کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گله از مدیران و سایر دوستان بیداری اندیشه
۰:۳۶, ۲۰/اسفند/۹۰
شماره ارسال: #1
آواتار
سلام
نمی دونم شاید خیلی بی انصافی باشه اما واقعا از مدیران انتظار دیگه ای میره
از مدیران مهدویت علی الخصوص
2 هفته ست که ختم قرآن هفتگی به سختی به سرانجام میرسه شاید واقعا وقت نداشته باشید یک جز از قرآن رو تو هفته بخونید اما اون وقتی رو که هر کدومتون در سایت میگذرونید چیز دیگه ای میگه
یعنی وقت دارید اما بنا به غفلت صرف چیز دیگه ای میشه
من این گله رو اول از مدیران دارم چون بالاخره به خاطر رنگ خاص کاربری و پستها ی متعدد شناخته شده تر هستن و همچنین الگو!!!!!!
حیفه ! نذارید چراغ تالار خاموش بشه!

چند دقیقه دیگه جمعه هم تموم میشه اما هنوز دو جزء مونده و من هی میگم قرآن شرمنده ی توام !!!

ببخشید اگر تند حرف زدم پاینده و برقرار باشید
التماس دعا
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 11 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۳:۵۷, ۱۸/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #101
آواتار
دختر انقلاب نوشته است:
1- تا الان هیچیک از آقایون و حتی خودت، مطلقا و مطلقا و مطلقا پاسخی به پرسشم نداده

پس اینکه علنا دعوت می‌کنی منو بی‌جواب بذارن فقط یه لطیفه‌ی بی‌مزه‌اس و نشان از کم آوردن منطقه : ))

روی هر کدوم از اسامی که دوست داری کلیک کن تا ببینی هیچیک قادر به پاسخ سوالم نبودن:
صبح صادق
من دیگه کم کم دارم از این همه خود به کوچه علی چپ زدن دوستان احساس از کف رفتگی پیدا میکنم(خدایی جمله نوبل ادبیات داشتAngel)
شما کلا دیگه کارت از سفسطه و معلطه و اینا گذشته باید برات یه کلمه در خور شان پیدا کرد.
مجبورم دوباره تکرار کنم:
الحمدلله که مدافعان مدیر کل هم به جمع مدافعان اضافه شد.خدا رو شکر ...

اولا که ...بیخیال

میخوام کلا این بحث رو ببندم:
خانم نسبتا محترم اگه استاد شما که ادعا دارن احاطه نسبی به علوم دینی و تاریخی دارن یه مقدار(البته اگه میخواستن) تفکر میکردن لازم به این همه جنجال نبود.
حالا:

حكم پوشش اسلامی با نزول این آیه از قرآن اعلام گردید: «
وَقُلْ لِلْمُؤْمِنَاتِ یغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَیحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا یبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَلْیضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَى جُیوبِهِنَّ وَلَا یبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبَائِهِنَّ أَوْ آبَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنَائِهِنَّ أَوْ أَبْنَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِی إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِی أَخَوَاتِهِنَّ أَوْ نِسَائِهِنَّ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَیمَانُهُنَّ أَوِ التَّابِعِینَ غَیرِ أُولِی الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجَالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذِینَ لَمْ یظْهَرُوا عَلَى عَوْرَاتِ النِّسَاءِ وَلَا یضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِیعْلَمَ مَا یخْفِینَ مِنْ زِینَتِهِنَّ وَتُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمِیعًا أَیهَ الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ
[نور/۳۱]
و به زنان با ایمان بگو چشمهای خود را (از نگاه هوس‌آلود) فروگیرند، و دامان خویش را حفظ کنند و زینت خود را - جز آن مقدار که نمایان است- آشکار ننمایند و (اطراف) روسری‌های خود را بر سینه خود افکنند (تا گردن و سینه با آن پوشانده شود)، و زینت خود را آشکار نسازند مگر برای شوهرانشان، یا پدرانشان، یا پدر شوهرانشان، یا پسرانشان، یا پسران همسرانشان، یا برادرانشان، یا پسران برادرانشان، یا پسران خواهرانشان، یا زنان هم‌کیششان، یا بردگانشان [=کنیزانشان‌]، یا افراد سفیه که تمایلی به زن ندارند، یا کودکانی که از امور جنسی مربوط به زنان آگاه نیستند؛ و هنگام راه رفتن پاهای خود را به زمین نزنند تا زینت پنهانیشان دانسته شود (و صدای خلخال که برپا دارند به گوش رسد). و همگی بسوی خدا بازگردید ای مؤمنان، تا رستگار شوید!
»
پس این از حکم وجوب حجاب.اوکی.
باز حالا: از اونجایی که امر به معروف و نهی از منکر واجب است و حکومتی که داعیه دار صفت اسلامی است ملزم به رعایت حدود شرع مقدس است(که در این مورد خود شارع به آن تاکید کرده) و ایضا انجام امر به معروف و نهی از منکر در قانون اساسی از جانب دولت به مردم و متقابلا مردم به دولت الزامی است پس دبگه نیاز به کلام معصوم هم نیست که اگه بگردین حتما کلام معصوم رو هم پیدا میکنید.
برای بار سوم عرض میکنم حالا: یا شما متشرع هستی که پس دیگه چون چرا نداره و یا نیستی و به مقرارت و قانون اساسی کشور التزام داری که باز دیگه چون و چرا نداره و یا کلا بیخیال دین و مذهب و قانون رسمی کشور هستی که پس دیگه خوش اومدی(سفر خوشی را برای شما آرزومندیم)
تمام شد.والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

