کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: آیا طرح را میپسندید؟
بله( همکاری کنید(اطلاع رسانی))
خیر(چرا؟؟!)
 توجه: این نظرسنجی عمومی است و سایر کاربران می توانند گزینه منتخب شما را مشاهده کنند. [نمایش جزئیات آرا]

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ویژه ی خانواده ی شهدا، جانبازان و ایثار گران
۰:۰۰, ۲۳/فروردین/۹۰
شماره ارسال: #1
آواتار
برادران و خواهران عزیزم سلام

راستش از مدت ها پیش به پیشنهاد دوست خوبم علی 110 می خواستم یه تاپیک ایجاد کنم با این موضوع که آیا می شه یاران واقعی امام زمان رو شناسایی کرد! ؟ .

.
به این نتیجه رسیدیم که اگه قرار باشه دنبال یه همچین افرادی بگردیم بهترین انتخاب (( شهدا )) هستن.
به این تاپیک یه نگاه بندازید.
صفتی که تمام یاران امام زمان دارند و صفتی که هیچ یک از یاران امام زمان ندارند!!!!!!!!
به این دلیل که خیلی از صفاتی که یک منتظر باید داشته باشه بین اکثر شهدا دیده می شه و اینکه مدت زیادی نیست که از جنگ تحمیلی می گذره. بنابراین خیلی راحت می شه با این افراد ارتباط برقرار کرد.

از طرفی وقتی اشتیاق بچه های این تالار رو برای انجام یه کار عملی و درست و حسابی دیدم به نظرم رسید خیلی بهتره اگه همه بچه ها توی این تاپیک کمک کنن.

شاید تا به حال بارها و بارها وقتی از سر کوچه یا محله تون عبور می کنید اسم کوچه رو دیده باشید.شهید ... و یک اسم.
چقدر در باره این اسم می دونید.
اینکه چه طور زندگی کرده.
کجا شهید شده

و...
هیچ وقت کنجکاو نشدید در مورد این شهید تحقیق کنید.
کاری که باید بکنیم همینه.
یه شهید که می تونه از اقوام باشه یا از دوستان ، یا مثل چیزی که گفتم فقط یه اسم ازش می دونید رو انتخاب کنید و برید در مورد زندگیش تحقیق کنید.
خاطره جالبی که اقوام یا دوستان شهید ازش دارن.
بینید چه طور زندگی می کرده.
قبل و بعد از جبهه رفتنش چه تغییری کرده؟
یا اگه امکانش براتون نیست یه کتاب در مورد یه شهید بخونید و نکته جالبی از زندگیش که روی خودتون تاثیر گذار هست رو اینجا قرار بدین.

دوستان نمی خوام اینجا فقط مطالب رو کپی پیست کنیم !! مثل بعضی از یادواره ها و یا کتابچه هایی که ارگانها چاپ می کنن که متن 90 درصدشون یه همچین چیزیه:

شهید فلانی در سال فلان در خانواده ای مومن و متعهد به دنیا آمد. اودر سال فلان به مدرسه رفت و تا مقطع فلان تحصیلاتش را ادامه داد. با شروع شدن جنگ تحمیلی دعوت مراد خود را لبیک گفت و به سوی جبهه های حق علیه باطل شتافت...

و همینطور تا آخر !!!!! و مثلا 4،5تا متن این شکلی آماده هست که برای 400 ، 500 تا شهید می نویسن و فقط اسم ها رو عوض می کنن.

نتیجه این میشه که افرادی مثل من که جنگ رو ندیدن نمی تونن این حرف ها رو باور کنن. و حق هم دارن.
خلاصه من خودم و همه کسانی که می خوان همکاری کنن و اینجا مطلب بذارن تنها می ذارم با وجدانشون! و اون شهیدی که دارن در موردش مطلب می نویسن! دیگه خود دانید!!

انشاالله اگه مطالب خوبی بدست اومد، مطالب رو به شکل یه کتاب و یا هر قالب دیگه ای که بشه ارائه می دیم.

اگه دوستان نظری دارن خوشحال میشم در میون بذارن.

هر کس که برای انجام این کار آماده اس بسم الله
یه یاعلی بگه تا شروع کنیم.

