کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آثار تضییع نماز
۱۶:۳۶, ۱۹/بهمن/۸۹
شماره ارسال: #1
آواتار
ترك نماز و یا سبك شمردن آن، آثار و نتایج شوم فراوانى دارد؛ حضرت رسول اکرم در این باره مى‏فرماید:
"هر كس نماز را سبك بشمارد، دچار پانزده بلا مى‏شود:
شش بلا در دنیا، سه بلا در هنگام مرگ، سه بلا در قبر و سه بلا و عقوبت هنگامى كه از قبر بیرون مى‏آید:

الف. آنچه در دنیا به آن دچار مى‏شود:
1. خداوند بركت را از عمر او برمى دارد.
2. خداوند بركت را از روزى‏اش بر مى‏دارد.
3. چهره خوبان از او گرفته مى‏شود.
4. كار نیك وى دیگر پاداش نخواهد داشت.
5. دعایش به اجابت نمى‏رسد.
6. از دعاى خوبان بهره‏اى نخواهد برد.

ب. آنچه در هنگام مرگ به آن دچار مى‏شود:
1. با ذلت و خوارى مى‏میرد.
2. گرسنه از دنیا مى‏رود.
3. تشنه مى‏میرد.

ج. آنچه در قبر گریبانش را مى‏گیرد:
1. خداوند ملكى را در قبر وى مى‏گمارد، تا او را شكنجه كند.
2. قبر بر وى تنگ خواهد گرفت.
3. درون قبر وى، تاریك خواهد بود.

د. آنچه در قیامت هنگام برخاستن از قبر به آن دچار مى‏شود:
1. خداوند فرشته‏اى بر او مى‏گمارد، تا وى را با صورت بر زمین بكشد؛ در حالى كه مردم نظاره مى‏كنند.
2. با وى محاسبه سختى خواهد داشت.
3. هرگز خداوند به وى نظر رحمت نمى‏افكند و تطهیرش نمى‏كند و عذاب دردناك و سختى در انتظار او است".

(مستدرك الوسائل، ج 1، ص 171 - 172)
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 3 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۰:۵۶, ۱۴/دی/۹۰
شماره ارسال: #21
آواتار
(۱۴/دی/۹۰ ۰:۴۸)Lord_Contemno نوشته است:  آقا من نماز نمیخونم ولی ادم خوبیم. نمیشینم صد هزاربار ذکر کنم که السلام علی ... چون جواب سلام واجبه و نمیخوام پیشوایان رو برنجونم. پس آدم خوبیم. من آدم خوبیم! میرم جهنم؟ به جهنم Big Grin
بسم الله النور
این روزها این حرفارو زیاد میشنویم.چند تا سوال؟
آدم خوب کیه؟
تعریف شما از آدم خوب چیه؟
اصلا آدم کیه؟
همه ی آدمای دنیا فکر میکنن خودشون آدمای خوبین.من،شما،هیتلر،صدام،بن لادن ووو....آیا همه شون خوبن؟
اگر مسلمونید میتونیم با هم بحث کنیم اگر هم نیستید که هیچ.
گویا جهنم برای شما موضوع خنده داریه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!نه؟
۱:۱۰, ۱۴/دی/۹۰
شماره ارسال: #22
آواتار
آخه کی گفته خدا واسه نماز نخوندن آدمو میندازه جهنم؟؟؟
خیلی حرف غیر منطقیه!!!!
۱:۱۹, ۱۴/دی/۹۰
شماره ارسال: #23
آواتار
(۱۴/دی/۹۰ ۱:۱۰)dark.knight نوشته است:  آخه کی گفته خدا واسه نماز نخوندن آدمو میندازه جهنم؟؟؟
خیلی حرف غیر منطقیه!!!!

