کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: آیا طرح را میپسندید؟
بله( همکاری کنید(اطلاع رسانی))
خیر(چرا؟؟!)
 توجه: این نظرسنجی عمومی است و سایر کاربران می توانند گزینه منتخب شما را مشاهده کنند. [نمایش جزئیات آرا]

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ویژه ی خانواده ی شهدا، جانبازان و ایثار گران
۰:۰۰, ۲۳/فروردین/۹۰
شماره ارسال: #1
آواتار
برادران و خواهران عزیزم سلام

راستش از مدت ها پیش به پیشنهاد دوست خوبم علی 110 می خواستم یه تاپیک ایجاد کنم با این موضوع که آیا می شه یاران واقعی امام زمان رو شناسایی کرد! ؟ .

.
به این نتیجه رسیدیم که اگه قرار باشه دنبال یه همچین افرادی بگردیم بهترین انتخاب (( شهدا )) هستن.
به این تاپیک یه نگاه بندازید.
صفتی که تمام یاران امام زمان دارند و صفتی که هیچ یک از یاران امام زمان ندارند!!!!!!!!
به این دلیل که خیلی از صفاتی که یک منتظر باید داشته باشه بین اکثر شهدا دیده می شه و اینکه مدت زیادی نیست که از جنگ تحمیلی می گذره. بنابراین خیلی راحت می شه با این افراد ارتباط برقرار کرد.

از طرفی وقتی اشتیاق بچه های این تالار رو برای انجام یه کار عملی و درست و حسابی دیدم به نظرم رسید خیلی بهتره اگه همه بچه ها توی این تاپیک کمک کنن.

شاید تا به حال بارها و بارها وقتی از سر کوچه یا محله تون عبور می کنید اسم کوچه رو دیده باشید.شهید ... و یک اسم.
چقدر در باره این اسم می دونید.
اینکه چه طور زندگی کرده.
کجا شهید شده

و...
هیچ وقت کنجکاو نشدید در مورد این شهید تحقیق کنید.
کاری که باید بکنیم همینه.
یه شهید که می تونه از اقوام باشه یا از دوستان ، یا مثل چیزی که گفتم فقط یه اسم ازش می دونید رو انتخاب کنید و برید در مورد زندگیش تحقیق کنید.
خاطره جالبی که اقوام یا دوستان شهید ازش دارن.
بینید چه طور زندگی می کرده.
قبل و بعد از جبهه رفتنش چه تغییری کرده؟
یا اگه امکانش براتون نیست یه کتاب در مورد یه شهید بخونید و نکته جالبی از زندگیش که روی خودتون تاثیر گذار هست رو اینجا قرار بدین.

دوستان نمی خوام اینجا فقط مطالب رو کپی پیست کنیم !! مثل بعضی از یادواره ها و یا کتابچه هایی که ارگانها چاپ می کنن که متن 90 درصدشون یه همچین چیزیه:

شهید فلانی در سال فلان در خانواده ای مومن و متعهد به دنیا آمد. اودر سال فلان به مدرسه رفت و تا مقطع فلان تحصیلاتش را ادامه داد. با شروع شدن جنگ تحمیلی دعوت مراد خود را لبیک گفت و به سوی جبهه های حق علیه باطل شتافت...

و همینطور تا آخر !!!!! و مثلا 4،5تا متن این شکلی آماده هست که برای 400 ، 500 تا شهید می نویسن و فقط اسم ها رو عوض می کنن.

نتیجه این میشه که افرادی مثل من که جنگ رو ندیدن نمی تونن این حرف ها رو باور کنن. و حق هم دارن.
خلاصه من خودم و همه کسانی که می خوان همکاری کنن و اینجا مطلب بذارن تنها می ذارم با وجدانشون! و اون شهیدی که دارن در موردش مطلب می نویسن! دیگه خود دانید!!

انشاالله اگه مطالب خوبی بدست اومد، مطالب رو به شکل یه کتاب و یا هر قالب دیگه ای که بشه ارائه می دیم.

