کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: آیا طرح را میپسندید؟
بله( همکاری کنید(اطلاع رسانی))
خیر(چرا؟؟!)
 توجه: این نظرسنجی عمومی است و سایر کاربران می توانند گزینه منتخب شما را مشاهده کنند. [نمایش جزئیات آرا]

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ویژه ی خانواده ی شهدا، جانبازان و ایثار گران
۰:۰۰, ۲۳/فروردین/۹۰
شماره ارسال: #1
آواتار
برادران و خواهران عزیزم سلام

راستش از مدت ها پیش به پیشنهاد دوست خوبم علی 110 می خواستم یه تاپیک ایجاد کنم با این موضوع که آیا می شه یاران واقعی امام زمان رو شناسایی کرد! ؟ .

.
به این نتیجه رسیدیم که اگه قرار باشه دنبال یه همچین افرادی بگردیم بهترین انتخاب (( شهدا )) هستن.
به این تاپیک یه نگاه بندازید.
صفتی که تمام یاران امام زمان دارند و صفتی که هیچ یک از یاران امام زمان ندارند!!!!!!!!
به این دلیل که خیلی از صفاتی که یک منتظر باید داشته باشه بین اکثر شهدا دیده می شه و اینکه مدت زیادی نیست که از جنگ تحمیلی می گذره. بنابراین خیلی راحت می شه با این افراد ارتباط برقرار کرد.

از طرفی وقتی اشتیاق بچه های این تالار رو برای انجام یه کار عملی و درست و حسابی دیدم به نظرم رسید خیلی بهتره اگه همه بچه ها توی این تاپیک کمک کنن.

شاید تا به حال بارها و بارها وقتی از سر کوچه یا محله تون عبور می کنید اسم کوچه رو دیده باشید.شهید ... و یک اسم.
چقدر در باره این اسم می دونید.
اینکه چه طور زندگی کرده.
کجا شهید شده

و...
هیچ وقت کنجکاو نشدید در مورد این شهید تحقیق کنید.
کاری که باید بکنیم همینه.
یه شهید که می تونه از اقوام باشه یا از دوستان ، یا مثل چیزی که گفتم فقط یه اسم ازش می دونید رو انتخاب کنید و برید در مورد زندگیش تحقیق کنید.
خاطره جالبی که اقوام یا دوستان شهید ازش دارن.
بینید چه طور زندگی می کرده.
قبل و بعد از جبهه رفتنش چه تغییری کرده؟
یا اگه امکانش براتون نیست یه کتاب در مورد یه شهید بخونید و نکته جالبی از زندگیش که روی خودتون تاثیر گذار هست رو اینجا قرار بدین.

دوستان نمی خوام اینجا فقط مطالب رو کپی پیست کنیم !! مثل بعضی از یادواره ها و یا کتابچه هایی که ارگانها چاپ می کنن که متن 90 درصدشون یه همچین چیزیه:

شهید فلانی در سال فلان در خانواده ای مومن و متعهد به دنیا آمد. اودر سال فلان به مدرسه رفت و تا مقطع فلان تحصیلاتش را ادامه داد. با شروع شدن جنگ تحمیلی دعوت مراد خود را لبیک گفت و به سوی جبهه های حق علیه باطل شتافت...

و همینطور تا آخر !!!!! و مثلا 4،5تا متن این شکلی آماده هست که برای 400 ، 500 تا شهید می نویسن و فقط اسم ها رو عوض می کنن.

نتیجه این میشه که افرادی مثل من که جنگ رو ندیدن نمی تونن این حرف ها رو باور کنن. و حق هم دارن.
خلاصه من خودم و همه کسانی که می خوان همکاری کنن و اینجا مطلب بذارن تنها می ذارم با وجدانشون! و اون شهیدی که دارن در موردش مطلب می نویسن! دیگه خود دانید!!

انشاالله اگه مطالب خوبی بدست اومد، مطالب رو به شکل یه کتاب و یا هر قالب دیگه ای که بشه ارائه می دیم.

