کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 4 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک تجربه و نکته ای مهم برای منتظران فرج
۷:۵۷, ۱۹/آبان/۹۰
شماره ارسال: #1
آواتار
یک نکته مهم برای منتظران مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

چند وقت قبل در یک جایی خوندم و از چند نفر هم بعدا شنیدم که طبق حدیثی مرگ اخرین پادشاه عربستان قبل از ظهور چهل رو مخفی میشود و در روز عرفه (روز قبل از عید قربان) این مساله اشکار میشود.
با توجه به اتفاقات بی شماری که قبلا دنبال میکردم به این نتیجه رسیدم که حتما باید منتظر مرگ ملک عبدالله ملعون در روز عرفه باشم
حوادث رو برای خودم تفسیر میکردم و از اونها برداشتی رو میکردم که به نفع خودم بود.

بالاخره روز عرفه رسید ولی مرگ عبدالله ملعون اعلام نشد .

قبلا زیاد به خودم میگفتم اگر 100 سال دیگه هم امام زمان ظهور نکنه من باز هم منتظر باقی خواهم موند و منتظر خواهم مرد ولی بعد از این اتفاق کمی دلشکسته و دلزده شدم . میدونستم تقصیر خودم هست.
ولی از شور انتظارم کاسته شده بود .
دنبال جواب میگشتم .
سردرگم بودم.

دوست نداشتم باور کنم باز هم باید انتظار بکشم گرچه که منتظر تازه واردی بودم . گرچه مدام به خودم میگفتم :

من نهایتا یک سال هست شور فرج دارم . اونهایی که عمرشون رو برای انتظار گذروندن ودر انتظار مردن پس چی دلی داشتن .
به خودم میگفتم پس بدا برای چی هستش اگر بدا رخ بده چی؟

این درسته که امام زمان رو سر یک مساله کوچیک بعد از ظهور قبول نکنم ؟

من حق ندارم اینقدر زود شور انتظارم کم بشه .

ولی با این وجود کامل قانع نمیشدم و دنبال جواب کامل تری میگشتم.

بالاخره دو ساعت پیش از نوشتن این مطلب رفتم کتاب عصر ظهور ایت الله کورانی که خیلی وقت پیش خونده بودمش باز کردم تا حوادث قبل از ظهور رو مرور کنم.

صفحه ی 361 کتاب به یک روایت قشنگ از امام صادق برخوردم و انگار همون روایت جرقه ای شد تا جوابم رو کامل بگیرم

روایت طولانی بود ولی بخش آخر این روایت که من رو به فکر فرو برد این بود:

امام صادق(علیه السلام) فرمود :خداوند در قائم ما سه ویژگی قرارداده که قبلا در سه پیامبر قرار داده بود :

ولادت او را همچون ولادت موسی (علیه السلام) مخفی کرده و غیبت او را چون غیبت عیسی (علیه السلام) مقدر ساخته و پیروزی او بر مخالفان را همچون پیروزی نوح به تاخیر انداخته و پس از آن عمر بنده ی شایسته ی خود یعنی حضرت خضر(علیه السلام) را دلیلی بر امکان طول عمر او قرار داده است.

در ادامه ی روایت از امام میخوان تا مساله رو بیشتر توضیح بده که ایشون در قسمتی که مربوط به پیروزی امام زمان شبیه به پیروزی نوح است اینطوری میفرمایند:

وقتی نوح (علیه السلام) در خواست عذاب برای قوم خود کرد ، خداوند جبرئیل را با هفت هسته ی خرما به سوی او فرستاد و گفت : ای پیامبر خداوند میفرماید : این مردم افریده ها و بندگان من هستند و من انها را به وسیله ی صاعقه ی اسمانی از بین نمیبرم مگر بعد از ابلاغ دعوت و اتمام حجت ، بنابراین دوباره برای دعوت انها تلاش کن که من به خاطر آن به تو پاداش میدهم. این هسته های خرما را بکار که برای تو در روئیدن ، رشد کردن ، بارور شدن انها گشایش و نجات است.