خوب پر واضح است که از دو حال خارج نیست
یا مسلمان نیستید
یا حداقل اطلاعات در زمینه ی اسلام و قرآن ندارید
اگر مسلمان نیستید که نظرتان در این زمینه محترم برای خودتان و جایگاهی در این بخش تالار نداره
چون قبلش باید حقانیت اسلام و قرآن رو با هم بحث کنیم
اگر هم مسلمانید و اطلاعات شما بسیار بسیار بسیار اندک است در باب اسلام و قرآن این پاسخ شماست:
سوره ی مدثر:
ماسلککم فی سقر قالوا لم نکن من المصلین!
چه چیز شمارا به دوزخ کشاند میگویند: ما از نمازگزارن نبودیم!
شما با دیدگاه اسلام در خصوص رابطه ی بین انسان و اعمال و نیات و عبودیت و دنیا و آخرت و نماز و فلاح و رستگاری و شفاوت به احتمال فراوان از دیدگاه اسلام و قرآن آشنا نیستید!

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

۱:۲۴, ۱۴/دی/۹۰
شماره ارسال: #24
آواتار
(۱۴/دی/۹۰ ۱:۱۰)dark.knight نوشته است:  آخه کی گفته خدا واسه نماز نخوندن آدمو میندازه جهنم؟؟؟
خیلی حرف غیر منطقیه!!!!
تا منظورتون از منطق چي باشه.چون خود خدا تو قرآن ميفرمايند فويل للمصلين.ويل چاه عميقيه تو. جهنم كه خدا ميكه اين چاه مخصوص كسايي هستش كه نسبت به نمازشون بي اهميتن نه اين كه اصلا نماز نميخونن ها.نه.كسايي كه به نمازشون اهميت نميدن.به فرموده امام صادق عليه السلام تارك الصلوة كه ديكه اصلا كافره.
عزيزان اكر واقعا دينتون براتون مهمه كلمه صلوة رو در قرآن سرچ بفرماييد.همه چيز براتون روشن ميشه.
راستي خدا كه حرف غير منطقي نميزنه.ميزنه؟مكر اينكه شما قرآن رو هم قبول نداشته باشي كه اونموقع اصلا بحثي رو نماز خوندن يا نخوندنتون وجود نداره.
در پناه حق باشيد.
۱:۲۵, ۱۴/دی/۹۰
شماره ارسال: #25
آواتار
(۱۰/دی/۹۰ ۲:۰۸)dark.knight نوشته است:  حالا خوبه خودتونم میگید بی نیازه!پس لازم نداره کسی واسش نماز بخونه!

بچه که به دنیا میاد میگن بگذارید در مقابل نور خورشید باشه تا گرفتار راشیتیسم نشه و استخوانهاش قوام پیدا کنه
خوب شما که نوزاد رو میگذاری در مقابل خورشید ، آیا خورشید نیاز به شما داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما که نماز میخوانی آیا خدا نیاز به نماز داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ساختار فیزیکی شما به شکلی خلق شده که استخوان ها برای قوام یافتن نیاز به نور خورشید دارند
ساختار روحی شما هم به شکلی خلق شده که برای رسیدن به کمال وجودی خودش نیاز به نماز داره
بسیار ساده
۱:۳۲, ۱۴/دی/۹۰
شماره ارسال: #26
آواتار
سلام برادر گلم.فقط یک کلام بگم و برم

من یک دوستی داشتم که خیلی کاردرست بود.نمازخون و مومن.ولی بعداز مدتی به دلایلی نمازخوندن رو گذاشت کنار . انواع کثافت کاری هارو توی یک مدت انجام داد و در آخرهم به دلیل......زندانی شد و الانم منتظر که با دنیا خداحافظی کنه.

تأکید میکنم که بعداز ترک نماز این اتفاق براش افتاد.
۲:۴۰, ۱۴/دی/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/دی/۹۰ ۲:۴۴ توسط یا ثارالله.)
شماره ارسال: #27
آواتار
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
همانا شيطان مى‏خواهد با شراب و قمار ميان شما دشمنى و كينه ايجاد كند و شما را از ياد خدا و از نماز باز دارد پس آيا شما دست برمى‏داريد(سوره مائده آیه 91)

(۹/دی/۹۰ ۲۲:۴۸)dark.knight نوشته است:  من نخوندم چی نوشتید اما یکی به من بگه چرا باید نماز بخونم؟Huh

سلام علیکم.معنی آیه زیر (از سوره قیامت) را ببین. تاکید خداوند در قرآن رو در مورد نماز متوجه میشی.

