کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تصمیمی که در سعدآباد برای نجفی گرفته شد!!
۱۵:۰۷, ۲۲/فروردین/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۲/فروردین/۹۷ ۱۵:۱۶ توسط AMINI.)
شماره ارسال: #1
آواتار
حسینعلی حاجی‌دلیگانی، نماینده مردم شاهین‌شهر با اشاره به استعفای محمدعلی نجفی از شهرداری تهران گفت: روز پنجشنبه هفته گذشته 16 فروردین 97 جلسه‌ای در سعدآباد با حضور حسن روحانی،سیدمحمد خاتمی، علی‌اکبر ناطق‌نوری، اسحاق جهانگیری و سیدحسن خمینیبرگزار شد و موضوع استعفای محمدعلی نجفی شهردار تهران در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی افزود: در این جلسه پیشنهادات و راهکارهای متفاوتی برای این موضوع ارائه شده و در نهایت جمع‌بندی جلسه بر این شده که دیگر باقی ماندن آقای نجفی در شهرداری تهران به صلاح‌ آنها نیست و در واقع اصل تصمیم برای اینکه نجفی دیگر شهردار نباشد در این جلسه اتخاذ شده است.
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس اظهار داشت: تصمیم اتخاذ شده در نشست سعدآباد به محمدعلی نجفی و شورای شهر ابلاغ می‌شود و متعاقب آن روز گذشته شهردار تهران استعفای خود را اعلام می‌کند و شورای شهر تهران نیز آن را قبول می‌کند.
حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: اینکه برخی افراد می‌گویند که استعفای آقای نجفی به خاطر تذکر یا دخالت دادستان در این موضوع بوده واقعیت ندارد.
وی در پایان گفت: همچنین کسانی که بحث حاکمیت دوگانه را مطرح می‌کنند و یا به عبارتی دخالت حاکمیت در عزل و نصب شهردار را مطرح می‌کنند معلوم است که اطلاعی به طور دقیق ندارند که تصمیم‌گیری در این باره در جای دیگری انجام شده است.

علی مطهری نایب رئیس مجلس گفت: از آنچه پشت پرده است اطلاع نداریم. بحث ما این است که به چه علت دادستان کل، شورای شهر را تهدید می کند که نباید به ابقای شهردار رای می دادید و شهردار باید استعفا دهد. این موضوع جای ورود دادستان کل نبود.
وی در عین حال تصریح کرد: اما اصل حرف شما درست است.

فَنَجْعَلْ لَعْنَةَ اللّهِ عَلَى الْکَاذِبِینَ.
﴿آل عمران :۶۱﴾
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۱۴, ۳/اردیبهشت/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/اردیبهشت/۹۷ ۱۴:۱۶ توسط AMINI.)
شماره ارسال: #2
آواتار
حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس اظهار داشت: تصمیم اتخاذ شده در نشست سعدآباد به محمدعلی نجفی و شورای شهر ابلاغ می‌شود و متعاقب آن روز گذشته شهردار تهران استعفای خود را اعلام می‌کند و شورای شهر تهران نیز آن را قبول می‌کند.

در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به استعفای محمدعلی نجفی از شهرداری تهران گفت:
روز پنجشنبه هفته گذشته ۱۶ فروردین ۹۷ جلسه‌ای در سعدآباد با حضور حسن روحانی، سیدمحمد خاتمی، علی‌اکبر ناطق‌نوری، اسحاق جهانگیری و سیدحسن خمینی برگزار شد و موضوع استعفای محمدعلی نجفی شهردار تهران در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه پیشنهادات و راهکارهای متفاوتی برای این موضوع ارائه شده و در نهایت جمع‌بندی جلسه بر این شده که دیگر باقی ماندن آقای نجفی در شهرداری تهران به صلاح آنها نیست و در واقع اصل تصمیم برای اینکه نجفی دیگر شهردار نباشد در این جلسه اتخاذ شده است.
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس اظهار داشت: تصمیم اتخاذ شده در نشست سعدآباد به محمدعلی نجفی و شورای شهر ابلاغ می‌شود و متعاقب آن روز گذشته شهردار تهران استعفای خود را اعلام می‌کند و شورای شهر تهران نیز آن را قبول می‌کند.