پیروان با ایمان خود را نیز به این امر بشارت بده.
درختان خرما روئیدند و مراحل رشد را سپری کردند و بعد از مدتی طولانی به میوه نشستند
نوح از خدا درخواست کرد که به وعده ی خود وفا کند اما خداوند بار دیگر او را مامور کرد که از هسته های همان درختان بکارد و باز هم صبر و پیشه کند تا دلیل و حجت بر قومش تمام شود در این هنگام پیروان نوح که به او ایمان اورده بودند از جریان با خبر شدند و سیصد نفر از انان دست از نوح کشیدند و گفتند اگر ادعا و دعوت نوح به حق بود نباید پروردگارش از وعده ی خود تخلف میکرد.
اما خداوند هفت بار نوح را مامور به کاشتن نخل ها از هسته ها تا به میوه نشستن نخل ها کرد .
و هر بار تعدای از پیروانش از او جدا میشدند تا اینکه تعداد آنها فقط به هفتاد و چند نفر رسید در این هنگام خداوند به او وحی کرد و بشارت داد که: ظلمت شب به صبح روشن تبدیل گردد و حق حقانیت اشکار شد و....

خلاصه اینکه این روایت من رو که عاشق فرج شده بودم رو ترسوند و با خودم گفتم اگر من جای پیروان نوح بودم ازش جدا نمیشدم و به خاطر یک مساله کوچک به کلیت حق شک نمیکردم ؟

خیلی ترسیدم . انگار جوابم رو گرفته بودم :

اگر قرار هست من منتظر تاریخ گشایش و فرج باشم با تغییر تاریخ فرج و گشایش ، قطعا از یاری امام زمان دست خواهم کشید و نقش یک منتظر رو نخواهم داشت .

دلیل انتظار من چیه ؟ دلیل انتظار من غیر از این بوده که منتظر نابودی ظلم هستم در حالی که ذره ای تلاش نکردم تا خودم اون رو از بین ببرم و برای ترویج فرهنگ خداپرستی تلاشی بکنم

مساله اینجا بود که من فراموش کردم امام زمان برای کمک به مردمی میاد که تلاش میکنن خوبی رو توی جهان گسترش بدن و امام زمان برای کمک به اونها میاد نه برای مردمی که منتظرن یکی بیاد و همه چیز رو براشون درست بکنه .

دلیل این که ما به دنبال زمان مقدس میگردیم چی هست؟ مگر امام حسین رو منتظرانش نکشتن. پس من دنبال چی میگردم .

چرا امام حسین رو شهیدش کردن .
چون همشون فقط منتظر بودن که یکی بیاد نجاتشون بده
ولی یک نفرشون تلاش نکرد که اون زمان مقدس رو به وجود بیاره

یعنی مردمان نوح نمیتونستند از فرصت هایی که خدا براشون ایجاد کرد استفاده کنن و جلوی عذاب رو بگیرن؟

یعنی ما نمیتونیم فرج رو اینقدر نزدیک کنیم که پیرمرد های 90 ساله هم اون رو ببینن.

خیلی حالم گرفته شد هرچی بیشتر فکر میکردم بیشتر به این نتیجه میرسیدم که هنوز خیلی راه مونده تا من درک کنم چرا ما به دنبال زمان مقدس هستیم .

به این نتیجه رسیدم که
:

مطمئن باشید که اگر منتظر بمیرید به این دنیا بازگردانده خواهید شد تا نتجیه ی انتظار رو در موقع فرج ببینید .

پس به دنبال این باشید که باند فرود برای امام زمان خودتون اماده کنید

امیدوارم این نکته رو فهمیده باشید که دلیل انتظار ما چی هست و مطمئن باشید به قول یکی از دوستان قرار نیست شیعیان مریخ باند فرود رو برای حضرت ایجاد کنن و امامشون رو برگردونن .