امضای MAHDI59
[تصویر: masoud.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۰:۰۵, ۱/خرداد/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱/خرداد/۹۰ ۱۳:۲۳ توسط وحید110.)
شماره ارسال: #11
آواتار
یا الله
داشتم خاطرات دوستان رو میخوندم یاد یکی از غم انگیز ترین خاطراتم افتادم
عموی من مرد خیلی مهربونی بود و من رو خیلی دوست داشت (۴ سالم بود که شهید شد)اونم ۲۴ سال داشت خیلی با من بازی میکرد و من خیلی دوستش داشتم و دارم .اخرین باری که می خواست بره جبهه ۲ تا از دوستاش امدن دنبالش .می خواست یواشکی بره که من متوجه شدم و فهمیدم .اما اون بار فرق میکرد مثل همیشه نبود .شروع کردم به گریه و کتک زدن دوستاش که عموم رو کجا میخواهید ببرید .لباسهای خاکیشون هنوز جلوی چشممه.هر چی گریه زاری کردم فایده نداشت . تا زمانی که عمو امد هر روز درب کوچه می نشستم و منتظر که عمو بیاد .عمو امد اما .......سعادت مند و غرق در خون .روزی که داشتند عمو را به خاک میسپردند هنوز یادمه و چقدر سخت بود در اون سن و سال از دست دادن عزیزت.خدا به همه مادران شهدا صبر بده .هنوز بعد از بیست و خورده ای سال مادر بزرگ هر روز بعد از ظهر گریه میکنه به یاد پسر دردانش .
خدا لعنت کنه هر کسی که به خون عزیزان در خون غلطیده و به اشک مادران داغ دیده خیانت کنه
.و من در دنیای کودکی هر روز صدام رو نفرین میکردم .
خیلی خاطره تلخی بود .هر وقت یادم میاد اشک میریزم .خدا کنه هیچ کس عزیزی رو از دست نده
شادی روح همه شهدا صلوات
۱۵:۰۴, ۱/خرداد/۹۰
شماره ارسال: #12

دوستان عزیز:
درپست شماره 30وصیت نامه شهید محمدهادی زارعی راگذاشتم به انضمام تصاویری ازوصیت نامه ایشان به دستخط خودشان طبق قولی که داده بودم قرار بود زندگینامه وخاطراتی از همرزم ایشون روهم بذارم...میبخشید اگر دیر شد بزودی به قولی که دادم عمل میکنم.راستش الان نمیخواستم تاکامل نشده چیزی روبذارم ولی حیفم اومد وقتی همت شما عزیزان رودیدم ...ویک دلیل دیگه هم داشت:
دیروز داشتم تایپک مربوط به ایران باستان درمقابل ایران اسلامی رو میدیدم (بحثی که به شدت ازش متنفرم) .یکی ازدوستان لطف کرده بودند از طرف خودشان نظر داده بودند که
نقل قول:شعار تمام دوران جانم فدای وطنم نه دینم حالا هر چی می خواهد باشه اسلام .مسیح یا زرتشتی فقط وطن ارزش پرستشو داره اسلام ....
خواستم جواب بدم که عزیزانی از خجالت طرف مقابل خوب دراومده بودند... یک لحظه یاد یکی از نامه های شهید زارعی افتادم و برای پاسخ به اونایی که قداست کار شهدا رو وارونه جلوه میدند اصل این نامه رو بادستخط خود شهید میذارم :
[تصویر: q3ft9rebe1j86q82xr8p.jpg]
[تصویر: mffqsmp5vht0twmejxz.jpg]
حال مامانده ایم وامانتی که شهدابه ماسپرده اند .پس بابصیرت راه راستشان راادامه دهیم نه اینکه باپیروی از تعصبات جاهلانه وکورکورانه راه رابرای نفوذ دشمنان راست کنیم...
۱۰:۱۷, ۵/خرداد/۹۰
شماره ارسال: #13
آواتار
بچه ها
این پست از برکات تالار ماست

رهایش نکنید

خدایا خیر و برکت رو به این پست ببخش به حرمت شهدا

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

۱۴:۳۳, ۷/خرداد/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/شهریور/۹۰ ۱۱:۰۸ توسط rastin.)
شماره ارسال: #14

ادامه پست شماره30و56...

خاطراتی ازمادرشهیدمحمدهادی زارعی
[تصویر: hosyyc2xg8zmxoej57vp_thumb.jpg]

محمدهادی،پیش نمازمدرسه

کلاس پنجم دبستان بودکه دریکی ازروزهامادرش برای آگاهی ازوضعیت تحصیلی هادی راهی مدرسه میشودمعلمش کاملا ازاورضایت داشت ومیگفت که تمام بچه هادوستش دارندوحتی پیش نماز مدرسه است.اما وقتی محمدهادی متوجه میشودکه مادرش آگاه شده که درمدرسه پیش نمازاست حسابی ناراحت میشودومیگوید که نمیخواهم کسی بفهمدکه چکارمیکنم حتی مادرم...