(آری) در آن روز مسیر همه بسوی (دادگاه) پروردگارت خواهد بود! (۳۰) در آن روز گفته می‌شود او هرگز ایمان نیاورد و نماز نخواند، (۳۱) بلکه تکذیب کرد و روی‌گردان شد، (۳۲)سپس بسوی خانواده خود بازگشت در حالی که متکبّرانه قدم برمی‌داشت! (۳۳)(با این اعمال) عذاب الهی برای تو شایسته‌تر است، شایسته‌تر! (۳۴)سپس عذاب الهی برای تو شایسته‌تر است، شایسته‌تر! (۳۵)

(۱۰/دی/۹۰ ۳:۰۸)dark.knight نوشته است:  درس میخونی که نمره بگیری.نماز میخونی که...؟؟؟؟

...چه بسا چیزی را خوش نداشته باشید، حال آن که خیرِ شما در آن است. و یا چیزی را دوست داشته باشید، حال آنکه شرِّ شما در آن است. و خدا می‌داند، و شما نمی‌دانید.

(آیه 216 سوره بقره)

(۱۴/دی/۹۰ ۰:۴۸)Lord_Contemno نوشته است:  آقا من نماز نمیخونم ولی ادم خوبیم. نمیشینم صد هزاربار ذکر کنم که السلام علی ... چون جواب سلام واجبه و نمیخوام پیشوایان رو برنجونم. پس آدم خوبیم. من آدم خوبیم! میرم جهنم؟ به جهنم Big Grin

از شكيبايى و نماز يارى جوييد و به راستى اين [كار] گران است مگر بر فروتنان
همان كسانى كه مى‏دانند با پروردگار خود ديدار خواهند كرد و به سوى او باز خواهند گشت

(سوره بقره آیه 45 و 46)

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! افرادی که آیین شما را به باد استهزاء و بازی می‌گیرند -از اهل کتاب و مشرکان- ولیّ خود انتخاب نکنید؛ و از خدا بپرهیزید اگر ایمان دارید! (۵۷)آنها هنگامی که (اذان می‌گویید، و مردم را) به نماز فرا می‌خوانید، آن را به مسخره و بازی می‌گیرند؛ این بخاطر آن است که آنها جمعی نابخردند. (۵۸)بگو: «ای اهل کتاب! آیا به ما خرده می‌گیرید؟ (مگر ما چه کرده‌ایم) جز اینکه به خداوند یگانه، و به آنچه بر ما نازل شده، و به آنچه پیش از این نازل گردیده، ایمان آورده‌ایم. و این، بخاطر آن است که بیشتر شما، از راه حق، خارج شده‌اید.» (۵۹)بگو: «آیا شما را از کسانی که موقعیّت و پاداششان نزد خدا بدتر از این است، با خبر کنم؟ کسانی که خداوند آنها را از رحمت خود دور ساخته، و مورد خشم قرار داده، (و مسخ کرده،) و از آنها، میمونها و خوکهایی قرار داده، و پرستش بت کرده‌اند؛ موقعیّت و محل آنها، بدتر است؛ و از راه راست، گمراهترند.» (۶۰)هنگامی که نزد شما می‌آیند، می‌گویند: «ایمان آورده‌ایم!» (امّا) با کفر وارد می‌شوند، و با کفر خارج می‌گردند؛ و خداوند، از آنچه کتمان می‌کردند، آگاهتر است! (۶۱) (سوره مائده)

این آیه هم پاسخی برای همه اعضایی که در این تاپیک شرکت کرده اند :

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

لَعَلَّكَ بَاخِعٌ نَّفْسَكَ أَلَّا يَكُونُوا مُؤْمِنِينَ ﴿٣﴾إِن نَّشَأْ نُنَزِّلْ عَلَيْهِم مِّنَ السَّمَاءِ آيَةً فَظَلَّتْ أَعْنَاقُهُمْ لَهَا خَاضِعِينَ ﴿٤