اگه دوستان نظری دارن خوشحال میشم در میون بذارن.

هر کس که برای انجام این کار آماده اس بسم الله
یه یاعلی بگه تا شروع کنیم.

امضای MAHDI59
[تصویر: masoud.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 4 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۴:۲۸, ۷/اسفند/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۷/اسفند/۹۰ ۱۴:۵۲ توسط m.hossein.)
شماره ارسال: #31
آواتار
ممنونم از جناب راستین که تاپیکی که جناب guided درش مطلب گذاشته بودند را به من نشان دادند
و مثل اینکه دیروز سالگرد آن شهید بزرگوار بود پس صلواتی ختم نمایید
۱۲:۱۷, ۲۱/فروردین/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/فروردین/۹۱ ۱۳:۰۸ توسط sayed reza.)
شماره ارسال: #32
آواتار
ما یه دایی داریم که شهید شد. تا الان کسی نبوده که براش کاری انجام داده باشه. تصمیم گرفتم یک حرکتی به خواست خدا و مدد حضرت فاطمه (سلام الله علیها) انجام بدم و خاطراتش رو جمع آوری کنم گسترش بدم قربت الی الله. هرکسی تونست اینها رو به هر نحوی منتشر کنه (سایت، وبلاگ و...) در ثوابش شریک خواهد بود و اجرش با امام حسین(علیه السلام). انشاالله مارو شفاعت کنن.
شهید رضا امیدی
[تصویر: scan1.JPG]
مادر شهید (مادر بزرگ بنده) میگفت بعد از شهادتش رفتم مغازه ای که کار میکرد و به اوستاش گفتم: اومدم ببینم که اگر رضا به شما بدهکاره بدهیشو بدم. اوستاش یکدفعه چهره اش میره تو هم و با ناراحتی میگه حاج خانوم دعا کن من بهش بدهکار نباشم. هر هفته که حقوقش رو بهش میدادم 10 تومنشو میداد بهم میگفت شاید به اندازه ی حقوقم کار نکرده باشم. میگفتم نه کار کردی زیادی هم کار کردی اما هرچی اصرار میکردم قبول نمیکرد.
میگفت از مغازه ی من این سومین نفریه که شهید شده. این پسرت یجوری بود. از موقعی که شهید شده دیگه دستم به کار نمیره.
۱۲:۳۲, ۲۱/فروردین/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/فروردین/۹۱ ۱۲:۳۲ توسط rastin.)
شماره ارسال: #33

بسم الله الرحمن الرحیم

(۲۱/فروردین/۹۱ ۱۲:۱۷)seyed reza نوشته است:  ما یه دایی داریم که شهید شد. تا الان کسی نبوده که براش کاری انجام داده باشه. تصمیم گرفتم یک حرکتی به خواست خدا و مدد حضرت فاطمه (سلام الله علیه) انجام بدم و خاطراتش رو جمع آوری کنم گسترش بدم قربت الی الله. هرکسی تونست اینها رو به هر نحوی منتشر کنه (سایت، وبلاگ و...) در ثوابش شریک خواهد بود و اجرش با امام حسین(علیه السلام). انشاالله مارو شفاعت کنن.

خدا ایشان رو با شهدای بدر محشورکند.
انشاءالله که شما هم پیرو راه ایشان باشید.

اتفاقا دربخش دفاع مقدس وشهدا یک تاپیک ویژه خانواده شهدای تالار هم داریم. والبته یکسری برنامه هم برای اون تاپیک درآینده خواهیم داشت.

از شما درخواست میکنم دراین تاپیک ادامه بدید( بنده این پست شما رو منتقل خواهم کرد).

