه همین دخترا رو با تیتر“نسل پرنشاط” قرار میده !

[تصویر: v6738_ax-1-2.jpg]
(۲۳/بهمن/۹۶ ۱۵:۱۳)MOHSEN-Z نوشته است:  چیزی ندارن که بتونه یه فرد بی طرف رو قانع کنه
ولی اباطیل شما خیلی برای ما ارزشمنده! و هی منتظریم که کی میشه شما "به عنوان یه آدم بی‌طرف" بیای و اظهار فضل کنی!
به قول آن گرامی، بی‌طرفی رو خوب معنی کردی : ))
خیلی رو میخواد هی بیای توی تاپیک و حرف بی‌مورد بزنی! بار اول‌تون نیست که ندید بگیرم! خصوصی هم حرفاتو زدی!
(۲۳/بهمن/۹۶ ۲۰:۴۷)mahdy30na نوشته است:  به خبری که هم اکنون به دستم رسید توجه بفرمایید
آقای محترم بحث نظرسنجی چی شد؟! شما الان متوجه اون اشتباه‌تون شدین که بحث جدید راه میندازین؟!
شما با مطرح کردن اون نظرسنجی قصد داشتی نظرسنجی منو زیر سوال ببری یا...؟

دارم سعی می‌کنم به توصیه خودتون عمل کنم و تاپیکمو مدیریت کنم : )
۲۳:۰۳, ۲۳/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #265
آواتار
(۲۳/بهمن/۹۶ ۲۱:۴۲)دختر انقلاب1 نوشته است:  ای کاش حداقل همینو میگفتن! تاپیک زدن و میگن فرزندان هند جگرخوار! مادر معاویه و هزار جور توهین!
بعد سایت خبرگزاری وابسته به سپاه، مشابه همین دخترا رو با تیتر“نسل پرنشاط” قرار میده !
نابغه دوران ، سلام
مادر معاویه و هند و ... داستانش رو اگه شما نمیدونی برات خیلی مختصر میگم
سر چوب زدن رو حالا شما شاید شنیدید یا اینکه بد به شما رسوندن
بانوی ایرانی در گذر تاریخ همواره پاسبان هویت راستین خود بوده است. هرگاه اجنبی چشم بد به این سرزمین دوخت، مادران و خواهران و همسران (شیرزنان) این آب و خاک، پیش از مردان قیام کرده و در راه دفاع از "شرف" خود از خود گذشتند. امروز اما عده‌ای فریب‌خرده با تأسّی به سیرت غربی آبروی خود را بر نیزه کرده و گمان می‌کنند که در راه آزادی و آزادگی گام برمی‌دارند. ای کاش فقط همین بود! این‌ها حتی دانسته یا ندانسته به سیرت عرب جاهلی اقتدا کرده اند

در دوران جاهلیت، زنانی در میان عرب بودند مشهور به صَواحِبُ الرّایات( عبارات دیگه ای هم هست که اینم یاد بگیرین خوبه ) که پارچه‌ای را بر روی نیزه یا چوب می‌کردند و بر دست می‌گرفتند یا بر درب خانه‌ی خود آویزان می‌کردند و معنی این حرکت این بود که می‌خواستند بگویند ما در رابطه_جنسی با مردان، آزاد هستیم. اصطلاحاً (......) هستیم.

یکی از نخستین زنانی که در تاریخ، روسری خود را بر نیزه کرد و اعلام کرد که خواهان آزادی آن هم از نوع (......) است #هنده (همسر ابوسفیان و مادر معاویه) بود. این زن همان زنی است در جنگ اُحُد جگر حمزه سیدالشهداء (رضی الله عنه) را به دندان گرفت و از آن روز به هنده جگرخوار (آکلة الاکباد) مشهور شد.

برخی مراقب باشند که به سرنوشت #صواحب_الرایات مبتلا نشوند. گویا برخی طعمه رسانه‌های صهیونیستی و سعودی شده اند.

خوب میش یکی بفرماد که زن در دوران باستان ، این کارها رو میکرد ؟ شما هاکه ما شالله کارتون نداشته باشین برمیکردین به 2500 سال پیش و همه چیزش رو نمایان میکنین ، میشه بفرمایید که اون دوران که خیلی ازاد بود و همه چیز گل و بلبل بود چرا کسی نمیگفت حجاب اجباری لغو شود ؟
اگه اینقدر که میگید تخت جمشید و ... اونجا نماد زنها چطور بود چوب به دست ؟ نگین امل و عقب مئنده بودن که اونطرف بعد روتون بشه بگید متمدن و بروز بودن .
یه شعر براتون بزارم شاید اهل ادبیات و ادب باشین متوجه کلام باشین