وَمَا يَأْتِيهِم مِّن ذِكْرٍ مِّنَ الرَّحْمَـٰنِ مُحْدَثٍ إِلَّا كَانُوا عَنْهُ مُعْرِضِينَ ﴿٥﴾فَقَدْ كَذَّبُوا فَسَيَأْتِيهِمْ أَنبَاءُ مَا كَانُوا بِهِ يَسْتَهْزِئُونَ ﴿٦

معنی:

گویی می‌خواهی جان خود را از شدّت اندوه از دست دهی بخاطر اینکه آنها ایمان نمی‌آورند! (۳)اگر ما اراده کنیم، از آسمان بر آنان آیه‌ای نازل می‌کنیم که گردنهایشان در برابر آن خاضع گردد! (۴)و هیچ ذکر تازه‌ای از سوی خداوند مهربان برای آنها نمی‌آید مگر اینکه از آن روی‌گردان می‌شوند! (۵)آنان تکذیب کردند؛ امّا بزودی اخبار (کیفر) آنچه را استهزا می‌کردند به آنان می‌رسد!

(۶) (سوره شعرا)
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲:۴۲, ۱۴/دی/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/دی/۹۰ ۲:۵۴ توسط فاطمه خانم.)
شماره ارسال: #28
آواتار
نقل قول:
یه روزی بچه که بودم . صبح ها بابام از خواب بیدارم میکرد میگفت برو مدرسه

زبان یاد بگیر

مشق بنویس

همش میگفتم چه بابای بدی

نمیزاره بازی کنم
نمیزاره ...

الان میگم چه بابای خوبی چقدر من رو دوست داشت

[b]با اینکه من تا اخرشم به هیچ دردش نخوردم !

ازدواج میکنیم و میرم !

[b]اما چون من رو دوست داشت

که فقط میبخشید حتی اگر بهش بگم بابای بدیه دوستم داشت
[/font]
[font=Arial]بهترین ها رو برام میخواست

اگر ما یه روزی روحمون بزرگ بشه یا برسیم به اخر کار

اونوقت میفهمم که چقدر خدا دوستم داشت که گفت من رو عبادت کنین
[/b]

امضای فاطمه خانم
[تصویر: 793255_714.jpg]
۳:۴۵, ۱۴/دی/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/دی/۹۰ ۳:۴۶ توسط محیصا.)
شماره ارسال: #29

بسم الله الرحمن الرحیم
.
من خیلی از دوستان دوره ی دبیرستانم اینطوری بودن ،‌یعنی همه اش دنبال این بودم که چرا نماز بخونیم ؟!‌ خداکه بی نیازه به نماز ما احتیاجی نداره، چرا وضو بگیریم اصلا بی وضو نماز خوندن چه اشکالی داره، چرا این و چرا اون ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اون موقع منم نماز می خوندم ولی از روی عادت. چون عادت کرده بودم نماز بخونم . اونم از اون نمازهایی که فرشته ها لعن می فرستادند برام تا سلام و ... . برا همین اون زمان نمی فهمیدم چرا این سوالها رو می پرسیدن گاهی حتی بهشون حق می دادم.
ولی الان می فهم یعنی چی ؛ می دونم چرا این سوالها رو می پرسیدن ...
اینا مسلمون هستن ، شیعه هستن ولی اسما نه رسما چون روحیه ی تعبد و تسلیم ندارن،‌چون نمی دونن بابا تویی که می گی لااله الاالله تویی که می گی اشهد ان محمد رسول الله و اشهد ان علی ولی الله یعنی چی؟ داری شهادت می دی دیگه ولی شهادت دادن که فقط با زبان نیست شهادت دادن به این چیزا با عمل کردنه ،‌شهادت دادن یعنی چی ؟! چه وقتی یه آدم شهادت چیزیو میده ؟ وقتی از یه چیزی قلبا آگاهی داره و عینا داره می بینه و به بودنش و درستیش ایمان داره اینجوری میشی شیعه و مسلمون ...
این آدما دنبال بهانه اند تا شانه از خالی کنند از زیر بار مسئولیتشون از بار تکلیفشون ، تکلیفشون توو دینداری توو بندگی ...
برای هر دستور دینی دنبال فلسفه و تحقیق می رن اسم این فرارشون از مسئولیت رو میذارن تجقیق یا سوال یا ...
تازه خیلی هم ادعای روشنفکری می کنند و کاملا حق به جانب حرف می زنند.
سوره ی قیامت آیه ی 5 : خدا بهترین جوابو به این آدما میده ...
" گروهی می خواهند راه گناه را در پیش گیرند یم پرسند :روز قیامت کی است؟
می بینین مثل بچه های بهانه گیر می مونند ، یه بهانه ای می یارن و دوباره بعد از اون جواب یه بهانه ی دیگه می یارن
نقل قول:
1.من نخوندم چی نوشتید اما یکی به من بگه چرا باید نماز بخونم؟[تصویر: huh.gif]