ویژه ی خانواده ی شهدا، جانبازان و ایثار گران

درپناه حق
۱۳:۰۹, ۳۱/فروردین/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/تیر/۹۱ ۱۶:۴۶ توسط m.hossein.)
شماره ارسال: #34
آواتار
هم اکنون شخص دیگری را نیز معرفی میکنیم
البته لیست بدین شرح است
1-
saloomeh

2-آقا یاشار
3- zohur

4-آقای حسن عزتی
5- استاد گرانقدر آقای guided
6-
seyed reza

7- و آخرین نفری که خود را تا الان به من معرفی کرده آقای
مهدی 313
است که ایشان به من گفته اند که داییشان شهید عبدالرحیم نظری مربی تخریب بوده و سرانجام در سال1361 در حال آموزش نارنجک به شهادت رسیده است برای شادی روح این شهید صلوات ختم کنید.

8- یاران مهدی
که پسر عمویشان در زمان خنثی سازی مین به شهادت رسیده(خودشان در صفحه ی اول توضیح داده اند)
9-آقای وحید110 که عمویشان به شهادت رسیده است(خودشان در صفحه ی اول ذکر کرده اند)
البته بنده لیستی مینویسم تا شما بشناسید برکات این تالار را وگرنه زحمت اصلی را خودشان میکشند.
۲۱:۰۳, ۱۵/اردیبهشت/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/اردیبهشت/۹۱ ۲۱:۲۶ توسط حقیر.)
شماره ارسال: #35
آواتار
قسمت اول : طواف كربلا [/font]
اميرخلبان شهيدغفور جدي
غفور فرزند حاج مظفر سال1324در يك خانواده حسيني به دنيا آمد.
حاج غفور مردي مومن و دلسپرده به امام حسين بود. شغلش رانندگي كاميون بود.باآنكه تحصيلات زيادي نداشت ولي به تحصيل فرزندانش اهميت زيادي ميداد.
مادر غفور زني پاك و اهل زهد و تقواست.او بااينكه بيش از نود سال دارد هنوز هم هرروز در راه مسجد و خانه در حال رفت وآمد است.
مقطع ابتدايي را در اردبيل و دبيرستان را همراه برادر بزرگترش حاج رحيم در تهران گذراند تا موفق به اخذ ديپلم گرديد.
علاقه به پرواز غفور جوان را به حرفه ي خلباني سوق داد. او پس از سپري كردن مراحل مقدماتي آكادمي و پرواز در ايران در آزمون دوره ي عالي خلباني جزو چهل نفر انتخابي براي اعزام به آمريكا بود.
اودر سال 46موفق به دريافت دانشنامه ونشان خلباني شد وبه ايران بازگشت. غفور دوره ي خلباني جنگنده ي اف4 رادر سال 51در پايگاه هوايي مهرآباد طي كرده وبه پايگاه هفتم شكاري شيراز انتقال يافت.
ازخصوصيات بارز غفور جدي عشق فراوان به امام حسين بود.
اوهرجاكه بود محرم كه ميشد خودش را به عزاداري اردبيل ميرساند. آمريكا محرم كه ميشد زنگ ميزد و ميخاست كه گوشي تلفن را به سمت بلندگوي مسجد بگيرند تا با گوش خودش صداي سينه زني و زنجنير زني و نوحه را بشنود.