چنین داد پاسخ که تهمینه‌ام

تو گویی که از غم به دو نیمه‌ام

یکی دخت شاه سمنگان منم

ز پشت هژبر و پلنگان منم

به گیتی ز خوبان مرا جفت نیست

چو من زیر چرخ کبود اندکی‌ست

کس از پرده بیرون ندیدی مرا

نه هرگز کس آوا شنیدی مرا

خوب برگردیم به تخت جمشید و ... ! دوست دارین تصاویر رو مرور کنیم و بریم تو اون استوانه براتون چیزای خوب بیارم ؟
خوب بریم جای دیگه برگردیم به چند سال پیش جایی دوری نیست ، زیر 2قرن اون شاهنامهو کوروش داداش و ... که خیلی قدیمی بودن اونطوری بودن ، حالا ببنینم نه به حجاب اجباری نمونه هاش کجا ها بود و برای برخی چطور ابزار شد .
اونهایی که با پستهای من اشنا هستن میدونن الان به کجا قرار هست مسافرت کنیم
میریم به جایی نزدیک ... شاهرود ( انگور شاهرودی خوردین ؟ فقط خواستم بگم بخورین )
توی سال .. در حالی که شخصی ( ببخشین بانویی مکره مثل برخی از گرامیانی که در جامعه هستن ) کلاس رفته و عالم و دانا و روشنفکر و کلا استادی بود برای خودش این خانم که میخوام اسمش رو ببرم ، یعنی دکترای بگیری تازه به علم ایشون نمیرسی ، تصمیم میگیره دین اسلام و احکامش رو نسخ کنه ، پس تا اون زمان ای حکم و شرع و قانون بود ، نمیدونم چرا الان میگن مگه اجباری بود ، تصمیم میگیره کشف حجاب علنی کنه _ چون توی تاریخ ... هست که ایشون تو محافل و کلاس هایی که داشت کشف حجاب رو کرده بود _ گردن خود شخص نویسنده کتاب _ خوب این خانم که خیلیا الان بهش افتخار میکنن ولی توی عالی ترین مدارج حتی راهشم نمیدن اگه زنده بود ، اسلام رو طبق نظر ..... نسخ و گفت دیگه در احکام اسلام رو ببندین و حجاب و .... تعطلیل .... قصه ما به سر رسید ولی کلاغه به خودنش نرسید
این فقط برشی بود از این شخصیت که نگید پشت پرده این کشف حجاب و ... اینها نیستن ، البته اگه کمی پشت پرده ها رو نگاه کنین توی صفحاتشون هم تبلیغ به این فعالیتها برای مقابله و مثلا اعتراضات مدنی میدن درحالی که اجازه این رو .... بهشون نداده ، خودشون خلاف قوانین خودشون رفتار میکنن . حالا جناب نابغه دوران خانم دختر انقلاب ، یچیزی دیگم بگم و برم شامی میل کنم ، توی این تصاویر منتشر شده در فضای مجازی برخی با # های جالبی رو برو شدم که لغو قانون حجاب اجباری و حتی نه به حجاب و ... ، احه یاده برخی میگفتن که قانونی نیست و یا حتی نصی نداریم ، ... ، اما این ها رو که دیدیم و نوشتم مگه تا دیروز نمیگفتین قانون نداریم برای حجاب و هرجور که طرف میل داره میخواد پوشش داشته باشه چرا منو بلاک کردن ؟ مگه حق پرسش نداریم ؟ درودگر پس چی میگه حق اعتراض و .. داریم ؟ یعنی دروغ میگفت !!!!

(۲۳/بهمن/۹۶ ۲۱:۴۲)دختر انقلاب1 نوشته است:  ای کاش حداقل همینو میگفتن! تاپیک زدن و میگن فرزندان هند جگرخوار! مادر معاویه و هزار جور توهین!

[تصویر: v6738_ax-1-2.jpg]
ولی اباطیل شما خیلی برای ما ارزشمنده! و هی منتظریم که کی میشه شما "به عنوان یه آدم بی‌طرف" بیای و اظهار فضل کنی!
به قول آن گرامی، بی‌طرفی رو خوب معنی کردی : ))
خیلی رو میخواد هی بیای توی تاپیک و حرف بی‌مورد بزنی! بار اول‌تون نیست که ندید بگیرم! خصوصی هم حرفاتو زدی!آقای محترم بحث نظرسنجی چی شد؟! شما الان متوجه اون اشتباه‌تون شدین که بحث جدید راه میندازین؟!
شما با مطرح کردن اون نظرسنجی قصد داشتی نظرسنجی منو زیر سوال ببری یا...؟

دارم سعی می‌کنم به توصیه خودتون عمل کنم و تاپیکمو مدیریت کنم : )
خانم نابغه ، پاسخ من رو دادید ؟