2.درس میخونی که نمره بگیری.نماز میخونی که...؟؟؟؟
3. و ...انشالله ادامه دارد ...

نمی دونم چرا اینا وقتی فلان مد و فلان وسوسه میاد سراغشون از خودشون نمی پرسن چرا ما باید این کار رو بکنیم ؟!‌چرا باید اون کارو بکنیم ؟! چه دلیلی داره اینو بپوشیم یا اونو بخوریم و ...!!!!!!!!!!!!
برادر من اگر ما بخوایم برای هرکاری اول دلیلش رو بدونیم و بعد انجام بدیم پس بندگی دیگه کشکه ...؟!؟! پس تسلیم خدا شدن و تعبد و تعهد چی میشه ؟!؟ وقتی بدونی فلان خاصیت با وضو گرفتن حاصل میشه و فلان زیت رو نماز خوندن داره که انگار داری نماز رو برای خدای جدید میدان الکتریکی یا حاله های مغناطیسی بدنت می خونی دیگه ...؟!
من موندم چرا ماها قانون سه گانه نیوتون رو با یک صفحه درسی توو کتاب علوم راهنمایی قبول می کنیم ولی قانون خدا رو با این همه بحث و بررسی قبول نمی کنیم ؟!!!!!!!!!!!!!
البته به قول استادمون خیلی ها نونشون از همین بحث ها درمیاد Wink
.
.
۴:۱۷, ۱۴/دی/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/دی/۹۰ ۴:۲۹ توسط mohammad727.)
شماره ارسال: #30
آواتار
(۱۱/دی/۹۰ ۱:۰۴)dark.knight نوشته است:  اگه اینه که همینطوری هم میشه گفت مرسی دمت داغ و اینا!
یه سوال تا حالا شده به استادت (مدیر گروه ) بگی استاد دمت جیز چه نمره توپی دادی . معنی استاد و می دونی معنی خدارو چه تور .فکر می کنی اگه ادم دستش تو دماغش باشه به پدرش بگه بابا تولد مبارک, هماهنگ . حالا 1 تو به خدا نیاز داری نه ایشان. 2 موفع ای که در درگاه یگانه معبود می ایستید شما باید با اداب و رفتار شایسته که نشان دهد شما (شمای نوعی) یک انسان هستید . سه تا حالا شده کشتیات قرق بشن و هیچکی حرفت رو نفهمه بدان ان خدای مهربان میفهمد که او از رگ گردن به شما نزدیک ترست اگر بفهمید .ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی
خیلی حرف غیر منطقیه!!!!

ایا راز خلقتت رو میدونی . این ایه شریف رو شنیدی . من انسان را خلق نکردم مگر مرا عبادت کند . که اگر بدانی چه کار شایسته ایست برای تو . انسان رایانه را اختراع کرد که در خدمتش باشه . من عشقم رایانم بود بعد که دیدم برام دیگه کار نمیکه انداختمش دور . ولی ببین خدای بزرگ چقدر مهربان که کافران هنوز اجازه توبه دارند . پس تا زمانت تمام نشده برگرد که اغوش مهربانش همیشه باز است
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]