نقل قول:در تاریخ و سیره­‌ی پیامبر صلی­‌الله علیه و آله و ائمه­ علیهم­‌السلام حتی یک مورد اجرای حد در مورد بدحجابی و اجبار بر حجاب نقل نشده است، هرچند تأکید به پوشش شده است... برای ترک برخی از احکام اسلامی با آنکه مهم هستند، الزام و اجبار و کیفری تعیین نشده است؛ مانند نماز، روزه و بسیاری از واجبات دیگر.
بعد رفتی گشتی الان مثلا تو کل سیره عملی معصومین دیدی هیشکی با هیشکی در مورد بی حجابی علنی و بر هم زدن نظم عمومی کاری نداشته؛ها ...
شاهدت حرف یه آخونده که گفته نبوده؛نیست؛ شما هم نگردید نخواهد بود ...
به قول حضرت شاعر میگه که: بابا تو دیگه کی هستی ...
۱۴:۳۹, ۱۸/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #102
آواتار
(۱۸/بهمن/۹۶ ۱۳:۵۷)صبح صادق نوشته است:  شاهدت حرف یه آخونده که گفته نبوده؛نیست؛ شما هم نگردید نخواهد بود ...
مطلبِ «بی‌ربط» به سوال رو 100 هزار بار دیگه هم ارسال کنی،
یهویی معجزه نیمشه و ربط پیدا نمی‌کنه اما شاید درکش برای شما سخته.
شما مدعی هستی که اونی که من میگم نیست، هست. خب بردار بیار، خیلی سخته براتون ؟؟

[تصویر: i77709_Capture_387.jpg]

پی نوشت : بی‌منطقی شما و اصرارتون روی فرستادنِ چندباره‌ی مطلبی به شدت شبیه رفتار الهه‌ی فیک تالاره : ))
متاسفانه این آیدی فیک هم سوخت و نتونستی شخصیت خودتو پشت ادبیات مشعشع پنهان کنی.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۵:۱۶, ۱۸/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #103
آواتار
من فیکم، او فیک است فقط تویی که اورجینالی خدای منطقCoolBig Grin
یعنی هر کی چار تا حرف منطقی زد که نتوستی جوابش رو بدی یه فیک ببندی پشتش حل میشه؟
دیگه از این منطقی تر نمیشه.احسنت به این استدلالت ...Big Grin
برای بار دوم: بابا تو دیگه کی هستی ؟؟؟
۱۵:۲۲, ۱۸/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #104
آواتار
آهاااان...
حالا داره بحث جالب میشه...
اولا این که اگه همه قانونهای امام علی رعایت میشد که غمی نبود.
مثلا امام علی حکم حکومتی داد که مالک اشتر بشه حاکم مصر. جناب معاویه با تشخیص خودشون حکم مصر رو به نام عمر و عاص زد و اجازه داد مالک رو بکشن.
امام علی حکم داد بیت المال حتی اگه مهریه شده باشه پس گرفته میشه.
ثانیا این که اون موقع که حجاب اجباری نبود هر مردی ۴ تا عقدی داشت و تا دلت بخواد صیغه ای.
اگه چشم آبی میخواست داشت و اگه سبزه میخواست داشت و اگه مو مشکی میخواست یکی بود و ...
اگه حجاب نباشه ( دقت بفرمایید که نگفتم اجباری)...
اگه ما زنها حجاب نداشته باشیم بااااااید منتظر خیانت و در اسلامی ترین شرایط منتظر هوو باشیم.
میخوای هر دو تا قانون اون موقع عملی شه؟
یا از حکومت معصومین فقط سوا کردنی قانون حجابشو میخوای؟
۱۵:۲۷, ۱۸/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #105
آواتار
(۱۸/بهمن/۹۶ ۱۵:۱۶)صبح صادق نوشته است:  من فیکم، او فیک است فقط تویی که اورجینالی خدای منطقCoolBig Grin
یعنی هر کی چار تا حرف منطقی زد که نتوستی جوابش رو بدی یه فیک ببندی پشتش حل میشه؟
دیگه از این منطقی تر نمیشه.احسنت به این استدلالت ...Big Grin
برای بار دوم: بابا تو دیگه کی هستی ؟؟؟