حق اون افراد در جوامع نام برده شده ایا تضیع شده یا نه ؟ اگه قانون چنین حقی رو تضیع میکنه پس لطف کنین نگید ما در اینجا حقمون پایمال شده ، از طرفی حرف بی مورد ؟جناب شما مطالب رو شروع کردی و منم تنها دارم نقل قولها و مطالبی رو میزنم که برای شما سنگین هست همین . نظر سنجی ؟ من باید راه مینداختم ؟ نظر سنجی اون گروه فمنیستی که وابسته به ..... هست رو که دیدیم چطور تاریخش با تاریخ شما نمیخوره . اگه اون تاریخش اشتباه هست من مقصرم باز ؟ نظر سنجی شما که اصلا معتبر ترین بود ، جالب اینجاست که یکی از کاربران نظر سنجی و عضو گیری رو به شما یاد اور شدن که چطور بوده ، البته شما یا اون زمان رو یادتون نمیاد یا اینکه صرف نداره بدونین
کشورهای متمدن ، حجاب و برقه و پوشیه و ... رو خلاف ارزشهای خودشون میدونن ، اما ایران باید به ارزشهایی که توش ... هست احترام بزاره Big Grin . خوب ارزشهای یک زن در دوران دور دست تا الان چی بود ؟ اها چیزایی که نباید الان حرفش رو بزنم .
الان کسی جلو شما رو گرفت بابت بی حجابی ؟ البته چند نکته هم درباره اون افرادی که حالا بازداشت شدن و قرار وثیقه براشون صادر شد گندش در اومد که گرامی ، تو این مباحث واقعا این رفتارها نخ نمای شده رو هربار که میبینم واقعا تعجب میکنم که چقدر باید پوچ فکر باشه یک شخص که چنین بازیچه باشه .
یه روز تعطیلی هایی به اسم تعطیلی رسمی و دینی ( اخه کدوم دین ؟ ) یه روز اعتراض هایی به بهانه این که ما رو مامورین حکومتی پلمپ کردن و از نون خوردن افتادیم ؛ یه روز هم .... ها رو علم میکنن و یک رو هم دراویش رو حمایت . ولی پای حرفشون که بشینی و نصوصشون رو بخونی میبینی اصلا ااینها رو جز قربانی چیزی بحساب نمیارن و اون هم ارزشش از ... هم کمتر هست براشون .
امیدوارم نابغه دوران ( حالا نابغه تالار ) بدونه مطالبی که بخواد بزاره با مستندات پاسخ داده میشه ، تاالان نخواستم وارد بحث بشم ولی از این به بعد شما هم اماده باشین که با دست پر مطالب نگارش کنین و هر مطلب توهین وار از سوی هر کاربر مورد بخشش واقع نمیشه . کاربران گرامی مراقب پستهایی که میزنن باشن .
باز مطلب رو نخواستم طولانی کنم ، در پستهای اینده خدمت شما هستم ببنیم چطور خودتون رو خالی میکنین . خانم نابغه بی طرف و البته محالف حجاب و .... /
اها راسیتی دوستان شما یه نامه زدن برای سازمان های کمکی که بیان براتون رفراندوم درست کنن ، البته جالب اینجاس که تو این افراد درصدقابل توجهی از حامیان اون بدشت هستن ، نه خود بدشتی و بلکه همکجاوه های اون واقعه .
موفق باشید و شبتون خوش .
۲۳:۴۲, ۲۳/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #266
آواتار
عجب متنی....

دمت گرم داداش برای این نابغه همون یه پاراگراف پرچمش کفایت می کرد تا با خاک یکسان بشه.

این قماش حضرات در حرکت سخیف و مسخره پرچم گردانی اشتباه کردند و گاف بزرگی دادند. فکرش رو هم نمی کردند اینطوری رسوا بشن.

البته مشکل سوادشون نیست. اینها نابغه هستند.Big GrinBig GrinBig Grin
۰:۲۸, ۲۴/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #267
آواتار
(۲۳/بهمن/۹۶ ۲۰:۴۷)mahdy30na نوشته است:  دوستان و همکاران گرامی ، دقت کنین
به خبری که هم اکنون به دستم رسید توجه بفرمایید

دولت دانمارک نقاب زدن یا ‍پوشیدن برقع را که از سوی برخی زنان مسلمان مورد استفاده قرار می‌گیرد، ممنوع اعلام کرد.

وزیر دادگستری دانمارک دلیل این ممنوعیت را همخوانی نداشتن پوشیدن صورت با ارزش‌های جامعه دانمارک عنوان کرده است. وی گفته است که پوشاندن صورت در هنگام ملاقات با دیگران در فضای عمومی نوعی بی احترامی محسوب می‌شود.

وزیر دادگستری دانمارک همچنین افزوده است: «با این ممنوعیت ما مرزی مشخص می‌کنیم که بگوییم اینجا دانمارک است. ما می‌خواهیم نشان دهیم که اینجا ما به همدیگر اعتماد داریم و به یکدیگر احترام می‌گذاریم.»
با تصویب این قانون، دانمارک به جمع کشورهایی در اروپا می‌پیوندد که نقاب زدن و برقع پوشیدن زنان مسلمان را ممنوع اعلام کرده‌اند.
دلیلشون رو اگه تو ایران بگن بهشون چی میگن ؟
سرکار دختر انقلاب 1 ، من اگه بگم مجلس حجاب رو اجبار کرد چون ، با ارزشهای حامعه ایران ، شما چه پاسخ میدی ؟
جالب اینجاست که علاوه بر دانمارک کشورهایی همچون اتریش ، کانادا ، نروژ ، فرانسه، هلند، بلژیک، بلغارستان و ... هم چنین قانونی رو اعمال کردن ، اونجا حقوق کسی پایمال نشده ، فقط تو ایران پایمال شده Big Grin
وزیر خارجۀ اتریش در این باره می گوید: «نشانه های ضد جامعه مانند حجاب کامل از جمله نقاب و برقع و توزیع قرآن توسط اسلامگرایان در سطح جامعه باید ممنوع شود

