کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 7 رای - 4.43 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
همسرداری بزرگان
۲:۴۳, ۱۹/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #1
آواتار
نامه ی محبت آمیز امام خمینی(رحمة الله علیه) به همسرشان در فروردین سال ۱۳۱۲ شمسی، که امام(رحمة الله علیه) عازم سفر حج بودند :

تصدقت شوم؛ الهی قربانت بروم؛ در این مدت که مبتلای به جدایی از آن نور چشم عزیز و قوت قلبم گردیدم، متذکر شما هستم و صورت زیبایت در آیینه قلبم منقوش است.
عزیزم؛ امیدوارم خداوند شما را به سلامت و خوش در پناه خودش حفظ کند. (حال) من با هر شدتی باشد می‌گذرد؛ ولی به حمدالله تاکنون هرچه پیش آمده، خوش بوده و الان در شهر زیبای بیروت هستم. حقیقتا جای شما خالی است، فقط برای تماشای شهر و دریا، خیلی منظره خوش دارد. صد حیف که محبوب عزیزم همراهم نیست که این منظره عالی به دل بچسبد.
در هر حال، امشب، شب دوم است که منتظر کشتی هستیم. از قرار معلوم و معروف، یک کشتی فردا حرکت می‌کند، ولی ماها که قدری دیر رسیدیم، باید منتظر کشتی دیگر باشیم. عجالتا تکلیف معلوم نیست، امید است خداوند به عزت اجداد طاهرینم، که همه حجاج را موفق کند به اتمام عمل. از این حیث قدری نگران هستم، ولی از حیث مزاج بحمدالله به سلامت. بلکه مزاجم بحمدالله مستقیم‌تر و بهتر است. خیلی سفر خوبی است، جای شما خیلی خیلی خالی است. دلم برای پسرت [سیدمصطفی] قدری تنگ شده است. امید است که هر دو به سلامت و سعادت در تحت مراقبت آن عزیز و محافظت خدای متعال باشند،....
ایام عمر و عزت مستدام. تصدقت.
قربانت؛ روح‌اللهHeartHeart
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 3 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۳:۳۹, ۱۰/مرداد/۹۴
شماره ارسال: #21

امیرالمومنین و حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها تنها زوجی هستند که در کامل بودن و عاشق بودن ، کسی به آنها نخواهد رسید. ایشان، یگانه همسرانی هستند که از هر عیب و خطا به دور بوده‌اند.
۱۳:۰۶, ۴/اردیبهشت/۹۵
شماره ارسال: #22
آواتار
به گزارش شریان نیوز،آیت‌الله مسعودی خمینی در کتاب خاطراتش که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است درباره ماجرای ازدواج امام خمینی(رحمة الله علیه) می‌گوید: اطلاعاتی که بنده در این خصوص دارم، همگی از طریق آیت الله لواسانی که از رفقای مهم حضرت امام بوده‌اند نقل شده است.

آیت‌الله لواسانی نقل می کردند که آقا روح الله وقتی به قم آمدند و حدود 17 الی 18 سال سن داشتند به فکر ازدواج افتادند. ولی به هر جا می رفتند یا جواب مثبت نمی گرفتند یا طرف را نمی پسندیدند. ظاهرا خانواده هایی که ایشان را نپسندیده بودند به جوانی و کم سن وسالی ایشان خرده گرفته بودند. ولی من در سیمای ایشان از همان ایام نشانه هایی که حکایت از آینده درخشانش می کرد، می‌خواندم.

[تصویر: 370502_340.jpg]

تا اینکه یکی از آقایان به من گفت: آقای ثقفی از اشراف و علمای تهران و اصالتا مازندرانی است. وجهه عمومی خاصی هم دارد. بد نیست دختر ایشان برای آقا روح الله خواستگاری شود. قضیه را به اطلاع امام رساندیم ایشان گفتند برای من فرقی نمی‌کند شما می توانید تحقیق کنید و نتیجه را به من اطلاع دهید.

بعد از اینکه با‌ آقای ثقفی صحبت می‌شود؛ آقای ثقفی به دخترش می گوید: سیدی آمده و از شما خواستگاری کرده است آیا مایلی او را ببنی؟ دختر ایشان موافقت نمی‌کند و می گوید من مایل به وصلت با طلبه نیستم. به ایشان گفته می شود که این طلبه با بقیه طلبه‌ها فرق می کند. شما به وضعیت ایشان و سن کم آقا روح الله نگاه نکنید آینده درخشانی دارد. به هر حال دوباره تلاش می شود تا دختر آقای ثقفی جواب مثبت دهد که نتیجه هم گرفته می شود.
۱۵:۵۱, ۶/اردیبهشت/۹۵
شماره ارسال: #23
آواتار
(۴/اردیبهشت/۹۵ ۱۳:۰۶)Mohammad Trust نوشته است:  به گزارش شریان نیوز،آیت‌الله مسعودی خمینی در کتاب خاطراتش که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است درباره ماجرای ازدواج امام خمینی(رحمة الله علیه) می‌گوید: اطلاعاتی که بنده در این خصوص دارم، همگی از طریق آیت الله لواسانی که از رفقای مهم حضرت امام بوده‌اند نقل شده است.

آیت‌الله لواسانی نقل می کردند که آقا روح الله وقتی به قم آمدند و حدود 17 الی 18 سال سن داشتند به فکر ازدواج افتادند. ولی به هر جا می رفتند یا جواب مثبت نمی گرفتند یا طرف را نمی پسندیدند. ظاهرا خانواده هایی که ایشان را نپسندیده بودند به جوانی و کم سن وسالی ایشان خرده گرفته بودند. ولی من در سیمای ایشان از همان ایام نشانه هایی که حکایت از آینده درخشانش می کرد، می‌خواندم.

[تصویر: 370502_340.jpg]

تا اینکه یکی از آقایان به من گفت: آقای ثقفی از اشراف و علمای تهران و اصالتا مازندرانی است. وجهه عمومی خاصی هم دارد. بد نیست دختر ایشان برای آقا روح الله خواستگاری شود. قضیه را به اطلاع امام رساندیم ایشان گفتند برای من فرقی نمی‌کند شما می توانید تحقیق کنید و نتیجه را به من اطلاع دهید.

بعد از اینکه با‌ آقای ثقفی صحبت می‌شود؛ آقای ثقفی به دخترش می گوید: سیدی آمده و از شما خواستگاری کرده است آیا مایلی او را ببنی؟ دختر ایشان موافقت نمی‌کند و می گوید من مایل به وصلت با طلبه نیستم. به ایشان گفته می شود که این طلبه با بقیه طلبه‌ها فرق می کند. شما به وضعیت ایشان و سن کم آقا روح الله نگاه نکنید آینده درخشانی دارد. به هر حال دوباره تلاش می شود تا دختر آقای ثقفی جواب مثبت دهد که نتیجه هم گرفته می شود.

مطمئنید به طلبه بودن امام ایراد میگیرند؟ اونجور که من خوندم به نقل از همسر امام، گفتند که کلا ذهنیتی نسبت به ازدواج نداشتم و کم سن و سال بودم. دلیل رد کردن خواستگاری امام هم همین بود.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]