وظیفه ی ما فقط انتظار نیست وظیفه ی ما امادگی برای زمان مقدس هست و افرادی که به این امادگی دست پیدا کنن حتی اگر بمیرن دوباره به این دنیا باز خواهند گشت.

در پناه حق
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۰۳, ۱۹/آبان/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/آبان/۹۰ ۲۳:۰۳ توسط stranger00.)
شماره ارسال: #2

حالا شاید عبدالشیطان ملعون مرده باشه در روز عرفه فعلا آمریکا گفته صداش رو در نیارن.
۲۳:۰۲, ۲۲/آبان/۹۰
شماره ارسال: #3

این مطلب دوستمان را که خوندم خیلی دلم گرفت و واسه خودم هم خیلی دلم سوخت .
غم نامه مرا بخوانید و برای همه دعا کنید .
چشمها را باید شست جور دیگر باید دید
امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) منتظر ماست . امام نمی آید بلکه ما باید به حضورش برویم . " مایی که باید خود را اصلاح کنیم و آمادگی کاملی از هر لحاظ برای پذیرش امام در خود پدید بیاوریم "
فرق امام (علیه السلام) با پیامبر(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) در این است که پیامبر برای تبلیغ دین و رسالتش نزد مردم می رود ، برعکس برای فیض بردن از محضر امام (علیه السلام) - و اختصاصا در این مبحث امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) - با ما نزد امامان برویم . هزار عرفه و هزار رمضان هم بگذرد و ما آماده رفتن نباشیم باز امام نخواهد آمد .
من هم مثل شما همسنگر عزیزم خیلی به تقویم و تاریخ نگاه می کنم . دائم حوادث منطقه را با شرایط ظهور وفق می دهم هی می گویم شاید این جمعه بیاید شاید ولی جمعه ها می گذرند و خبری نیست . خداوندا دربدری و بی پدری تا کی ؟ ضجه و زاری تا کی ؟ غافل از اینکه :
آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم / یار در خانه و ما تشنه لبان می گردیم
این ما هستیم که مشکل داریم ، ما هستیم که شرایط پذیرش امام را در خود ایجاد نکردیم ، ما هستیم که دارای بصیرت کافی نیستیم و مثل بچه ها سطحی به این مساله نگاه می کنیم . وگرنه خداوند - نعوذبالله - بخیل نیست که حجتش را از ما بگیرد .

و اما راه حل مشکل :
در یک جمله ی کوتاه از سید جمال الدین اسد آبادی :
صبر ، تلاش ، توکل و توسل چهار رکن اساسی برآورده شدن یک آرزو هستند .
و تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل

برادر کوچک و اراتمند همه عزیزان تالار با اخلاص بیداری اندیشه
عبدالله عبداللهی همسنگری از دروازه آذربایجان نقده قهرمان
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۱:۴۷, ۱/آذر/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱/آذر/۹۰ ۲۰:۱۱ توسط Seyed Mohsen.)
شماره ارسال: #4
آواتار
سلام

برادر اعتبار این پست شما باشه تا وقتی بتونم حتماً تقدیم می کنم.

گل گفتی داداش گلم. واقعاً منطق شما رو حال کردم. عجب اتفاقی برای یاران نوح افتاد مثل اینکه خدا جای جای تاریخ رو داشته پر می کرده از نشانه ها و عبرتها برای مایی که قیافه مون شبیه منتظرهاست.
ضمناً تا جایی که من می دونم انگشت شمار نشانه ها حتمی هستند بقیه ممکنه تبدیل بشند. مثل اینکه میگن این امر ظهور امر آنی و دفعیه و غیر قابل پیش بینی.
خلاصه، گذشته از همه این حرفها، چه عرفه چه غیر عرفه ما که خوشحال میشیم این نجاست از روی زمین پاک بشه.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]