وزیر مهاجرت و ادغام نروژ می گوید: «پوششی که صورت را بپوشاند، مانند نقاب و برقع، به مدارس نروژ تعلق ندارد و ارزش اساسی در این مدارس توانایی برای برقراری ارتباط است.» او اضافه کرد: «کارمندانی که بر استفاده از چنین پوششی اصرار داشته باشند شغل خود را از دست خواهند داد و دانشجویان با خطر اخراج از دانشگاه روبرو خواهند شد

میشه یکی بفرماد توی این کشورها که ادعای ازادی هست چرا این دلایل مورد پذیرش هست ؟ اعا اونها متمدن هستن و میفهمن ولی ماها بقول جناب درودگر متحجر هستیم . Confused
لطفا بحث رو با دقت مطالعه بفرمایید
میگن همسایه به نفر تو فلان ده تو زمستون قیچی برداشت و پشمهای گوسفندهاش زد!
اون طرفم از لج همسایه زد و شاخ بزهاش بریدWinkBig Grin حالا داستان ما با شما دوستان ارزشی

اونها حتما دلایل خودشون دارن،و اگر مردم کشورشون از این قانون ناراضی باشن حق اعتراض دارند خب بگذریم اونا به ما ربطی نداره،ما بحث در مورد کشور خودمون.
برگردیم سر بحث خودمون دلایل اصلی برای حجاب اجباری چیه؟!هنوزم کسی جواب قانع کننده ی نداده
لطفا نگید قانون و فلان از این حرفا چون زمان شاهم کاپیتولاسیون قانون بود(پس هر قانونی نمیتونه درست باشه و به نفع جامعه!)
۱۱:۰۵, ۲۴/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #268
آواتار
(۲۳/بهمن/۹۶ ۱۲:۵۳)A L I نوشته است:  نرود میخ آهنین در سنگ...

بیشتر از این نوشتن و جواب دادن وقت تلف کردن البته این از روی سابقه چندین و چند ساله خودم در این سایت میگم

جالبه Smile
اول میایی (باید ها و نباید ها ) و (محدوده ی آزادی ) رو تعیین میکنی Confused

بعدش میگیم از کجا این چیزها رو فهمیدیDodgy

میگی از چهار نفر که سرشون به تنشون میارزه Shy

بعد میگیم این ها که سرشون به تنشون میارزه کین ؟ چین ؟ کجایین ؟ به هر حال ما که داریم عقیده انتخاب میکنیم باید مطمئن بشیم حتما درسته Huh

میگی نرود میخ آهنین در سنگ Sad

وقتی عقیده ای داری که نمیدنی از کجا اومده ؟ نمیدونی چه قدرش درسته ؟ نمیدونی نتیجه اش چیه و داری به شدت هم ازش دفاع میکنی یعنی چه ؟
به نظرت میشه گفت جهل Huh
۱۲:۲۴, ۲۴/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #269
آواتار
(۲۴/بهمن/۹۶ ۰:۲۸)A L I نوشته است:  میگن همسایه به نفر تو فلان ده تو زمستون قیچی برداشت و پشمهای گوسفندهاش زد!
اون طرفم از لج همسایه زد و شاخ بزهاش بریدWinkBig Grin حالا داستان ما با شما دوستان ارزشی

اونها حتما دلایل خودشون دارن،و اگر مردم کشورشون از این قانون ناراضی باشن حق اعتراض دارند خب بگذریم اونا به ما ربطی نداره،ما بحث در مورد کشور خودمون.
برگردیم سر بحث خودمون دلایل اصلی برای حجاب اجباری چیه؟!هنوزم کسی جواب قانع کننده ی نداده
لطفا نگید قانون و فلان از این حرفا چون زمان شاهم کاپیتولاسیون قانون بود(پس هر قانونی نمیتونه درست باشه و به نفع جامعه!)

جناب A L I از کجا معلوم خلافش نباشه گرامی میتونید خلاف رو ثابت کنید .
احتمالا ؟ گرامی رسما خود طرف گفته با ارزشهای ما نمیخوره بعد شما میگی اختمالا ؟
حالا اگه اینجا ارزشهایی هست که شما رو ناراحت کرده اون چیز دیگست . اون رو شما باید بری بگردی و پیدا کنی .
این که هنوز متوجه نشدید حجاب چیه و اجبار کجاش هست خودش نشون میده که احتمالا در .... به سر میبرید .
چون هر قانونی نمیتونه درست باشه پس کلا قانون به کنار ، باشه این نگاه زیبا پسند شما هست ، ولی نص صریح ایات قران رو هم میخوایین بگین که نادرست هست ؟
(۲۴/بهمن/۹۶ ۰:۴۱)آ‌تئیسمو نوشته است:  آفرین. به هیچ وجه قرار نیست هر نسلی چیزی رو انتخاب می‌کنن نسل بعد هم پذیراش باشن. همون‌طور ما هم انتظار نداریم نسل آینده پوشش این نسل رو انتخاب کنن.