اگه دوستان نظری دارن خوشحال میشم در میون بذارن.

هر کس که برای انجام این کار آماده اس بسم الله
یه یاعلی بگه تا شروع کنیم.

امضای MAHDI59
[تصویر: masoud.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 3 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۷:۵۲, ۱۳/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #21
آواتار
هم اکنون از آقای zarati313 هم تشکر ویژه مینمایم که تاپیک مرا در موضوعات مهم زدند. دوستان من شما را قسم میدهم به پیامبر(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) خواهش میکنم که گمنام کار نکنید اگر من میخواستم شما گمنام کار کنید همچین تاپیکی نمیزدم با مدیران هماهنگ شده دعوت این حقیر را بپذیرید هیچ ضرری به شما وارد نمیشود کسی هم همچین شخص هایی را میشناسد اورا به اینجا بیاورد یا اسمش را به من بگوید
یا علی
۱۸:۰۶, ۱۳/بهمن/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/بهمن/۹۰ ۱۸:۰۸ توسط حسن عزتي.)
شماره ارسال: #22
آواتار
به نام خدا

«بزرگ ترین پز فرزندان شهدا به این است که: «بابای ماست خامنه ای». این پز را البته احزاب نمی توانند بدهند. اصولگرایان و اصلاح طلبان نمی توانند بدهند… و با عرض معذرت از شمار کثیری از کاربران و مهمانان، خیلی های دیگر هم نمی توانند بدهند.مثل خود من»

روضه‌ی فرزند شهید غصه نداره؛ قبطه داره!
خوش به حالتون.

امضای حسن عزتي
اگر چه خرمن عمرم غم تو داد به باد
به خاک پای عزیزت که عـهـد نشکستم

چگونه سر ز خجالت برآورم بر دوست
که خدمتی به سزا برنیامد از دستم
۱۵:۲۳, ۱۸/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #23
آواتار
یکی دیگر از سروران من جناب سرکار خانم
zohur
هستند
خودشان مینویسند:پدرم جانباز موج و انفجار در سومار هستند.و اصابت ترکش به اطراف چشم ایشان نیز باعث ضعف در بینایی ایشان شده و هم چنین اصابت ترکش به دست ایشان و حرکت آنهاباعث فلج تدریجی انگشتانشان شده است.پدرم فرهنگی و ذاکر و مداح اهل بیت هستند.واردت خاصی به ائمه دارند.برای بهبودی ایشان دعا کنید 1- سرور بنده سرکار خانم SALOOMEH 2- سرور دیگر بنده آقا یاشار گل
3- سرور دیگر بنده سرکار خانم ZOHUR
4- یکی از دوستان که نخواست من معرفیش کنم امیدوارم در همه جا سلامت باشد
5-؟؟؟!!!!!
تمنا دارم خودتان را معرفی کنید که شرمنده نباشیم
برای سلامتی پدر سرکار خانم ظهور فاتحه ای به همراه صلوات قرائت فرمایید
برای سلامتی دوست عزیزم و پدر گرامیش که نگذاشت معرفیش کنم هم فاتحه ای به همراه صلوات قرائت فرمایید
new PopupMenu("profilelink_0");
۱۶:۵۲, ۱۸/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #24
آواتار
به نام خدا

«بسی گفتیم و گفتند از شهیدان، شهیدان را شهیدان می شناسند»، حتی سرداران شهید!

از افتخارات بنده این است که هم نام با شهیدی هستم که دایی بنده است و بار مسئولیت حفظ آبرو ومسلک این شهید به دوش بنده ی هم نام است (باشد که هم کیش نیز باشم)که جای بسی افتخار است و مباهات.
دایی بنده در عملیات بیت المقدس ،در آزاد سازی خرمشهر با رمز یا علی ابن ابیطالب (علیه السلام) به شهادت رسید.

