کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: آیا طرح را میپسندید؟
بله( همکاری کنید(اطلاع رسانی))
خیر(چرا؟؟!)
 توجه: این نظرسنجی عمومی است و سایر کاربران می توانند گزینه منتخب شما را مشاهده کنند. [نمایش جزئیات آرا]

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ویژه ی خانواده ی شهدا، جانبازان و ایثار گران
۰:۰۰, ۲۳/فروردین/۹۰
شماره ارسال: #1
آواتار
برادران و خواهران عزیزم سلام

راستش از مدت ها پیش به پیشنهاد دوست خوبم علی 110 می خواستم یه تاپیک ایجاد کنم با این موضوع که آیا می شه یاران واقعی امام زمان رو شناسایی کرد! ؟ .

.
به این نتیجه رسیدیم که اگه قرار باشه دنبال یه همچین افرادی بگردیم بهترین انتخاب (( شهدا )) هستن.
به این تاپیک یه نگاه بندازید.
صفتی که تمام یاران امام زمان دارند و صفتی که هیچ یک از یاران امام زمان ندارند!!!!!!!!
به این دلیل که خیلی از صفاتی که یک منتظر باید داشته باشه بین اکثر شهدا دیده می شه و اینکه مدت زیادی نیست که از جنگ تحمیلی می گذره. بنابراین خیلی راحت می شه با این افراد ارتباط برقرار کرد.

از طرفی وقتی اشتیاق بچه های این تالار رو برای انجام یه کار عملی و درست و حسابی دیدم به نظرم رسید خیلی بهتره اگه همه بچه ها توی این تاپیک کمک کنن.

شاید تا به حال بارها و بارها وقتی از سر کوچه یا محله تون عبور می کنید اسم کوچه رو دیده باشید.شهید ... و یک اسم.
چقدر در باره این اسم می دونید.
اینکه چه طور زندگی کرده.
کجا شهید شده

و...
هیچ وقت کنجکاو نشدید در مورد این شهید تحقیق کنید.
کاری که باید بکنیم همینه.
یه شهید که می تونه از اقوام باشه یا از دوستان ، یا مثل چیزی که گفتم فقط یه اسم ازش می دونید رو انتخاب کنید و برید در مورد زندگیش تحقیق کنید.
خاطره جالبی که اقوام یا دوستان شهید ازش دارن.
بینید چه طور زندگی می کرده.
قبل و بعد از جبهه رفتنش چه تغییری کرده؟
یا اگه امکانش براتون نیست یه کتاب در مورد یه شهید بخونید و نکته جالبی از زندگیش که روی خودتون تاثیر گذار هست رو اینجا قرار بدین.

دوستان نمی خوام اینجا فقط مطالب رو کپی پیست کنیم !! مثل بعضی از یادواره ها و یا کتابچه هایی که ارگانها چاپ می کنن که متن 90 درصدشون یه همچین چیزیه:

شهید فلانی در سال فلان در خانواده ای مومن و متعهد به دنیا آمد. اودر سال فلان به مدرسه رفت و تا مقطع فلان تحصیلاتش را ادامه داد. با شروع شدن جنگ تحمیلی دعوت مراد خود را لبیک گفت و به سوی جبهه های حق علیه باطل شتافت...

و همینطور تا آخر !!!!! و مثلا 4،5تا متن این شکلی آماده هست که برای 400 ، 500 تا شهید می نویسن و فقط اسم ها رو عوض می کنن.

نتیجه این میشه که افرادی مثل من که جنگ رو ندیدن نمی تونن این حرف ها رو باور کنن. و حق هم دارن.
خلاصه من خودم و همه کسانی که می خوان همکاری کنن و اینجا مطلب بذارن تنها می ذارم با وجدانشون! و اون شهیدی که دارن در موردش مطلب می نویسن! دیگه خود دانید!!

انشاالله اگه مطالب خوبی بدست اومد، مطالب رو به شکل یه کتاب و یا هر قالب دیگه ای که بشه ارائه می دیم.

اگه دوستان نظری دارن خوشحال میشم در میون بذارن.

هر کس که برای انجام این کار آماده اس بسم الله
یه یاعلی بگه تا شروع کنیم.