باید پذیرفت که فرهنگ موجودیتی پویا و در حال تکامله. اگه در سال 1350 مردم به پوششی تمایل داشتن قرار نیست در سال 1390 هم مردم به همون پوشش تمایل داشته باشن. واقعا آدم تعجب می‌کنه وقتی می‌بینه دلیل یه عده برای حجاب اجباری اینه که «زنان در دوره هخامنشی هم حجاب داشتن»!! این توسل به احساسات نیست؟

کوروش‌پرستی هم مذمومه. نباید برای توجیه یه اشتباه به اشتباه دیگه روی آورد.

اینها دلیلی برای توهین به این دختران پاک نیستن. اگه کاری در جایی و زمانی به دلیل صورت گرفته دلیل بر این نیست که به نماد همیشگی اون مقصود تبدیل شده. دست دادن زمانی بین سربازان رومی رایج بود برای این که طرف مقابل در آستینش سلاح مخفی نکرده باشه. با این حساب حرف شما الان هم به هر کسی دست می‌دیم به این معنیه که به طرف مقابل بگیم مطمئن نیستم درآستینت سلاح مخفی نکرده باشی.

منطق شیعه منطق ضعیفیه. دلیل این منطق ضعیف رو می‌شه در عینک معوج شیعه جست‌وجو کرد. شیعه فکر می‌کنه هر چیزی که در جهان اتفاق می‌افته یا باید به منظوری له این‌ها صورت گرفته باشه یا علیه این‌ها. اگه حرکتی صورت بگیره یه جوری میخوان به تاریخ صدراسلام ربطش بدن. گیرم الان کسی برای مخالفت با خحاب اجباری روسری رو سر چوب زد؛ به هند جگرخوار شما چه؟!

خیلی بده وقتی با توسل به احساسات سعی می‌شه حجاب رو جزئی از فرهنگ ایران نشون بدن. فرض که حجاب در زمانی در ایران رایج بوده یا نشان از پاکی داشته؟ آیا این دلیل بر اینه که الان هم رایج باشه یا به معنی پاکی زنان ایران باشه؟

[تصویر: hijab.jpg]

خیلی جالبه عکس مردی با روبنده رو در تخت جمشید میارن و می‌نویسن چادر لباس ملی ماست. خوب اشکال نداره شما آقای محترم هم از فردا چادر سرت کن!!

جالبه اینها این عکس رو به عنوان یک زن گذاشتن. جایی که دروغ برای اثبات امری استفاده می‌شه بدونین که دست‌ها برای اثبات درستی اون امر خالیه عزیزان من.

اتیسمو ، نسل فعلی ایا با این موضوع مشکل دارن یا اینکه تعدادی مشکل دارن ؟
نسل بعد پوشش مارو مورد قبول داشته باشه ؟ یعنی ممکنه برگرده به 2 نسل قبل ؟یعنی بعد از یک نسل دوباره بریم قانون نگاری صورت بدیم یا اینکه ... / میشه بفرمایید قانون اساسی ملت ایران درباره امور چه نگاهی داره ؟
فرهنگ درحال تکامل یا در حال استحاله ؟
توسل به احساسات ! هنوز دو خط نشده مغالطات شروع شد