و از دیگر افتخارات بنده که مایه سرافرازی بنده است ،پدرم هستند.
ایشان جانباز جنگ تحمیلی است و برای دفاع از کیان و عقاید این آب وخاک ، در کوههای مریوان یکی از دستهای خود را اهدا به ساحت مقدس پروردگار نمود.
مردی که بیش از پدر برای من و خانواده ام است و بنده نیز در سایه سار پر برکت وجود ایشان ، امورات زندگیم را سپری میکنم.
هر ساعت از روز به خود گوشزد میکنم که :آگاه باش که سرباز راستین و صادق این نعمت شوی. خطر وسوسه‌های درونی و دنیا فریبی را بشناسی که صدق نیت و خلوص در عمل تنها چاره‌ساز است.

خدایا مرا پاکیزه بپذیر
التماس دعا

۲۰:۳۶, ۱۸/بهمن/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/بهمن/۹۰ ۲۰:۴۳ توسط نسیم.)
شماره ارسال: #25
آواتار
فقط می تونم بگم خوش به سعادتتون.......... ما رو خیـــــــــــــــــــــــلی دعا کنین که سخت محتاجیم...
از شهدا بخواین شفاعت ما رو هم بکنند.......
زندگی زیباست... اما شهادت زیباتر ...خدایا ما را در خیل کربلاییان بپذیر....
[تصویر: 8w2zoyhtwtqeoacg1g2t.jpg]

۲۲:۴۲, ۱۸/بهمن/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/بهمن/۹۰ ۱۶:۳۲ توسط m.hossein.)
شماره ارسال: #26
آواتار
5- سرور بنده جناب آقای حسن عزتی
خدا به ایشان و پدرشان عمر با سعادت عنایت بفرماید همچنین روح دایی گرانقدرشان را با اربابمان سیدالشهدا محشور بفرماید فاتحه و صلواتی قرائت فرمایید
خود ایشان هم با ما بسیار همکاری کردند.
۳:۲۸, ۱۹/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #27
آواتار
یه جمله از اقای شریعتی هست که میگه :
شهید ، قلب تاریخ است.
خیلی جمله ی قشنگیه.این کشور و این انقلاب بدون شهدا ، اصلا معنی نمیده.خدا رحمتشون کنه.
۱۵:۴۶, ۲۵/بهمن/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/تیر/۹۱ ۷:۲۶ توسط m.hossein.)
شماره ارسال: #28
آواتار
6- جناب آقای MAHDI59

برای سلامتی خود ایشان و دایی شهیدشان صلواتی به همراه فاتحه قرائت فرمایید.
۱۶:۲۶, ۲۷/بهمن/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/بهمن/۹۰ ۱۶:۲۸ توسط حسن عزتي.)
شماره ارسال: #29
آواتار
به نام خداوند بخشنده و مهربان

zohur نوشته است:پدر من جانباز هستند.
درباره پدرم هم این طور باید معرفیش کنم که:

بسم الرّب الشهدااین تن ها،این ابدان،این گردن ها همگی ضعیف و ضریف آفریده شدند، تا هر گاه ندای "ارجعی الی نفسک" برآمد دور ریخته شوند یا بریده شوند و روح آزاد شود؛ ما را این گونه یاد داده اند که مرگ در راه خدا مرگ نیست، تازه آغاز زندگی است؛
سپاس از همسنگر
zohur ،جهت صحت و موفقیت پدرشان...صلوات
۲۱:۵۵, ۶/اسفند/۹۰
شماره ارسال: #30

بسم الله الرحمن الرحیم

«و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل‌الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون»

-----مرده نپندارید کسانی که در راه خدا کشته می‌شوند، بلکه زنده‌اند و نزد خدای خود روزی می‌برند------

آل عمران، آیه 169

امروز ششم اسفندماه است.

سالروز شهادت شهید مسعود صادقی .

پیشنهاد میکنم این پست رو بخونید بهمراه قرائت صلوات وفاتحه نثار روح یک بنده حقیر خدا...

التماس دعا

ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]