استدلال ایشان به وضوح غلطه... ولی ایشان دارن به نوعی کنایه میزنن به استدلال درست و منطقی دوستان دیگر. تا ایشان حرف زدند و سوال کردند، شدند: اسکای و فرمسیک و هزار کاربر دیگه؟؟؟

بماند که چندی پیش دو نفر از بزرگان تالار با خنده به من میگفتند که دو کاربری دارند و بعضاً هم با یک کاربری جواب خودشان را میدهند که تاپیک بالا بیاید و...SadSadSad

امضای سید ابراهیم
[تصویر: 70398176744835468767.png]
۱۵:۴۱, ۱۸/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/بهمن/۹۶ ۱۵:۴۲ توسط mahdy30na.)
شماره ارسال: #106
آواتار
(۱۸/بهمن/۹۶ ۱۴:۳۹)دختر انقلاب نوشته است:  مطلبِ «بی‌ربط» به سوال رو 100 هزار بار دیگه هم ارسال کنی،
یهویی معجزه نیمشه و ربط پیدا نمی‌کنه اما شاید درکش برای شما سخته.
شما مدعی هستی که اونی که من میگم نیست، هست. خب بردار بیار، خیلی سخته براتون ؟؟

[تصویر: i77709_Capture_387.jpg]

پی نوشت : بی‌منطقی شما و اصرارتون روی فرستادنِ چندباره‌ی مطلبی به شدت شبیه رفتار الهه‌ی فیک تالاره : ))
متاسفانه این آیدی فیک هم سوخت و نتونستی شخصیت خودتو پشت ادبیات مشعشع پنهان کنی.

خانم بیسواد سلام
عمرا فرق بین ضرورت فقهی و حکم فقهی رو بدونی ( اصلا با اصطلاحات که کلا بیگانه هستی )، بازم گزیده مطلب اوردی بازم باید نقد کنیم ؟ ( کنم بهتره )
حجاب ربطی به کافر دونستن داره ؟ واقعا سطح درک اینقدر پایین که به هر اسمون ریسمونی میخوای نتیجه بگیری .

این سایت اجتهاد هم سایت خوبیه به شرط اینکه شما هم کمی از مبانی فقاهتی بلد باشی وگرنه مطلبی داره که باب مزاج شما رو .... مراقب باش کلا / نزار نظرات دیگه این شحص رو نقل کنم که ابرو رویزی بشه / تیتر های دل فریب رو هم گولشون رو نخور Smile

امضای mahdy30na
بسم الله الرحمن الرحیم
ادع إلى سبيل ربك بالحكمة والموعظة الحسنة وجادلهم بالتي هي أحسن إن ربك هو أعلم بمن ضل عن سبيله وهو أعلم بالمهتدين

با حکمت و اندرز نيکو، به راه پروردگارت دعوت نما! و با آنها به روشى که نيکوتر است، استدلال و مناظره کن! پروردگارت، از هر کسى بهتر می‏داند چه کسى از راه او گمراه شده است؛ و او به هدايت‏يافتگان داناتر است