او پس از طي دوره ي امنيت پرواز در آمريكا در سال 54 به عنوان رييس دايره امنيت پرواز پايگاه ششم شكاري بوشهر انتخاب شد. جنگ شروع شده بودو صداي هل من ناصر ينصرني امام عاشورايي انقلاب بلند شده بود.
در همان ابتداي جنگ نيروي هوايي ارتش به كمك نيروي زميني در آمده و در اولين ساعات بامداديكم مهرماه 59 صدوچهل فروند هواپيماي جنگنده درسي فراموش نشدني به دشمن متجاوز دادند.
به برادر بزرگش وصيت كرده بودكه" ميخواهم پس از شهادت كفنم پرچم ايران باشد".
پس از شهادت تابوت اورا به پرچم جمهوري اسلامي مزين كردند وپس از او بود كه سنت شد تابوت شهدارا باپرچم كشورمان آذين كنند.
خلبان جدي از خلبانان باتجربه هواپيماي اف4 در پايگاه هوايي بوشهر بود.
بااينكه برگه ي بازخريدش راهم دريافت كرده بود ولي با نداي عاشورايي امام به پاخواست و خودرا آماده ي فداشدن كردو به قربانگاه شتافت.
به رفيق مداحش حاج شهروز اردبيلي پيام فرستاده بودكها گرچه كربلا را نديده ام ولي قسمت شد باهواپيمايم درو كربلا طواف كنم.
17آبان ماه 59 براي او روز وصل بود
و روز رسيدن به پاداش زحمات چندين ساله اش براي كشور و انقلابش.
درحين انجام عملياتي در خاك دشمن مورد اصابت گلوله هاي ضدهوايي قرار گرفته و هواپيمايش صدمه ديد. اين چندمين بار بود كه هواپيمايش آسيب ميديد.
او ميخواست هرطور شده خودش و هواپيمايش را به سرزمين مقدس ايران برساند.
در بالاي مسير ماهشهر- آبادان بود كه ميخواست اجكت كند ولي صندلي ازهواپيما جدا نشد و به دليل ارتفاع كم هم نتوانست صندلي را با دست از خودش جدا كند... و بر اثر برخورد بازمين به فيض شهادت رسيد.
پيكر پاك او را با هواپيما به تبريز انتقال دادند تا از آنجا به شهر اردبيل ببرند.
پدرشهيد به همراه تعداد زيادي از مردم به استقبال پيكر مطهر او رفتند.همه گريه ميكردند اما او استوار ومحكم به رفقاي شهيد دلداري ميداد و مي گفت:"غفور شهيد شد خدا شمارا براي اسلام وكشور زنده نگه دارد."
هفت روز عزاي عمومي در اردبيل به فرمان آيت الله مروج(رحمة الله علیه) امام جمعه اردبيل و همچنين از طرف فرمانداري اعلان شد.
مردم اردبيل به پاس زحمات فرزند برومندشان يكي از تاريخي ترين تشييع جنازه ها رابرگزار كردند.
مراسم شهادتش مصادف شده بود با عزاي اربابش امام حسين(علیه السلام) كه شوق پرواز به سوي او داشت. دسته جات عزاداري جلوي منزل شهيد دسته را نگه ميداشتند و روضه ميخواندند.
مادر شهيد به خاطر وابستگي شديد به فرزندش هنوز هم در اردبيل زندگي ميكند،برخلاف بقيه اعضاي خانواده كه در تهران هستند. او هنوز عطر غفور را ميجويد و ميبويد...
اورادر گلزار شهداي قاسميه به خاك سپردند
تا زمين به وجودش به آسمانيان فخر كند.
روح آسمانيش شاد و يادش گرامي...