شما سال 1350 به کباب علاقه داشتی ( برفرض ) الان تمایل نداری ؟
غذاها هم تکامل پیدا کردن ایا این باعث میشه شما غذاهای پیشین رو بزارید کنار و بگید الان فرهنگ عوض شده و عذای محلی رو دیگه نمیخورم ؟؟؟؟
توهین ؟ گرامی توجه کنین که چیزی که نماد امری بود سالها پیش هم نماد بوده امروز هم دوباره نماد شده . حالا شما احتمالا سلیقتون فرق کرده نوع دیگه دیدید .
دختران پاک 0_o
وقتی هدفی ناپاک پشت پاکی باشه اون پامی رو هم ناپاک یکنه .
توهین رو هم که شروع کردید گرامی ،عینک معوج شیعه 0_0
ایا غیر این هست ؟ اگه عقیده شما با این به اصطلاح شما عینک معوج همخوانی نداره شما هم با همون عینک پوچ گرایی به مابقیه امور نگاه مادی محض دارید .
شما چرا ناراحت شدی از هند جگرخوار . بعدشم هندجگرخوار و ... نسبتی با ما ندارن که گرامی .
توسل به احساسات ، ایا فرهنگ ایرانی از نگاه شما خلاف این هست ؟؟؟ درنگاه شما هرچیز خلاف نگاهتون باشه محکوم هست ، پس نگید عقیده بنده ضعیف هست . شما خودت رو قوی جلوه میدی درحالی که نگاه عقیده شما به زن معلوم و هویدا هست .
«زنان طبقات بالای اجتماع جرئت آن نداشتند كه جز در تخت روان روپوش دار از خانه بيرون بيايند. هرگز به آنان اجازه داده نمی‌شد كه آشكارا با مردان آميزش كنند. زنان شوهردار حق نداشتند هيچ مردی را ببينند... كنيزكان آزادی بيشتری داشتند، چه لازم بود از مهمانان خواجه‌ی خود پذيرايی كنند.» ویل دورانت، تاریخ تمدن، تهران: انتشارات علمی فرهنگی، ج 1، ص 434. ایا این کلام شما رو درباره زن ایرانی رد نمیکنه ؟ و یا این متن که قسمتی از چندین سفرنامه که درباره زن ایرانی چنین لب میگشاید « اگر به تاريخ مراجعه كنيم مى‏ بينيم كه اين رسم در زمان هاى پيشين هم در ايران معمول بود . زن زردشتى با لباس بيرون‏ بوده و مستورى - پوشیدگی و حجاب - زنان علامت شأن و شوكت و احترام محسوب می شده است. » هانرى رونه دالمنى ، سفرنامه از خراسان تا بختيارى‏ ، ترجمه محمد على فره وشى‏ ، انتشارات امير كبير ، تهران‏ ، 1335 هـ ش ، صفحه 295
اگه نگاه شیعه معوج هست در نگاه شما ، مشکل از شیعه نیست حایل میان شما و شیعه معوج هست که چنین داده ای رو ذهنزیبای شما تحلیل و پردازش میکنه .
البته درانتها اینم به غنوان برگی از تاریخ بدونین جالبه : زمزمه‌های اولیۀ تغییر پوشش زنان در سال 1307 ه.ش، صورت گرفت که خانوادۀ رضا شاه در روز اول فروردین، بدون پوشش وارد شهر قم و بارگاه حضرت معصومه شدند و با پیام قاطعانه آیت‌الله شیخ‌محمدتقی بافقی مواجه شدند که اعلام می‌داشت: «اگر شما غیر مسلمانید، در این مکان چه می‌کنید؟ و اگر مسلمان هستید، پس چرا کشف حجاب کرده‌اید؟ خوب میشه درک کرد که جامعه چقدر نیاز به تحول داشت ، نمونه این پیشرفت رو میشه توی این عبارت گرامی دید : رفتارتان را عوض کنید وگرنه حوزه قم را با خاک یکسان می‌کنم. کشور مجاور ما ترکیه، کشف حجاب کرده و به اروپا ملحق شده است، ما نیز این کار را باید بکنیم و این تصمیم هرگز لغو نمی‌شود ، اینعبارت کدام گرامین هست؟ اه یادم اومد جناب فروغی .
حجاب و پوشش هم مربوط به اسلام نمیشد که بگید شیعه مشکل داره گرامی ، از قدیم تر ها هم این موضوع بوده ، حالا شما تنها یک عبارت اموخته اید که شیعه .... / لطف کنید بگید در پیش از اسلام وضع پوشش چطور بود ؟ اصلا وضع پوشش ممالک اروپ چطور بود ، چیزی که از تصاویر باقی مونده از قرون اخیر هست لباس های پر چین و چند لایه و ... بوده که الان شما اونها رو تنها در فیلمها و سریالهایی که برای نهایتا 50 سال پیش مشاهده میکنید ، از طرفی به مرور الان با تنها یک لایه و در اینده اون یکلایه نیم لایه میشه . خوب این تغییر هست یا استحاله و جنگ نرم؟ خوب برفرض بگیریم که اصلا چنین نگاره ای در تخت حمشید و اصلا بیاا دست باز بگیریم تا دلت نشکنه ، توی تاربخ باستان نیست ، ایا این نشون نمیده که زن رو براش حرمت قایل بودن و مایل نبودن به نمایش دیگران بزارن ؟؟؟ از این زاویه نگاه کرده بودی ؟
راستی جناب اتیسمو ، ما استاد داشتیم که خودش تحصیل کرده معرب زمین و جالبیش این بود در دوران 40 سال پیش هم مدارک خودش رو گرفته بود ، بحث فرهنگ و تمدن ... که مطرح شده بود ایشون یادم هست سر کلاس گفته بودن که پوشش رو در تخت جمشید رو و حیا رو در سنک نگاره هاش میشد دید . حالا ایشون پوشش و حیا رو چی فهمیدن و شما چی بماند .
ممنون که گفتی تمثال زن نیست توی اون نگاره ها و این خودش خداقل نشون میده ایرانیها زن رو هرجا به نمایش نمیزارن Blush
(۲۴/بهمن/۹۶ ۱۰:۲۶)دختر انقلاب1 نوشته است:  از دست شما آقای آتئیسمو : )
اونوقت باید بهشون بگیم حاج خانوم؟!
خوشبختانه از منظر شرعی صاحب نظران بی غرض حق انتخاب پوشش زنان را امری طبیعی می‌دونن.
و قوانین هم در همه جا با تغییر زمان و خواست‌های جامعه تغییر می‌کنه اما به قول جناب A L I نرود میخ آهنین در سنگ...مشکل بزرگ چسبیدنِ وسواس گونه به مغلطه اینه که فرد بیشتر از رسیدن به "حقیقت"، دنبال برنده شدن در بحثه : )

اگه حوصله خوندن این متن‌های طولانی شما (که سرشار از دانشه) روداشتم که میرفتم درسای خودمو میخوندم.
از گفتگو با شما لذت بردیم. خصوصا که باز رفتی تو فاز پسر دبیرستانیا. موفق باشید.