این خبر هیچ‌گاه از سوی جریان اصلاحات تکذیب نشد و نشان داد نه شورای شهر و نه نجفیف هیچ اراده‌ای در عرصه اجتماعی برای مدیریت شهر تهران ندارند و شهر توسط چند نفر در سعدآباد در حال مدیریت است، بنابر این یکی از دلایل اصلی استعفای نجفی، فشار از سوی اصلاح‌طلبان بوده و دلیل دیگر، بیماری نجفی بوده است؛ اما موضوعات دیگری هم در این استعفا دخیل بوده‌اند؟

درباره دلایل استعفای نجفی، شکوری راد هم نظر جالبی دارد و اینگونه به اختلاف میان دو حزب اتحاد ملت و کارگزاران در مصاحبه با شرق اشاره می‌کند:

بعد که استعفا مطرح شد، این تلقی مطرح می‌شد که فشارهای بیرونی از یک طرف، فشارهای سیاسی بعضی از اصلاح‌طلب‌ها از یک طرف...
یعنی کارگزاران؟
بله... و فشارهای بیماری از طرف سوم، عامل استعفا بوده است. ولی اینکه کدام بحرانی‌تر بود، کارگزاران می‌خواستند بگویند که بیماری پررنگ‌ترین مشکل است و دائماً هم این را می‌گفتند. حزب اتحاد اما می‌گفت اگرچه بیماری وجود دارد ولی عامل اصلی چیز دیگری است و بیماری بهانه شده است. این شد منشأ اختلاف اتحاد و کارگزاران. اتحاد از استعفا ابراز نگرانی می‌کرد، کارگزاران از استعفا استقبال می‌کرد. نتیجه‌اش بروز این اختلاف شد که در مصاحبه آقای نعیمی‌پور و بعدتر پاسخ آقای کرباسچی بروز کرد.
تا اینجا مشخص می‌شود که بیماری نجفی، عمل خیلی مهم نبوده و اتحاد ملت نیز به دنبال عامل اصلی بوده است، اما عامل اصلی چیست؟

علیرضا کریمی، سردبیر روزنامه اصلاح‌طلب آفتاب یزد، در توییتی اصل ماجرا را روایت می‌کند و شرح دیگری از دلیل استعفای نجفی می‌دهد.

وی در توییترش می‌نویسد:
علیرغم آنکه به جد معتقدم مدیران جمهوری اسلامی ازچپ تا راستشان صرفاً پانزده درصد با هم تفاوت دارند اما دکترنجفی جزو مدیران خوب و نیک بود و هست. بهرحال هنوز دعواست که بالاخره او برای چه رفت و چرا نماند. عده‌ای که زیاد هم هستند می گویند بیماری فرع و اصل فشارها بود. فکت آن هم اظهارات دادستان کل کشور در این زمینه است. برخی هم مثل کرباسچی می گویند مگر می‌شود دکتر نجفی صادق نباشد؛ هرآنچه گفته درست است؛ یعنی دلیل اصلی همان مشکل جسمانی است و فشارها موضوعی ممتنع.

اما براساس یافته‌های این حقیر، ماجرا کمی پیچیده است. کدام انسانی را شما در این عالم می‌شناسید که نقطه ضعفی نداشته باشد و گزکی به دیگران نداده باشد؟دکتر نجفی هم از این امر مستثنی نیست. شهریور سال گذشته یک عضو شورا برای من شرح داد ماجرا را و گفت از همین ناحیه فشار می‌آورند و تا کمتر از شش ماه دیگر شهردار تغییر می‌کند.


همان هم شد. دقیقاً دست گذاشتند روی این نقطه تاریک از زندگیشخصی شهردار سابق به گونه‌ای که وی بیماری را بهانه کند و برود. داستان به همین اندازه تلخ است.به نظر می‌رسد همان حرف کرباسچی درباره حسن شهرت افراد دلیل اصلی استعفی نجفی بوده است و شهردار سابق تا به حال درباره این نقطه تاریک کارنامه‌اش هیچ سخنی به مردم نگفته است، شنیده‌ها حکایت از آن دارد که در جلسه سعدآباد که منجر به برکناری نجفی شد، درباره این نقاط تاریک، گفت و شنودهایی شده است.

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۰۲, ۳/اردیبهشت/۹۷
شماره ارسال: #3
آواتار
به نام خدا

لطفا منبع موثق و لینک این خبر را نیز قرار بدهید.

با سپاس.