ويژه نامه ي فانوس [font=Times New Roman]
۱۶:۵۸, ۲۳/تیر/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/تیر/۹۱ ۱۷:۰۱ توسط m.hossein.)
شماره ارسال: #36
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
البته لیست بدین شرح است
1- خانم
saloomeh

2-آقا یاشار

3- خانم zohur

4-آقای حسن عزتي

5- استاد گرانقدر آقایMAHDI59

6- اقای
seyed reza

مهدی 313
است که ایشان به من گفته اند که داییشان شهید عبدالرحیم نظری مربی تخریب بوده و سرانجام در سال1361 در حال آموزش نارنجک به شهادت رسیده است برای شادی روح این شهید صلوات ختم کنید.

8-
یاران مهدی
که پسر عمویشان در زمان خنثی سازی مین به شهادت رسیده(خودشان در صفحه ی اول توضیح داده اند)

9-آقای
وحید110
که عمویشان به شهادت رسیده است(خودشان در صفحه ی اول ذکر کرده اند)
البته بنده لیستی مینویسم تا شما بشناسید برکات این تالار را وگرنه زحمت اصلی را خودشان میکشند.

10- آقا
شهرام
که پدرشان ایثارگر است
خودشان اینجا توضیح دادند(اینجا کلیک کنید)
یاعلی
۱۵:۱۹, ۲۷/تیر/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/تیر/۹۱ ۱۶:۲۵ توسط hajiali.m.)
شماره ارسال: #37
آواتار
سلام دوستان
پدر من هم جانباز هستند.خدا همه ی جانبازان رو در پناه خودش نگه داره.
من دیروز از راهیان شمالغرب (کردستان و آذربایجان غربی) برگشتم
یه سری از دانشجوها برای سرگرمی اومده بودند ولی انقدر شرایط سخت بود که خودشون میگفتن ما دیگه نمیایم...
یه خانمی همراه ما بودند که خواهر دو شهید بودند یکی از همین دختر ها برگشته بود جلوی این خانم به شهدا توهین کرده بود...Angry
خیلی حالش بد شده بود بنده ی خدا تازه قلبش رو عمل کرده بود بهشون سرم وصل کردن و بردنشون بیمارستان...
درسته بعضی ها واقعا نمی فهمن که چی دارن به زبون میارنDodgy
ولی خدا سایه شما خانواده ی شهدا رو از سر ما کم نکنه ....Heart

Heartاز همین جا به همه ی مادران وخواهران و فرزندان شهدا می گم که دستتون رو می بوسم...Heart
برای ما هم دعا کنید که دعای شماست که میگیرد.Heart

۱۷:۳۹, ۲۷/تیر/۹۱
شماره ارسال: #38
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
البته لیست بدین شرح است
1- خانم
saloomeh

2-آقا یاشار

3- خانم zohur

4-آقای حسن عزتي

6- اقای
seyed reza

مهدی 313

8-
یاران مهدی

9-آقای
وحید110

10- آقا
شهرام
که پدرشان ایثارگر است

11-خانم
[b]
hajiali.m
که پدرشان جانباز هستند.
کلا برای این 11 عزیز یک صلوت بفرستید
۱۸:۰۸, ۲۷/تیر/۹۱
شماره ارسال: #39
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

من اولین بچه ای بودم که بعد از شهادت عموی بزرگوارم در شلمچه به دنیا آمدم برای همین هم نام مرا از روی ایشان برداشتند. شهید سید ابراهیم
بچه ها باورتون نمیشه هر دفعه می رم بهشت زهرا چه حس عجیبی بهم میده وقتی سنگ مزار را می بینم نوشته شهید سید ابراهیم....
در اول وصیتانه عموی نازنینم آمده :
و تو پسرم بدان که اگر مسئله قرآن و دفاع از اسلام نبود هیچ گاه جان خویش را فدا نمیکردم... پسرم بدان که حقیقت حسین زیباترین امر در هستی است که می توان به آن عشق ورزید و حتی جانت را برایش هدیه کنی....
صلوات و فاتحه یادتان نرود. برای شهید سید ابراهیم.
بچه ها دعا کنید شهید سید ابراهیم 2 هم وقتش برسه.... یا علی مدد.

امضای سید ابراهیم
[تصویر: 70398176744835468767.png]
۱۸:۱۹, ۲۷/تیر/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/تیر/۹۱ ۱۹:۲۳ توسط m.hossein.)
شماره ارسال: #40
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
البته لیست بدین شرح است
1- خانم
saloomeh

2-آقا یاشار

3- خانم zohur

4-آقای حسن عزتي

6- اقای
seyed reza

مهدی 313

8-
یاران مهدی

9-آقای
وحید110

10- آقا
شهرام
که پدرشان ایثارگر است

11-خانم
[b]
hajiali.m
که پدرشان جانباز هستند.
12-آقا سید ابراهیم عزیز که فکر کنم عمویشان در سال 1361 به آسمان ها پر کشیدند.

امروز تالار پربار بود خبر حسن آقا معرفی دونفر از دوستان در این تاپیک معرفی مدیران و ناظران جدید و معاون جدید تالار واقعا امروز بهترین روز زندگی من بود.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]