یادآوری: نظرسنجی انجام شده توسط پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات به سفارش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

نابغه دوران ؛ شما که با این نگاه حتی کالا هم محسوب نمیشی ، حداقل اگه جاخ خانم هم بشن باز شرافت داره به کالا بودن Confused
صاحب نظران بی قرض ؟ بله حق انتخاب پوشش نه نوع پوشش ، دقت کنین ، میتونی مانتو بپوشی ، میتونی چادر و یا ... بپوشی این رو ازاد کردن ، اما اینکه با لباس خواب یا لباس .. بیای بیرون رو هم ازاد گذاشتن ؟ اگه بلی لطفا نام این صاحب نظر رو لطف کنید .
اون میخ هم واقعا نمیره چون با یک ... طرف هست که میخ که هیچ خود امصال زریت تاج هم بیاد بگه من غلط کردن ، باز میگید نه تو گرمی نمیفهمی .خوب نتیجه کالا بودن اینه دیگه ، بیشتر از این نمیشه انتظار داشت نابغه .
خوب اینکه حوصله نداری به خودت برمیگرده چون وقتش نداری و باید به کارهایی مهم تر برسی . حق میدم نخونی .
اونی که دنبال برنده شدن هست خوشبختانه بنده و گرامیان نیستن ، این شما و دوستان ( البته شبکه ) شما هستن که میل دارن به هر بهانه ای بگن کلامشون حقیقت هست و دیگران دروغ .
خوب درباره ایننظرسنجی به سفارش هرجا باشه ، مگه من الان یچیزی سفارش میدم ، اونچیزی خروجیش حاصل خواهد شد درست و هونی هست که واقعی هست ؟ خیلی جالبه که مطالبی که به ظاهر هم که شده با اهداف شما همخوانی داشته باشه رو پیرهن غثمان میکنین اگه این امار خلاف بود میگفتیت : باز نظام دست برد و یه پرسش گونه تشریفاتی نشر داد Big Grin غیر این هست ؟
متن رو با خوصله بخوانیم
بنا بر نتایجی که مرور شد، داده‌های سومین موج از «پیمایش ارزش‌ها و نگرش‌های ایرانیان» متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اصلی‌ترین متولی فرهنگ کشور، با تفسیرها و فرض‌ها و محاسبه‌های غیرخودسرانه‌ای که من به عمل آوردم، تا جایی که به نگرش‌های ایرانیان در قبال حجاب اختیاری برمی‌گردد، با صدای بلند می‌گویند اکثریت بزرگی از ایرانیانِ ساکن در داخل کشور با مطالبه دختران خیابان انقلاب موافق‌اند. منبعش هم همون سایت لینک داده نابغه هست . البته بازهم به عنوان کسی که توی جامعه با نگاه جرم شانسی هم برخورد دارم ، چیزی که من دیدم با اماری که ارایه شده ( نه تنها نظر شخصی بلکه نظر همکارانی که دارم ) اینطور هست که با این نظر سنجی که قابلیت تفسیر توش موج میزنه اعتبار قابل قبولی نداره .
مطالبات دختران انقلاب یا مطالبات پشت پرده دهتران انقلاب ؟
راسی جناب محمد مالجو و دوستانشون در این امار ، به نقش ... در پاسخ ها توجه کردن ؟
ایکاش متن کامل این پیمایش رو تحلیل میکردین و قرار میگرفت چون مواردی توی این پرسشها و تحلیل ها هست که چیزی شبیه تردستی Smile بقول درودگر نزار گندش دربیاد ، چون اونوقت نتیجه این پیمایش 3-0 برمیگرده /
همچنان به عنوان یک محقق _ حدای یک حقوق دان _ عقیده دارم پرسشها و تحلیل ها مشکل و قابلیت تفسیر به رای ( چون هست چنین چیزی خالا بعضیا خوششون بیاد یا نه ) داره و قشنگ هم هذفمند نتیچه بیان شده .
خانم نابغع این امار رو بزار برات شبیه این بگم که درصد بالایی ( مثلا 40% دوست دارن روی خط عابر پیاده باشن و کمربند نبدن و وقتی هم ماشینی نیست از چراغ قرمز رد بشن و بقیه هم 25%دوست دارن بمونن و درصدی 30% هم هم احترام میزارن و میل دارن قانونی رفتار کنن ، بقیه هم که نوی امار هستن فرقی براشون نداره . خوب این رو الات مثل جناب ماجلو خساب کنیم باید بگیم جامع میل به این داره قانون نباشه و هرجور که میخوان رفتار کنن ، خوب طبق این نظر سنجی که حاصل شد قانون راهنمایی رانندگی رو جمع کنیم و جراغ و ....رو تغطیل کنیم . ایا این رو میپذیری ؟

هر زمان شما طبق این نظر سنجی راه نماییرانندگی رو تعطیل کردی ، تازه میتونی بگی خحاب رو میخوام تعطیل کنم ، تازه میشی مساوی ، بعدش باید دلیل بیاری و قانون تصویب کنی که خحاب اجباری نیست . میتونین ، با کمک سازمانهای بینی الملل که الان دوستات شما دارن فعالیت میکنن و هزارجور تقلب در .... اماده کردن ولی خوب ببینینم چی میشه .
وقتتون بخیر تا شب ،
۱۲:۴۹, ۲۴/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #270
آواتار
(۲۴/بهمن/۹۶ ۱۱:۰۵)عمار94 نوشته است:  جالبه Smile
اول میایی (باید ها و نباید ها ) و (محدوده ی آزادی ) رو تعیین میکنی Confused