امضای Hadith
بیایید ارتباطمان را هر روز با حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) حفظ کنیم.
حتی به اندازه ی خواندن یک دعای فرج و
یـا ذکر صلواتی با تقدیم ثواب آن به امام زمانمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)..
و یار امام زمانمان باشیم،حداقل به اندازه ی ترک یک گــــــناه..

[تصویر: Marg.jpg]

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۲۸, ۳/اردیبهشت/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/اردیبهشت/۹۷ ۱۵:۲۹ توسط AMINI.)
شماره ارسال: #4
آواتار
(۳/اردیبهشت/۹۷ ۱۵:۰۲)Hadith نوشته است:  به نام خدا

لطفا منبع موثق و لینک این خبر را نیز قرار بدهید.

با سپاس.


خبرگزاری دانشجو

خبرگزاری ایسنا

در رابطه با مطلب نقطه سیاه زندگی ... خبرگزاری مشرق
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۰۲, ۵/اردیبهشت/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/اردیبهشت/۹۷ ۱۳:۰۴ توسط AMINI.)
شماره ارسال: #5
آواتار
استعفای نجفی هزینه زیادی برای اصلاح‌طلبان به بار آورده است. نجفی در مدت اندکی که سکاندار مدیریت شهر تهران بود، نتوانست عملکرد قابل قبولی از خود نشان دهد.

ضعف عملکردی در جای جای مدیریت شهری در دوره نجفی دیده می شود. در ماجرای استعفا نیز اصلاح‌طلبان سعی کردند گناه کناره گیری نجفی را به گردن اصولگرایان و بهانه همیشگی که فشارها نمی‌گذارد مدیران کار کنند بگذارند، اما به مرور زمان واقعیت مشخص شد و معلوم شد که حزب کارگزاران نسبت به برکناری مدیری که وجه مثبتی نداشت، اقدام کرده است و صد البته نقاط تاریک زندگی نجفی علت اصلی استعفایش بود.

عاقبت نجفی با بهانه بیماری که بهانه همیشگی او در استعفا و کناره گیری ازپست‌های مدیریتی است، شهرداری تهران را ترک کرد تا سیل انتقادات به سمت شورای شهر تهران که معلوم نیست با چه هدفی وی را به عنوان شهردار قبول کرده و به او رای اعتماد دادند، سرازیر شود.

در همین راستا، « علی شکوری راد» دبیر کل حزب اتحاد ملت که حالا رقیب جناحی کارگزاران در اداره شورای شهر تهران است با اشاره به سیاسی کاری اصلاح‌طلبان در انتخاب و سپس استعفای نجفی در گفتگو با روزنامه اصلاح طلب شرق گفت:
«کارگزاران می‌خواستند بگویند بیماری پررنگ‌ترین مشکل است و دائماً هم این را می‌گفتند.

حزب اتحاد اما می‌گفت اگرچه بیماری وجود دارد ولی عامل اصلی چیز دیگری است و بیماری بهانه شده است. این شد منشأ اختلاف اتحاد و کارگزاران.»

همچنین «محمدرضا عارف»؛ رئیس شورای سیاستگذاری اصلاحات که روزگاری نسبت به خطری که سیاسی اداره شدن شهر تهران در بر دارد، هشدار داده بود، در صفحه توئیتر خود نوشت:
«انتخاب شهردار جدید تهران نباید به محلی برای گسست همبستگی اصلاح طلبان تبدیل شود. شخصا برای تقویت انسجام اصلاح طلبان تمام تلاش را خواهم کرد.»
نخستین تجربه اصلاح طلبان شورای پنجم در انتخاب شهردار تهران درست در تضاد با شعار غیر سیاسی اداره کردن شهر تهران بود که نجفی بارها بر روی آن تاکید کرد.

مدیریت هفت ماهه نجفی که اغلب در کیش به سر می برد و در بزنگاه‎های حساس، مدیری بود که بر سر کارش حضور نداشت، ضربه سختی هم به اصلاح‌طلبان از لحاظ سیاسی جناحی و هم به مردم تهران زد که هر روز مصائب زیادی را در کلانشهر تهران برای زندگی و رفت و آمد تحمل می کنند.

این روند باعث شده که صدای بسیای از اصلاح‌طلبان در بیاید که دیگر فرصتی برای مدیریت آزمایشی نیست و شهر تهران آزمایشگاه اعضای شورای شهر تهران نیست که هر روز فردی را با تمایلات سیاسی بر شهر تهران تحمیل کنند و بعد از چند ماه شاهد افتضاحات مدیریتی باشیم.