Invite to the way of your Lord with wisdom and good instruction, and argue with them in a way that is best. Indeed, your Lord is most knowing of who has strayed from His way, and He is most knowing of who is [rightly] guided.
نحل 125
۱۵:۵۱, ۱۸/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/بهمن/۹۶ ۱۵:۵۱ توسط عمار94.)
شماره ارسال: #107
آواتار
(۱۸/بهمن/۹۶ ۱۵:۲۷)سید ابراهیم نوشته است:  بماند که چندی پیش دو نفر از بزرگان تالار با خنده به من میگفتند که دو کاربری دارند و بعضاً هم با یک کاربری جواب خودشان را میدهند که تاپیک بالا بیاید و...SadSadSad

ایده ی احتمال بحث کاربران با خویشتن تو این تالار متعلق به من هست !

از نظر من هم شما تک یوزر هستی Smile
۱۶:۰۸, ۱۸/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #108
آواتار
(۱۸/بهمن/۹۶ ۱۵:۲۲)زینب خانوم نوشته است:  1- حالا داره بحث جالب میشه...

2- اگه ما زنها حجاب نداشته باشیم

1- پس نتیجه می‌گیریم شما جواب سوالو نداده بودین : )

2- خواهری برو مطالعه کن، ببین آخرین وصیت‌های ائمه علیهم‌السلام راجع به چی بوده.
ببین میزان تأکیدی که اولیای دین و قرآن در مورد حجاب داشتن در چه حد بوده؟

[تصویر: k806964_4343.jpg]

"درست است که حجاب جزو واجبات دینی است، اما واجبات دینی ضریبشان یکی نیست. در دانشگاه، به تناسب رشته‌ها، ضریب دروس با هم متفاوت است. یک درس ضریب چهار دارد، و یکی ضریب یک...در خطبه‌های جمعه‌ی پیامبر صلوات‌‌الله علیه و امام علی علیه‌‌السلام، هیچ جا ندیدم که این موضوع مسأله باشد و مرتب پیرامون آن تأکید شود... تنها چیزی که راجع به امیرالمؤمنین علیه‌‌السلام دیدم، این است که می‌گویند شنیدم زن‌ها می‌آیند بیرون و مزاحم مردها می‌شوند، پس گفتم این کار را نکنید بد است. این هم با همین لحن؛ یا در نهج‌‌البلاغه آمده است: «کان جالساً بین اصحابه فمرت امرأه»، همه برگشتند نگاه کردند. حضرت فرمودند شما که زن دارید... یا اینکه مثلاً پیامبر صلی‌‌الله علیه و آله وقتی در نماز جماعت دیدند چون بین زن‌ها و مردها پرده نبود، زن‌‌ها زودتر بلند می‌شدند و مردها شاید لباس‌شان مناسب نبود، ‌گفتند دیرتر بلند شوید و در آنجا دیوار نکشیدند. اینها خودش معنی‌دار است."

حجت‌‌الإسلام مهدی مهریزی، از استادان حوزه‌‌ی علمیه‌‌ی قم
۱۶:۱۰, ۱۸/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #109
آواتار
[quote='عمار94' pid='389102' dateline='1518002484']

ایده ی احتمال بحث کاربران با خویشتن تو این تالار متعلق به من هست !

از نظر من هم شما تک یوزر هستی Smile
[/quote

شک نکن.

ولی مطمئن باش چندین کاربر خوشنام و بزرگ تالار چند یوزری بودند. حالا اگر این مورد مشکل داره برای همه باید مشکل داشته باشه دیگه درسته؟
۱۶:۱۰, ۱۸/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #110
آواتار
(۱۸/بهمن/۹۶ ۱۵:۴۱)mahdy30na نوشته است:  1- خانم بیسواد

2- حجاب ربطی به کافر دونستن داره ؟
1- هروقت گفتن «خاک انداز»، شما خودتو ور بیانداز! (الهه سفسطه تالار)

2- صرفا برای افرادی گذاشتم که چون من مخالف حجاب اجباری هستم، نسبت‌هایی مثل زیر را نثار کردن
(۱۷/بهمن/۹۶ ۱۶:۳۵)زینب خانوم نوشته است:  برو تو تالار بالاترین و با بقیه اینقدر فحش به نظام بدین و با بر و بچه های مخالف اینقدر راحت به اسلام فحش بدین.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]