بعدش میگیم از کجا این چیزها رو فهمیدیDodgy

میگی از چهار نفر که سرشون به تنشون میارزه Shy

بعد میگیم این ها که سرشون به تنشون میارزه کین ؟ چین ؟ کجایین ؟ به هر حال ما که داریم عقیده انتخاب میکنیم باید مطمئن بشیم حتما درسته Huh

میگی نرود میخ آهنین در سنگ Sad

وقتی عقیده ای داری که نمیدنی از کجا اومده ؟ نمیدونی چه قدرش درسته ؟ نمیدونی نتیجه اش چیه و داری به شدت هم ازش دفاع میکنی یعنی چه ؟
به نظرت میشه گفت جهل Huh
شبیه احمدی نژاد بحث میکنی عمو جون
شما اول بیا برای من بگو به چه دلیل باید حجاب اجباری باشه و حتی زنان غیر مسلمانی که میان در کشور ما روسری سر کنن!
(۲۴/بهمن/۹۶ ۱۲:۲۴)mahdy30na نوشته است:  جناب A L I از کجا معلوم خلافش نباشه گرامی میتونید خلاف رو ثابت کنید .
احتمالا ؟ گرامی رسما خود طرف گفته با ارزشهای ما نمیخوره بعد شما میگی اختمالا ؟
حالا اگه اینجا ارزشهایی هست که شما رو ناراحت کرده اون چیز دیگست . اون رو شما باید بری بگردی و پیدا کنی .
این که هنوز متوجه نشدید حجاب چیه و اجبار کجاش هست خودش نشون میده که احتمالا در .... به سر میبرید .
چون هر قانونی نمیتونه درست باشه پس کلا قانون به کنار ، باشه این نگاه زیبا پسند شما هست ، ولی نص صریح ایات قران رو هم میخوایین بگین که نادرست هست ؟
خلافش؟ این 39 سال شد تمام تاریخ ایران؟یعنی تمام هویت ایران از این 39 سال؟!تمام قوانین در این 39 سال درست شدن؟!
ارزشهای ایران؟یا ارزشهای شما که در این 39 سال اون به مردم تحمیل میکنید؟!
جریان حجابم نکنه مثل امامزادهاس؟!چون ما سالیانه داریم امامزاده تولید میکنیم و کسیم حق اعتراض نداره! ممکنه 5سال آینده امامزاده های تازه متولد شده ام تبدیل به ارزش بشن!(اصلا هم ربطی به سواستفاده نداره هاااااااااااا،دوستان نیتشون فقط اسلام و نیت خیر دارن،مثل روحانیون یهودی که با نیت خیر رباخواری میکردنWink)
حجاب میدونیم چیه فقط نمیدونم به چه دلیل اجبارش میکنید!! مگه خدا در قرآن نگفته که زنان به این شکل پوشش داشته باشن،خب همون خدا چرا اجباریش نکرد؟چرا پیامبر اجبارش نکرد؟!چرا ائمه اجبارش نکردن؟!
اصلا به شما چی یکی بخواد تشریف ببره جهنم؟!شاید اصلا یکی سرمایی باشه و آتیش جهنم دوست دوست داشته باشه
باید به این درک برسید که حق ندارید برای زندگی مردم تصمیم بگیرید
خدام میگه لا اکراه فی دین بعد شما ول کن نیستید؟!

ای کاش ای کاش دوستان ارزشی که اینطور رگ غیرتشون باد میکنه برای مسئله ی مث حجاب نصفشم برای مسائل بدتری مثل فساد مالی اداری،رباخواری بانکی،ظلم،محیط زیست،باندبازی و مافیا بازی در خودروسازی،فحشا در جوانان که شاید اصلی ترین دلیلش دیرازدواج کردن! بیکاری،مشکلات اقتصادی،تورم،گرانی...اقتصاد فروپاشیده،کارگرانی که ماههاس حقوق نگرفتن و در زندان به سر میبرن،فقط بخاطر اینکه حقشون خواستن اصلا میتونی تصور کنی 5 ماه حقوق نگیری؟! 5 ماه بدون یک ریالی تو جیبت؟! دیدی تا حالا کسی نان قرضی بیاره؟ نانوا محل دفترحساب داشته باشه و به افرادی نان سر حساب بده؟!

یکم خجالت بکشید یکم فکر کنید فردا روز چطور میخواید جواب پس بدید؟!
من حداقل سرم بالاس و میگم اعتراضم کردم کار دیگه نمیتونستم بکنم شما چی میخواید بگید؟! وقتی از شما بپرسن این همه ظلم و ستم دیدید و سکوت کردید؟ نکنه میخواید بگید ما مراسم اربعین پیاده رفتیم تا کربلا؟! نکنه میخوای بگی من تو عزاداری ها محکمتر از بغل دستیم به سینه میزدم؟! مگه همون امام حسین (علیه السلام) بخاطر مقابله با ظلم قیام نکرد؟!
شما فقط بلدید برای حجاب امر به معروف و نهی از منکر کنید؟ باقی چیزا جایز نیست؟!
رباخواری،بیکاری،فساد اداری،پارتی بازی،فحشا،ظلم؟!
موضوع بسته شده  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]