امضای MAHDI59
[تصویر: masoud.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 7 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۰:۵۷, ۲۲/آبان/۹۳
شماره ارسال: #61
آواتار
کلام شهدا
همکلاسان عزیزم باید آینده مملکت بدست شما اداره شود پس اول متعهد شوید و بعد متخصص.
شهید عبدالله آگاه

خاطرات شهدا
یک بار هم نشد حرمت موی سفید ما را بشکند یا بیسوادی ما را به رخمان بکشد.هر وقت وارد اتاق می شدم ، نیم خیز هم که شده از جاش بلند می شد . اگر بیت بار هم می رفتم و می آمدم بلند می شد. می گفتم : علی جان ، من غریبه هستم ؟ چرا به خودت زحمت می دی؟ می گفت : احترام به والدین ، دستور خداست. یک روز که خانه نبودم ، از جبهه آمده بود . دیده بود یک مشت لباس نشسته گوشه ی حیاطه ، همه را شسته بود و انداخته بود روی بند . وقتی رسیدم بهش گفتم :الهی بمیرم برات مادر ، تو با یک دست، چطوری این همه لباس رو شستی؟ گفت : اگر دو دست هم نداشتم ، باز هم وجدانم قبول نمی کرد من اینجا باشم و تو زحمت شستن لباس ها را بکشی ! شهید علی ماهانی
منبع:نماز،ولایت،والدین،ص 83
۱۹:۵۲, ۱۵/بهمن/۹۳
شماره ارسال: #62
آواتار
کلام شهدا
علی ، دو طبقه را سخت دفع کرد : 1- منافقان زیرک 2- زاهدان احمق . همین دو درس ، برای مدعیان تشیع او کافی است که چشم باز کنند و فریب منافقان زیرک را نخورند . تیزبین باشند و ظاهر بینی را رها کنند ، چرا که جامعه تشیع در حال حاضر سخت به این دو درد مبتلا است.
استاد شهید مرتضی مطهری
خاطرات شهدا
پدرش می گوید : در طول مدتی که در محله خودمان زندگی می کردیم ، علی آقا برای همه شناخته شده بود؛ خصوصا به لحاظ ادب و تواضعی که نسبت به من و مادرش داشت . از سرِ کار که به منزل می آمدم ، معمولا علی توی کوچه با هم سن و سالهایش ، مشغول بازی بودند . تا چشمش به من می افتاد ، بازی را رها می کرد و می دوید به طرف من . خیلی مودب سلام می داد و می رفت به طرف منزل تا آمدن من را اطلاع بدهد. این کار علی ، معمولا هر روز با آمدن من تکرار می شد ؛ فرقی هم نمی کرد کجای بازی باشد . بچه های هم سن و سالش حسابی تحت تاثیر این حرکت علی قرار گرفته بودند. شهید علی شریفی
منبع:قربانگاه عشق ، ص 164
۱۹:۰۲, ۲۰/بهمن/۹۳
شماره ارسال: #63
آواتار
کلام شهدا
دیروز ازهرچه بودگذشتیم-امروزازهرچه بودیم گذشتیم. آنجاپشت خاکریزبودیم و اینجادرپناه میز. دیروزدنبال گمنامی بودیم و امروزمواظبیم ناممان گم نشود. جبهه بوی ایمان میداد و اینجاایمانمان بومیدهد. آنجا بر درب اتاقمان مینوشتیم یاحسین فرماندهی ازان توست؛ الان مینویسیم بدون هماهنگی واردنشوید. الهی نصیرمان باش تابصیرگردیم، بصیرمان کن تاازمسیربرنگردیم. آزادمان کن تا اسیرنگردیم.
سردار شهید نور علی شوشتری
خاطرات شهدا
خودش جوهر آورد و انگشتم را زد روی کاغذ. می دانست که برایم سخت است از پیشم برود. مدام می گفت : «مامان از ته دلت راضی باش ! خب؟ » آخر از ته دل راضی ام کرد و رفت. شهید محمد رضا رمضانی شهری
منبع:فهمیده های کلاس - روایت هایی کوتاه از زندگی دانش آموزان شهید
۱۳:۱۵, ۲۵/بهمن/۹۳
شماره ارسال: #64
آواتار
کلام شهدا
آن آزادی که غرب می گوید « رهایی از هر تقید و تعهد » است و این آزادی که ما می گوییم نیز «رهایی از هر تعلقی » است.
شهید سید مرتضی آوینی
خاطرات شهدا
دیر وقت آمده بود و بچه ها ریخته بودند دور پدر؛ از مدرسه و کارهای روزانه می گفتند. خستگی امان چشمهایش را بریده بود. آبی به صورت زد و برگشت. با لبخند به بچه ها گفت: « باباجون حرفتان را بزنید، گوش میدم. » بچه ها از حرفهای پدر که سیراب شدند و خوابیدند، ... خوابش برد. شهید محمد علی رجایی
منبع:کتاب « خدا که هست » نوشته مجید تولایی
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]