(آیا پنهان کاری نوجوانان یا ماجوانان امروزهم این قضایاست؟؟)

----------------------------------------------------------------------------------------------

حتی شماهم نباید راحت بخوابید

دوره راهنمایی رادرمدرسه رسالت میگذرانید.که در13سالگی همراه پدرو2برادرش راهی جبهه میشود.
درهمان ایام نوجوانی زمانی که برای مرخصی به منزل می آمده همیشه روزه میگرفت.وبه خانواده شهدادرروستاها سرکشی میکرد.شبهاهم بیشتربه عبادت مشغول بودونمازشب میخواند...
شبی مادرش باصدای گریه محمدهادی ازخواب بیدارمیشودوبه دنبال صدایش می رودومی بیندکه دریکی ازاتاق ها فرش راجمع کرده ودرحالت سجده روی زمین افتاده است.میخواهدبلندش کندکه ازشدت گریه صورتش به زمین چسبیده است،زیراندازوپتویی برایش می آوردوخطاب به محمدهادی میگوید:پسرم چراچندروزی که میایی این کارهاراباخودت میکنی؟محمدهادی پتوراکنارمیزند ومیگوید:دوستان من درسختی اندوزیر آتش گلوله وخمپاره خواب به چشمانشان نمیرودحالا ابن انصاف است که من راحت بخوابم؟؟...
حتی شماهم نبایدراحت بخوابید....

------------------------------------------------------------------------

مادر...جبهه دانشگاه است.

مادرمیگویدهربارکه ازجبهه برمیگشت متوجه بزرگ شدن وقدکشیدنش میشدم.
برای ادامه تحصیل دردبیرستان فنی وحرفه ای شهیدکلانتری دررشته برق ثبت نام کردامام درس هایش رادرجبهه میخواندوزمان مرخصی اش می امدودر مدرسه فقط امتحاناتش رامیداد وهمیشه میگفت مادرجبهه دانشگاه است....

(ودرهمان دانشگاه توانست درسش رابخواندوبه مدارج عالی برسد...روحش شادویادش گرامی باد)

چندسال پس ازشهادت محمدهادی ازطرف اموزش وپرورش دیپلم افتخاری به خانواده ایشان اهدامیگردد:

[تصویر: v93tev7o4zbzc5cmznd3.jpg]

--------------------------------------------------------------

ماخودمان آنجادکترداریم...ماامام زمان راداریم...

دریکی ازعملیاتها پشت شانه تاکمرش وچشم چپش ترکش خورد وعصب دستش نیزقطع شد.مدت 20روزدریکی ازبیمارستانهای تهران بستری وبعدازآن به فیروزآباد منتقل شد.توصیه پزشک این بودکه 1سال استراحت مطلق...تاعصب دستش بهبودی کامل یابداما محمدهادی بعداز20روزآماده رفتن میشودهرچه مادرش اصرارمیکندکه بایداستراحت کنی تاکاملا خوب شوی.محمدهادی درجواب میگوید:
مادرجان ماخودمان آنجادکترداریم...ماامام زمان داریم...
وبالاخره راهی میشودوپس از70روزبرمیگرددوباشوروشعفی فراوان دستش رابالا میگیردوباصدای بلندمیگوید:
ببینیدامام زمان شفایم داد...آری بهبودی کامل پس از70روز.

------------------------------------------------------------------------

مرغ باغ ملکوتم نیم ازعالم خاک...

چندوقت پیش این شعرراازتلویزیون پخش میکردندکه ناگهان مادرشهید گریه کرد جویای احوالشان شدم گفتند:یادهادی بخیرهمیشه بچه ام این شعرراباحسرت میخواند...
مرغ باغ ملکوتم نیم ازعالم خاک
چند روزی قفسی ساخته اند از بدنم
۱۱:۲۷, ۱۳/بهمن/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/بهمن/۹۰ ۱۳:۴۰ توسط m.hossein.)
شماره ارسال: #15
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

... إِنَّهُمْ فِتْيَةٌ آمَنُوا بِرَبِّهِمْ وَزِدْنَاهُمْ هُدًى

و آنها جواناني بودند كه به پروردگارشان ايمان داشتند ، و ما بر ( يقين و ) هدايتشان افزودیم.‏

سوره مبارک کهف،آیه 13

با سلام خدمت کاربران محترم تالار بیداری اندیشه.