در همین راستا «محمد عطریانفر» به شورای شهری‌ها هشدار داد که « تجربه ما در شورای اول را تکرار نکنید.» اشاره عضو و رئیس اولین شورای شهر تهران به سابقه اصلاح طلبان در اداره شورایی بود که با دعواهای سیاسی درون جناحی اصلاحات کارش به انحلال کشید.

او در یادداشت صریحی که در این باره نگاشت با هشدار به اعضای شورای شهر تهران نوشت:
«سابقه دموکراتیک اصلاح‌طلبان نشان می‌دهد اصلاح‌طلبان در اداره ساختارهای دموکراتیک سیاسی بی‌کفایت هستند و این نهادها را به‌دلیل اختلافات سیاسی میان خودشان منحل می‌کنند.»

پس از او «غلامحسین کرباسچی» دبیر کل حزب کارگزاران که سابقه شهرداری تهران را نیز دارد درگفتگو با روزنامه اعتماد گفت:
« شورای شهر با این نوع عملکرد یک سال شهرداری تهران را بین زمین و آسمان نگه داشته و عملا کار مثبتی در پایتخت اتفاق نیفتاده است. فقط هشدار می‌دهم که شورای شهر با این عملکرد غیر از آنکه خود را به لحاظ کاری زیر سوال می‌برد، مجموعه اصلاح‌طلبان و افرادی که آنها را به مردم معرفی کرده‌اند، نیز زیر سوال می‌برد. مگر شورای شهر چند سال قرار است کار کند؟»


وی در سخنانی که به پشت پرده سیاسی بازی اصلاح طلبان در شورای شهر و انتخاب شهردار می‌پردازد، می گوید:
«نمی‌دانم چه تحلیلی پشت سر بحث‌های سیاسی‌ای از این دست وجود دارد. برخی متصور هستند که چون تهران درگیر گرفتاری و مشکلات زیادی است و همچنین وضعیت بودجه و اقتصاد شهرداری به نحوی نیست که بتوانند تغییر و تحول اساسی در شهر ایجاد کنند، بهتر است با مطرح کردن چنین بحث‌های سیاسی، دعواها و مخالفت کردن با هر حرفی که در جایی گفته می‌شود، نظر افکار عمومی را جلب کنند.
این افراد مسائلی مانند شفافیت، گذشته و آینده را مطرح می‌کنند تا از نظر افکار عمومی رای‌شان را از دست ندهند؛ فکر می‌کنند اگر با کسی که در جایی گفته فردی برای شهرداری خوب است، مخالفت کنند، باعث می‌شود که در افکار عمومی رای بالایی بگیرند. در حالی که مساله افکار عمومی اتفاقا این است که شهر تهران به درستی اداره شود. مساله‌شان این است که گرفتاری ترافیک و حمل و نقل حل شود. دغدغه‌های امروز شورای شهر تهران در شأن یک شورای برآمده از رای مردم نیست.»
کرباسچی در ادامه انتقاداتش در یادداشتی تند خطاب به شورای شهر تهران که در روزنامه سازندگی منتشر شد، تاکید کرد:
«بنده یادآوری می‌کنم که شورای شهر دوره چهارساله‌ای است که یک سال آن گذشته، اگر فردی مدیر و آشنا به مسائل شهرداری که توانایی هماهنگ کردن با سایر نهادها و دستگاه‌ها را دارد انتخاب نکنند،‌ همه این افراد در انجام وظایف خود شکست خورده‌اند.»
اصلاح‌طلبان به خوبی واقف هستند که انتخاب اشتباه نجفی چقدر هزینه روی دست آنان گذاشته و اشتباهی دیگر در شهر تهران قطعا بسیار مهلک خواهد بود. کما اینکه این جریان سیاسی به طور سنتی در حال تکرار اشتباهات رایجگذشته خود است و حالا نشان می دهد که با مدیریت کاملا سیاسی مدیریت اجرایی را به هیچ وجه یاد نگرفته و ضعف زیادی در آن دارد.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۱۴, ۵/اردیبهشت/۹۷
شماره ارسال: #6
آواتار
علاوه بر مدیریت خود بدنه شهرداری هم مشکل داره که نیاز به کار اساسیه

متاسفانه از سازمان های بسیار فاسده
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا