کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 20 رای - 4.15 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آيا ما به زمان ظهور نزديك شده ايم؟شرایط عمومی جهان در آخرالزمان
۱۰:۳۰, ۱۶/آبان/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲/مرداد/۹۰ ۲۳:۰۳ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #1
آواتار
آيا ما به زمان ظهور نزديك شده ايم؟
برخي از علايم و اوضاع عمومي جوامع بشري در عصر آخرالزمان در كلام امام جعفر صادق عليه السلام:

- قرآن فرسوده شود و درست معني نمي شود

- دين همچون ظرف خالي بي محتوا شده

- منكر آشكار شده و از آن نهي نمي كنند و بدكاران باز خواست نمي شوند

- قطع صله رحم و قطع پيوند خويشاوندي شود

- بدكاران را ستايش كنند و سخنِ بدش به او باز نگردد

- نوجوانِ پسر همان كندكه زن مي كند

- زنان با زنان ازدواج مي كنند

- مداحي دروغين از اشخاص زياد مي شود

- مردان از مردان و زنان از زنان لذت مي برند

- زندگي مرد از راه لواط و زندگي زن از راه زنا تأمين ميشود

- مؤمن خوار و ذليل شمرده مي شود

- زنا امري آشكار مي باشد

- حلال خداوند حرام و حرام خداوند حلال گردد

- دين بر اساس ميل اشخاص معني شود وكتاب خدا و احكامش تعطيل گردد

- واليان در قضاوت رشوه گيرند

- پست هاي مهم واليان بر اساس مزايده است نه شايستگي

- مرد از بدكارگي همسرش نان مي خورد

- زن بر شوهر خود مسلط شود، كارهايي كه مورد رضاي همسر نيست انجام دهد و به شوهرش خرجي دهد

- سوگند هاي دروغ به خداوند بسيار گردد

- آشكارا قمار بازي شود

- زنان مسلمان خود را به كافر مي بخشند

- مردم محترم، توسط كسي كه مردم از سلطنتش ترس دارند ، خوار شوند

- شنيدن سخن حق بر مردم سنگين است ولي شنيدن سخن باطل برايشان آسان و سهل

- همسايه از ترس زبان بد همسايه او را احترام كند

- غيبت، سخن خوش آنان گردد

- معاش انسان از كم فروشي بدست مي آيد

- نماز را سبك شمارند

- انسان ثروت زيادي جمع كرده ولي از اول تا آخر زكاتش را نداده است

- با حيوانات آميزش شود

- بر سر كسبهاي حرام آشكارا رقابت كنند

- فقيه براي دين علم نمي آموزد وطالب حرام ، ستايش واحترام مي گردد

- طالب حلال ، مذمت و سرزنش گردد و طالب حرام ستايش و احترام مي شود

- در مكه و مدينه كارهايي ميكنند كه خداوند دوست نداردو كسي از آن جلوگيري نمي كند

- آلات موسيقي و لهو در مكه و مدينه آشكار گردد

- مرد راه حق وآشكار ميرود و امر به معروف ونهي از منكر مي مكند ولي مردم او را از اين كار نهي ميكنند و باز مي دارند

- سال به سال بدعت ها بيشتر شود

- مردم و جماعت جز از سرمايه داران پيروي نكنند

- مردم مانند حيوانات در انظار عمل جنسي مي نمايند و كسي از ترس مردم از آن جلوگيري نميكند

- انسان در راه غير خدا بسيار خرج ميكند ولي در راه خدا از اندك هم مضايقه دارد

-عقوق پدر و مادر رواج دارد و فرزندان هيچ احترامي برايشان قايل نيستند، بلكه نزد فرزند از همه بدترند

- زن ها بر مسند حكومت بنشينند و هيچ كاري جز خواسته آنان پيش نرود

- به وسيله شراب بيماران را مداوا كند، و براي بهبودي بيمار آن را تجويز نمايند

- مردم درمورد امر به معروف و نهي از منكر و ترك دين بي تفاوت و يكسانند

- مسجد پر است از كساني كه از خدا نترسند و غيبت يكديگر نمايند

- بر روي منبر ها از پرهيز كاري سخن گويند اما گويندگان آن خود پرهيزكار نيستند

- همت و هدف مردم شكم و شهواتشان باشد و...

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 12 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۳:۲۸, ۲۴/اسفند/۹۴
شماره ارسال: #111

(۲۴/اسفند/۹۴ ۱۲:۵۶)قلب نوشته است:  سلام

نشد جناب حقیقت جو

وقتی با کسی بحث می کنید نباید اول چیزی رو بهش نسبت بديد بعد اونو رد کنید

پیش فرض های شما به ما

ما زیادی به نشانه های ظهور فکر می کنیم!!! خب این زیادی یعنی چی! بحث چيزه ديگريست ما درباره تعادل حرف نمی زنیم

تصویر از امام زمان! تصویر از دجال شاخ دار!!!

کسی نگفت فکر و اندیشه تعطیل شود

بحث منطقی یعنی صحبت درباره خود بحث نه اما اگرها

اگر می خواید بحث منطقی جلو بره و با فکر پس جواب سوالات رو بدهید و فرافکنی نکنید

قبلاً گفتیم باز هم می گيم

مبنای نزدیکی ظهور احادیث و نشانه های ظهور است
به کلمه نشانه های ظهور دقت کنید
نشانه های ظهور یعنی نشانه های ظهور یعنی زمانی که ظهور نزدیک شده است و نزدیک به معنای هزار سال دیگر نیست
و البته نزدیکی ظهور به معنای فردا نیست بلکه تحقق نشانه های حتمی لازم است تا ظهور تحقق یابد

همه چیز درهم و برهم نیست هر چیزی حسابی و کتابی دارد از جمله ظهور

نشانه های ظهور یا نشانه های آخرالزمان یعنی نزدیکی به آن یعنی نزدیک نه دور!

اگر می گوییم ظهور نزدیک است باید مبتنی بر سند و دلیل عقلانی باشد و اگر بگوییم دور است هم باید دلیل عقلی داشته باشیم روی هوا که نميشود بحث کرد!

ما نظر مراجع را گفتیم تا بگوییم نظر کارشناسان مسئله هم این است ولی این تنها دليل ما نبود
بلکه نزدیکی ظهور بر پایه هزاران دلیل و نشانه استوار است

اگر معصومين عليهم السلام هزاران حدیث درباره نشانه های ظهور گفته اند حتماً دلیل داشته و بیهوده نبوده است

اگر بنا باشد هزاران حدیث را کنار بگذاریم و بگوییم زمان ظهور معلوم نیست شاید فردا شاید هزار سال دیگر باشد این حرفها یعنی احادیث اهمیتی ندارند و بیهوده هستند که این تفکر اشتباهی است

احادیث را گفته اند تا ما زمان نزدیک شدن به ظهور را بدانیم و حتماً لازم بوده که ما زمان نزدیکی ظهور را بدانیم
سلام
خوبه داریم به نقطه ی مشترکی که همون منطق عقلی است نزدیک میشیم. من توی ارسال اول گفتم خیلی از نشانه هایی که استارتر ذکر کردن مربوط به زمانهای گذشته هم میشده پس نسبت دادن اونها به عصری که ما توش زندگی میکنیم به عنوان نشانه هایی برای ظهور یک نوع فرافکنی نمیشه؟
شما بصورت منطقی بگید که منظورتون از نزدیک بودن ظهور چیه؟ 1 سال؟ 10 سال؟ 20 سال؟ 100 سال؟ 200 سال؟
۱۴:۳۵, ۲۴/اسفند/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/اسفند/۹۴ ۱۴:۴۴ توسط قلب.)
شماره ارسال: #112
آواتار
(۲۴/اسفند/۹۴ ۱۳:۲۸)حقیقتجو نوشته است:  سلام
خوبه داریم به نقطه ی مشترکی که همون منطق عقلی است نزدیک میشیم. من توی ارسال اول گفتم خیلی از نشانه هایی که استارتر ذکر کردن مربوط به زمانهای گذشته هم میشده پس نسبت دادن اونها به عصری که ما توش زندگی میکنیم به عنوان نشانه هایی برای ظهور یک نوع فرافکنی نمیشه؟
شما بصورت منطقی بگید که منظورتون از نزدیک بودن ظهور چیه؟ 1 سال؟ 10 سال؟ 20 سال؟ 100 سال؟ 200 سال؟
سلام

نشانه هایی که در پست اول ذکر شده بر مبنای احادیث آخرالزمان است ولی احادیث آن تفکیک نشده و فقط به متن احادیث اکتفا شده و احتمالآ باعث سو تفاهم شما شده است

این نشانه ها در احادیث نشانه های ظهور و نشانه های آخرالزمان ذکر شده بدین صورت که این دو کلمه در متن احادیث ذکر شده مثل حدیث زیر

در یکی از این روایات از رسول گرامی اسلام(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) نقل شده است، «نشانه های ظهور چون دانه های یک تسبیح (گردن بند) است که رشتة اتصالش بگسلد و دانه های آن یکی به دنبال دیگری فرو ریزد.» (نورالدین علی بن ابی بکر الهیثمی، مجمع الزوائد و منبع الفوائد؛ ج7، ص 321)؛ همچنین ر.ک: سیّد علی بن موسی ابن طاووس، الملاحم و الفتن فی ظهور الغائب المنتظر، ص 114.

منبع

در حدیث بالا کلمه نشانه های ظهور آمده و در بعضی دیگر از احادیث نشانه های آخرالزمان

پس وقتی گفته می شود نشانه ظهور یا آخرالزمان معنی زمانهای گذشته مانند قوم لوط و دیگران را نمی دهد

در ضمن استارتر تاپیک تمام احادیث و نشانه ها را نگفتند و این فقط بخش کوچکی از آن است

تمام محققان مهدویت با بررسی احادیث معتقدند که ما در آخرالزمان هستیم و شکی در این نیست حالا باور کردن یا نکردن دیگران مسئله ديگريست

در حدیثی که آوردم ميشه فهمید نشانه های ظهور یکی بعد از ديگرى اتفاق میفتد و زمان زیادی طول نمی کشد

[align=START]
[/align]
برابر روایات, شماری از علائم ظهور, متصل به ظهور خواهند بود, به گونه ای که بین آنها و ظهور فاصله زیادی نباشد. البته این که فاصله آن نشانه ها, تا ظهور چه مدت و یا چند روز است. به راستی روشن نیست, ولی قدر مسلم آن است که فاصله زیاد نیست و احتمالاً, مجموعه نشانه های متصل به ظهور, در همان سال ظهور, یا سال پیش از آن رخ می دهند. از پدیدار شدن نخستین نشانه متّصل, تا ظهور مهدی(علیه السلام) نشانه ها همچون حلقه های زنجیر بدون فاصله پی در پی پدید می آیند, چنانکه در روایتی, محمد بن صامت از امام صادق(علیه السلام), پس از آن که برخی نشانه ها را امام(علیه السلام) بیان کرده بود, پرسید: فدایت شوم می ترسم این امر (تحقق نشانه های ظهور مهدی) به طول انجامد؟امام (علیه السلام) فرمود:(لا, انّما [هو] کنظام الخرزَ یتبع بعضه بعضا70.)نه محققاً, همچون مهره های تسبیح, یکی پس از دیگر می آید.حتی در مورد برخی از نشانه های متصل به ظهور, مقدار فاصله آن با ظهور نیز, بیان شده است
منبع

امضای قلب
۱۵:۰۷, ۲۴/اسفند/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/اسفند/۹۴ ۱۵:۱۴ توسط حقیقتجو.)
شماره ارسال: #113

(۲۴/اسفند/۹۴ ۱۴:۳۵)قلب نوشته است:  سلام

نشانه هایی که در پست اول ذکر شده بر مبنای احادیث آخرالزمان است ولی احادیث آن تفکیک نشده و فقط به متن احادیث اکتفا شده و احتمالآ باعث سو تفاهم شما شده است

این نشانه ها در احادیث نشانه های ظهور و نشانه های آخرالزمان ذکر شده بدین صورت که این دو کلمه در متن احادیث ذکر شده مثل حدیث زیر

در یکی از این روایات از رسول گرامی اسلام(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) نقل شده است، «نشانه های ظهور چون دانه های یک تسبیح (گردن بند) است که رشتة اتصالش بگسلد و دانه های آن یکی به دنبال دیگری فرو ریزد.» (نورالدین علی بن ابی بکر الهیثمی، مجمع الزوائد و منبع الفوائد؛ ج7، ص 321)؛ همچنین ر.ک: سیّد علی بن موسی ابن طاووس، الملاحم و الفتن فی ظهور الغائب المنتظر، ص 114.

منبع

در حدیث بالا کلمه نشانه های ظهور آمده و در بعضی دیگر از احادیث نشانه های آخرالزمان

پس وقتی گفته می شود نشانه ظهور یا آخرالزمان معنی زمانهای گذشته مانند قوم لوط و دیگران را نمی دهد

در ضمن استارتر تاپیک تمام احادیث و نشانه ها را نگفتند و این فقط بخش کوچکی از آن است

تمام محققان مهدویت با بررسی احادیث معتقدند که ما در آخرالزمان هستیم و شکی در این نیست حالا باور کردن یا نکردن دیگران مسئله ديگريست

در حدیثی که آوردم ميشه فهمید نشانه های ظهور یکی بعد از ديگرى اتفاق میفتد و زمان زیادی طول نمی کشد

[align=START]

برابر روایات, شماری از علائم ظهور, متصل به ظهور خواهند بود, به گونه ای که بین آنها و ظهور فاصله زیادی نباشد. البته این که فاصله آن نشانه ها, تا ظهور چه مدت و یا چند روز است. به راستی روشن نیست, ولی قدر مسلم آن است که فاصله زیاد نیست و احتمالاً, مجموعه نشانه های متصل به ظهور, در همان سال ظهور, یا سال پیش از آن رخ می دهند. از پدیدار شدن نخستین نشانه متّصل, تا ظهور مهدی(علیه السلام) نشانه ها همچون حلقه های زنجیر بدون فاصله پی در پی پدید می آیند, چنانکه در روایتی, محمد بن صامت از امام صادق(علیه السلام), پس از آن که برخی نشانه ها را امام(علیه السلام) بیان کرده بود, پرسید: فدایت شوم می ترسم این امر (تحقق نشانه های ظهور مهدی) به طول انجامد؟امام (علیه السلام) فرمود:(لا, انّما [هو] کنظام الخرزَ یتبع بعضه بعضا70.)نه محققاً, همچون مهره های تسبیح, یکی پس از دیگر می آید.حتی در مورد برخی از نشانه های متصل به ظهور, مقدار فاصله آن با ظهور نیز, بیان شده است
منبع
شاید قوم لوط رو برای تمثیل نباید بکار میبردم. بزارید اینجوری بگم. خیلی از این نشانه هایی که استارتر گفتن (دارم بر اساس صحبتهای ایشون بحث میکنم نه چیز دیگه ای) در 1000 سال پیش هم وجود داشته. الان هم وجود داره و در آخرالزمان هم وجود خواهد داشت.
من گفتم ظهور ممکنه فردا باشه ممکنه چند هزار سال آینده اما شما گفتید غیرمنطقی حرف نزنم.
باشه چشم غیرمنطقی حرف نمیزنم. اما شما بصورت منطقی به من بگید اینکه میگید ظهور نزدیکه و عصر ما عصره ظهوره یعنی چی؟ عدد بدید چون عدد یعنی ریاضیات یعنی چیزی که همه قبولش میکنن
مثلا بگید کمتر از 10 سال
کمتر از 20 سال
کمتر از 50 سال
کمتر از 100 سال
کمتر از 200 سال
۱۶:۱۰, ۲۴/اسفند/۹۴
شماره ارسال: #114
آواتار
(۲۴/اسفند/۹۴ ۱۵:۰۷)حقیقتجو نوشته است:  شاید قوم لوط رو برای تمثیل نباید بکار میبردم. بزارید اینجوری بگم. خیلی از این نشانه هایی که استارتر گفتن (دارم بر اساس صحبتهای ایشون بحث میکنم نه چیز دیگه ای) در 1000 سال پیش هم وجود داشته. الان هم وجود داره و در آخرالزمان هم وجود خواهد داشت.
من گفتم ظهور ممکنه فردا باشه ممکنه چند هزار سال آینده اما شما گفتید غیرمنطقی حرف نزنم.
باشه چشم غیرمنطقی حرف نمیزنم. اما شما بصورت منطقی به من بگید اینکه میگید ظهور نزدیکه و عصر ما عصره ظهوره یعنی چی؟ عدد بدید چون عدد یعنی ریاضیات یعنی چیزی که همه قبولش میکنن
مثلا بگید کمتر از 10 سال
کمتر از 20 سال
کمتر از 50 سال
کمتر از 100 سال
کمتر از 200 سال
سلام

ممکنه بعضی از این نشانه ها هزار سال قبل هم وجود داشته اما نه با این جامعیت
از ميان هزاران نشانه فقط چند تا به اندازه تعداد انگشتان یک دست باقیمانده که به آنها نشانه های حتمی می گویند که مربوط به سال ظهور است و دیگر اظهرمن الشمس است و بعد از وقوع آنها دیگر همه می دانند چه خواهد شد

اگر می خواهید بیشتر بدانید باید تحقیق کنید تا با مباحث مهدویت آشنا شوید و بحث مفصل تر از آن است که بشود اینجا گفت

ظهور نزدیکه یعنی ظهور حضرت مهدی عج و قیام ایشان نزدیک است

عصر ظهور هم تقریباً همان معنی را می دهد

عدد چی بدم! بزرگتر از من عدد نگفته حالا از من توقع عدد دارید!! در روایات عدد ذکر نشده و اگر کسی از طریقی خاص زمان دقیق را بداند گفتند نگویید

به هر صورت می توان از کلمه خیلی نزدیک استفاده کرد
اگر نظر شخصی من را بپرسید می گویم با این اوضاع جهانی و منطقه و داخلی ظهور واقعاً نزدیک است حالا چه فرقی می کند زمان دقيقش کی باشد مهم این است که نزدیک است و باید منتظر دیدن نشانه های حتمی باشیم

۱۶:۵۱, ۲۴/اسفند/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/اسفند/۹۴ ۱۷:۲۷ توسط حقیقتجو.)
شماره ارسال: #115

(۲۴/اسفند/۹۴ ۱۶:۱۰)قلب نوشته است:  سلام

ممکنه بعضی از این نشانه ها هزار سال قبل هم وجود داشته اما نه با این جامعیت
از ميان هزاران نشانه فقط چند تا به اندازه تعداد انگشتان یک دست باقیمانده که به آنها نشانه های حتمی می گویند که مربوط به سال ظهور است و دیگر اظهرمن الشمس است و بعد از وقوع آنها دیگر همه می دانند چه خواهد شد

اگر می خواهید بیشتر بدانید باید تحقیق کنید تا با مباحث مهدویت آشنا شوید و بحث مفصل تر از آن است که بشود اینجا گفت

ظهور نزدیکه یعنی ظهور حضرت مهدی عج و قیام ایشان نزدیک است

عصر ظهور هم تقریباً همان معنی را می دهد

عدد چی بدم! بزرگتر از من عدد نگفته حالا از من توقع عدد دارید!! در روایات عدد ذکر نشده و اگر کسی از طریقی خاص زمان دقیق را بداند گفتند نگویید

به هر صورت می توان از کلمه خیلی نزدیک استفاده کرد
اگر نظر شخصی من را بپرسید می گویم با این اوضاع جهانی و منطقه و داخلی ظهور واقعاً نزدیک است حالا چه فرقی می کند زمان دقيقش کی باشد مهم این است که نزدیک است و باید منتظر دیدن نشانه های حتمی باشیم
وقتی شما دارید میگید عصری که توش زندگی میکنیم عصر ظهوره دارید ناخواسته عدد میدید و زمانش رو تعیین میکنید!
۲۰:۲۴, ۲۴/اسفند/۹۴
شماره ارسال: #116
آواتار
(۲۴/اسفند/۹۴ ۱۶:۵۱)حقیقتجو نوشته است:  وقتی شما دارید میگید عصری که توش زندگی میکنیم عصر ظهوره دارید ناخواسته عدد میدید و زمانش رو تعیین میکنید!
سلام

ما تعیین نمی کنیم بلکه اهل بیت علیهم السلام با گفتن این احادیث و نشانه ها خواستن ما بدونيم حدود ظهور حضرت را تا خودمون رو برای فتنه ها آماده کنیم

این به هیچ وجه به ما مربوط نميشه بلکه این تفکر رو اهل بیت علیهم السلام مهندسی کردن

حالا شما فکر کن اصلا ما سراغ احادیث آخرالزمان نریم فکر می کنید چیزی عوض ميشه! خیر عوض نميشه فقط ما ديگه زمان رو درک نمی کنیم که در چه زمان حساسی هستیم
این همه آدم اصلا نمی دونن چه خبره طوری نميشه و در واقعیت اثری نداره ولی اینها خودشون رو از این اخبار محروم کردن و نمی دونن چه خبره

مثل این ميمونه تو روز روشن آدم چشماش رو ببنده و بگه من نوری نمی بینم اما با این حال چیزی عوض نميشه بلکه خودشو محروم کرده

بنده اصراری ندارم به کسی بقبولانم که ما در عصر ظهور قرار داریم
بالاخره يه عده تا حضرت رو نبينن باور نمی کنن
۲۰:۳۸, ۲۴/اسفند/۹۴
شماره ارسال: #117

(۲۴/اسفند/۹۴ ۲۰:۲۴)قلب نوشته است:  سلام

ما تعیین نمی کنیم بلکه اهل بیت علیهم السلام با گفتن این احادیث و نشانه ها خواستن ما بدونيم حدود ظهور حضرت را تا خودمون رو برای فتنه ها آماده کنیم

این به هیچ وجه به ما مربوط نميشه بلکه این تفکر رو اهل بیت علیهم السلام مهندسی کردن

حالا شما فکر کن اصلا ما سراغ احادیث آخرالزمان نریم فکر می کنید چیزی عوض ميشه! خیر عوض نميشه فقط ما ديگه زمان رو درک نمی کنیم که در چه زمان حساسی هستیم
این همه آدم اصلا نمی دونن چه خبره طوری نميشه و در واقعیت اثری نداره ولی اینها خودشون رو از این اخبار محروم کردن و نمی دونن چه خبره

مثل این ميمونه تو روز روشن آدم چشماش رو ببنده و بگه من نوری نمی بینم اما با این حال چیزی عوض نميشه بلکه خودشو محروم کرده

بنده اصراری ندارم به کسی بقبولانم که ما در عصر ظهور قرار داریم
بالاخره يه عده تا حضرت رو نبينن باور نمی کنن
اگه اهل بیت میخواستن مهندسی کنن که هیچوقت در حاشیه قرار نمیگرفتن و حکومتها به دست افراد ظالم و جبار نمیوفتاد!
مهندسی و بنایی از خصوصیات یک گروه دیگه استConfused
۸:۱۶, ۳/خرداد/۹۵
شماره ارسال: #118
آواتار
نظر عالم مسیحی درباره مهدویت

Your browser does not support the video tag.

جرج صلیبا یکی از عالمان مسیحی لبنان میگوید مسئله مهدویت و آمدن منجی نقطه ی مشترکی بین همه ادیان است
حجم فایل کلیپ: 5157کیلوبایت - مدت فیلم: 02:16

امضای vahrakan
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۰:۱۵, ۱۸/آبان/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/آبان/۹۵ ۲۲:۴۱ توسط hadi1981abassi.)
شماره ارسال: #119

[color=#C71585][size=medium]قطع صله رحم و قطع پيوند خويشاوندي شود
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]