چندی است با کمک و همفکری برخی از دوستان و مساعدت مدیریت محترم تالار، طرحی را اندیشیده ایم که در آن از خانواده و اعضای محترم جانبازان و شهدای کاربران عضو تالار ،آماری را به دست آوریم تا طی برنامه ای مشخص ارادت خود را به محضر این ایثارگران عزیز و خانواده محترم آنان که از اعضای تالارند برسانیم.

چیزی که در این زمان برای ما مهم است آماری است از منتسبین و خانواده شهدا و جانبازان،که در این تالار عضو بوده و در حال فعالیتند.

کاربران محترم نام شهید یا جانباز ، نسبت آن شهید یا جانباز با کاربر،محل شهادت یا جانبازی و دیگر مواردی از خصوصیات و یا شخصیت بارز آن شهید و یا جانباز بزرگوار را ارسال نمایند.

از همسنگران محترم خواهشمندیم تا در مورد این تاپیک در فضای تالار اطلاع رسانی شود ،باشد که گامی در مسیر تجلیل از مقام شامخ شهیدان و جانبازان گرانقد برداریم.آمین

افوض امری الی الله،ان الله بصیر بالعباد
۱۲:۴۲, ۱۳/بهمن/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/بهمن/۹۰ ۱۵:۱۱ توسط m.hossein.)
شماره ارسال: #16
آواتار
اولین شخصی که خودش را به من معرفی کرد همسنگر گلم آقای
هستند امیدوارم خداوند به ایشان و پدر شهیدشان جزای خیر دهد پدر ایشان پس از
عملیات والفجر8 موقع حمله ی عراق در آن جبهه جانباز شدند و در اربعین حسینی
سال 87 به شهادت رسیدند انشالله خداوند ایشان را با شهدای کربلا و سیدالشهدا(علیه السلام)
محشور بفرماید( برای شادی روح پدر بزرگوار ایشان فاتحه ای به همراه صلوات قرائت
فرمایید) امیدوارم بازهم باشند همچین کسانی در تالار زیرا مایه ی افتخار ما هستند

1- سرور بنده آقای saloomeh

۱۳:۱۶, ۱۳/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #17
آواتار
آقایی از خودته برادر !Big Grin
خدا به شما جزای خیر دهد ان شاءالله
برقرار باشید.
۱۳:۵۰, ۱۳/بهمن/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/بهمن/۹۰ ۱۴:۰۰ توسط m.hossein.)
شماره ارسال: #18
آواتار
1- سرور بنده خانم saloomeh(البته شما جزو آقایان حاب میشوید)Big Grin(ناراحت نشوید)

2- سرور دیگر من آقاییاشار
برادر ایشان شهید کاظم در سال 1366 در عملیات کربلای 8 به شهادت رسیدند خودشان اینطور مینویسند:در عین جوانی فرمانده آموزش غواصی در شلمچه بود . یکی از خصوصیات بارز و ارزشمند ایشون که همیشه برایم الگو بوده و هست اینکه هیچوقت خانواده ناراحتی و عصبانیت ایشون رو ندیدند .مادر از ایشون می پرسید چرا مثلا سر فلان ماجرا که حق داشتی عصبانی بشی اینقدر آرامش داشتی ؟ شهیدمی گفت ؟ کاظم یعنی فروبرنده خشم وباید از امام خودم که نامم از ایشان گرفته شده درس بگیرم که خشم و عصبانیت خودم رو بروز ندهم.
در عین حال در صحنه جنگ به نقل از برادرم که همرزم ایشان بود بسیار شجاع و نترس و برای عملیاتهای شناسایی اطلاعاتی همیشه پیش قدم بود .
توجه عجیب و ویژه به سوره واقعه داشت . امر به معروف و نهی از منکر رو بسیار جدی می گرفت و به دیگران نیز یادآور بود .
3-!!!؟؟؟(تمنا میکنم گمنام فعالیت نکنید)
۱۳:۵۲, ۱۳/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #19
آواتار
خدا کند شرمنده شهدا نباشیم و نشویم .
۱۳:۵۵, ۱۳/بهمن/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/بهمن/۹۰ ۱۴:۰۰ توسط m.hossein.)
شماره ارسال: #20
آواتار
خداوند روح برادر شما را نیز شاد کند و آن شهید را با سیدالشهدا محشور بنماید و به شما توفیق یاری حضرت قائم را بدهد (فاتحة و صلواتی عنایت فرمایید)
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]